Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Restoran Lyra

  Галерија:
  360°
  Инфо

  Restoran Lyra

  Адреса: Никола Тесла 11
  Е-пошта: gostilnicalyra@gmail.com
  Места за седење (внатре): 120
  Места за седење (надвор): 60
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,Diners Club
  Јазици: Англиски, Руски
  Паркинг: 40
  Вид на музика: Bosanova, Smooth jazz, Староградска жива музика
  Датум на отворање: 05.25.1996
  Посети на web страницата: 21972
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Facebook
  Локација
  Мени
  Ладни предјадења
  • Брускети ... 90ден
  • Кравјо сирење ... 80ден
  • Козјо сирење ... 100ден
  • Овчо сирење ... 90ден
  • Кашкавал мешан ... 110ден
  • Кашкавал Овчи ... 150ден
  • Кашкавал Козји ... 180ден
  • Денисх Блуе ... 220ден
  • Маслинки ... 90ден
  • Крем Салата од Туна 0.2 ... 140ден
  • Пршута 0.15 ... 390ден
  • Зелен ордевер 0.4 ... 290ден
  • Даска а ла Лира 0.4 ... 290ден
  • Супи 0.3
  • Супа од зеленчук ... 110ден
  • Крем супа од печурки ... 130ден
  Топли предјадења
  • Палента ... 110ден
  • Јуфки со сирење ... 140ден
  • Поховани тиквички ... 120ден
  • Сирење на скара ... 110ден
  • Шампињони на скара ... 150ден
  • Буковка на скара ... 170ден
  • Вргањ на скара ... 400ден
  • Буковка а ла Лира ... 170ден
  • Вргањ а ла Лира ... 380ден
  • Полнета пиперка со сирење ... 110ден
  • Похована пиперка ... 80ден
  • Сармички ... 30ден
  • Похован кашкавал ... 80ден
  • Пирошка ... 90ден
  • Домашна пита со сирење ... 120ден
  • Омлет ... 140ден
  • Летна манџа ... 140ден
  • Апетисани
  • Бадеми ... 150ден
  • Индиски ореви ... 150ден
  Салати
  • Македонска салата (Домат, зелена пиперка, краставица, магдонос, кромид) ... 110ден
  • Селска салата/со сирење (Домат, печена пиперка, магдонос, кромид) ... 110/140ден
  • Овчарска салата (Домат, пиперка, магдонос, печурки, јајце, шунка) ...120ден
  • Витаминска салата (Морков, цвекло, зелка) ... 110ден
  • Витаминска со рукола (Морков, цвекло, зелка, рукола) ... 150ден
  • Комбинирана салата (Домат, краставица, морков, зелка, марула) ... 110ден
  • Шопска салата (Домат, краставица, сирење) ... 120ден
  • Егејска салата (Домат, краставица, кромид, сирење, маслинки) ... 140ден
  • Мимоза салата (Зелена салата, јајца) ... 90ден
  • Рукола салата (Рукола, домат, моцарела) ... 160ден
  • Салата а ла Шеф (Рукола, сув домат, модар домат, ленено семе) ... 180ден
  • Зелена салата со туна (Зелена салата, туна, ленено семе, морков, пченка) ... 140ден
  • Таратур (Краставица, лук, павлака) ... 110ден
  • Компир салата ... 80ден
  • Овчавина (Пиперка, кравја павлака) ... 110ден
  Риби и лигњи
  • Мавровска пастрмка ... 880ден
  • Лосос ... 1800ден
  • Орада ... 1400ден
  • Бранцин ... 1500ден
  • Лигњи на скара 0.3 ... 450ден
  • Поховани лигњи 0.25 ... 400ден
  • Лигњи а ла Лира 0.25 ... 490ден
  Печења
  • Јагнешко ... 1600ден
  • Јагнешко обескостено ... 2100ден
  • Прасечко ... 1400ден
  • Прасечко обескостено ... 1900ден
  • Телешко ... 1600ден
  • Свинско ... 1200ден
  Главни јадења
  • Бечка шницла (телешка) ... 340ден
  • Бечка шницла (свинска) ... 250ден
  • Натур шницла ... 250ден
  • Пилешко во бел сос ... 240ден
  • Пилешки медаљони ... 240ден
  • Бифтек ... 790ден
  • Соте Строганоф ... 850ден
  • Бифтек Холштајн ... 850ден
  • Пепер Бифтек ... 850ден
  • Филе Мињон ... 650ден
  • Телешки медаљони ... 480ден
  • Медаљони од свинсо филе ... 420ден
  • Шатобријан за 2 особи ... 1400ден
  Прилози 0.25
  • Тавче гравче ... 90ден
  • Пекарски компир ... 80ден
  • Пржен компир/со сирење ... 70/90ден
  • Рестован компир. ... 80ден
  • Варен зеленчук ... 80ден
  • Ориз ... 60ден
  Јадења на скара 0.2
  • Плескавица ... 140ден
  • Шарска плескавица 0.25 ... 190ден
  • Џигер телешки ... 230ден
  • Полнета свинска вешалица ... 240ден
  • Колбас домашен парче ... 150ден
  • Раженче ... 180ден
  • Вешалица ... 180ден
  • Завијок ... 180ден
  • Кременадла ... 150ден
  • Свински ребра кгр ... 820ден
  • Димени свински ребра кгр ... 870ден
  • Свински врат ... 180ден
  • Свинско филе ... 350ден
  • Полнета пилешка вешалица ... 240ден
  • Пилешки батак ... 160ден
  • Пилешко бело ... 160ден
  • Пилешко раженче ... 160ден
  • Пилешко поховано ... 220ден
  • Пилешки прсти ... 240ден
  • Пилешки завијок ... 180ден
  • Мешано месо на жар ... 350ден
  • За вегетаријанци 0.25 гр
  • Рижото со зеленчук ... 140ден
  • Шашлик ... 240ден
  • Вегетаријанска даска ... 260ден
  • Тавче гравче со пире од компир ... 180ден
  Специјалитети на куќата 0.3
  • Македонска тава (Турли тава - свинско, јунешко, зеленчук) ... 350ден
  • Месо а ла Лира (Пржено свинско, праз, буковец, сува пиперка) ... 450ден
  • Селска прженица (Пржено свинско со буковка, сува пиперка, кисели краставици) ... 450ден
  • Смук а ла Лира (Полнето свинско филе, пршута, печурки, кашкавал) ... 450ден
  • Шашлик на жар (Мешано месо и зеленчук на ражен) ... 450ден
  • Јагнешки котлети кгр ... 1400ден
  • Јагнешко во крем сос од вргањ ... 540ден
  • Телешко во крем сос од вргањ ... 540ден
  • Селско месо (Свиснко филе, шампињони) ... 330ден
  • Свинска коленица (свежа) кгр ... 800ден
  • Свински ребра во фурна ... 1200ден
  • Рамстек во коњак и рузмарин ... 390ден
  • Телешка коленица (за 2 особи) ... 1400ден
  Десерти 0.2 гр
  • Печено јаболко ... 130ден
  • Печена тиква ... 120ден
  • Баклава ... 100ден
  • Жито со шлаг ... 90ден
  • Орасник парче ... 90ден
  • Падобранец парче ... 90ден
  • Бајадера парче ... 120ден
  • Трилече ... 100ден
  • Сладолед ... 120ден
  • Овошна салата ... 120ден
  • Палачинка ... 80ден
  • Куп а ла Лира ... 150ден
  • Домашна штрудла ... 110ден
  • Алва парче ... 90ден
  • Похиовани јаболки ... 140ден
  Безалкохолни Пијалоци
  • Цеден Портокал/Лимон ... 140ден
  • Кока Кола ... 80ден
  • Фанта ... 80ден
  • Спрајт ... 80ден
  • Кокта ... 70ден
  • Овошни сокови ... 100ден
  • Минерални Води
  • Пелистерка 0.20 ... 50ден
  • Роса 0.33 ... 60ден
  • Пелистерка 0.75 ... 80ден
  • Топли Пијалоци
  • Македонско кафе ... 50ден
  • Нескафе ... 80ден
  • Еспресо ... 50ден
  • Макиато мало|големо ... 60|70ден
  • Капучино ... 80ден
  • Какао | Несквик ... 60ден
  • Чај ... 60ден
  • Греано вино ... 120ден
  Алкохолни Пијалоци 0.05
  • Ракија Тиквеш ... 70ден
  • Ракија Бовин ... 100ден
  • Ракија Бовин Св.Трифун ... 120ден
  • Антика 5 ... 100ден
  • Мастика ... 80ден
  • Узо Тсантали ... 80ден
  • Узо Пломари ... 110ден
  • Узо Пломари 0.2 ... 400ден
  • Јени Ракија ... 100ден
  • Коњак Бадел ... 80ден
  • Шток ... 100ден
  • Рум Бадел ... 80ден
  • Рум Бакарди ... 130ден
  • Џин Сакс ... 80ден
  • Џин Бифитер ... 120ден
  • Џин Гордонс ... 120ден
  • Водка Вигор ... 80ден
  • Водка Смирноф ... 120ден
  • Водка Абсолут ... 140ден
  • Текила Олмека 0.03 ... 80ден
  • Виски 0.04
  • Џони Вокер ... 160ден
  • Балантајн ... 160ден
  • Џ&Б ... 160ден
  • Грант ... 160ден
  • Џек Даниелс ... 280ден
  • Чивас Регал ... 330ден
  • Димпл ... 330ден
  • Џони Блек ... 12 330ден
  • Балантајн ... 12 330ден
  • Ирско Виски
  • Туламоур Дју ... 180ден
  • Џејмисон ... 180ден
  • Бурбон
  • Џим Бим ... 160ден
  • Малт Виски
  • Гленфидих ... 300ден
  • Француски Коњак 0.04
  • Хенеси В.С. ... 390ден
  • Курвоазие В.С. ... 390ден
  • Курвоазие В.С.О.П. ... 440ден
  • Реми Мартин В.С. ... 450ден
  • Реми Мартин В.С.О.П. ... 500ден
  • Ликери
  • Мартини ... 120ден
  • Кампари ... 120ден
  • Бејлис ... 170ден
  • Амарето ... 120ден
  • Вишњовка Бадел ... 100ден
  • Вишњовка Бовин ... 140ден
  • Пиво 0.33
  • Скопско ... 90ден
  • Скопско Темно ... 90ден
  • Лашко Темно ... 90ден
  • Амстел ... 100ден
  • Златен Даб ... 110ден
  • Златен Даб Темно ... 110ден
  • Туборг ... 130ден
  • Хајнекен ... 150ден
  • Дижестиви 0.04
  • Виљамовка ... 110ден
  • Сливовача ... 100ден
  • Јабуковача ... 100ден
  • Пелинковац ... 90ден
  • Јегермајстер ... 140ден
  Вина
  • Bovin winery
  • Sauvignon Blanc ... 980ден
  • Chardonnay ... 980ден
  • Muskat ... 980ден
  • Traminec ... 980ден
  • Muskat 0.187l ... 250ден
  • Chardonnay 0.187l ... 250ден
  • Stobi Winery
  • Muscat O’tonel ... 600ден
  • Popov Winery
  • Popov Cuvee 0.2l ... 100ден
  • Kamnik Winery
  • Sexy ... 1190ден
  • Kamnik Cuvee 0.2 ... 150ден
  • Tikves Winery
  • Chardonnay ... 850ден
  • Traminec ... 850ден
  • Chardonnay 0.187l ... 190ден
  • Dessert Wine
  • Imako 0.05l ... 120ден
  • Red Wines 0.75l
  • Bovin Winery
  • Vranec ... 980ден
  • Merlot ... 980ден
  • Cabernet Sauvignon ... 980ден
  • Aleksandar ... 980ден
  • Shiraz ... 1490ден
  • Kleopatra ... 1590ден
  • Imperator ... 1900ден
  • Tempranilo ... 1200ден
  • Cabernet Sauvignon 0.187l ... 250ден
  • Merlot 0.187l ... 250ден
  • Premier semi sweet 0.5l ... 2500ден
  • Bovin Superior
  • Disan ... 1590ден
  • Daron ... 1590ден
  • Popov Winery
  • Popoc Cuvee 0.2l ... 100ден
  • Kamnik Winery
  • Cuvee de Prestige ... 1990ден
  • Kamnik Cuvee 0.2l ... 150ден
  • Tikves Winery
  • Aleksandria ... 580ден
  • T’ga za Jug ... 580ден
  • Aleksandria Cuvee ... 980ден
  • Aleksandria 0.2l ... 150ден
  • T’ga za jug 0.2l ... 150ден
  • Tikves Special Selection
  • Vranec ... 850ден
  • Cabernet Sauvignon ... 850ден
  • Merlot 0.2l ... 190ден
  • Dessert Wine
  • Imako
  • Sparkling Wines and Champagne
  • Ergion ... 1200ден
  • Moet et Chandon ... 16000ден
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   360°
   Опис

   Традицијата продолжува...

   Ве покануваме на вкусна храна, квалитетно вино, добра услуга и убава музика, за да ве испратиме со насмевка.

   Мени
   Ладни предјадења
   • Брускети ... 90ден
   • Кравјо сирење ... 80ден
   • Козјо сирење ... 100ден
   • Овчо сирење ... 90ден
   • Кашкавал мешан ... 110ден
   • Кашкавал Овчи ... 150ден
   • Кашкавал Козји ... 180ден
   • Денисх Блуе ... 220ден
   • Маслинки ... 90ден
   • Крем Салата од Туна 0.2 ... 140ден
   • Пршута 0.15 ... 390ден
   • Зелен ордевер 0.4 ... 290ден
   • Даска а ла Лира 0.4 ... 290ден
   • Супи 0.3
   • Супа од зеленчук ... 110ден
   • Крем супа од печурки ... 130ден
   Топли предјадења
   • Палента ... 110ден
   • Јуфки со сирење ... 140ден
   • Поховани тиквички ... 120ден
   • Сирење на скара ... 110ден
   • Шампињони на скара ... 150ден
   • Буковка на скара ... 170ден
   • Вргањ на скара ... 400ден
   • Буковка а ла Лира ... 170ден
   • Вргањ а ла Лира ... 380ден
   • Полнета пиперка со сирење ... 110ден
   • Похована пиперка ... 80ден
   • Сармички ... 30ден
   • Похован кашкавал ... 80ден
   • Пирошка ... 90ден
   • Домашна пита со сирење ... 120ден
   • Омлет ... 140ден
   • Летна манџа ... 140ден
   • Апетисани
   • Бадеми ... 150ден
   • Индиски ореви ... 150ден
   Салати
   • Македонска салата (Домат, зелена пиперка, краставица, магдонос, кромид) ... 110ден
   • Селска салата/со сирење (Домат, печена пиперка, магдонос, кромид) ... 110/140ден
   • Овчарска салата (Домат, пиперка, магдонос, печурки, јајце, шунка) ...120ден
   • Витаминска салата (Морков, цвекло, зелка) ... 110ден
   • Витаминска со рукола (Морков, цвекло, зелка, рукола) ... 150ден
   • Комбинирана салата (Домат, краставица, морков, зелка, марула) ... 110ден
   • Шопска салата (Домат, краставица, сирење) ... 120ден
   • Егејска салата (Домат, краставица, кромид, сирење, маслинки) ... 140ден
   • Мимоза салата (Зелена салата, јајца) ... 90ден
   • Рукола салата (Рукола, домат, моцарела) ... 160ден
   • Салата а ла Шеф (Рукола, сув домат, модар домат, ленено семе) ... 180ден
   • Зелена салата со туна (Зелена салата, туна, ленено семе, морков, пченка) ... 140ден
   • Таратур (Краставица, лук, павлака) ... 110ден
   • Компир салата ... 80ден
   • Овчавина (Пиперка, кравја павлака) ... 110ден
   Риби и лигњи
   • Мавровска пастрмка ... 880ден
   • Лосос ... 1800ден
   • Орада ... 1400ден
   • Бранцин ... 1500ден
   • Лигњи на скара 0.3 ... 450ден
   • Поховани лигњи 0.25 ... 400ден
   • Лигњи а ла Лира 0.25 ... 490ден
   Печења
   • Јагнешко ... 1600ден
   • Јагнешко обескостено ... 2100ден
   • Прасечко ... 1400ден
   • Прасечко обескостено ... 1900ден
   • Телешко ... 1600ден
   • Свинско ... 1200ден
   Главни јадења
   • Бечка шницла (телешка) ... 340ден
   • Бечка шницла (свинска) ... 250ден
   • Натур шницла ... 250ден
   • Пилешко во бел сос ... 240ден
   • Пилешки медаљони ... 240ден
   • Бифтек ... 790ден
   • Соте Строганоф ... 850ден
   • Бифтек Холштајн ... 850ден
   • Пепер Бифтек ... 850ден
   • Филе Мињон ... 650ден
   • Телешки медаљони ... 480ден
   • Медаљони од свинсо филе ... 420ден
   • Шатобријан за 2 особи ... 1400ден
   Прилози 0.25
   • Тавче гравче ... 90ден
   • Пекарски компир ... 80ден
   • Пржен компир/со сирење ... 70/90ден
   • Рестован компир. ... 80ден
   • Варен зеленчук ... 80ден
   • Ориз ... 60ден
   Јадења на скара 0.2
   • Плескавица ... 140ден
   • Шарска плескавица 0.25 ... 190ден
   • Џигер телешки ... 230ден
   • Полнета свинска вешалица ... 240ден
   • Колбас домашен парче ... 150ден
   • Раженче ... 180ден
   • Вешалица ... 180ден
   • Завијок ... 180ден
   • Кременадла ... 150ден
   • Свински ребра кгр ... 820ден
   • Димени свински ребра кгр ... 870ден
   • Свински врат ... 180ден
   • Свинско филе ... 350ден
   • Полнета пилешка вешалица ... 240ден
   • Пилешки батак ... 160ден
   • Пилешко бело ... 160ден
   • Пилешко раженче ... 160ден
   • Пилешко поховано ... 220ден
   • Пилешки прсти ... 240ден
   • Пилешки завијок ... 180ден
   • Мешано месо на жар ... 350ден
   • За вегетаријанци 0.25 гр
   • Рижото со зеленчук ... 140ден
   • Шашлик ... 240ден
   • Вегетаријанска даска ... 260ден
   • Тавче гравче со пире од компир ... 180ден
   Специјалитети на куќата 0.3
   • Македонска тава (Турли тава - свинско, јунешко, зеленчук) ... 350ден
   • Месо а ла Лира (Пржено свинско, праз, буковец, сува пиперка) ... 450ден
   • Селска прженица (Пржено свинско со буковка, сува пиперка, кисели краставици) ... 450ден
   • Смук а ла Лира (Полнето свинско филе, пршута, печурки, кашкавал) ... 450ден
   • Шашлик на жар (Мешано месо и зеленчук на ражен) ... 450ден
   • Јагнешки котлети кгр ... 1400ден
   • Јагнешко во крем сос од вргањ ... 540ден
   • Телешко во крем сос од вргањ ... 540ден
   • Селско месо (Свиснко филе, шампињони) ... 330ден
   • Свинска коленица (свежа) кгр ... 800ден
   • Свински ребра во фурна ... 1200ден
   • Рамстек во коњак и рузмарин ... 390ден
   • Телешка коленица (за 2 особи) ... 1400ден
   Десерти 0.2 гр
   • Печено јаболко ... 130ден
   • Печена тиква ... 120ден
   • Баклава ... 100ден
   • Жито со шлаг ... 90ден
   • Орасник парче ... 90ден
   • Падобранец парче ... 90ден
   • Бајадера парче ... 120ден
   • Трилече ... 100ден
   • Сладолед ... 120ден
   • Овошна салата ... 120ден
   • Палачинка ... 80ден
   • Куп а ла Лира ... 150ден
   • Домашна штрудла ... 110ден
   • Алва парче ... 90ден
   • Похиовани јаболки ... 140ден
   Безалкохолни Пијалоци
   • Цеден Портокал/Лимон ... 140ден
   • Кока Кола ... 80ден
   • Фанта ... 80ден
   • Спрајт ... 80ден
   • Кокта ... 70ден
   • Овошни сокови ... 100ден
   • Минерални Води
   • Пелистерка 0.20 ... 50ден
   • Роса 0.33 ... 60ден
   • Пелистерка 0.75 ... 80ден
   • Топли Пијалоци
   • Македонско кафе ... 50ден
   • Нескафе ... 80ден
   • Еспресо ... 50ден
   • Макиато мало|големо ... 60|70ден
   • Капучино ... 80ден
   • Какао | Несквик ... 60ден
   • Чај ... 60ден
   • Греано вино ... 120ден
   Алкохолни Пијалоци 0.05
   • Ракија Тиквеш ... 70ден
   • Ракија Бовин ... 100ден
   • Ракија Бовин Св.Трифун ... 120ден
   • Антика 5 ... 100ден
   • Мастика ... 80ден
   • Узо Тсантали ... 80ден
   • Узо Пломари ... 110ден
   • Узо Пломари 0.2 ... 400ден
   • Јени Ракија ... 100ден
   • Коњак Бадел ... 80ден
   • Шток ... 100ден
   • Рум Бадел ... 80ден
   • Рум Бакарди ... 130ден
   • Џин Сакс ... 80ден
   • Џин Бифитер ... 120ден
   • Џин Гордонс ... 120ден
   • Водка Вигор ... 80ден
   • Водка Смирноф ... 120ден
   • Водка Абсолут ... 140ден
   • Текила Олмека 0.03 ... 80ден
   • Виски 0.04
   • Џони Вокер ... 160ден
   • Балантајн ... 160ден
   • Џ&Б ... 160ден
   • Грант ... 160ден
   • Џек Даниелс ... 280ден
   • Чивас Регал ... 330ден
   • Димпл ... 330ден
   • Џони Блек ... 12 330ден
   • Балантајн ... 12 330ден
   • Ирско Виски
   • Туламоур Дју ... 180ден
   • Џејмисон ... 180ден
   • Бурбон
   • Џим Бим ... 160ден
   • Малт Виски
   • Гленфидих ... 300ден
   • Француски Коњак 0.04
   • Хенеси В.С. ... 390ден
   • Курвоазие В.С. ... 390ден
   • Курвоазие В.С.О.П. ... 440ден
   • Реми Мартин В.С. ... 450ден
   • Реми Мартин В.С.О.П. ... 500ден
   • Ликери
   • Мартини ... 120ден
   • Кампари ... 120ден
   • Бејлис ... 170ден
   • Амарето ... 120ден
   • Вишњовка Бадел ... 100ден
   • Вишњовка Бовин ... 140ден
   • Пиво 0.33
   • Скопско ... 90ден
   • Скопско Темно ... 90ден
   • Лашко Темно ... 90ден
   • Амстел ... 100ден
   • Златен Даб ... 110ден
   • Златен Даб Темно ... 110ден
   • Туборг ... 130ден
   • Хајнекен ... 150ден
   • Дижестиви 0.04
   • Виљамовка ... 110ден
   • Сливовача ... 100ден
   • Јабуковача ... 100ден
   • Пелинковац ... 90ден
   • Јегермајстер ... 140ден
   Вина
   • Bovin winery
   • Sauvignon Blanc ... 980ден
   • Chardonnay ... 980ден
   • Muskat ... 980ден
   • Traminec ... 980ден
   • Muskat 0.187l ... 250ден
   • Chardonnay 0.187l ... 250ден
   • Stobi Winery
   • Muscat O’tonel ... 600ден
   • Popov Winery
   • Popov Cuvee 0.2l ... 100ден
   • Kamnik Winery
   • Sexy ... 1190ден
   • Kamnik Cuvee 0.2 ... 150ден
   • Tikves Winery
   • Chardonnay ... 850ден
   • Traminec ... 850ден
   • Chardonnay 0.187l ... 190ден
   • Dessert Wine
   • Imako 0.05l ... 120ден
   • Red Wines 0.75l
   • Bovin Winery
   • Vranec ... 980ден
   • Merlot ... 980ден
   • Cabernet Sauvignon ... 980ден
   • Aleksandar ... 980ден
   • Shiraz ... 1490ден
   • Kleopatra ... 1590ден
   • Imperator ... 1900ден
   • Tempranilo ... 1200ден
   • Cabernet Sauvignon 0.187l ... 250ден
   • Merlot 0.187l ... 250ден
   • Premier semi sweet 0.5l ... 2500ден
   • Bovin Superior
   • Disan ... 1590ден
   • Daron ... 1590ден
   • Popov Winery
   • Popoc Cuvee 0.2l ... 100ден
   • Kamnik Winery
   • Cuvee de Prestige ... 1990ден
   • Kamnik Cuvee 0.2l ... 150ден
   • Tikves Winery
   • Aleksandria ... 580ден
   • T’ga za Jug ... 580ден
   • Aleksandria Cuvee ... 980ден
   • Aleksandria 0.2l ... 150ден
   • T’ga za jug 0.2l ... 150ден
   • Tikves Special Selection
   • Vranec ... 850ден
   • Cabernet Sauvignon ... 850ден
   • Merlot 0.2l ... 190ден
   • Dessert Wine
   • Imako
   • Sparkling Wines and Champagne
   • Ergion ... 1200ден
   • Moet et Chandon ... 16000ден
   Локација
   Инфо

   Restoran Lyra

   Адреса: Никола Тесла 11
   Е-пошта: gostilnicalyra@gmail.com
   Места за седење (внатре): 120
   Места за седење (надвор): 60
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,Diners Club
   Јазици: Англиски, Руски
   Паркинг: 40
   Вид на музика: Bosanova, Smooth jazz, Староградска жива музика
   Датум на отворање: 05.25.1996
   Посети на web страницата: 21972
   Безжичен интернет пристап (WiFi)
   Социјални мрежи: Facebook


   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 579
   РЕЗЕРВИРАЈ