Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Стара куќа

  Галерија:
  360°
  Опис

  Изградена во далечната 1836 година, ова е најстарата градска куќа во Македонија која сеуште е во функција, куќа која претставува национално богатство кое сведочи за историјата на македонската куќа и нејзината автентичност, куќа-музеј заштитена од прв степен "Завод за заштита на спомениците и културата на РМ".

  Изградена од дрво и од камен, со оригинални резбани тавани, оваа куќа била дом на 6 поколенија на фамилијата Јовановиќ, а денес претставува прекрасен национален ресторан со извонреден, топол и пред се, традиционален старо-македонски амбиент.

  Додека се воодушевувате од убавината на амбиентот збогатен со хортикултурата во дворот и звуците на фонтаната, Вашата душа ќе ја галат нежните звуци на националните музички инструменти кавалот и гајдата, придружувани со виолината, гитарата и хармониката. Нашата лична карта и препознатлив белег е пред се националната храна, исклучително здрава храна подготвена на традиционален начин во фурна на дрва, како и во најсовремена кујна опремена по HACCP систем.

  Подготвуваме најразлични коктели и шведски маси, организираме прослави и забави, како и менија за групи. Само ако не посетите, ќе можете да се уверите.

  Повелете, Ве очекуваме.

  Инфо

  Ресторан Стара куќа

  Адреса: Пајко Маало бр. 14
  Веб сајт:
  Е-пошта: staragradskakuka@gmail.com
  Места за седење (внатре): 120
  Места за седење (надвор): 150
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
  Јазици: Англиски, Италијански, Турски
  Паркинг: 30
  Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
  Вид на музика: Староградска
  Датум на отворање: 01.01.2005
  Посети на web страницата: 16378
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  САЛАТИ
  • Стара Куќа(јаболко, целер, зелена салата, дресинг) 400гр. ..210ден
  • Шеф Салата(зелена салата, рукола, пилешко месо, пармезан, пченка, шеф сос, кубети) 350гр. ..240ден
  • Овчарска Салата (домат, краставица, јајце варено, феферонка, кашкавал, сирење) 400гр. ..200ден
  • Рамстек Салата (рамстек, пармезан, зелена салата 300гр. .. 250ден
  • Шопска Салата 250гр. ..130ден
  • Егејска Салата(домат, краставица, маслинки, кромид, овчо сирење, оригано, маслинов зејтин) 300гр. ..160ден
  • Македонска Салата(домат, печена пиперка, кромид, магдонос) 300гр. .. 140ден
  • Мешана салата(црвена-бела зелка, морков, цвекло, домат, краставица) 400гр. .. 140ден
  • Рукола Салата(рукола, пармезан, шери) 300гр. .. 180ден
  • Туна Салата(марула,домат, туна, пченка) 20гр. .. 180ден
  • Грав Салата(грав, домат, пиперка, кромид) 200гр. .. 120ден
  • Пинџур 100гр. .. 70ден
  • Ајвар 100 гр. .. 70ден
  • Лутеница 100гр. .. 70ден
  • Салата од праз и маслинки 200гр. .. 120ден
  • Туршија 300гр. .. 100ден
  • Охридско Макало 100гр. .. 90ден
  • Лута Пиперка .. 30ден Таратур 300гр. .. 120ден
  • Гамби 150гр. .. 100ден
  • Лут полнет домат .. 80ден
  МЕЗИЊА
  • Пршута свинска 50гр. ...160ден
  • Пршута телешка 50 гр. ...160ден
  • Домашно чадено месо 50 гр. ...140ден
  • Буковка печурки 250 гр. ... 160ден
  • Буковка со моцарела 300 гр. .. 220 ден
  • Шампињони печурки 250гр. .. 160ден
  • Врагњ печурки 250гр. .. 320ден
  • Ражнич од суви сливи со панцета 150 гр... 120 ден
  • Пршута од лосос 200гр... 360ден
  • Полнети шампињони(кашкавал, телешка пршута) 250гр..250ден
  • Полнета пиперка(сирење и јајца, похована) 200гр. .. 100ден
  • Сарма од лозов лист 40гр. .. 30 ден
  • Пекарски компир 400гр. .. 100ден
  • Чипс тиквици 100гр. .. 140ден
  • Зеленчук на скара 200гр. .. 250ден
  • Домашни чварки 100гр. .. 160ден
  • Пача 300 гр. .. 160
  • Канапеу со пинџур 200 гр. .. 150ден
  • Мешан кашкавал 100гр. .. 120ден
  • Овчи кашкавал 100гр. .. 170ден
  • Кораб овчи кашкавал 100гр. .. 270ден
  • Козји кашкавал 100гр. .. 170ден
  • Димен кашкавал 100гр. ..160ден
  • Похован кашкавал 100гр. ..140ден
  • Пармезан 100гр. ..280ден
  • Овчо сирење 100гр. ..140ден
  • Козјо сирење 100гр. ..140ден
  • Биено сирење 100гр. ..130ден
  • Сирење во фурна 150гр. ..130ден
  • Кајмак 50гр. ..60ден
  СПЕЦИЈАЛИТЕТИ НА КУЌАТА
  • Јагнешки Комплет(јагнешко печење, котлети) 250гр. .. 690ден
  • Телешки Комплет(медаљони, печено роловано ребро) 300гр. .. 490ден
  • Пилешки Комплет(стек, медаљони, ражниќ) 300гр. .. 390ден
  • Свински Комплет(филе, печено ребро, уштипак) 300гр. .. 390ден
  • Јагнешко Печење без Коска 200 гр. .. 690ден
  • Јагнешки Котлети 300гр. .. 690ден
  • Телешко Роловано Ребро 300гр. .. 390ден
  • Свинско Роловано без Коска 300гр. .. 390ден
  • Бифтек 250гр. .. 900ден
  • Бифтек во сос со зелен бибер 350гр. .. 1090ден
  • Бифтек во сос со врагњ 350гр. .. 1290
  • Свинско Филе во сос со бадем 450гр. .. 390ден
  • Телешко Грне(телешко месо, кромид, сува пиперка) 350гр. .. 390ден
  • Грне Стара Куќа(свинско/пилешко месо, печурки, зеленчук) 350гр. .. 390ден
  • Турли Тава(телешко/пилешко месо, кромид, модар патлиџан, тиквици, бамји, морков, пиперка, домат) 350гр. .. 390 ден
  • Селско Месо(свинско каре, печурки, кашкавал, сос) 350гр. .. 390ден
  СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • Задушено Јагнешко јагнешко месо и зеленчук во грне 450 гр. .. 390ден
  • Свинско Месо со Праз 400 гр. .. 390ден
  • Свински Медаљони во сос со лимон 400 гр. .. 390ден
  • Телешки Мускул 300 гр. .. 390ден
  • Свинска Коленица без Коска во сос со печурки 350 гр Пилешко "А1а СНеГ' во бел сос со телешка пршута и печурки 400 гр. .. 390ден
  • Тавче-1равче 350 гр. .. 150ден
  • Тава Вегетаријана (мешан зеленчук) 400гр. .. 390ден
  • Штипска Пастрмајлија (свинско месо) .. 290ден
  • Пастрмајлија (моцарела, пршута, рукола, пелати) .. 290ден
  СКАРА
  • Свински Колбас 300 гр. .. 390ден
  • Телешки Колбас 300 гр. .. 390ден
  • Шашлик (свинско, телешко, пилешко, зеленчук) 450 гр. .. 390ден
  • Плескавица Стара Куќа со кашкавал и сланина 600 гр. .. 390ден
  • Мавровска Пастрмка г г 400 гр. .. 390ден
  МЕШАНА СКАРА
  • Уштипци
  • Пилешки и свински ражич
  • Свински и телешки димен колбас
  • Свински увијач
  • Димено ребро
  • 1200гр. .... 1200ден.
  ЛЕБ
  • Сомун леб, кришка 200гр. .. 40ден
  • Фурнарини 350гр. .. 120ден
  • Лепче со лук 200гр. .. 80ден
  • Сукана Пита (со кисело млеко) 250гр. .. 150ден
  ЧОРБИ
  • Пилешка чорба 120ден
  • Телешка чорба 140ден
  • Рибја чорба 170ден
  ДЕСЕРТ
  • Црна палачинка(печено јаболко, карамела прелив) 180ден
  • Баклава 150гр. .. 150ден
  • Топло-ладен колач 200гр. .. 180ден
  • Сладолед(топка) 50гр. .. 40ден
  • Таан во грне 200гр. .. 170ден Кадаиф со ореви и сладолед 200гр. .. 150ден
  • Овошен куп со сладолед 250гр. .. 170ден
  • Овошна салата 250гр. .. 150ден
  • Апетисани 100гр. .. 250ден
  БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Роса 0.33л. .. 60ден
  • Горска Вода 1л. .. 100ден
  • Пелистерка 0.2л. .. 60ден
  • Пелистерка 1л .. 100ден
  • Coca Cola 0.25л .. 90ден
  • Coca Cola light 0.25л .. 90ден
  • Fanta 0.25л .. 90ден
  • Schweppes Biter Lemon 0.25л .. 90ден
  • Schweppes Tonic Lemon 0.25л .. 90ден
  • Sprite 0.25л .. 90ден
  • Џус чаша 0.2л .. 80ден
  • Цеден Портокал 0.2л .. 150ден
  • Лимонада 0.2л .. 100ден
  ПИВО
  • Скопско 0.33л .. 100ден
  • Аmstel 0.33л .. 120ден
  • Heineken 0.33л .. 140ден
  • Златен Даб 0.33л .. 100ден
  • Tuborg 0.33л .. 140ден
  КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
  • Македонско кафе 60ден
  • Еспресо 60ден
  • Макијато мало 60ден
  • Макијато големо 70ден
  • Капучино 70ден
  • Нескафе 80ден
  • Чај 80ден
  АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Тиквешка бела 0.05 l. .. 70ден
  • Тиквешка жолта 0.05 l. .. 70ден
  • Тиквешка BC 0.05 l. .. 100ден
  • Стара жолта 0.05 l. .. 110ден
  • Марков Манастир 0.05 l. .. 100ден
  • Антика 5 0.05 l. .. 120ден
  • Бовин 0.05 l. .. 100ден
  • Plomari 0.05 l. .. 100ден
  • Tsantali 0.05 l. .. 90ден
  • Мастика 0.05 l. .. 80ден
  • Olmeca 0.04 l. .. 80ден
  • Smirnoff 0.04 l. .. 120ден
  • Absolut 0.04 l. .. 120ден
  • Finlandia 0.04 l. .. 120ден
  • Gordons 0.04 l. .. 120ден
  • Bacardi 0.04 l. .. 120ден
  • Маrtini Rosso 0.04 l. .. 120ден
  • Martini Bianco 0.04 l. .. 120ден
  • Stock 0.04 l. .. 100ден
  • Cognac Badel 0.04 l. .. 80ден
  • Rum Badel 0.04 l. .. 80ден
  • Винјак Rubin 0.04 l. .. 90ден
  • Courvoiser V.S 0.04 l. .. 300ден
  • Courvoiser V.S.O.P 0.04 l. .. 420ден
  ВИНО НА КУЌАТА / HOUSE WINE
  • Наливно чаша/Glass of Wine 150 ml. 150ден
  • Наливно/Wine in Bulk 1 l. 590ден
  • Bovin
  • Vranec 0.75 l. 1090ден
  • Cabernet 0.75 l. 1090ден
  • Pinot Noir 0.75 l. 1090ден
  • Merlot 0.75 l. 1090ден
  • Alexandar 0.75 l. 1090ден
  • Chardonnay 0.75 l. 1090ден
  • Muscat 0.75 l. 1090ден
  • Sauvignon 0.75 l. 1090ден
  • Traminec 0.75 l. 1090ден
  • Dissan Barrique 0.75 l. 2290ден
  • Imperator 0.75 l. 2290ден
  • My Way 0.75 l. 14900ден
  • Kamnik
  • Sexy Roze 0.75 l. 1190ден
  • Terroir Vranec Barrique 0.75 l. 7490ден
  • Chardonnay Barrique 0.75 l. 3490ден
  • Syrah Ten Barrels 0.75 l. 2990ден
  • Sopot
  • Alsar Cabernet Barrique 0.75 l. 8900ден
  • Chardonnay Barrique 0.75 l. 3490ден
  • Tikves
  • Vranec S.S 0.75l. 990ден
  • Cabernet S.S 0.75 l. 990ден
  • Merlot S.S 0.75 l. 990ден
  • Alexandria Cuvee 0.75 l. 1090ден
  • Bela Voda Terroir 0.75 l. 1790ден
  • Barovo Terroir 0.75 l. 1790ден
  • Pinot Noir Lepovo 0.75 l. 2390ден
  • Gran Cuvee Lepovo 0.75 l. 4790ден
  • Chardonnay S.S 0.75 l. 990ден
  • Temjanika S.S 0.75 l. 990ден
  • Alexandria Cuvee 0.75 l. 1090ден
  • Bela Voda Terroir 0.75 l. 1790ден
  • Barovo Terroir 0.75 l. 1790ден
  • Chardonnay Lepovo 0.75 l. 2490ден
  • Alexandria Cuvee Roze 0.75 l.
  • Pivka
  • Traminec 0.75l. 790ден
  • Champaign
  • Henkell 1290ден
  • Moet Chandon 4900ден
  • Dom Perignon 14900ден
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
  02 3085600 локал 999
   Галерија:
   360°
   Опис

   Изградена во далечната 1836 година, ова е најстарата градска куќа во Македонија која сеуште е во функција, куќа која претставува национално богатство кое сведочи за историјата на македонската куќа и нејзината автентичност, куќа-музеј заштитена од прв степен "Завод за заштита на спомениците и културата на РМ".

   Изградена од дрво и од камен, со оригинални резбани тавани, оваа куќа била дом на 6 поколенија на фамилијата Јовановиќ, а денес претставува прекрасен национален ресторан со извонреден, топол и пред се, традиционален старо-македонски амбиент.

   Додека се воодушевувате од убавината на амбиентот збогатен со хортикултурата во дворот и звуците на фонтаната, Вашата душа ќе ја галат нежните звуци на националните музички инструменти кавалот и гајдата, придружувани со виолината, гитарата и хармониката. Нашата лична карта и препознатлив белег е пред се националната храна, исклучително здрава храна подготвена на традиционален начин во фурна на дрва, како и во најсовремена кујна опремена по HACCP систем.

   Подготвуваме најразлични коктели и шведски маси, организираме прослави и забави, како и менија за групи. Само ако не посетите, ќе можете да се уверите.

   Повелете, Ве очекуваме.

   Мени
   САЛАТИ
   • Стара Куќа(јаболко, целер, зелена салата, дресинг) 400гр. ..210ден
   • Шеф Салата(зелена салата, рукола, пилешко месо, пармезан, пченка, шеф сос, кубети) 350гр. ..240ден
   • Овчарска Салата (домат, краставица, јајце варено, феферонка, кашкавал, сирење) 400гр. ..200ден
   • Рамстек Салата (рамстек, пармезан, зелена салата 300гр. .. 250ден
   • Шопска Салата 250гр. ..130ден
   • Егејска Салата(домат, краставица, маслинки, кромид, овчо сирење, оригано, маслинов зејтин) 300гр. ..160ден
   • Македонска Салата(домат, печена пиперка, кромид, магдонос) 300гр. .. 140ден
   • Мешана салата(црвена-бела зелка, морков, цвекло, домат, краставица) 400гр. .. 140ден
   • Рукола Салата(рукола, пармезан, шери) 300гр. .. 180ден
   • Туна Салата(марула,домат, туна, пченка) 20гр. .. 180ден
   • Грав Салата(грав, домат, пиперка, кромид) 200гр. .. 120ден
   • Пинџур 100гр. .. 70ден
   • Ајвар 100 гр. .. 70ден
   • Лутеница 100гр. .. 70ден
   • Салата од праз и маслинки 200гр. .. 120ден
   • Туршија 300гр. .. 100ден
   • Охридско Макало 100гр. .. 90ден
   • Лута Пиперка .. 30ден Таратур 300гр. .. 120ден
   • Гамби 150гр. .. 100ден
   • Лут полнет домат .. 80ден
   МЕЗИЊА
   • Пршута свинска 50гр. ...160ден
   • Пршута телешка 50 гр. ...160ден
   • Домашно чадено месо 50 гр. ...140ден
   • Буковка печурки 250 гр. ... 160ден
   • Буковка со моцарела 300 гр. .. 220 ден
   • Шампињони печурки 250гр. .. 160ден
   • Врагњ печурки 250гр. .. 320ден
   • Ражнич од суви сливи со панцета 150 гр... 120 ден
   • Пршута од лосос 200гр... 360ден
   • Полнети шампињони(кашкавал, телешка пршута) 250гр..250ден
   • Полнета пиперка(сирење и јајца, похована) 200гр. .. 100ден
   • Сарма од лозов лист 40гр. .. 30 ден
   • Пекарски компир 400гр. .. 100ден
   • Чипс тиквици 100гр. .. 140ден
   • Зеленчук на скара 200гр. .. 250ден
   • Домашни чварки 100гр. .. 160ден
   • Пача 300 гр. .. 160
   • Канапеу со пинџур 200 гр. .. 150ден
   • Мешан кашкавал 100гр. .. 120ден
   • Овчи кашкавал 100гр. .. 170ден
   • Кораб овчи кашкавал 100гр. .. 270ден
   • Козји кашкавал 100гр. .. 170ден
   • Димен кашкавал 100гр. ..160ден
   • Похован кашкавал 100гр. ..140ден
   • Пармезан 100гр. ..280ден
   • Овчо сирење 100гр. ..140ден
   • Козјо сирење 100гр. ..140ден
   • Биено сирење 100гр. ..130ден
   • Сирење во фурна 150гр. ..130ден
   • Кајмак 50гр. ..60ден
   СПЕЦИЈАЛИТЕТИ НА КУЌАТА
   • Јагнешки Комплет(јагнешко печење, котлети) 250гр. .. 690ден
   • Телешки Комплет(медаљони, печено роловано ребро) 300гр. .. 490ден
   • Пилешки Комплет(стек, медаљони, ражниќ) 300гр. .. 390ден
   • Свински Комплет(филе, печено ребро, уштипак) 300гр. .. 390ден
   • Јагнешко Печење без Коска 200 гр. .. 690ден
   • Јагнешки Котлети 300гр. .. 690ден
   • Телешко Роловано Ребро 300гр. .. 390ден
   • Свинско Роловано без Коска 300гр. .. 390ден
   • Бифтек 250гр. .. 900ден
   • Бифтек во сос со зелен бибер 350гр. .. 1090ден
   • Бифтек во сос со врагњ 350гр. .. 1290
   • Свинско Филе во сос со бадем 450гр. .. 390ден
   • Телешко Грне(телешко месо, кромид, сува пиперка) 350гр. .. 390ден
   • Грне Стара Куќа(свинско/пилешко месо, печурки, зеленчук) 350гр. .. 390ден
   • Турли Тава(телешко/пилешко месо, кромид, модар патлиџан, тиквици, бамји, морков, пиперка, домат) 350гр. .. 390 ден
   • Селско Месо(свинско каре, печурки, кашкавал, сос) 350гр. .. 390ден
   СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • Задушено Јагнешко јагнешко месо и зеленчук во грне 450 гр. .. 390ден
   • Свинско Месо со Праз 400 гр. .. 390ден
   • Свински Медаљони во сос со лимон 400 гр. .. 390ден
   • Телешки Мускул 300 гр. .. 390ден
   • Свинска Коленица без Коска во сос со печурки 350 гр Пилешко "А1а СНеГ' во бел сос со телешка пршута и печурки 400 гр. .. 390ден
   • Тавче-1равче 350 гр. .. 150ден
   • Тава Вегетаријана (мешан зеленчук) 400гр. .. 390ден
   • Штипска Пастрмајлија (свинско месо) .. 290ден
   • Пастрмајлија (моцарела, пршута, рукола, пелати) .. 290ден
   СКАРА
   • Свински Колбас 300 гр. .. 390ден
   • Телешки Колбас 300 гр. .. 390ден
   • Шашлик (свинско, телешко, пилешко, зеленчук) 450 гр. .. 390ден
   • Плескавица Стара Куќа со кашкавал и сланина 600 гр. .. 390ден
   • Мавровска Пастрмка г г 400 гр. .. 390ден
   МЕШАНА СКАРА
   • Уштипци
   • Пилешки и свински ражич
   • Свински и телешки димен колбас
   • Свински увијач
   • Димено ребро
   • 1200гр. .... 1200ден.
   ЛЕБ
   • Сомун леб, кришка 200гр. .. 40ден
   • Фурнарини 350гр. .. 120ден
   • Лепче со лук 200гр. .. 80ден
   • Сукана Пита (со кисело млеко) 250гр. .. 150ден
   ЧОРБИ
   • Пилешка чорба 120ден
   • Телешка чорба 140ден
   • Рибја чорба 170ден
   ДЕСЕРТ
   • Црна палачинка(печено јаболко, карамела прелив) 180ден
   • Баклава 150гр. .. 150ден
   • Топло-ладен колач 200гр. .. 180ден
   • Сладолед(топка) 50гр. .. 40ден
   • Таан во грне 200гр. .. 170ден Кадаиф со ореви и сладолед 200гр. .. 150ден
   • Овошен куп со сладолед 250гр. .. 170ден
   • Овошна салата 250гр. .. 150ден
   • Апетисани 100гр. .. 250ден
   БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Роса 0.33л. .. 60ден
   • Горска Вода 1л. .. 100ден
   • Пелистерка 0.2л. .. 60ден
   • Пелистерка 1л .. 100ден
   • Coca Cola 0.25л .. 90ден
   • Coca Cola light 0.25л .. 90ден
   • Fanta 0.25л .. 90ден
   • Schweppes Biter Lemon 0.25л .. 90ден
   • Schweppes Tonic Lemon 0.25л .. 90ден
   • Sprite 0.25л .. 90ден
   • Џус чаша 0.2л .. 80ден
   • Цеден Портокал 0.2л .. 150ден
   • Лимонада 0.2л .. 100ден
   ПИВО
   • Скопско 0.33л .. 100ден
   • Аmstel 0.33л .. 120ден
   • Heineken 0.33л .. 140ден
   • Златен Даб 0.33л .. 100ден
   • Tuborg 0.33л .. 140ден
   КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
   • Македонско кафе 60ден
   • Еспресо 60ден
   • Макијато мало 60ден
   • Макијато големо 70ден
   • Капучино 70ден
   • Нескафе 80ден
   • Чај 80ден
   АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Тиквешка бела 0.05 l. .. 70ден
   • Тиквешка жолта 0.05 l. .. 70ден
   • Тиквешка BC 0.05 l. .. 100ден
   • Стара жолта 0.05 l. .. 110ден
   • Марков Манастир 0.05 l. .. 100ден
   • Антика 5 0.05 l. .. 120ден
   • Бовин 0.05 l. .. 100ден
   • Plomari 0.05 l. .. 100ден
   • Tsantali 0.05 l. .. 90ден
   • Мастика 0.05 l. .. 80ден
   • Olmeca 0.04 l. .. 80ден
   • Smirnoff 0.04 l. .. 120ден
   • Absolut 0.04 l. .. 120ден
   • Finlandia 0.04 l. .. 120ден
   • Gordons 0.04 l. .. 120ден
   • Bacardi 0.04 l. .. 120ден
   • Маrtini Rosso 0.04 l. .. 120ден
   • Martini Bianco 0.04 l. .. 120ден
   • Stock 0.04 l. .. 100ден
   • Cognac Badel 0.04 l. .. 80ден
   • Rum Badel 0.04 l. .. 80ден
   • Винјак Rubin 0.04 l. .. 90ден
   • Courvoiser V.S 0.04 l. .. 300ден
   • Courvoiser V.S.O.P 0.04 l. .. 420ден
   ВИНО НА КУЌАТА / HOUSE WINE
   • Наливно чаша/Glass of Wine 150 ml. 150ден
   • Наливно/Wine in Bulk 1 l. 590ден
   • Bovin
   • Vranec 0.75 l. 1090ден
   • Cabernet 0.75 l. 1090ден
   • Pinot Noir 0.75 l. 1090ден
   • Merlot 0.75 l. 1090ден
   • Alexandar 0.75 l. 1090ден
   • Chardonnay 0.75 l. 1090ден
   • Muscat 0.75 l. 1090ден
   • Sauvignon 0.75 l. 1090ден
   • Traminec 0.75 l. 1090ден
   • Dissan Barrique 0.75 l. 2290ден
   • Imperator 0.75 l. 2290ден
   • My Way 0.75 l. 14900ден
   • Kamnik
   • Sexy Roze 0.75 l. 1190ден
   • Terroir Vranec Barrique 0.75 l. 7490ден
   • Chardonnay Barrique 0.75 l. 3490ден
   • Syrah Ten Barrels 0.75 l. 2990ден
   • Sopot
   • Alsar Cabernet Barrique 0.75 l. 8900ден
   • Chardonnay Barrique 0.75 l. 3490ден
   • Tikves
   • Vranec S.S 0.75l. 990ден
   • Cabernet S.S 0.75 l. 990ден
   • Merlot S.S 0.75 l. 990ден
   • Alexandria Cuvee 0.75 l. 1090ден
   • Bela Voda Terroir 0.75 l. 1790ден
   • Barovo Terroir 0.75 l. 1790ден
   • Pinot Noir Lepovo 0.75 l. 2390ден
   • Gran Cuvee Lepovo 0.75 l. 4790ден
   • Chardonnay S.S 0.75 l. 990ден
   • Temjanika S.S 0.75 l. 990ден
   • Alexandria Cuvee 0.75 l. 1090ден
   • Bela Voda Terroir 0.75 l. 1790ден
   • Barovo Terroir 0.75 l. 1790ден
   • Chardonnay Lepovo 0.75 l. 2490ден
   • Alexandria Cuvee Roze 0.75 l.
   • Pivka
   • Traminec 0.75l. 790ден
   • Champaign
   • Henkell 1290ден
   • Moet Chandon 4900ден
   • Dom Perignon 14900ден
   Локација
   Инфо

   Ресторан Стара куќа

   Адреса: Пајко Маало бр. 14
   Веб сајт:
   Е-пошта: staragradskakuka@gmail.com
   Места за седење (внатре): 120
   Места за седење (надвор): 150
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
   Јазици: Англиски, Италијански, Турски
   Паркинг: 30
   Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
   Вид на музика: Староградска
   Датум на отворање: 01.01.2005
   Посети на web страницата: 16378
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 999
   РЕЗЕРВИРАЈ