Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Свадби и прослави > Скопје

Ресторан Журнал

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Журнал

  Адреса: Народни Херои Бр.1
  Веб сајт: http://www.journal.com.mk
  Места за седење (внатре): 330
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 120
  Работно време: 08:00-23:00
  Вид на музика: По договор
  Датум на отворање: 07.13.2002
  Посети на web страницата: 15677
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  МЕНИ 1
  • МЕШАНА САЛАТА
  • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
  • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - ОРДЕВЕР (ПОЕДИНЕЧЕН)
  • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, сирење, кашкавал, урнебес салата)
  • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • (пирошка со татар сос)
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • -селско месо, пилешка вешалица, гарнир (пекарски компир, фино вариво)
  • ДЕСЕРТ
  • Овошна торта
  МЕНИ 2
  • МЕШАНА САЛАТА
  • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
  • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - ОРДЕВЕР (ПОЕДИНЕЧЕН)
  • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, сирење, кашкавал, руска, салата)
  • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • пирошка, похован кашкавал, татар сос
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • пилешко "парма", св. печење со прелив од печурки, гарнир (пекарски компир, фино вариво)
  • ДЕСЕРТ
  • Чоколадна торта
  МЕНИ 3
  • МЕШАНА САЛАТА
  • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
  • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - Закуска "ЖУРНАЛ"
  • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка, крокети со кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата)
  • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • пирошка, похован кашкавал, татар сос
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • пилешко во кари сос, св. печење, гарнир (пекарски компир, фино вариво, динстан ориз)
  • ДЕСЕРТ
  • Торта "Нестле"
  МЕНИ 4
  • МЕШАНА САЛАТА
  • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
  • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ- Закуска "ЖУРНАЛ"
  • (печеница, св. врат, кулен, пршута, димени пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка и кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата, маслинки)
  • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • ролована палачинка, поховано сирење, татар сос
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • полнето пилешко, свински котлет со прелив од шумски плодов-пилешки прсти, гарнир (ризи-бизи, пекарски компир)
  • ДЕСЕРТ
  • "Шерон" торта
  МЕНИ 5
  • УВОДНА САЛАТА
  • бела зелка, црвена зелка, морков, цвекло, марула, краставици, домати, сирење, пинџур
  • ЛАДНО ПЛАТО
  • (свинска пршута, говедска пршута, печеница, кулен, кајмак, овчи, кашкавал)
  • ТОПЛО ПЛАТО
  • (поховани тиквици, похован модар домат, крокети со шунка и кашкавал, похована полнета пиперка, пита)
  • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ Лазања
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • Шпиковано јунешко во умак Ворчестер, Филемињони 2 парчиња со печурки на путер, гарнир (солен компир, фино вариво, динстан ориз)
  • ДЕСЕРТ
  • Колач "Журнал"
  ПИЈАЛОК МЕНИ 1
  • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК
  • Ракија "Вила Марија" (жолта, бела)
  • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко) 0.5л
  • Вино "Тиквеш" (Смедеревка, Кавадарка, Розе, Вранец) 1л
  • Вино "Стоби" (Смедеревка, Розе, Вранец) 1л
  • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
  • Пелистерка (газирана, негазирана)
  • Сокови негазирани (праска, портокал)
  ПИЈАЛОК МЕНИ 2
  • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК
  • Ракија "Тиквеш" (жолта, бела)
  • Жестоки пијалоци (узо, коњак, шток, водка, џин, мартини)
  • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко) 0.5л/0.33л
  • Вино "Тиквеш" (Траминец, Александрија, Т’га за југ, Розе) 0.7л
  • Вино "Стоби" (Куве, Вранец, Антигона, Розе) 0.7л
  • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
  • Пелистерка (газирана, негазирана)
  • Сокови негазирани (праска, портокал)
  МЕНИ ЗА ПРОСЛАВИ
  • МЕШАНА САЛАТА
  • (зелка, морков, марула, цвекло, краставица, домати, маслинки)
  • СУВОМЕСНАТ ОРДЕВЕР
  • (кулен, свинска шунка, свински врат, печеница, пилешки гради, сирење, кашкавал, крем салата)
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • Пилешка шницла (похована)
  • Селско месо
  • Гарнир: пекарски компир
  • ДЕСЕРТ
  • Чоколадна торта
  • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК:
  • Наливно вино: црно, бело
  • Пиво: Скопско, Даб, Каменица
  • Газирани сокови: Пепси, Кока Кола, Фанта
  • Негазирани сокови: праска, портокал
  • Пелистерка: газирана, обична
  • Ракија, узо
  • Напомена: Во цената на менито е вклучен неограничен пијалок за период од 4 часа.
  МЕНИ ЗА МЕКИЦИ
  • МЕШАНА САЛАТА
  • домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула
  • ОРДЕВЕР ЖУРНАЛ
  • печеница, св.врат, кулен, пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка, крокети со кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата
  • ЏЕМ
  • ЦЕНА: 250.00 ден.
  • ПИЈАЛОК НЕОГРАНИЧЕН
  • 200.00 ден. по лице
  • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
  • Ракија Вила Марија (бела, жолта)
  • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко)
  • Вино (Вранец, Ризлинг - наливно)
  • Пелистерка (обична, газирана)
  • Сокови негазирани (праска, портокал)
  • 350.00 ден. по лице
  • Ракија Тиквеш (жолта, бела), узо, шток, коњак, водка, џин
  • Вино Тиквеш (Траминец, Александрија, Т'га за југ, Розе) 0.7л
  • Вино Стоби (Куве, Вранец, Антигона) 0.7л
  • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
  • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко)
  • Пелистерка (обична, газирана)
  • Сокови негазирани (праска, портокал)
  ГРАТИС ОД РЕСТОРАНОТ
  • ШАМПАЊСКО ЗА НАЗДРАВУВАЊЕ НА МЛАДОЖЕНЦИТЕ
  • НЕВЕСТИНСКА ТОРТА
  • БЛЕХ МУЗИКА
  • ВИСОКИ И НИСКИ СВЕЌНИЦИ ЗА ПРИЕМОТ
  • УКРАСУВАЊЕ НА НЕВЕСТИНСКА МАСА
  • УКРАСУВАЊЕ НА ОСТАНАТИТЕ МАСИ И СТОЛИЦИ
  • ДОПОЛНИТЕЛНО ОСВЕТЛУВАЊЕ
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Ресторанот Журнал беше отворен во 2002 година и многу скоро стана една од омилените дестинации во градот каде се одржуваат семејни веселби и веселби со најразличи поводи. За познавачите овој ресторан е совршено место каде може истовремено да се ужива во амбиентот, беспрекорната услуга, првокласната храна и професионалниот однос кон секој сегмент од веселбата каде се внимава на секој детал.

   Можноста да се ужива во елегантниот ентериер и гастрономското искуство ве очекува во секое време. Повелете препуштете се на уживањето во веселбата потпомоганата од нашите кулинари и послужени од нашиот персонал кој ќе ви помогне за изборот низ менијата за најдоброто за Вас.

   Мени
   МЕНИ 1
   • МЕШАНА САЛАТА
   • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
   • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - ОРДЕВЕР (ПОЕДИНЕЧЕН)
   • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, сирење, кашкавал, урнебес салата)
   • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • (пирошка со татар сос)
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • -селско месо, пилешка вешалица, гарнир (пекарски компир, фино вариво)
   • ДЕСЕРТ
   • Овошна торта
   МЕНИ 2
   • МЕШАНА САЛАТА
   • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
   • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - ОРДЕВЕР (ПОЕДИНЕЧЕН)
   • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, сирење, кашкавал, руска, салата)
   • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • пирошка, похован кашкавал, татар сос
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • пилешко "парма", св. печење со прелив од печурки, гарнир (пекарски компир, фино вариво)
   • ДЕСЕРТ
   • Чоколадна торта
   МЕНИ 3
   • МЕШАНА САЛАТА
   • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
   • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ - Закуска "ЖУРНАЛ"
   • (печеница, св. врат, кулен, пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка, крокети со кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата)
   • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • пирошка, похован кашкавал, татар сос
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • пилешко во кари сос, св. печење, гарнир (пекарски компир, фино вариво, динстан ориз)
   • ДЕСЕРТ
   • Торта "Нестле"
   МЕНИ 4
   • МЕШАНА САЛАТА
   • (домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула)
   • ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ- Закуска "ЖУРНАЛ"
   • (печеница, св. врат, кулен, пршута, димени пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка и кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата, маслинки)
   • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • ролована палачинка, поховано сирење, татар сос
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • полнето пилешко, свински котлет со прелив од шумски плодов-пилешки прсти, гарнир (ризи-бизи, пекарски компир)
   • ДЕСЕРТ
   • "Шерон" торта
   МЕНИ 5
   • УВОДНА САЛАТА
   • бела зелка, црвена зелка, морков, цвекло, марула, краставици, домати, сирење, пинџур
   • ЛАДНО ПЛАТО
   • (свинска пршута, говедска пршута, печеница, кулен, кајмак, овчи, кашкавал)
   • ТОПЛО ПЛАТО
   • (поховани тиквици, похован модар домат, крокети со шунка и кашкавал, похована полнета пиперка, пита)
   • ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ Лазања
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • Шпиковано јунешко во умак Ворчестер, Филемињони 2 парчиња со печурки на путер, гарнир (солен компир, фино вариво, динстан ориз)
   • ДЕСЕРТ
   • Колач "Журнал"
   ПИЈАЛОК МЕНИ 1
   • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК
   • Ракија "Вила Марија" (жолта, бела)
   • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко) 0.5л
   • Вино "Тиквеш" (Смедеревка, Кавадарка, Розе, Вранец) 1л
   • Вино "Стоби" (Смедеревка, Розе, Вранец) 1л
   • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
   • Пелистерка (газирана, негазирана)
   • Сокови негазирани (праска, портокал)
   ПИЈАЛОК МЕНИ 2
   • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК
   • Ракија "Тиквеш" (жолта, бела)
   • Жестоки пијалоци (узо, коњак, шток, водка, џин, мартини)
   • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко) 0.5л/0.33л
   • Вино "Тиквеш" (Траминец, Александрија, Т’га за југ, Розе) 0.7л
   • Вино "Стоби" (Куве, Вранец, Антигона, Розе) 0.7л
   • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
   • Пелистерка (газирана, негазирана)
   • Сокови негазирани (праска, портокал)
   МЕНИ ЗА ПРОСЛАВИ
   • МЕШАНА САЛАТА
   • (зелка, морков, марула, цвекло, краставица, домати, маслинки)
   • СУВОМЕСНАТ ОРДЕВЕР
   • (кулен, свинска шунка, свински врат, печеница, пилешки гради, сирење, кашкавал, крем салата)
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • Пилешка шницла (похована)
   • Селско месо
   • Гарнир: пекарски компир
   • ДЕСЕРТ
   • Чоколадна торта
   • НЕОГРАНИЧЕН ПИЈАЛОК:
   • Наливно вино: црно, бело
   • Пиво: Скопско, Даб, Каменица
   • Газирани сокови: Пепси, Кока Кола, Фанта
   • Негазирани сокови: праска, портокал
   • Пелистерка: газирана, обична
   • Ракија, узо
   • Напомена: Во цената на менито е вклучен неограничен пијалок за период од 4 часа.
   МЕНИ ЗА МЕКИЦИ
   • МЕШАНА САЛАТА
   • домати, краставици, зелка, црв. зелка, морков, цвекло, марула
   • ОРДЕВЕР ЖУРНАЛ
   • печеница, св.врат, кулен, пил. гради, шунка, солен ролат, гибаница, сирење, кашкавал, поховани тиквици, крокети со шунка, крокети со кашкавал, похован карфиол, пинџур, руска салата, пилешка салата, урнебес салата
   • ЏЕМ
   • ЦЕНА: 250.00 ден.
   • ПИЈАЛОК НЕОГРАНИЧЕН
   • 200.00 ден. по лице
   • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
   • Ракија Вила Марија (бела, жолта)
   • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко)
   • Вино (Вранец, Ризлинг - наливно)
   • Пелистерка (обична, газирана)
   • Сокови негазирани (праска, портокал)
   • 350.00 ден. по лице
   • Ракија Тиквеш (жолта, бела), узо, шток, коњак, водка, џин
   • Вино Тиквеш (Траминец, Александрија, Т'га за југ, Розе) 0.7л
   • Вино Стоби (Куве, Вранец, Антигона) 0.7л
   • Сокови газирани (Пепси, Кока Кола, Фанта, Швепс)
   • Пиво (Скопско, Даб, Каменица, Лашко)
   • Пелистерка (обична, газирана)
   • Сокови негазирани (праска, портокал)
   ГРАТИС ОД РЕСТОРАНОТ
   • ШАМПАЊСКО ЗА НАЗДРАВУВАЊЕ НА МЛАДОЖЕНЦИТЕ
   • НЕВЕСТИНСКА ТОРТА
   • БЛЕХ МУЗИКА
   • ВИСОКИ И НИСКИ СВЕЌНИЦИ ЗА ПРИЕМОТ
   • УКРАСУВАЊЕ НА НЕВЕСТИНСКА МАСА
   • УКРАСУВАЊЕ НА ОСТАНАТИТЕ МАСИ И СТОЛИЦИ
   • ДОПОЛНИТЕЛНО ОСВЕТЛУВАЊЕ
   Локација
   Инфо

   Ресторан Журнал

   Адреса: Народни Херои Бр.1
   Веб сајт: http://www.journal.com.mk
   Места за седење (внатре): 330
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 120
   Работно време: 08:00-23:00
   Вид на музика: По договор
   Датум на отворање: 07.13.2002
   Посети на web страницата: 15677
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 726
   РЕЗЕРВИРАЈ