За Нас

Гостилницата Старо Буре е изградена во традиционален македонски стил кој располага со капацитет од 300 луѓе. Традицијата трае уште од 30.05.2007 година и од самиот почеток па до денес го следи процесот на модернизација во склоп со македонската традиција и кујна. Како потврда за успешната работа во 2015 година е одликуван од град Скопје за втора најдобра гостилница во градот.

Ве покануваме:
- да ги вкусите разните национални специјалитети и скара на ќумур
- пробате пиците и пастрмајлиите подготвени во фурна на дрва
- да не го пропуштите специјалитетот на куќата ребро во фурна

Располагаме со:
– капацитет од 300 луѓе ( 180 места во внатрешниот дел и 120 места во надворешниот дел -летна градина)
– бесплатен паркинг во склоп на трговскиот центар Лептокарија
– слободно Wi Fi
– професионална услуга и
– прекрасен амбиент припратен со звуците на староградска музика


Булевар Партизански Одреди Т.Ц Лептокарија

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Булевар Партизански Одреди Т.Ц Лептокарија
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 150
Паркинг Паркинг: 50
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Староградска
Отворен на Отворен на: 30.05.2007
Посети Посети: 84671

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 01:00 Нема настани

Недела 12:00 - 22:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.7

Храна4.9

Услуга4.8

Амбиент4.5

Цена4.4

Последни коментари

Тодорка Самарџиоска на 03.05.2022 коментирано:
Одлична скара, брза услуга, најљубезна келнерка!

Оцена5
Elena Ovnarski на 02.06.2022 коментирано:
Vkusna hrana, usluga odlicna

Оцена4.75
Mia Kenig на 14.06.2022 коментирано:
*****

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 24.09.2022 коментирано:
odlicna hrana, prijaten ambient i odlicna usluga.

Оцена5
Gjorgji Naumovski на 05.12.2022 коментирано:
Vkusni pastrmajlii

Оцена4.75
BB на 21.05.2023 коментирано:
Проверен квалитет. Долгогодишно искуство.

Оцена4.5
Билјана Ѓошева Петреска на 24.09.2023 коментирано:
Преубаво помината вечер со вкусна храна и добра услуга

Оцена5
Milena Trajcevska на 11.02.2024 коментирано:
Zadovolni sme

Оцена3.75
Дарко Бојовски на 12.03.2024 коментирано:
Одлична храна.

Оцена3.75
Goran jovanoski на 20.05.2024 коментирано:
Super se gledame povtorno.

Оцена5

Контакт