За Нас

Добредојдовте во „Трпезарија“, шармантна таверна сместена во срцето на Скопје.

Потопете се во вкусовите на Медитеранот додека нашите вешти готвачи подготвуваат автентични грчки јадења. Свежите, висококвалитетни состојки се камен-темелник на нашата кулинарска филозофија, обезбедувајќи незаборавно гастро патување.

Пријатната, но енергична атмосфера на „Трпезарија“ го прави совршено место за собиранки со пријателите и семејството. Без разлика дали уживате во лежерен оброк или сакате весела вечер со музика во живо, нашиот ресторан ветува незаборавно бегство во срцето на Грција, токму во срцето на Скопје. Дозволете нашиот љубезен персонал и неодоливите ароми на грчката кујна да ве пренесат во свет каде што секој оброк е прослава.


Наум Наумовски Борче бр.56

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Наум Наумовски Борче бр.56
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 60
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 60
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Амбиентална
Отворен на Отворен на: 2022
Посети Посети: 1891

Понеделник 09:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 00:00 Нема настани

Среда 09:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 09:00 - 00:00 Нема настани

Петок 09:00 - 00:00 Нема настани

Сабота 09:00 - 00:00 Нема настани

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

5

Храна5

Услуга5

Амбиент5

Цена5

Последни коментари

6492 на 15.01.2024 коментирано:
Одлична услуга со големо задоволтво ќе повтореме посета.

Оцена5

Контакт