За Нас

Доколку сакате да ја избегнете градската врева, ви нудиме идеално место за уживање. Ве покануваме да го посетите нашиот ресторан Два Елена, каде ќе можете да го почувствувате топлиот и пријатен амбиент збогатен со вкусната интернационална храна и професионална услуга.

Ве очекуваме!


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Загребска 31
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 110
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 60
Паркинг Паркинг: 30
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Акустична, Староградска, Музика во живо
Отворен на Отворен на: 01.01.2008
Посети Посети: 74109

Понеделник 10:30 - 00:00 Нема настани

Вторник 10:30 - 00:00 Нема настани

Среда 10:30 - 00:00 Нема настани

Четврток 10:30 - 00:00 Нема настани

Петок 10:30 - 01:00 Акустична музика тамбураши

Сабота 10:30 - 01:00 Акустична музика тамбураши

Недела 10:30 - 22:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.7

Храна4.8

Услуга4.9

Амбиент4.8

Цена4.3

Последни коментари

Ivica P. на 24.04.2019 коментирано:
Врвна храна, супер услуга

Оцена5
Дејан Симиќ на 27.08.2019 коментирано:
A great dry-aged bone in steak , perfect medium rare with interesting mushroom sides.

Оцена4.5
Howard Fenter на 02.03.2020 коментирано:
Great food, great staff

Оцена5
Ljupco на 28.08.2020 коментирано:
mnogu dobra usluga

Оцена3.75
Ана Бојаџиева на 18.06.2021 коментирано:
Прекрасно место за ручек во Скопје кое нуди амбиент како да не сте во градското подрачје туку во природа! Одлична услуга и вкусна храна!

Оцена4.25
Natalija Trenevska на 15.05.2022 коментирано:
Super bese se, i hranata i uslugata i atmosferata.

Оцена5
Дејан Ристовски на 12.10.2022 коментирано:
Perfect

Оцена5
Кристијан Серафимов на 17.12.2022 коментирано:
Одлично место за уживање со одличната храна и пријатниот амбиент.

Оцена4.75
Бојана Бибовска на 22.01.2023 коментирано:
Прекрасен амбиент, врвна услуга и вкусна храна, би дошле повторно

Оцена5
Бојан Бибовски на 12.01.2024 коментирано:
Супер амбиент и превкусна храна!

Оцена4.75

Контакт

Гастро Патрола