About Us

The tradition is continued…

We would like to invite you to experience delicious food, top quality wine, good service and good tunes, and then send you away with a smile on


We recommend online reservation
A reply is received from the restaurant within a few minutes
GET: discounts, value voucher points, free taxi voucher, chance for rating and comments

This restaurant is not accepting web reservations, No reservations Use free call instead.

Choose date

Choose hour

Choose guests

Login

Details

Address Address: Nikola Tesla 11
Seats (Inside) Seats (Inside): 120
Seats (Outside) Seats (Outside): 60
Parking Parking: 40
We Accept We Accept: Credit cards Credit cards
Peт Friendly Peт Friendly: No
Wheelchair Accessible Wheelchair Accessible: Yes
Languages Languages: English, Russian
Music Type Music Type: Old city live music
Opened Opened: 25.05.1996
Visits Visits: 83319

Moday 09:00 - 00:00 No Events

Tuesday 09:00 - 00:00 No Events

Wednesday 09:00 - 00:00 No Events

Thursday 09:00 - 00:00 No Events

Friday 09:00 - 01:00 No Events

Saturday 09:00 - 01:00 No Events

Sunday 09:00 - 00:00 No Events

360° view and Location

Reviews

4.6

Food4.6

Service4.8

Ambience4.6

Price4.2

Последни коментари

Toni Acoski on 24.09.2018 commented:
Храната одлична

Оцена4.5
Ана Соња Вукашиновиќ on 29.10.2018 commented:
музиката би требало да се стационира на едно место како би мозеле сите да узиваме во нивното свирење а не по маси да оди и ако не и се даде бакшиш не свири или од типот ,,таа песна кошта многу,,Имавме гости од странство и прашаа зошто само малку се свири каде отидоа свирачите, и треба ли да им објаснувам дека ако не им платиш одат на друга маса. Инаку во глобала е ок иако сум поминувала порано и подобро во лира.

Оцена3
Мицковска Горица on 18.11.2018 commented:
“Лира“ е убаво место, како оаза во градската џунгла. Храната и услугата беа добри, но не знаеа за попустот што се добива до 13 часот со електронска резервација преку Restorani.mk. Сепак без проблем го направија попустот.

Оцена4
Dean D on 17.01.2019 commented:
Odlicno

Оцена5
Даниел Маљцев on 19.02.2019 commented:
Секоја чест за услугата. Прекрасно поминато време во одличен амбиент

Оцена5
Ana Ancevska on 19.09.2019 commented:
Odlicno

Оцена4
Ирена Станковска on 19.10.2019 commented:
Prekrasno mesto, odlicna usluga i hrana

Оцена5
Julija Boshkovska on 01.11.2019 commented:
Ubavo, se na mesto, ama parking naogjanje mnogu tesko

Оцена4.75
Edit Pop Gavrilova on 05.02.2020 commented:
Sekogas so zadovolstvo se vrakame vo Lira!

Оцена5
Александар Георгиевски on 01.03.2020 commented:
Одлично

Оцена4.5
Саша Стефаноски on 09.03.2020 commented:
Се беше како што треба и професионално.Благодарам и се гледаме наскоро

Оцена5
Meri Sidovska on 22.09.2020 commented:
Atmosverata e sekogas odlicno, no za takov restoran bi trebalo da porabotat na kvalitetot I pripremanjeto na hrana

Оцена4.5
Nikolina Ilievski on 16.02.2022 commented:
Оdlicna usluga i perfektna hrana.

Оцена4.75
Билјана Стерјадовска on 02.08.2022 commented:
Одлична услуга

Оцена4.5
GORAN DANOV on 23.09.2022 commented:
СЕ БЕШЕ СУПЕР

Оцена5
Станислава on 08.10.2022 commented:
Прекрасен амбиент, љубезен и високопрофесионален персонал, одлична музика, релаксирана атмосфера, широк простор за движење помеѓу масите, одлично аранжирана храна, можеби некои јадења, да бидат малку позачинети, со оглед колку се квалитетни состојките, можеби тоа беше финесата која недостига. Одлично наливно вино!!!

Оцена4.75
Љубомир Георгиевски on 10.02.2023 commented:
Пријатен амбиент, професионален персонал, препорачувам

Оцена4.25
Радослав Галиќ on 26.12.2023 commented:
Пријатна атмосфера и прилично добра храна. Услугата на ниво.

Оцена3.75
Verica Zarinska on 14.01.2024 commented:
Омилен ресторан

Оцена5
Marko Ignjatovic on 14.01.2024 commented:
Предобро, многу добра услуга и пријатни вработени. Храната е превкусна и цената е пристојна, за секој да може да си дозволи.

Оцена5
Елизабета Зисовска on 03.06.2024 commented:
вкусна храна, пријатен амбиент

Оцена4.75

Contact