Ресторан Т'ГА ЗА ЈУГ Aеродром

Ресторан Т'ГА ЗА ЈУГ Aеродром

favoriteДодај во омилени highlight_offТргни од омилени

За Нас

Повелете во националниот ресторан Т’ГА ЗА ЈУГ Aеродром.

Вкусете ги традиционалните македонски кулинарски специјалитети, грижливо собирани од сите краишта на нашата земја и подготвени според традиционален рецепт по кој готвеле и нашите предци.

Уживајте во пријатниот амбиент на традиционалната македонска куќа, оплеменета со постојана изложба на оргинални македонски археолошки артефакти и фолклор.

За добро расположение имаме акустична музика која е лек за душата.

Да се чуствувате како дома ќе се погрижи тимот на Тга за Југ Аеродром.


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Бул. Авној бр. 20/12
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 50
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 40
Паркинг Паркинг: Слободен
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Не
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Акустична во живо, Староградска
Отворен на Отворен на: 1990
Посети Посети: 16395

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Акустика, тамбураши

Сабота 08:00 - 01:00 Акустика, тамбураши

Недела 10:00 - 22:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.9

Храна4.8

Услуга5

Амбиент4.8

Цена5

Последни коментари

Ivica P. на 23.11.2018 коментирано:
Супер храна и услуга, вкусни традиционални македонски јадења

Оцена5
Igor Jankovic на 24.11.2018 коментирано:
se bese na mesto

Оцена5
Kiril Slezenkovski на 27.12.2018 коментирано:
Vredi da se proba

Оцена4.5
Сара Стојкоска на 03.12.2019 коментирано:
Одлична услуга.

Оцена5
Emilija Manevska на 26.12.2019 коментирано:
Одлична храна, супер услуга и прифатливи цени

Оцена5
Ivica P. на 29.01.2021 коментирано:
Топ кафана во Ајродром

Оцена5

Контакт