За Нас

Дистрикт Бар и Ресторан е место каде ќе најдете опуштена и пријатна атмосфера и посветена услуга, надополнета со искусен персонал.

Нашето мени содржи специјалитети кои имаат македонско, медитеранско и источноевропско влијание.

Стилски направениот лаунч бар на Дистрикт се трансформира од енергична кафетерија преку ден, во бар каде кој во доцните попладневни часови се служат екстравагантни коктели, кои во себе содржат експлозија од вкусови. Во ресторанот, уште од моментот на влегување, ве пречекува одлична атмосфера, прекрасен ентериер и енергичен персонал кој е на Ваше целосно располагање, подготвен да ги задоволи сите ваши желби и потреби. Дополнително, мирисот и звуците од отворената кујна создаваат чувство како да сте во самиот центар на сите случувања.

 


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Плоштад Македонија бр.7
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 100
Паркинг Паркинг: Со секоја сметка на 1000мкд бесплатен паркинг
Картички Картички: Credit cards Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Да
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика:
Отворен на Отворен на: 04.05.2016
Посети Посети: 44009

Понеделник 07:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 07:00 - 00:00 Нема настани

Среда 07:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 07:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 07:00 - 01:00 Нема настани

Недела 07:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.6

Храна4.6

Услуга4.7

Амбиент4.8

Цена4.4

Последни коментари

Дејан Симиќ на 02.09.2019 коментирано:
Best Tomahawk steak in town.

Оцена4.75
Ivica P. на 18.11.2019 коментирано:
Odlicna hrana i usluga

Оцена5
Lazar Stojanovski на 16.02.2020 коментирано:
Храната повеќе е за декорација, свинско филе за 500 денари полуживо месо.

Оцена3.25
Ekaterina на 07.03.2022 коментирано:
Одлично

Оцена4.25
Ekaterina на 07.03.2022 коментирано:
супер

Оцена4
Ekaterina на 07.03.2022 коментирано:
супер

Оцена4
Sofija Stojmenova на 08.03.2022 коментирано:
Super

Оцена4
Ekaterina на 08.04.2022 коментирано:
odlicno

Оцена5
Ekaterina на 17.04.2022 коментирано:
super

Оцена5
Ekaterina на 29.04.2022 коментирано:
odlicno

Оцена5
Matej Dabeski на 04.08.2022 коментирано:
Top

Оцена5
Matej Dabeski на 04.08.2022 коментирано:
Top

Оцена4.75
Matej Dabeski на 04.08.2022 коментирано:
Tpikb

Оцена5
Matej Dabeski на 04.08.2022 коментирано:
Top

Оцена5
Matej Dabeski на 04.08.2022 коментирано:
Top

Оцена5
Matej Dabeski на 12.08.2022 коментирано:
Top

Оцена5
Kristijan Atanasovski на 07.10.2022 коментирано:
Mnogu skapo

Оцена3
Jovana на 23.04.2023 коментирано:
Одлична храна и услуга

Оцена5
Jovana на 04.01.2024 коментирано:
Very good

Оцена5
Jovana на 04.01.2024 коментирано:
Very good

Оцена5
Филип Димовски на 21.06.2024 коментирано:
Прекрасно искуство.

Оцена5

Контакт