За Нас

Сушико (Sushico) е синџир ресторани за јапонска, тајландска и кинеска храна. Првиот ресторан е отворен во 1997 година. Денес Сушико рестораните можете да ги најдете на повеќе места во Истанбул, Анкара, Кипар, Анталија. Со отворањето на ресторанот во Скопје брендот Сушико го најави своето присуство и на Балканот. Скопскиот ресторан е 42 ресторан од синџирот ресторани на површина од 280 квадратни метри и е единствениот суши ресторан од ваков тип во земјава. Квалитетната услуга и вкусното мени се главната причина Сушико рестораните да бидат првиот избор на вистинските љубители на различните вкусови на Далечниот Исток. 
Рестораните нудат специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина и високопрофесионални угостителски услуги и квалитет. Со цел да се постигне оригиналниот изглед на азиските ресторани, целокупниот ентериер е изработен во препознатливите белези на источната традиција со современа интерпретација, а во кујната на Сушико работат професионални готвачи од Јапонија, Кина и Тајланд. Со воведување на кетеринг услугата, специјалитетите на Сушико може да бидат составен дел на приватни забави, коктели и разни корпоративни настани. 
Мотото „Скопје го заслужува Сушико “ е само потврда дека на главниот град му недостасуваше уникатен ресторан со префинет ентериер и пријатна атмосфера.


Аминта Трети бр.29 (Дебар Маало)

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Аминта Трети бр.29 (Дебар Маало)
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 100
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 60
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски, Тајландски, Кинески
Музика Музика: Амбиентална, Џез, Хаус
Отворен на Отворен на: 25.04.2012
Посети Посети: 25144

Понеделник 10:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 10:00 - 00:00 Нема настани

Среда 10:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 10:00 - 00:00 Нема настани

Петок 10:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 10:00 - 01:00 Нема настани

Недела 10:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.9

Храна5

Услуга5

Амбиент5

Цена4.8

Последни коментари

Ema Grujeska на 28.05.2019 коментирано:
Odlicni

Оцена5
Ema Grujeska на 10.03.2020 коментирано:
Odlicen ambient, usluga i hrana

Оцена5
Ema Grujeska на 10.03.2020 коментирано:
Odlicni

Оцена4.75
Tanja Mihailovska на 28.03.2022 коментирано:
Преубава храна ,брза и професионална услуга

Оцена5

Контакт