Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Охрид

Ресторан Тино

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Тино

  Адреса: Кеј Маршал Тито 55
  Веб сајт: http://www.hoteltino.com.mk
  Е-пошта: hoteltino@t-home.mk
  Места за седење (внатре): 100
  Места за седење (надвор): 150
  Картички: Visa,MasterCard
  Јазици: Англиски, германски, албански, италиански
  Паркинг: 30
  Работно време: 07:00-24:00/ 07:00-01:00
  Вид на музика: Староградска, интернационална
  Датум на отворање: 09.04.1999
  Посети на web страницата: 8207
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • МЕШАНА ЛАДНА ЗАКУСКА
  • КАРПАЧО
  • МОЦАРЕЛА (КАПРЕЗЕ)
  • МЕШАНО СИРЕЊЕ
  • БЕЛО СИРЕЊЕ
  • ШАРСКИ КАШКАВАЛ
  • ПРШУТА
  • ПРШУТА СО ДИЊА
  • БРУСКЕТА
  • МОРСКА САЛАТА
  • ТАТАР БИФТЕК
  ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • МУСАКА ОД МОДАР ПАТЛИЏАН
  • ПОТПЕЧЕНИ БРОКУЛИ
  • ПРЖЕНИ ТИКВИЦИ
  • ПЕЧУРКИ НА ПУТЕР
  • ПОХОВАН КАШКАВАЛ
  • ПИРОШКА
  • МЕШАН ЗЕЛЕНЧУК НА СКАРА
  САЛАТИ
  • МЕШАНА СЕЗОНСКА САЛАТА
  • МАКЕДОНСКА САЛАТА
  • ШОПСКА САЛАТА
  • ГРЧКА САЛАТА
  • САЛАТА ОД ДОМАТИ
  • САЛАТА ОД КРАСТАВИЦИ
  • ТАРАТОР
  • МЕШАНА САЛАТА СО ТУНА
  • МЕШАНА САЛАТА СО РАКЧИЊА
  • МЕШАНА САЛАТА СО ЛИГЊИ
  • МЕШАНА САЛАТА СО ПИЛЕШКО
  • ИТАЛИЈАНСКА САЛАТА
  • РУКОЛА САЛАТА СО ПАРМЕЗАН
  СУПИ
  • СУПА ОД ДОМАТИ
  • ТЕЛЕШКА ЧОРБА
  • РИБНА ЧОРБА
  • ЗЕЛЕНЧУК СУПА
  ТЕСТЕНИНИ
  • ШПАГЕТИ "AGLIO E OLIO" . . . (маслиново масло, лук, луто пиперче)
  • ШПАГЕТИ "NAPOLI ". . . (сос од домати)
  • ШПАГЕТИ "BOLOGNESE" . . . (сос од домати и мелено месо)
  • ШПАГЕТИ КАРБОНАРА . . . (бел сос, сланина, јајце)
  • ШПАГЕТИ "FRUTTI DI MARE" . . . (морски плодови и свежи домати)
  • TAGLIATELLE AL PESTO . . . (сос од босилок)
  • TAGLIATELLE CON BROCCOLI . . . (бел сос и броколи)
  • ПЕНЕ СО ПЕЧУРКИ И СЛАНИНА . . . (доматен сос)
  • ПЕНЕ ПОТПЕЧЕНИ СО "BOLOGNESE" . . . (домати и мелено месо)
  • ПЕНЕ СО ТУНА . . . (туна и сос од домати)
  • ПЕНЕ СО СПАНАЌ . . . (бел сос)
  • ПЕНЕ ВЕГЕТЕРИЈАНА . . . (со зеленчук)
  • ТОРТЕЛИНИ ВО БЕЛ СОС . . . (бел сос и шунка)
  • ТОРТЕЛИНИ СО ГОРГОНЗОЛА . . . (горгонзола сос)
  • ТОРТЕЛИНИ ПОТПЕЧЕНИ . . . (доматен сос)
  • ЛАЗАЊИ
  РИЖОТО
  • РИЖОТО СО ПЕЧУРКИ . . . (бел сос)
  • РИЖОТО СО ПИЛЕШКО . . . (доматен сос)
  • РИЖОТО СО МОРСКИ ПЛОДОВИ . . .(свежи домати)
  • РИЖОТО ВЕГЕРИЈАНА . . . (со зеленчук)
  ЈАДЕЊА ОД МЕСО
  • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ БОЛОНЕЗЕ . . .( поховани медаљони во сос од болонезе со шунка и кашкавал ) СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО СОС ОД БЕЛО ВИНО
  • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ
  • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО БАЛСАМИКО СОС
  • ПОЛНЕТО СВИНСКО ФИЛЕ НА СКАРА . . . ( шунка и кашкавал )
  • КОРДОН БЛЕ . . . (поховано свинско филе полнето со шунка и кашкавал )
  • БЕЧКА ШНИЦЛА . . . ( поховано месо)
  • ВЕШИЦА СО КАШКАВАЛ
  • СВИНСКИ УВИЈАЧИ НА СКАРА . . . ( роловано месо со кашкавал и шунка)
  • МЕСО НА СЕЛСКИ НАЧИН . . . (пржено свинско месо со пиперка,кромид, домати,лук, печурки )
  • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК НА СКАРА
  • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ЗЕЛЕН БИБЕР
  • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ
  • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ГОРГОНЗОЛА
  • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК СО ПРЖЕН КРОМИД
  • СОТЕ СТРОГАНОВ . . . (одлежан бифтек сечен на тенки парчиња во сос од печурки)
  ЈАДЕЊА ОД ПИЛЕШКО МЕСО
  • ПИЛЕШКИ СТЕК НА СКАРА
  • ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС И ПЕЧУРКИ
  • ПИЛЕШКО НА СЕЛСКИ НАЧИН
  • ПИЛЕШКА БЕЧКА ШНИЦЛА
  • ПИЛЕШКИ УВИЈАЧИ СО КАШКАВАЛ
  ЈАДЕЊА ОД РИБА
  • МАВРОВКА ПАСТРМКА НА СКАРА (ЕЗЕРСКА)
  • РАКЧИЊА ВО БЕЛ СОС ОД ПЕЧУРКИ
  • ЛИГЊИ НА СКАРА
  • ЛИГЊИ ПОХОВАНИ
  • БРАНЦИН НА СКАРА
  • ОРАДА НА СКАРА
  • МЕШАНО МОРСКО НА СКАРА
  • СКАМПИ НА СКАРА
  • ЛОСОС НА СКАРА
  • ЛИСТ НА СКАРА
  ПИЦИ
  • МАРГЕРИТА . . . (домати, кашкавал)
  • МОЦАРЕЛА . . . (домати, кашкавал, моцарела)
  • БЕЛА НАПОЛИ . . .(домати, кашкавал, кромид, туна)
  • ФУНГИ . . .(домати, кашкавал, печурки)
  • БАРОНЕ . . .(домати, кашкавал, шунка, чајна)
  • КАПРИЧОЗА . . .(домати, кашкавал, шунка, печурки)
  • ФРУТИ ДИ МАРЕ . . .(домати, кашкавал, морски плодови)
  • ПИЦА ПРШУТА . . .(домати, кашкавал, пршута)
  • ЉУАТРО ФОРМАГИО . . .(кашкавал, горгонзола, пармезан, моцарела)
  • ВЕГЕТЕРИЈАНА . . .(домати, кашкавал, кромид, печурки, пиперки, броколи)
  • ПИЦА КАПРИ . . . (кашкавал, чајна, печурки )
  • ПИЦА КВАТРО СТАЏОНЕ . . .(шунка, печурки, чајна, ракчиња)
  ДЕСЕРТ И АПЕТИСАНИ
  • ПАЛАЧИНКИ СО МЕД И ОРЕВИ
  • ПАЛАЧИНКИ СО БАНАНА И ЕУРОКРЕМ
  • ТОРТА
  • СЛАДОЛЕД
  • СВЕЖО ОВОШЈЕ
  • ЛЕШНИЦИ
  • БАДЕМИ
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Идеално место да се опуштите и да уживате во пијалок, извонредна храна и вечери исполнети со староградска акустична музика, која го доловува интимниот амбиент. Уживајте во националната и интернационалната кујна, слатководни и морски специјалитети, а посебно изненадување на гостите претставуваат специјалитетите од италијанската кујна кои со многу внимание ги подготвува самата сопственичка чии корени потекнуваат од Италија.

   Пробајте го и специјалитетот на куќата - Татар бифтек. Уживајте во вкусот на најдобрите македонски и интернационални вина. За гостите во ресторанот - бесплатен интернет пристап.

   Врвна услуга, пријатен амбиент. Дојдете и посетете не.

   Мени
   ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • МЕШАНА ЛАДНА ЗАКУСКА
   • КАРПАЧО
   • МОЦАРЕЛА (КАПРЕЗЕ)
   • МЕШАНО СИРЕЊЕ
   • БЕЛО СИРЕЊЕ
   • ШАРСКИ КАШКАВАЛ
   • ПРШУТА
   • ПРШУТА СО ДИЊА
   • БРУСКЕТА
   • МОРСКА САЛАТА
   • ТАТАР БИФТЕК
   ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • МУСАКА ОД МОДАР ПАТЛИЏАН
   • ПОТПЕЧЕНИ БРОКУЛИ
   • ПРЖЕНИ ТИКВИЦИ
   • ПЕЧУРКИ НА ПУТЕР
   • ПОХОВАН КАШКАВАЛ
   • ПИРОШКА
   • МЕШАН ЗЕЛЕНЧУК НА СКАРА
   САЛАТИ
   • МЕШАНА СЕЗОНСКА САЛАТА
   • МАКЕДОНСКА САЛАТА
   • ШОПСКА САЛАТА
   • ГРЧКА САЛАТА
   • САЛАТА ОД ДОМАТИ
   • САЛАТА ОД КРАСТАВИЦИ
   • ТАРАТОР
   • МЕШАНА САЛАТА СО ТУНА
   • МЕШАНА САЛАТА СО РАКЧИЊА
   • МЕШАНА САЛАТА СО ЛИГЊИ
   • МЕШАНА САЛАТА СО ПИЛЕШКО
   • ИТАЛИЈАНСКА САЛАТА
   • РУКОЛА САЛАТА СО ПАРМЕЗАН
   СУПИ
   • СУПА ОД ДОМАТИ
   • ТЕЛЕШКА ЧОРБА
   • РИБНА ЧОРБА
   • ЗЕЛЕНЧУК СУПА
   ТЕСТЕНИНИ
   • ШПАГЕТИ "AGLIO E OLIO" . . . (маслиново масло, лук, луто пиперче)
   • ШПАГЕТИ "NAPOLI ". . . (сос од домати)
   • ШПАГЕТИ "BOLOGNESE" . . . (сос од домати и мелено месо)
   • ШПАГЕТИ КАРБОНАРА . . . (бел сос, сланина, јајце)
   • ШПАГЕТИ "FRUTTI DI MARE" . . . (морски плодови и свежи домати)
   • TAGLIATELLE AL PESTO . . . (сос од босилок)
   • TAGLIATELLE CON BROCCOLI . . . (бел сос и броколи)
   • ПЕНЕ СО ПЕЧУРКИ И СЛАНИНА . . . (доматен сос)
   • ПЕНЕ ПОТПЕЧЕНИ СО "BOLOGNESE" . . . (домати и мелено месо)
   • ПЕНЕ СО ТУНА . . . (туна и сос од домати)
   • ПЕНЕ СО СПАНАЌ . . . (бел сос)
   • ПЕНЕ ВЕГЕТЕРИЈАНА . . . (со зеленчук)
   • ТОРТЕЛИНИ ВО БЕЛ СОС . . . (бел сос и шунка)
   • ТОРТЕЛИНИ СО ГОРГОНЗОЛА . . . (горгонзола сос)
   • ТОРТЕЛИНИ ПОТПЕЧЕНИ . . . (доматен сос)
   • ЛАЗАЊИ
   РИЖОТО
   • РИЖОТО СО ПЕЧУРКИ . . . (бел сос)
   • РИЖОТО СО ПИЛЕШКО . . . (доматен сос)
   • РИЖОТО СО МОРСКИ ПЛОДОВИ . . .(свежи домати)
   • РИЖОТО ВЕГЕРИЈАНА . . . (со зеленчук)
   ЈАДЕЊА ОД МЕСО
   • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ БОЛОНЕЗЕ . . .( поховани медаљони во сос од болонезе со шунка и кашкавал ) СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО СОС ОД БЕЛО ВИНО
   • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ
   • СВИНСКИ МЕДАЉОНИ ВО БАЛСАМИКО СОС
   • ПОЛНЕТО СВИНСКО ФИЛЕ НА СКАРА . . . ( шунка и кашкавал )
   • КОРДОН БЛЕ . . . (поховано свинско филе полнето со шунка и кашкавал )
   • БЕЧКА ШНИЦЛА . . . ( поховано месо)
   • ВЕШИЦА СО КАШКАВАЛ
   • СВИНСКИ УВИЈАЧИ НА СКАРА . . . ( роловано месо со кашкавал и шунка)
   • МЕСО НА СЕЛСКИ НАЧИН . . . (пржено свинско месо со пиперка,кромид, домати,лук, печурки )
   • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК НА СКАРА
   • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ЗЕЛЕН БИБЕР
   • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ
   • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК ВО СОС ОД ГОРГОНЗОЛА
   • ТЕЛЕШКИ БИФТЕК СО ПРЖЕН КРОМИД
   • СОТЕ СТРОГАНОВ . . . (одлежан бифтек сечен на тенки парчиња во сос од печурки)
   ЈАДЕЊА ОД ПИЛЕШКО МЕСО
   • ПИЛЕШКИ СТЕК НА СКАРА
   • ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС И ПЕЧУРКИ
   • ПИЛЕШКО НА СЕЛСКИ НАЧИН
   • ПИЛЕШКА БЕЧКА ШНИЦЛА
   • ПИЛЕШКИ УВИЈАЧИ СО КАШКАВАЛ
   ЈАДЕЊА ОД РИБА
   • МАВРОВКА ПАСТРМКА НА СКАРА (ЕЗЕРСКА)
   • РАКЧИЊА ВО БЕЛ СОС ОД ПЕЧУРКИ
   • ЛИГЊИ НА СКАРА
   • ЛИГЊИ ПОХОВАНИ
   • БРАНЦИН НА СКАРА
   • ОРАДА НА СКАРА
   • МЕШАНО МОРСКО НА СКАРА
   • СКАМПИ НА СКАРА
   • ЛОСОС НА СКАРА
   • ЛИСТ НА СКАРА
   ПИЦИ
   • МАРГЕРИТА . . . (домати, кашкавал)
   • МОЦАРЕЛА . . . (домати, кашкавал, моцарела)
   • БЕЛА НАПОЛИ . . .(домати, кашкавал, кромид, туна)
   • ФУНГИ . . .(домати, кашкавал, печурки)
   • БАРОНЕ . . .(домати, кашкавал, шунка, чајна)
   • КАПРИЧОЗА . . .(домати, кашкавал, шунка, печурки)
   • ФРУТИ ДИ МАРЕ . . .(домати, кашкавал, морски плодови)
   • ПИЦА ПРШУТА . . .(домати, кашкавал, пршута)
   • ЉУАТРО ФОРМАГИО . . .(кашкавал, горгонзола, пармезан, моцарела)
   • ВЕГЕТЕРИЈАНА . . .(домати, кашкавал, кромид, печурки, пиперки, броколи)
   • ПИЦА КАПРИ . . . (кашкавал, чајна, печурки )
   • ПИЦА КВАТРО СТАЏОНЕ . . .(шунка, печурки, чајна, ракчиња)
   ДЕСЕРТ И АПЕТИСАНИ
   • ПАЛАЧИНКИ СО МЕД И ОРЕВИ
   • ПАЛАЧИНКИ СО БАНАНА И ЕУРОКРЕМ
   • ТОРТА
   • СЛАДОЛЕД
   • СВЕЖО ОВОШЈЕ
   • ЛЕШНИЦИ
   • БАДЕМИ
   Локација
   Инфо

   Ресторан Тино

   Адреса: Кеј Маршал Тито 55
   Веб сајт: http://www.hoteltino.com.mk
   Е-пошта: hoteltino@t-home.mk
   Места за седење (внатре): 100
   Места за седење (надвор): 150
   Картички: Visa,MasterCard
   Јазици: Англиски, германски, албански, италиански
   Паркинг: 30
   Работно време: 07:00-24:00/ 07:00-01:00
   Вид на музика: Староградска, интернационална
   Датум на отворање: 09.04.1999
   Посети на web страницата: 8207
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 923
   РЕЗЕРВИРАЈ