За Нас

Во нашиот пријатен амбиент ќе се чуствувате опуштено и далеку од градската врева во интимна атмосфера ќе уживате во специјалитетите од македонското поднебје.

Во вечерните часови ќе се разонодувате со звуците на староградската музика.

Ресторанот "Национал" се наоѓа во строгиот центар на градот, спроти Градскиот Трговски Центар, во зградата на РУ "Кочо Рацин" и Културно информативен центар - Скопје.

Организираме посебни деловни ручеци и вечери по ваша желба, шведски маси, коктели, банкети, родендени и други видови на забави.


Булевар Филип Втори Македонски б.б.

Специјални понуди

Ресторан Национал Скопје

02 December, 2019 - 31 December, 2019
Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online нарачки, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Булевар Филип Втори Македонски б.б.
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 110
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 100
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Македонска, Интернационална, Евергин
Отворен на Отворен на: 30.06.1999
Посети Посети: 43504

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Национал бенд

Сабота 08:00 - 01:00 Национал бенд

Недела 08:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

5

Храна5

Услуга5

Амбиент5

Цена5

Последни коментари

Ivica P. на 24.04.2019 коментирано:
Вкусна чорба со тазе лепчиња печени во фурна на дрва

Оцена5

Контакт