За Нас

Хотелот "Village" се наоѓа во склоп на комплексот "КАМ Village" кој e во близина на главната автобуска станица во Охрид и на само еден километар до центарот на градот.

"Хотелот Village" е бизнис ориентиран хотел изграден по светски стандарди кој ќе ги задоволува потребите на нашите клиентите. Нуди можност за организирање на деловни средби, конференции, тим билдинг, семинари и промоции, но секако е достапен и за одмор и семејна релаксација"
Во рамките на хотелот се наоѓа и конференциската сала која е опремена со професионална опрема и има капацитет сод 60 посетители и е погодна за организирање на средби, семинари, работилници и состаноци. Исто така располага и со подебен дел Вип соба,која е посебно уреден дел каде ќе можат да се одржуваат посебни деловни средби и состаноци.

Хотелот располага со 37 пространи соби со 90 гости капацитет, и фоаје за сите гости за релаксација и дружба. Собите се уредени во модерен стил, со светли бои и широки прозорци и удобни кревети. Секоја соба е опремена со сопствен тоалет, клима уред, кабелска ТВ, интернет и мини бар.

Ресторанот кој се наоѓа во рамките на хотелот располага со 110 седишта и нуди можност за организирање на мини семејни прослави, свадби, родендени, крштевки како и професионални деловни средби и состаноци. Во ресторанот гостите ќе имаат можност да ги вкусат најубавите јадења и да уживаат во добар пијалок со поглед на внатрешниот раскош на комплексот.
Комплексот располага со паркинг од затворен тип, вклучен во престојот и достапен 24 часа. Паркингот е достапен и за надворешни клиенти

Ресторан Village Охрид Ви стои на располагање за сите Ваши свечености, семејни прослави и бизнис настани. Во прекрасен амбиент со вкусна храна по најповолни цени.
Организираме афтер ворк забави и вечерни забави со жива музика.

Комплексот "КАМ Village" е најголемиот трговски центар во запдна Македонија кој е распространет на 12.000 м2 и претставува една од најголемите капитални инвестиции на домашната компанија Камфуд.

Својата приказна ја започна со отворање на игротеката "Вања", "Хотелот Village", а во најава е и интензивното отворање на Трговскиот центар "КАМ Village".

Трговскиот центар има затворен дел кој располага 50 продавници, како и надворешна шопинг улица со архитектура специфична за Охридскиот регион, а со дизајн на современите европски трговски центри. Продавниците се со различна квадратура и дејност, и се присопсобени за отворање на кафе барови, продавници за сувенири и подароци. Сите продавници се модерно уредени со сите најсовремени услови.

Резервација

веднаш ќе ве поврземе директно со ресторанот

Како работи?

Нашата централа со бројот

02 3085600

ќе ве повика на вашиот мобилен број, од кога ќе одговорите ќе ве поврземе директно со ресторанот.

Овој ресторани не прима online нарачки, No reservations Користете ја услугата Бесплатен повик.

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Детали

Адреса Адреса: 7-ми Ноември, бр. 179
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 110
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор):
Паркинг Паркинг: 100
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Интернационална
Отворен на Отворен на: 22.01.2018
Посети Посети: 1063

Понеделник 08:00 - 22:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 22:00 Нема настани

Среда 08:00 - 22:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 22:00 Нема настани

Петок 08:00 - 21:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 22:00 Нема настани

Недела 08:00 - 22:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација