За Нас

За одмор и мир на вашата душа, за убави и незаборавни мигови со вашите најблиски, за уживање во етно амбиент и староградска музика посетете го етно ресотран " Ранч ".
Ресторанот Ранч се наоѓа во општината Ранковци, на патот кој што води кон Крива Паланка.Се наоѓа на 40 км од Куманово, а на 70 км е одалечен од Скопје.
Тој се простира на површина од 7 хектари, доволно простор за прошетка, одмор и рекреација.Освен ресторанот на оваа површина се простираат и соби за одмор, езеро, мини зоо и секако голем број на стази за прошетка низ прекрасната недопрена природа.За да вашиот престој во нашиот ресторан биде уште попријатен за најмалите има подготвена посебно катче во кое може да се играат и уживаат дружејќи се заедно.
Погоден за секаков вид на забави и прослави, семејни прослави, пријателки средби, работни прослави и секако за романтични вечери за вљубените.
Искоритете го секој слободен момент дојдете, посетете не уживајте, и одморете се од напорните работни денови. Нека нашите специјалитети и пријатната атмосфера бидат причина да не поетите и да бидете наши чести гости. Ве очекуваме!


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Село Радибуш Кр. Паланка
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 300
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 250
Паркинг Паркинг: 100
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Староградска и жива музика
Отворен на Отворен на: 2013
Посети Посети: 73764

Понеделник 12:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 12:00 - 00:00 Нема настани

Среда 12:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 12:00 - 00:00 Нема настани

Петок 12:00 - 01:00 Староградска и жива музика

Сабота 12:00 - 01:00 Староградска и жива музика

Недела 12:00 - 00:00 Староградска и жива музика

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.6

Храна4.6

Услуга4.5

Амбиент4.8

Цена4.3

Последни коментари

Viktor Vasilevski на 28.05.2019 коментирано:
Убаво место,нормални цени,топ среден двор мн добра услуга

Оцена4.25
Viktor Vasilevski на 11.08.2019 коментирано:
Vtor pat idam.... se e odlicno bravo

Оцена4.75
Станислава на 30.09.2019 коментирано:
ambientot bese super. muzikata prijatna,nenametliva,ne preglasna, bendot sinhroniziran, so odlicen sluh,posebno pejaccot. hranata na vreme, obilno,porcija salata sredna ,a doza kako za 4 lugje. riba(krap,som) na skara, dobro podgotvena,zabeleska e shto mora da se poracca 1/2kg po porcija(moj predlog e broj na parcinja po zzelba).3 parcinja od sekoja riba e mnogu za edna osoba. na masata ima soncogledovo maslo I jabolkov ocet, moe mislenje e deka vo denesno vreme ,maslinovo maslo barem, a I balzamiran ocet, bi bilo poubavo za dodavanje vo hranata. vinoto e so mnogu ubava cena.

Оцена4.25
Olgica на 24.10.2019 коментирано:
Solidno, ama moze malce povekje da ja sredat okolinata. I da angaziraat povekje kelneri koga e guzva :)

Оцена3.75
Jovica Martinovic на 01.09.2020 коментирано:
odlicen ambient i usluga

Оцена4.75
Aleksandra Isakovska на 09.09.2020 коментирано:
Одлично

Оцена5
Ivica Sokolovski на 03.08.2022 коментирано:
Персоналот услужлив, храната стигна за брзо време, комплексот да размисли за проширување на паркинг просторот бидејќи едвај се наоѓа место.

Оцена5
Kristijan Atanasovski на 07.10.2022 коментирано:
Mnogu ubavo i prijatno mesto

Оцена5
Aleksandar Manchovski на 04.09.2023 коментирано:
Odlicno

Оцена5
Radmila Ristovska на 12.09.2023 коментирано:
Odlicen restoran dobra usluga pristapni ceni

Оцена4.5
Margareta Gavriloska на 02.04.2024 коментирано:
Konobarot koj ne sluzese katastrofa, go pagja renometo... Se drugo odlicno!!

Оцена4

Контакт