Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Италијански ресторани > Скопје

Ресторан Воденица Мулино

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Воденица Мулино

  Адреса: Ул. Теодосиј Гологанов 69
  Веб сајт: http://www.vodenicamulino.com.mk
  Е-пошта: info@vodenicamulino.com.mk
  Места за седење (внатре): 100
  Места за седење (надвор): 100
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express,Diners Club
  Јазици: Англиски, Италијански
  Паркинг: Градски паркинг 200
  Работно време: 12:00-24:00 Недела не работи
  Вид на музика: Италијанска
  Датум на отворање: 07.04.2003
  Посети на web страницата: 18253
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ПРЕДЛОГ МЕНИ
  • МЕДИТЕРАНСКО МЕСО
  • Салата од телешко филе на поглога од марула, радиш, рукола, ендивиа, финокио, шери, домати, прелиена од дресинг од горгонзола и грисини
  • Брукета со крем од модри патлиџани зачинета со медитерански тревки и конкасе од модри патлиџани
  • Свежа паста ривали - полнети со рагу сос од телешко месо и пармезан, прелиен со сос од патлиџан и со зачинето маслиново масло
  • Торнедо - телешко филе на подлога од рукола, прелиено со ладен фефер сос, со гарнир од благ компир и млад морков, ервисирано со кугла вински мус
  • Чоколадна торта со како од Мадагаскар, комбинирана со панакота со прелив од шумски плодови
  • Сервисирано со дижестив амаро и еспресо
  • МЕДИТЕРАНСКО СО МОРСКО
  • Салата од октопод на подлога од срцевина од марула, радиш и млад спанаќ, зачинета со маслиново масло, капери и целер и сервисирана со чаша Просеко
  • Тајрин од чаден лосос наполнет со крем од гамбери и рикота, декориран со власец и мента, прелиен со муслин сос
  • Свежа паста-равиоли, полнети со крем бранцин, прелин со рибен крем сос и парчиња од авокадо
  • Морска риба- грдобина во цитронета сос од мајчина душица, гарнирана со асарагус у потпечена полнета
  • Колач од портокали полнет со крем од портокали и Crepe Suzette
  • СЕРВИСИРАНО СО ДИЖЕСТИВ ЛИМОНЧЕЛО И ЕСПРЕСО
  ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Пршут Парма
  • Пршут со диња
  • Мортадела Болоња
  • Сувомеснато Медитеранско (миланска салама, унгарезе, салама Наполи, кулен, пршут)
  • Карпачо со бифтек (рукола, пармезан, мариниран бифтек)
  • Карпачо со брезаола (рукола, пармезан, брезаола)
  • Мешани сирења (бри, горгонзола, мадригал, пекорино, бело сирење)
  • Пармезан (Грана Падано парчиња)
  • Пекорино кашкавал
  • Горгонзола
  • Бело овчо сирење
  МОРСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Морска салата (сипа, октопод, школки, ракчиња, лигњи, зелена салата)
  • Октопод салата (октопод, капери, маслинки, зелена салата)
  • Чаден лосос (чаден лосос, зелена салата, путер)
  • Карпачо од мариниран бранцин (рукола, пармезан, маринирана риба)
  • Карпачо од маринирани гамбери (рукола, пармезан, маринирани ракчиња)
  • Гамбери маринирани со диња (маринирана диња во коњак, ракчиња)
  • Канапе со чаден лосос (глина од тесто, крем од ракчиња, чаден лосос)
  • Октопод- Марукара (октопод, целер, домати, маслинки)
  ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Врагњ на жар или џигер
  • Мешани печурки на жар (шампињони, шитаке, буковка, сезонски печурки)
  • Брускети помодоро базилико (тоскански леб, домат, босилок, лук)
  • Брускети меланезе (тосански леб, модар патлиџан, пиперка, кромид, домат)
  • Зеленчук на жар (тиквички, модар патлиџан, пиперка, кромид, домат)
  • Аспарагус на жар со зелен сос
  • Модар патлиџан во фурна (модар патлиџан, бешамел сос, пармезан, моцарела)
  • Пржени тиквички
  • Чорби - пилешка, телешка, минестроне
  • Крем чорби - печурки, брокули, домати, тиква
  ТОПЛО МОРСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Октопод во сос од зеленчук (октопод, пиперки, капери, маслинки, крем сирење)
  • Ракови во бадем сос (ракчиња, домат, бадеми, путер)
  • Гамбери гратинати (ракчиња, лук, презла)
  • Лигњи афогати (лигњи, лимонов сос)
  • Полнети лигњи (лигњи, кубети, морков, компир, пармезан, лук)
  • Школки на бела/црвена бузара (школки, бело вино, лук, магдонос)
  • Каписанти гратинати (каписанте школки, телешка пршута, лук, бешамел сос)
  • Пржен габрос
  • Брускети Фрути ди маре (тосански леб, сос од морски плодови)
  • Рибна чорба (варена риба, лук, зачини)
  САЛАТИ
  • Мулино (рукола, марула, моцарела, шери домат, маслинки)
  • Kaпрезе (домат, моцарела, босилок)
  • Примавера (рукола, марула, краставици, пармезан, маслинки)
  • Класика (рукола, домат, пармезан)
  • Дибибо (рукола, мортадела, маслинки, кубети)
  • Естиво (рукола, марула, диња, пршута)
  • Реџина (зелена салата, јаболко, (зелена салата, јаболко, пилешки стек, пармезан)
  • Ирина (рукола, морков, цвекло)
  • Палермо (марула, рукола, радиш, мента, компир)
  • Доменико (марула, рукола, чаден лосос, октопод, ракчиња, барена риба, кромид)
  • Стефано (шери домати, бело сирење, кромид, пиперка)
  • Треколоре (варен компир, млад спанаќ, босилок, шери, домати, капери, маслинки, кромид)
  • Македонска/Грчка/Шопска (домат, пиперка, кромид, краставица, сирење)
  ДОДАТОЦИ
  • Пинџур (домат, пиперка, лук, магдонос, модар патлиџан)
  • Макало (суви пиперки, праз, лук, компир)
  • Ајвар (пиперки, модар патлиџан)
  • Поховани пиперки (пиперки, урда, сирење, јајца, пезла)
  • Пиперка блага/лута
  • Каламата маслинки
  • Коцки пршута во маслиново масло
  • Рендан пармезан
  • Дресинг по избор (холандезе, горгонзола, ремулат, аурора)
  • Македонско предјадење за 4 лица (македонска салата, сирење, кашкавал, пинџур, макало, тиквички, полнети пиперки, лозови сармички, печурки)
  • Медитерснко предјадењеза 4 лица (карпачо, капрезе, пршута со диња, мешано сирење, врагњ, октопод во сос, тиквички на жар, фрути ди маре)
  ПАСТА
  • СУВА ПАСТА
  • Шпагети, Пенне, Макарони, Фарфале, Фусили, Оракети
  • СВЕЖА ПАСТА
  • Тољатели, Линвини, Малтаљати, Анељоти, Тортелини, Равиоли, Строџапрети, Њоки, Лазањи
  • СОСОВИ ЗА ПАСТА
  • Алио Олио Пеперончино (маслиново масло, лук, пеперончино, магдонос)
  • Арбијата (домат, лук, пеперончино, магдонос)
  • Помодоро Базилико (домат, босилок)
  • Аматричиана (домат, панчета, кромид, пармезан)
  • Боскајола (домат, панчета, врагњ)
  • Помодоримисти (домат, модар патлиџан, шери домат, суви домати, лук, босилок)
  • МОРСКИ СОСОВИ ЗА ПАСТА
  • Фрути ди маре (домат, лигњи, ракчиња, школки, окотопод, лук, пеперончино)
  • Лацио (шери домати, лук, пеперончино, ракчиња)
  • Мариџана со шкампи (домат, шкампи, школки, лук, кромид, пиперка)
  • Алјо олио со школки (маслиново масло, лук, пеперончино, школки, магдонос)
  • Aл салмоне цукини (чаден лосос, тиквички, павлака)
  • Алпесе (варена риба, домат, лук)
  РИЖОТО
  • Фрути ди маре (ориз Арборио, морски плодови, лук)
  • Лосос и Шафран (ориз Арборио, свеж лосос, шафран)
  • Црно со сипа(ориз Арборио, мастило од сипа, сипа)
  • Врагњ (ориз Арборио, врагњ, кромид, маскарпоне)
  • Црн тартуф (ориз Арборио, црн тартуф, путер)
  • Брокули (ориз Арборио, брокула, путер, кромид, маскарпоне)
  • Аспарагус (ориз Арборио, аспарагус, кромид, маскарпоне)
  • Примавера (ориз Арборио, мешан зеленчук, шампињони, кромид)
  • Ала Саво (ориз Арборио, пармезан, путер)
  ПИЦИ
  • Маргарита (домат, моцарела)
  • Маргарита со пршута (домат, моцарела, пршута)
  • Калабрезе (моцарела, лук, пеперончино)
  • Калабрезе со мортадела (моцарела, лук, пеперончино, мортадела)
  • Диаволо (домат, моцарела, кулен)
  • Пармиџана (домат, моцарела, пршута, рукола, пармезан)
  • Четири сирења (домат, мешани сирења)
  • Мулино (шери домат, моцарела, врагњ, кулен)
  • Примавера вегетаријанска (домат, моцарела, мешан зеленчук)
  • Фрути ди маре (домат, моцарела, морски плодови)
  • Алсаличе (домат, моцарела, италијанска кобасица)
  • Форнарини
  • Фогачи
  • Грисини
  • Домашен леб
  ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • МЕСО
  • Телешки кременадли на жар
  • Бифтек на жар
  • Бифтек таљата
  • Бифтек во сос (зелен бибер, бордоле, горгонзола)
  • Бифтек со црни тартуфи
  • Сицилијански ражниќ (свинско филе, тиквички, пиперка, кромид)
  • Медаљони Салтимбока (свинско филе, пршута, жалфија, путер)
  • Медаљони Примавера (телешко филе, мешан зеленчук, печурки)
  • Медаљони со мешани печурки (телешко филе, печурки)
  • Миланска шницла (телешка кременадла, пармезан, презла, таљатели со босилек)
  • Натур шницла ала Џеновезе (телешки одрезок, тесто, рукола, пармезан, шери домат)
  • Натур шницла Калабрезе (телешки одрезок, домати, моцарела, маслинки, пеперончино)
  • Пилешко Валдостана (пилешки стек, моцарела, павлака
  • Пилешко во сос од вино со рузмарин (пилешки стек, рузмарин, путер, бело вино)
  • Парма - телешки мускул (телешки мускул, рукола, пармезан)
  • Сан Стефано свинска коленица (свинска коленица, тесто, јајце, пармезан, лута пиперка)
  • Мешано месо на жар (плескавица, кобасица, ражниќ, пилешки стек, увијач)
  • Пилешки стек на жар
  • Грне Воденица (телешки мускул, мешан зеленчук, печурки, биено сирење)
  • Селско месо (свинско филе, месни бомбици, пилешки стек, кромид и сланина, печурки)
  • Плескавица на жар
  • Телешко филе од фурна
  • Телешко ребро Американо (телешко ребро без коска, сенф, мед, зачини)
  ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ - МОРСКО
  • Браницин на жар
  • Орада на жар
  • Риба лист во лимонов сос
  • Риба лист пржен
  • Браницин ал пане неро (филиран бранцин, тесто од мастило од сипа, сипа, салата)
  • Лосос во кара од зелени зачини (филе од лосос, лешници, путер, зачински тревки)
  • Липњи на жар
  • Гамбери на жар
  • Октопод на жар
  • МОРСКА РИБА ОД ОТВОРЕНО(ДИВА)
  • Бранцин
  • Орада
  • Зубатац
  • Лист
  • СЕЗОНСКА РИБА
  • Сан Пјер
  • Шкрпина
  • Грдобина
  • Ластовица
  • Калкан-Рамбо
  • Барбуни
  • Баклар
  • Лосос
  • СЕЗОНСКИ РАКОВИ
  • Јастог (на жар, на бузара, паста)
  • Шкампи (на жар, на бузара, паста)
  • Начин на припрема - жар, сол, фурна, сос од лимон, Аква паца
  ДЕСЕРТИ
  • Чоколадна торта ала Мулино
  • Панакота
  • Крем Карамел
  • Милефољи
  • Лава десерт(топло ладен колач)
  • Чоколаден мус
  • Чизкејк
  • Сецкани палачинки ала Даља
  • Палачинки со Нутела
  • Овошна салата
  • Овошен ордевер
  • Порција сладолед
  • СЕЗОНСКИ ДЕСЕРТИ
  • Баклава
  • Печено јаболко
  • Печена тиква
  • Варена дуња
  • Жито
  • Кадаиф
  • Медитерански микс (избор на 5 десерти)
  • Ориентален микс (избор на 5 десерти)
  КАФЕ
  • Еспресо
  • Макијато
  • Капучино
  • Капучино со крем
  • Нескафе
  • Ice Caffe
  • Ладно еспресо
  • Ладно капучино
  • Домашно кафе
  • Чај
  • Топло чоколадо
  • АПЕТИСАНИ
  • Бадеми
  • Лешници
  • Ф'стаци
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Ресторанот е сместен во центарот на градот во Капиштец и е отворен од 2003 год. Има 100 места внатре и 100 места на терасата. Исто така во склоп на ресторанот се наоѓаат и Вински клуб, Вински подрум, Конференциска сала и Кетеринг.

   Мени
   ПРЕДЛОГ МЕНИ
   • МЕДИТЕРАНСКО МЕСО
   • Салата од телешко филе на поглога од марула, радиш, рукола, ендивиа, финокио, шери, домати, прелиена од дресинг од горгонзола и грисини
   • Брукета со крем од модри патлиџани зачинета со медитерански тревки и конкасе од модри патлиџани
   • Свежа паста ривали - полнети со рагу сос од телешко месо и пармезан, прелиен со сос од патлиџан и со зачинето маслиново масло
   • Торнедо - телешко филе на подлога од рукола, прелиено со ладен фефер сос, со гарнир од благ компир и млад морков, ервисирано со кугла вински мус
   • Чоколадна торта со како од Мадагаскар, комбинирана со панакота со прелив од шумски плодови
   • Сервисирано со дижестив амаро и еспресо
   • МЕДИТЕРАНСКО СО МОРСКО
   • Салата од октопод на подлога од срцевина од марула, радиш и млад спанаќ, зачинета со маслиново масло, капери и целер и сервисирана со чаша Просеко
   • Тајрин од чаден лосос наполнет со крем од гамбери и рикота, декориран со власец и мента, прелиен со муслин сос
   • Свежа паста-равиоли, полнети со крем бранцин, прелин со рибен крем сос и парчиња од авокадо
   • Морска риба- грдобина во цитронета сос од мајчина душица, гарнирана со асарагус у потпечена полнета
   • Колач од портокали полнет со крем од портокали и Crepe Suzette
   • СЕРВИСИРАНО СО ДИЖЕСТИВ ЛИМОНЧЕЛО И ЕСПРЕСО
   ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Пршут Парма
   • Пршут со диња
   • Мортадела Болоња
   • Сувомеснато Медитеранско (миланска салама, унгарезе, салама Наполи, кулен, пршут)
   • Карпачо со бифтек (рукола, пармезан, мариниран бифтек)
   • Карпачо со брезаола (рукола, пармезан, брезаола)
   • Мешани сирења (бри, горгонзола, мадригал, пекорино, бело сирење)
   • Пармезан (Грана Падано парчиња)
   • Пекорино кашкавал
   • Горгонзола
   • Бело овчо сирење
   МОРСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Морска салата (сипа, октопод, школки, ракчиња, лигњи, зелена салата)
   • Октопод салата (октопод, капери, маслинки, зелена салата)
   • Чаден лосос (чаден лосос, зелена салата, путер)
   • Карпачо од мариниран бранцин (рукола, пармезан, маринирана риба)
   • Карпачо од маринирани гамбери (рукола, пармезан, маринирани ракчиња)
   • Гамбери маринирани со диња (маринирана диња во коњак, ракчиња)
   • Канапе со чаден лосос (глина од тесто, крем од ракчиња, чаден лосос)
   • Октопод- Марукара (октопод, целер, домати, маслинки)
   ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Врагњ на жар или џигер
   • Мешани печурки на жар (шампињони, шитаке, буковка, сезонски печурки)
   • Брускети помодоро базилико (тоскански леб, домат, босилок, лук)
   • Брускети меланезе (тосански леб, модар патлиџан, пиперка, кромид, домат)
   • Зеленчук на жар (тиквички, модар патлиџан, пиперка, кромид, домат)
   • Аспарагус на жар со зелен сос
   • Модар патлиџан во фурна (модар патлиџан, бешамел сос, пармезан, моцарела)
   • Пржени тиквички
   • Чорби - пилешка, телешка, минестроне
   • Крем чорби - печурки, брокули, домати, тиква
   ТОПЛО МОРСКО ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Октопод во сос од зеленчук (октопод, пиперки, капери, маслинки, крем сирење)
   • Ракови во бадем сос (ракчиња, домат, бадеми, путер)
   • Гамбери гратинати (ракчиња, лук, презла)
   • Лигњи афогати (лигњи, лимонов сос)
   • Полнети лигњи (лигњи, кубети, морков, компир, пармезан, лук)
   • Школки на бела/црвена бузара (школки, бело вино, лук, магдонос)
   • Каписанти гратинати (каписанте школки, телешка пршута, лук, бешамел сос)
   • Пржен габрос
   • Брускети Фрути ди маре (тосански леб, сос од морски плодови)
   • Рибна чорба (варена риба, лук, зачини)
   САЛАТИ
   • Мулино (рукола, марула, моцарела, шери домат, маслинки)
   • Kaпрезе (домат, моцарела, босилок)
   • Примавера (рукола, марула, краставици, пармезан, маслинки)
   • Класика (рукола, домат, пармезан)
   • Дибибо (рукола, мортадела, маслинки, кубети)
   • Естиво (рукола, марула, диња, пршута)
   • Реџина (зелена салата, јаболко, (зелена салата, јаболко, пилешки стек, пармезан)
   • Ирина (рукола, морков, цвекло)
   • Палермо (марула, рукола, радиш, мента, компир)
   • Доменико (марула, рукола, чаден лосос, октопод, ракчиња, барена риба, кромид)
   • Стефано (шери домати, бело сирење, кромид, пиперка)
   • Треколоре (варен компир, млад спанаќ, босилок, шери, домати, капери, маслинки, кромид)
   • Македонска/Грчка/Шопска (домат, пиперка, кромид, краставица, сирење)
   ДОДАТОЦИ
   • Пинџур (домат, пиперка, лук, магдонос, модар патлиџан)
   • Макало (суви пиперки, праз, лук, компир)
   • Ајвар (пиперки, модар патлиџан)
   • Поховани пиперки (пиперки, урда, сирење, јајца, пезла)
   • Пиперка блага/лута
   • Каламата маслинки
   • Коцки пршута во маслиново масло
   • Рендан пармезан
   • Дресинг по избор (холандезе, горгонзола, ремулат, аурора)
   • Македонско предјадење за 4 лица (македонска салата, сирење, кашкавал, пинџур, макало, тиквички, полнети пиперки, лозови сармички, печурки)
   • Медитерснко предјадењеза 4 лица (карпачо, капрезе, пршута со диња, мешано сирење, врагњ, октопод во сос, тиквички на жар, фрути ди маре)
   ПАСТА
   • СУВА ПАСТА
   • Шпагети, Пенне, Макарони, Фарфале, Фусили, Оракети
   • СВЕЖА ПАСТА
   • Тољатели, Линвини, Малтаљати, Анељоти, Тортелини, Равиоли, Строџапрети, Њоки, Лазањи
   • СОСОВИ ЗА ПАСТА
   • Алио Олио Пеперончино (маслиново масло, лук, пеперончино, магдонос)
   • Арбијата (домат, лук, пеперончино, магдонос)
   • Помодоро Базилико (домат, босилок)
   • Аматричиана (домат, панчета, кромид, пармезан)
   • Боскајола (домат, панчета, врагњ)
   • Помодоримисти (домат, модар патлиџан, шери домат, суви домати, лук, босилок)
   • МОРСКИ СОСОВИ ЗА ПАСТА
   • Фрути ди маре (домат, лигњи, ракчиња, школки, окотопод, лук, пеперончино)
   • Лацио (шери домати, лук, пеперончино, ракчиња)
   • Мариџана со шкампи (домат, шкампи, школки, лук, кромид, пиперка)
   • Алјо олио со школки (маслиново масло, лук, пеперончино, школки, магдонос)
   • Aл салмоне цукини (чаден лосос, тиквички, павлака)
   • Алпесе (варена риба, домат, лук)
   РИЖОТО
   • Фрути ди маре (ориз Арборио, морски плодови, лук)
   • Лосос и Шафран (ориз Арборио, свеж лосос, шафран)
   • Црно со сипа(ориз Арборио, мастило од сипа, сипа)
   • Врагњ (ориз Арборио, врагњ, кромид, маскарпоне)
   • Црн тартуф (ориз Арборио, црн тартуф, путер)
   • Брокули (ориз Арборио, брокула, путер, кромид, маскарпоне)
   • Аспарагус (ориз Арборио, аспарагус, кромид, маскарпоне)
   • Примавера (ориз Арборио, мешан зеленчук, шампињони, кромид)
   • Ала Саво (ориз Арборио, пармезан, путер)
   ПИЦИ
   • Маргарита (домат, моцарела)
   • Маргарита со пршута (домат, моцарела, пршута)
   • Калабрезе (моцарела, лук, пеперончино)
   • Калабрезе со мортадела (моцарела, лук, пеперончино, мортадела)
   • Диаволо (домат, моцарела, кулен)
   • Пармиџана (домат, моцарела, пршута, рукола, пармезан)
   • Четири сирења (домат, мешани сирења)
   • Мулино (шери домат, моцарела, врагњ, кулен)
   • Примавера вегетаријанска (домат, моцарела, мешан зеленчук)
   • Фрути ди маре (домат, моцарела, морски плодови)
   • Алсаличе (домат, моцарела, италијанска кобасица)
   • Форнарини
   • Фогачи
   • Грисини
   • Домашен леб
   ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • МЕСО
   • Телешки кременадли на жар
   • Бифтек на жар
   • Бифтек таљата
   • Бифтек во сос (зелен бибер, бордоле, горгонзола)
   • Бифтек со црни тартуфи
   • Сицилијански ражниќ (свинско филе, тиквички, пиперка, кромид)
   • Медаљони Салтимбока (свинско филе, пршута, жалфија, путер)
   • Медаљони Примавера (телешко филе, мешан зеленчук, печурки)
   • Медаљони со мешани печурки (телешко филе, печурки)
   • Миланска шницла (телешка кременадла, пармезан, презла, таљатели со босилек)
   • Натур шницла ала Џеновезе (телешки одрезок, тесто, рукола, пармезан, шери домат)
   • Натур шницла Калабрезе (телешки одрезок, домати, моцарела, маслинки, пеперончино)
   • Пилешко Валдостана (пилешки стек, моцарела, павлака
   • Пилешко во сос од вино со рузмарин (пилешки стек, рузмарин, путер, бело вино)
   • Парма - телешки мускул (телешки мускул, рукола, пармезан)
   • Сан Стефано свинска коленица (свинска коленица, тесто, јајце, пармезан, лута пиперка)
   • Мешано месо на жар (плескавица, кобасица, ражниќ, пилешки стек, увијач)
   • Пилешки стек на жар
   • Грне Воденица (телешки мускул, мешан зеленчук, печурки, биено сирење)
   • Селско месо (свинско филе, месни бомбици, пилешки стек, кромид и сланина, печурки)
   • Плескавица на жар
   • Телешко филе од фурна
   • Телешко ребро Американо (телешко ребро без коска, сенф, мед, зачини)
   ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ - МОРСКО
   • Браницин на жар
   • Орада на жар
   • Риба лист во лимонов сос
   • Риба лист пржен
   • Браницин ал пане неро (филиран бранцин, тесто од мастило од сипа, сипа, салата)
   • Лосос во кара од зелени зачини (филе од лосос, лешници, путер, зачински тревки)
   • Липњи на жар
   • Гамбери на жар
   • Октопод на жар
   • МОРСКА РИБА ОД ОТВОРЕНО(ДИВА)
   • Бранцин
   • Орада
   • Зубатац
   • Лист
   • СЕЗОНСКА РИБА
   • Сан Пјер
   • Шкрпина
   • Грдобина
   • Ластовица
   • Калкан-Рамбо
   • Барбуни
   • Баклар
   • Лосос
   • СЕЗОНСКИ РАКОВИ
   • Јастог (на жар, на бузара, паста)
   • Шкампи (на жар, на бузара, паста)
   • Начин на припрема - жар, сол, фурна, сос од лимон, Аква паца
   ДЕСЕРТИ
   • Чоколадна торта ала Мулино
   • Панакота
   • Крем Карамел
   • Милефољи
   • Лава десерт(топло ладен колач)
   • Чоколаден мус
   • Чизкејк
   • Сецкани палачинки ала Даља
   • Палачинки со Нутела
   • Овошна салата
   • Овошен ордевер
   • Порција сладолед
   • СЕЗОНСКИ ДЕСЕРТИ
   • Баклава
   • Печено јаболко
   • Печена тиква
   • Варена дуња
   • Жито
   • Кадаиф
   • Медитерански микс (избор на 5 десерти)
   • Ориентален микс (избор на 5 десерти)
   КАФЕ
   • Еспресо
   • Макијато
   • Капучино
   • Капучино со крем
   • Нескафе
   • Ice Caffe
   • Ладно еспресо
   • Ладно капучино
   • Домашно кафе
   • Чај
   • Топло чоколадо
   • АПЕТИСАНИ
   • Бадеми
   • Лешници
   • Ф'стаци
   Локација
   Инфо

   Ресторан Воденица Мулино

   Адреса: Ул. Теодосиј Гологанов 69
   Веб сајт: http://www.vodenicamulino.com.mk
   Е-пошта: info@vodenicamulino.com.mk
   Места за седење (внатре): 100
   Места за седење (надвор): 100
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express,Diners Club
   Јазици: Англиски, Италијански
   Паркинг: Градски паркинг 200
   Работно време: 12:00-24:00 Недела не работи
   Вид на музика: Италијанска
   Датум на отворање: 07.04.2003
   Посети на web страницата: 18253
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 602
   РЕЗЕРВИРАЈ