За Нас

Традицијата продолжува...

Ве покануваме на вкусна храна, квалитетно вино, добра услуга и убава музика, за да ве испратиме со насмевка.


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Никола Тесла 11
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 60
Паркинг Паркинг: 40
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски, Руски
Музика Музика: Староградска жива музика
Отворен на Отворен на: 25.05.1996
Посети Посети: 83677

Понеделник 09:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 00:00 Нема настани

Среда 09:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 09:00 - 00:00 Група Лира Староградска македонска музика

Петок 09:00 - 01:00 Група Лира Староградска македонска музика

Сабота 09:00 - 01:00 Група Лира Староградска македонска музика

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.6

Храна4.6

Услуга4.8

Амбиент4.6

Цена4.2

Последни коментари

Toni Acoski на 24.09.2018 коментирано:
Храната одлична

Оцена4.5
Ана Соња Вукашиновиќ на 29.10.2018 коментирано:
музиката би требало да се стационира на едно место како би мозеле сите да узиваме во нивното свирење а не по маси да оди и ако не и се даде бакшиш не свири или од типот ,,таа песна кошта многу,,Имавме гости од странство и прашаа зошто само малку се свири каде отидоа свирачите, и треба ли да им објаснувам дека ако не им платиш одат на друга маса. Инаку во глобала е ок иако сум поминувала порано и подобро во лира.

Оцена3
Мицковска Горица на 18.11.2018 коментирано:
“Лира“ е убаво место, како оаза во градската џунгла. Храната и услугата беа добри, но не знаеа за попустот што се добива до 13 часот со електронска резервација преку Restorani.mk. Сепак без проблем го направија попустот.

Оцена4
Dean D на 17.01.2019 коментирано:
Odlicno

Оцена5
Даниел Маљцев на 19.02.2019 коментирано:
Секоја чест за услугата. Прекрасно поминато време во одличен амбиент

Оцена5
Ana Ancevska на 19.09.2019 коментирано:
Odlicno

Оцена4
Ирена Станковска на 19.10.2019 коментирано:
Prekrasno mesto, odlicna usluga i hrana

Оцена5
Julija Boshkovska на 01.11.2019 коментирано:
Ubavo, se na mesto, ama parking naogjanje mnogu tesko

Оцена4.75
Edit Pop Gavrilova на 05.02.2020 коментирано:
Sekogas so zadovolstvo se vrakame vo Lira!

Оцена5
Александар Георгиевски на 01.03.2020 коментирано:
Одлично

Оцена4.5
Саша Стефаноски на 09.03.2020 коментирано:
Се беше како што треба и професионално.Благодарам и се гледаме наскоро

Оцена5
Meri Sidovska на 22.09.2020 коментирано:
Atmosverata e sekogas odlicno, no za takov restoran bi trebalo da porabotat na kvalitetot I pripremanjeto na hrana

Оцена4.5
Nikolina Ilievski на 16.02.2022 коментирано:
Оdlicna usluga i perfektna hrana.

Оцена4.75
Билјана Стерјадовска на 02.08.2022 коментирано:
Одлична услуга

Оцена4.5
GORAN DANOV на 23.09.2022 коментирано:
СЕ БЕШЕ СУПЕР

Оцена5
Станислава на 08.10.2022 коментирано:
Прекрасен амбиент, љубезен и високопрофесионален персонал, одлична музика, релаксирана атмосфера, широк простор за движење помеѓу масите, одлично аранжирана храна, можеби некои јадења, да бидат малку позачинети, со оглед колку се квалитетни состојките, можеби тоа беше финесата која недостига. Одлично наливно вино!!!

Оцена4.75
Љубомир Георгиевски на 10.02.2023 коментирано:
Пријатен амбиент, професионален персонал, препорачувам

Оцена4.25
Радослав Галиќ на 26.12.2023 коментирано:
Пријатна атмосфера и прилично добра храна. Услугата на ниво.

Оцена3.75
Verica Zarinska на 14.01.2024 коментирано:
Омилен ресторан

Оцена5
Marko Ignjatovic на 14.01.2024 коментирано:
Предобро, многу добра услуга и пријатни вработени. Храната е превкусна и цената е пристојна, за секој да може да си дозволи.

Оцена5
Елизабета Зисовска на 03.06.2024 коментирано:
вкусна храна, пријатен амбиент

Оцена4.75

Контакт