За Нас

Ресторанот во хотелот со 5 ѕвезди Лимак Скопје нуди уникатно гастрономско уживање за сите вкусови.

Менито кое претставува спој на интернационална, турска, италијанска и локална кујна, приготвена со современи кулинарски техники, нуди гозба за сите сетила, но и за очите. Елегантниот и софистициран амбиент на ресторанот е надополнет со врвна услуга од љубезниот персонал.

Без разлика дали сакате да прославите посебна пригода или едноставно да уживате во вкусен оброк, ресторанот во Хотел Лимак Скопје е совршената дестинација.


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Ул. Железничка бр.31
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 140
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 30
Паркинг Паркинг: 3 нивоа на подземен паркинг
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски, Турски
Музика Музика: Музика за опуштање и релаксација
Отворен на Отворен на: 24.04.2021
Посети Посети: 4784

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 01:00 Нема настани

Недела 08:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

5

Храна5

Услуга5

Амбиент5

Цена5

Последни коментари

Borjan на 16.02.2023 коментирано:
Прекрасен амбиент, врвна услуга и вкусна храна, би дошле повторно

Оцена5

Контакт