Ресторан Златно Буре Кучково

Ресторан Златно Буре Кучково

favoriteДодај во омилени highlight_offТргни од омилени

За Нас

Етно ресторанот Старо Буре во Кучково се протега на 6000 м2 и е изграден во традиционален македонски стил со убаво хортикултурно уредување.Отворен е на 30.07.2014 година и работи со полн капацитет работи секој ден,365 денови во годината.

Доколку сакате да ги избегнете и градските гужви и да се опуштите во амбиент од природа, Етно ресторанот Старо Буре е вистинското место за тоа. Се наоѓа на само 10км од центарот на Скопје, а погоден е за организирање на свадби, веселби, свечености и други слични настани, кои ќе останат во длабоко позитивно сеќавање на гостите

Ве покануваме:
-да ги вкусите разните национални специјалитети и скара на ќумур
-пробате пиците и пастрмајлиите подготвени во фурна на дрва
-да не го пропуштите специјалитетот на куќата ребро во фурна
 

Располагаме со:
-капацитет од вкупно 520 луѓе, односно 120 места во внатрешниот дел и од 350 до 400 места во надворешниот дел летната градина
-сопствен паркинг со капацитет од 200 возила
- слободно Wi Fi
- професионална услуга и
- прекрасен амбиент припратен со звуците на староградска музика


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: С. Кучково
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 400
Паркинг Паркинг: 200
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Староградска музика
Отворен на Отворен на: 30.07.2014
Посети Посети: 73928

Понеделник 09:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 00:00 Нема настани

Среда 09:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 09:00 - 00:00 Нема настани

Петок 09:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 09:00 - 01:00 Нема настани

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.2

Храна4.3

Услуга4.1

Амбиент4.2

Цена4

Последни коментари

Stefan Galevski на 21.06.2019 коментирано:
Good

Оцена3
Ирена Димитрова на 10.09.2019 коментирано:
Одлична услуга

Оцена5
Zlate bogoevski на 10.12.2019 коментирано:
??

Оцена5
Emilija на 16.05.2021 коментирано:
Odlicna usluga i prevkusna hrana 👌

Оцена5
Dimitrije Obradovik на 31.05.2021 коментирано:
Odlicen restoran, odlična usluga, hrana i ambijent

Оцена5
Krste Stankoski на 01.07.2021 коментирано:
Odlicen ambient, vrvna usluga i vkusna hrana.

Оцена5
Marko Gurgik на 25.07.2021 коментирано:
Келнерите каснеа и ги чекавме многу. Грешки при испорака на храната. Храната ставена во зејтин натопена. Работи кои гласат дека се на скара ги прават во тавче.

Оцена2.5
Vesna Kolev на 01.08.2021 коментирано:
Ubav ambient, dobra hrana i sekako dobra usluga

Оцена4.25
Маја Ѓуровиќ на 03.08.2021 коментирано:
Моравме да заминеме во 17 часот заради свадба за што не бевме известени кога ни наплатија за дневна карта за престој покрај базен.

Оцена4.5
Ivica P. на 21.11.2021 коментирано:
Одлична услуга, вкусна храна

Оцена5
Ненад Марковиќ на 31.01.2022 коментирано:
Одлична храна. Пријатна атмосфера. За гужвата која ја имаат во недела, услугата е многу брза. Ова порано беше проблем, ама очигледно се имаат многу подобрено во последно време.

Оцена4.25
Антонио Василков на 23.05.2022 коментирано:
Прекрасно , препорачувам

Оцена4.75
Ирена Лазарова на 23.06.2022 коментирано:
Услуга брза, храна вкусна, но под чадор на лето е претопло.

Оцена4
Љубица Јакимовска Наумовска на 11.07.2022 коментирано:
Пријатен амбиент и вкусна храна.

Оцена4.75
Liljana Brajevikj на 21.07.2022 коментирано:
Se bese super samo zamerka za narachanata salata Zlatno bure,tikvicite i modrite patlidzani mesto przeni i topli,bea ladni od frizider i poluzivi. Drugoto jadenje bese super.

Оцена4.5
Kostevski stole на 28.08.2022 коментирано:
Prekrasen ambient I MN dobra muzika

Оцена4.5
Tomislav Shalvarinov на 13.10.2022 коментирано:
Одлично

Оцена5
Дијана Мицевска на 09.12.2022 коментирано:
Масата ни беше резервирана во пушачки дел, но кога стигнавме немаше слободна и чекавме 20 минути во внатрешниот дел. Внатре амбиентот е пријатен, но недоволно загреан е просторот. Храната е одлична. Менито што е објавено на страната не е ажурирано т.е. се е поскапо 30% до 50%

Оцена3.5
Тони Станковски на 27.12.2022 коментирано:
Одлична услуга, добра понуда со пристапни цени, квалитетна храна, услужливост од страна на персоналот и сопственикот.

Оцена4.75
Dusan Gjurovik на 20.02.2023 коментирано:
katastrofa uslusga, nikogas poveke, nitu nekomu ke preporacam

Оцена1.75
Вера Пејовска на 26.03.2023 коментирано:
Феноменална услуга и превкусно јадење

Оцена5
Irena Projcheska Stojanovska на 22.04.2023 коментирано:
Odlicno si pominavme iako imase ogromna guzva kelnerite bea brzi I uctivi🍀

Оцена5
Aleksandar Mitkovski на 25.06.2023 коментирано:
Super usluga, no malku cenite vo odnos na hranata se previsoki I toa e minus.Drugoto e ok

Оцена3.25
Irina Andonova Tanceva на 24.07.2023 коментирано:
/ /

Оцена3.25
Сашо Спасовски на 01.08.2023 коментирано:
Влегуваме во ресторанот никој не те пречекува,одам по летниковците и прашувам кој ке не смести,го најдов човекот и тој ме пика на зафрлено масиче и ми кажува дека не му се исплатело да ми чува маса иако уредно резервирав претходниот ден и добив потврда за резервацијата,услуга катастрофа,нехигиена ми носи нечисти тањири па ги враќа и пак носи нечисти,надве натеи како на трња поминавме и си заминавме а за тоа задоволство поминав 70km

Оцена2.5
Emilija на 03.08.2023 коментирано:
Kompleksot e ubav, megjutoa patot do nego tie nekoi 500m ne e dobar. Guzva mnogu organizacija slaba, muzika premnogu premnogu glasna pred se, ne mozes da se slusnes megju sebe za vreme na obrokot mora da vikas, sto voopsto ne e ok. Toaletot ne e ok isto taka. Hranata solidna, ni mn loso ni mn dobro.

Оцена2.75
Aleksandar Bozinoski на 06.09.2023 коментирано:
Top

Оцена5
Todorka Todorova на 23.10.2023 коментирано:
👍👌

Оцена4.25
Suzana Klaposka на 31.10.2023 коментирано:
Prekrasno mesto , odicna usluga za semeen rucek, druzba so prijateli.

Оцена4.5
Sasho Mitkovski на 08.01.2024 коментирано:
Super hrana!

Оцена5
Blagoja Panchevski на 18.02.2024 коментирано:
Многу лоша услуга,

Оцена2
Katerina Aleksova на 02.05.2024 коментирано:
Super restoran

Оцена4.75

Контакт