За Нас

Ресторанот "Ѕвезден Океан" постои од 2004 и ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со специјалитети во различни сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос) подготвени во специјален кинески сад - брзо умешно и вкусно од обучени кинески мајстори.

"Ѕвезден океан" благодарение на Вас го зголеми бројот на ѕвездите, во срцето на градот до Домот на градежници на ул. Лермонтова 12 уште едно катче на две нивоа доловувајќи го амбиентот на традиционална и модерна Кина. Повелете, посетете не

АКЦИЈА За прв пат ви нудиме достава секој ден од 10:00 до 00:00 часот со акција на бесплатна достава во сите реони за сума над 600, 1150 и 1650ден.

За секоја нарачка над 600 ден. БЕСПЛАТНА достава во реонот на Центар.

За секоја нарачка над 1150 ден. БЕСПЛАТНА достава во реоните на: Карпош1 до Карпош3, Козле, Тафталиџе, Кисела Вода (од рампа до Усје, без Припор) и Аеродром.

За секоја нарачка над 1550 ден БЕСПЛАТНА достава во реоните на: Карпош 4, Влае, Ѓорче Петров, Н. Лисиче, Усје.

За прв пат достава и во недела од 12:00 до 22:00 часот

Секој нарачка од 1000ден. ви носи гратис 4 традиционални десерти


Лермонтова 19 (до дом на градежници)

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Лермонтова 19 (до дом на градежници)
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 110
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 40
Паркинг Паркинг: 50
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски, кинески
Музика Музика: Традиционална и модерна кинеска
Отворен на Отворен на: 12.01.2010
Посети Посети: 42239

Понеделник 11:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 11:00 - 00:00 Нема настани

Среда 11:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 11:00 - 00:00 Нема настани

Петок 11:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 11:00 - 01:00 Нема настани

Недела 11:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.8

Храна5

Услуга4.7

Амбиент5

Цена4.3

Последни коментари

Biljana Bozhjakovska на 04.11.2022 коментирано:
одлична храна во убав амбиен и добра услуга

Оцена4.5
Јован Алексовски на 15.11.2022 коментирано:
Фали персонал

Оцена4.75
Kiro Velkovski на 21.08.2023 коментирано:
The original Skopje Chinese restaurant!

Оцена5

Контакт