За Нас

Благодарение на Вас драги гости, кои сте дел од приказната гостилница Биг фиш во Аеродром, решивме таа приказна да ја збогатиме со уште еден ресторан кој е лоциран во непосредна близина на реката Вардар.

Со цел да ја задоволиме вашата потреба за да уживате во свежа и вкусна морска храна и пастрмка, како и голем избор на сортно вино, во близина на центарот на градот, но сепак да се чувствувате како да сте далеку од секојдневната градска гужва го создадовме за Вас Фиш ресторан.

На менито освен големиот избор на риба и морски плодови има специјалитети кои ќе го задоволат сечиј вкус.

Објектот на ресторанот е на две нивоа од кои подрумскиот простор е пространа и прекрасна винарија со камин во централниот дел кој вашите уживања во изврсната храна приготвена од врвни мајстори во студените зимски денови ќе ги надополни со чувство на благосостојба.

Исто така ресторанот поседува голема тераса и простран двор со фонтана, декорирани со прекрасна хортикултура кои ќе допринесат за уште поголеми гастрономски уживања.

Фиш ресторан може да ги задоволи сите ваши потреби за прослави од секаков вид (во кое е вклучено мени по договор), семејни ручеци и вечери, деловни сосотаноци и уживање со вашите пријатели.


Ул. Скупи бр.10 Карпош

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Ул. Скупи бр.10 Карпош
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 130
Паркинг Паркинг: 15
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Амбиентална
Отворен на Отворен на: 02.08.2014
Посети Посети: 98155

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 01:00 Нема настани

Недела 08:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.7

Храна4.8

Услуга4.9

Амбиент4.7

Цена4.3

Последни коментари

Ivica Petrov на 09.12.2019 коментирано:
Топла и пријатна антосфера, врвна услуга и квалитетна храна

Оцена5
Ljupco на 01.09.2020 коментирано:
Pozitivno iznenaden , se vkupno mnogu dobro, zadovolen od site apekti. Pozdrav vi pozeluvam mnogu dobra rabota.

Оцена4
Dean D на 24.09.2020 коментирано:
Odlicno

Оцена5
Emilija Stevanovikj на 27.01.2021 коментирано:
Vrvna usluga. Mozam da kazam ljubeznosta na vrabotenite kakva sto ne sum videla na drugo mesto vo Skopje.

Оцена5
Dean D на 05.04.2021 коментирано:
odlicno

Оцена5
Dean D на 05.04.2021 коментирано:
odlicno

Оцена5
Emilija Stojkovska на 04.05.2021 коментирано:
Odlicno !!!

Оцена4.75
Игор Стојаноски на 12.07.2021 коментирано:
Omileno mesto mi e

Оцена5
Mile Arsovski на 16.07.2021 коментирано:
🍕😬

Оцена3.5
Мајк на 03.01.2022 коментирано:
Препорачано од мене !

Оцена4.25
Благоја Алексов на 18.02.2022 коментирано:
Супер амбиент и услуга. Одлучен избор на риба

Оцена4.75
Emilija Stevanovikj на 19.02.2022 коментирано:
Najubavi skolki vo crven sos.

Оцена5
Emilija Stevanovikj на 22.02.2022 коментирано:
Picata bese zivo testo.. odozdola prepecena,vnatre ziva..

Оцена4.25
Saso Andreoski на 02.04.2022 коментирано:
Zadovolni i od uslugata i od kvalitetot na hranata.odlicno

Оцена4.5
Zoran на 18.04.2022 коментирано:
Odlicna hrana i usluga sekoja cest

Оцена5
Zoran на 23.06.2022 коментирано:
Odlicno ambient prekrase usluga na mesto

Оцена4.75
Zoran Tosic на 26.06.2022 коментирано:
Добра храна, добра услуга и убав амбиент само малку цените се прескапи....

Оцена4
Svetlana Gligorovska на 24.09.2022 коментирано:
vkusna hrana i odlicna usluga

Оцена5
Emilija Stevanovikj на 13.11.2022 коментирано:
Hranata e okej. Ne dobiv fisklana smetka.

Оцена4
Lidija Cukovska на 28.11.2022 коментирано:
Ресторан Фиш, вкусна храна, одлична услуга, многу пријатен амбиент.

Оцена4.75
Zlatko Joleski на 16.02.2023 коментирано:
Одлично во секој поглед и храна, услуга и амбиент

Оцена5
Владо Ковачевски на 20.02.2023 коментирано:
Odlicna hrana i usluga

Оцена5
Dean D на 07.04.2023 коментирано:
....

Оцена4.75
Krste Aleksovski на 29.04.2023 коментирано:
Odlicno...

Оцена5
Благоја Алексов на 05.07.2023 коментирано:
Одлична храна и убав амбиент

Оцена4.75
PETRE SHUMKOSKI на 13.07.2023 коментирано:
Perfect

Оцена5
Aleksandar Naskovski на 17.11.2023 коментирано:
Super

Оцена4.75
Ана Бојаџиева на 29.12.2023 коментирано:
Превкусна храна, одличен амбиент во долниот дел на ресторанот за зимскиот период.

Оцена4.5
Дарко Бакрачевски на 21.01.2024 коментирано:
Супер 👌🏻😄

Оцена5
Ана Бојаџиева на 04.02.2024 коментирано:
Прекрасно поминат ручек како и секогаш. Услугата на ниво.

Оцена4.25
Dragan Petkovski на 08.04.2024 коментирано:
Se odlicno sem cenite sto se malku visoki

Оцена4.5
Elena Bibovska на 02.05.2024 коментирано:
Вкусна храна и беспрекорна услуга. Топло го препорачувам, секако би оделе повторно.

Оцена4.5

Контакт