За Нас

Рибен ресторан во градот кој нуди медитеранска атмосфера и специјалитети за сите љубители на свежи морски плодови, рецепти и вкусови од медитеранот - PLAZA FISH Restaurant!

Уникатно дизајниран, уреден во модерен стил и доза на традиција, за сите што сакаат да се чувствуваат пријатно и опуштено во кој било период од денот. Главниот шеф преку мешавината на рецептите од медитеранот и неговите влијанија, ги буди сетилата на мирис и вкус, отворајќи го апетитот и поттикнувајќи ја желбата кај гостите да вкусат нешто ново, уникатно и вкусно од PLAZA FISH Restaurant.

Тоа што го прави овој ресторан посебен е реномираниот шеф од Грција Тсиамис Василиос кој со своето познавање во ова поле го доловува афтентичниот вкус на специјалитетите кои со својот мирис и вкус за момент ќе ве однесат на медитеранот!

Овој ново отворен ресторан се наоѓа во центарот на Скопје, во склоп на хотелот TCC Grand Plaza!


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Бул. 8ми Септември 2/2
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 100
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 150
Паркинг Паркинг: 80 Слободен
Картички Картички:
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Амбиентална
Отворен на Отворен на: 19,09,2012
Посети Посети: 14100

Понеделник 09:00 - 22:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 22:00 Нема настани

Среда 09:00 - 22:00 Нема настани

Четврток 09:00 - 22:00 Нема настани

Петок 09:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 09:00 - 00:00 Нема настани

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.5

Храна4.6

Услуга4.8

Амбиент4

Цена4.6

Последни коментари

Borjan на 03.06.2019 коментирано:
Top hrana

Оцена4.5
Ivica P. на 11.07.2019 коментирано:
Добра услуга

Оцена4.25
Ivica P. на 02.11.2019 коментирано:
Super

Оцена5
Ivica P. на 03.11.2019 коментирано:
Ekstra

Оцена4.75
Borjan на 09.03.2022 коментирано:
Superrrrrr

Оцена4

Контакт