About Us

The tradition that goes on for 13 years in Kumanovo can now be experienced in Skopje. You are welcome to visit “Baba Cana Vodno” restaurant where the qualityis priceless, the ambiance is unique, and the enjoyment is to a maximum.

We are expecting you!


Partenija Zografski No.34

We recommend online reservation
A reply is received from the restaurant within a few minutes
GET: discounts, value voucher points, free taxi voucher, chance for rating and comments

This restaurant is not accepting web reservations, No reservations Use free call instead.

Choose date

Choose hour

Choose guests

Login

Details

Address Address: Partenija Zografski No.34
Seats (Inside) Seats (Inside): 100
Seats (Outside) Seats (Outside): 80
Parking Parking: 60
We Accept We Accept: Credit cards Credit cards
Peт Friendly Peт Friendly: No
Wheelchair Accessible Wheelchair Accessible: Yes
Languages Languages: English
Music Type Music Type: Old city, Etno
Opened Opened: 12.17.2014
Visits Visits: 110458

Moday 08:00 - 00:00 No Events

Tuesday 08:00 - 00:00 No Events

Wednesday 08:00 - 00:00 No Events

Thursday 08:00 - 00:00 No Events

Friday 08:00 - 01:00 No Events

Saturday 08:00 - 01:00 No Events

Sunday 08:00 - 00:00 No Events

Reviews

4.4

Food4.5

Service4.5

Ambience4.4

Price4.2

Последни коментари

Слободан Пешиќ on 29.10.2018 commented:
Супер доживување со пријателите од Атина. Храната, услугата, амбиентот и цената супер. Верувајте ми и ден денес во Атина се зборува за баба Цана.

Оцена5
Nikola Avramoski on 03.12.2019 commented:
Солидна храна, прикатен амбиент, солидна услуга

Оцена3.75
Vase Markov on 21.01.2020 commented:
Прекрасен амбиент,врвна услуга,вкусна храна.Освен што резервацијата направена преку ресторани.мк не беше евидентирана во ресторанот.

Оцена4.5
Анита Поповска on 03.02.2020 commented:
Супер поминат неделен ден. Одлична храна, услуга, амбиент, музика. Браво дечки!

Оцена5
NATASA VLAHOVIC on 04.02.2020 commented:
Hrana, atmosfera i usluga dobri.

Оцена3.75
Emilija Stojanovska on 10.03.2020 commented:
Разочарување

Оцена2
Ema Grujeska on 10.03.2020 commented:
Odlicni

Оцена4.75
Љубомир Георгиевски on 27.06.2020 commented:
Прекрасен амбиент, одлична услуга

Оцена4.5
Hristofor Nasevski on 29.09.2020 commented:
odlicna hrana

Оцена3.5
Ivica P. on 10.02.2021 commented:
Вкусна храна, пристапни цени, амбиент и услуга одлични

Оцена5
Borjan on 09.06.2021 commented:
Odlicno beshe sve

Оцена4.75
Svetlana Gligorovska on 16.12.2021 commented:
ubav ambient vkusna hrana

Оцена5
Goran Georgievski on 14.03.2022 commented:
Se bese vo najdobar red.

Оцена4.25
Svetlana Gligorovska on 28.03.2022 commented:
Odlicna usluga, vkusna hrana, preubav ambient.

Оцена5
Svetlana Gligorovska on 28.03.2022 commented:
Odlicna usluga, vkusna hrana, preubav ambient.

Оцена5
Anastasija Radisavljsv on 18.04.2022 commented:
Prekrasna usluga i hrana, sekoja chest. Zeljancheto so kajmak za posebna pofalba.

Оцена4.5
Milosh Aleksikj on 20.06.2022 commented:
kelnerot e od berovo

Оцена4.25
Валентина П. on 05.07.2022 commented:
Услугата е бавна,нема понуда од напишаното во менито,храната просечна.

Оцена2.5
Ivan Ajtarski on 20.08.2022 commented:
Супер

Оцена4.5
Aneta Trpevska on 24.10.2022 commented:
Храната беше одлична,свежа,добро приготвена

Оцена4.5
Љубица Баткоска on 01.11.2022 commented:
Најдобри!

Оцена4.75
kosta pavlovski on 23.11.2022 commented:
Odlicno jadenje

Оцена4.25
Александар Темелковски on 09.12.2022 commented:
Храната е стандардно добра исто и услугата, келнерите да не ги забораваат нарачките. Амбиентот е пријатен.

Оцена4
Kristijan Tosheski on 04.01.2023 commented:
Одлична храна, широк избор и перфектна атмосфера.

Оцена5
Lidija Nikovska on 17.01.2023 commented:
Ubav ambient,dobro usluga,cisto,samo rebroto vo furna sto go jadev ne mi se dopadna,za taa Cena,ocekuvav povkusno I poubavo,pozdrav

Оцена3.5
Zoran Nikolovski on 17.02.2023 commented:
Zadovolen od se

Оцена4.75
Анета Пешначка on 18.03.2023 commented:
Solidno

Оцена4.25
Slagjana Azmanovska on 19.03.2023 commented:
Прекрасно место. Убав амбиент со вкусна храна. Одлична услуга.

Оцена5
Verche Lazarova on 21.03.2023 commented:
Храната е одлична, но во менито треба да се нагласи кај даските за колку луѓе е, а не да се донесе една Данска па да се наплати за две лица

Оцена3.5
Ilija on 03.04.2023 commented:
Ne ubavo Selsko meso

Оцена3.25
Весна Анчевска on 25.05.2023 commented:
Одлична атмосвера, услуга и вкусна храна

Оцена5
Branislav dimitrovski on 02.10.2023 commented:
Idealno

Оцена5
Iva Jovanovski on 25.12.2023 commented:
5ka

Оцена5
Kristijan Koskarov on 27.02.2024 commented:
Odlicna hrana i usluga

Оцена5
Elena Bibovska on 07.05.2024 commented:
Малку поспора услуга поради недостиг на келнери. Газдата да размисли за вработување на повеќе персонал. Храната солидна.

Оцена4.25
Моника И. Кантарџиоска on 10.06.2024 commented:
Препорачувам

Оцена5
Mende Stojanoski on 04.07.2024 commented:
Sve 5 👍

Оцена5

Contact