За Нас

Македонската кујна и македонската традиција сплотени во една приказна, приказна која започнува далечната 1963 во националниот ресторан Чардак на Скопска Црна Гора сега прераскажана во срцето на Дебар Маало во центарот на боемскиот дух на Скопје.

Вратете се во минатото во историјата со прекрасната чалгиска музика, македонската храна, македонското вино.

Вратете се заедно да ја раскажуваме приказната наречена Чардак !!!


Ѓорѓи Пешков бр.6

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Ѓорѓи Пешков бр.6
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 130
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 150
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Не
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Староградска, Акустична
Отворен на Отворен на: 02.01.2016
Посети Посети: 115568

Понеделник 09:00 - 00:00 Староградска музика Чалгии

Вторник 09:00 - 00:00 Староградска музика Чалгии

Среда 09:00 - 00:00 Староградска музика Чалгии

Четврток 09:00 - 00:00 Староградска музика Чалгии

Петок 09:00 - 01:00 Староградска музика Чалгии

Сабота 09:00 - 01:00 Староградска музика Чалгии

Недела 09:00 - 00:00 Староградска музика Чалгии

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.6

Храна4.9

Услуга4.5

Амбиент4.6

Цена4.4

Последни коментари

Ljupco на 09.05.2018 коментирано:
Најбрза услуга на боемска, вкусни традиционални јадења

Оцена5
Димитриј Гуржанов на 13.08.2018 коментирано:
Super kafana

Оцена4.75
Димитриј Гуржанов на 18.08.2018 коментирано:
Super

Оцена4.75
Ivica Taskovski на 29.10.2018 коментирано:
Dobra hrana i usluga, normalni ceni i dobar ambient

Оцена5
Dafinka Madjunkova на 10.12.2018 коментирано:
Одлична атмосфера.

Оцена5
Sara K на 18.12.2018 коментирано:
Vkusna hrana so razumni ceni.

Оцена4
Виолета Поповска на 01.03.2019 коментирано:
Одлично место ... супер услуга...вкусна храна...пријатна атмосфера

Оцена5
Александра Шушевска на 10.03.2019 коментирано:
Превкусна храна. Поради распоредот по соби, тешко можеше да се викне персоналот по потреба. Се осеќаше чад од пушачкиот дел. Музиката беше фина, но на крај стана напорна и прегласна кога дојдоа да ни свират на маса.

Оцена4.25
Никола Кушевски на 16.03.2019 коментирано:
Прекрасна храна и амбиент за големи и мали друштва. Прв избор на Боемска улица.

Оцена4.75
Марија Илиевска на 17.03.2019 коментирано:
Втор пат со ред кога ќе пристигнеме во ресторанот, немаат појма за резервацијата онлајн и откако ќе им го покажам мејлот, се обидуваат да се снајдат со маса во моментот. Првиот пат не успеаа, а вториот најдоја одвај едно масиче. Потоа чекавме околу 15 минути за да порачаме, а втор пат да стигнеме до келнер беше невозможно. Единствено добро нешто беше храната. Повеќе нема да ми текне да резервирам таму.

Оцена2.75
Никола Кушевски на 14.04.2019 коментирано:
Одличен провод за мало и големо друштво.

Оцена4.25
Борјан Стојчев на 07.06.2019 коментирано:
Вкусна храна, етно атмосфера вкрстена со традиционален амбиент. Брза услуга, љубезни келнери. Препорачувам. Tasty food, an ethno atmosphere crossed with a traditional ambience. Fast service, kind waiters. Strongly recommend.

Оцена5
Ана Ристевска на 18.09.2019 коментирано:
Убава храна, услуга и атмосфера со пристојни цени.

Оцена5
Жаклина Мучева на 23.09.2019 коментирано:
И ние и нашите гости од Србија беа задоволни со послужената храна. Ги замолувам келнерите да прашаат дали гостите јадат лута храна, макалцата беа лутки (луто не јадат гостите).Убаво помината вечер со македонски специјалитети.

Оцена4.5
Дафинка Маџункова на 15.11.2019 коментирано:
???

Оцена4
dejan poposki на 21.11.2019 коментирано:
se beseodlicno

Оцена5
Orce Tashovski на 09.03.2020 коментирано:
top

Оцена4.5
Сара Стојкоска на 18.08.2020 коментирано:
Супер.

Оцена4.75
Дарко Најдовски на 01.09.2020 коментирано:
Se bese odlicno, od uslugata, preporakite na vrabotenite do hrana I ambient

Оцена5
Марија Гашпаровиќ на 02.11.2020 коментирано:
Одлична услуга, љубезни вработени. Храната секогаш на високо ниво, вкусна и свежо подготвена. Одличен пет и во услови на пандемија, со почитување на сите протоколи

Оцена4.75
Milosh Aleksikj на 13.03.2021 коментирано:
PREUBAVO

Оцена4.25
Ivica P. на 04.07.2021 коментирано:
Топ

Оцена5
igor stojmanovski на 08.01.2022 коментирано:
Vrvna usluga,preubavo jadenje,pristapni ceni

Оцена4.5
Слободан Танасковски на 28.06.2022 коментирано:
Жива музика 10⭐

Оцена5
Natalija Trenevska на 05.03.2023 коментирано:
Se bese odlicno.

Оцена5
Катерина Русевска на 19.06.2023 коментирано:
Убав амбиент, вкусна храна, професионална услуга.

Оцена5
Ivana Janevska на 29.07.2023 коментирано:
Nice food, the service is topnotch and the ambient is peasant for nice date night

Оцена5
Gordana Cvetkovska на 18.08.2023 коментирано:
Атмосферата беше многу пријатна, услугата, секоха чест, како што треба да биде, насмеана, услужна, расположена за шега и од помош при изборот за папање. А музиката... таман гласна, да може да се прави муабет. Аааа, ќе заборавев, се што јадевме беше мошне вкусно. Се на се СУПЕР! 👌

Оцена5
Andrijana Janeva на 03.09.2023 коментирано:
dobra hrana

Оцена4.25
Kristijan Noveski на 19.09.2023 коментирано:
Samo napred!

Оцена3.5
Валери Нацевски на 24.10.2023 коментирано:
Одлична услуга, вкусна храна, прекрасна локација и музика

Оцена5
Дарко Бојовски на 27.02.2024 коментирано:
Одлично место со одличен амбиент.

Оцена4.25

Контакт