Ресторан Старо Буре Кучково

Ресторан Старо Буре Кучково

favoriteДодај во омилени highlight_offТргни од омилени

За Нас

Етно ресторанот Старо Буре во Кучково се протега на 6000 м2 и е изграден во традиционален македонски стил со убаво хортикултурно уредување.Отворен е на 30.07.2014 година и работи со полн капацитет работи секој ден,365 денови во годината.

Доколку сакате да ги избегнете и градските гужви и да се опуштите во амбиент од природа, Етно ресторанот Старо Буре е вистинското место за тоа. Се наоѓа на само 10км од центарот на Скопје, а погоден е за организирање на свадби, веселби, свечености и други слични настани, кои ќе останат во длабоко позитивно сеќавање на гостите

Ве покануваме:
-да ги вкусите разните национални специјалитети и скара на ќумур
– пробате пиците и пастрмајлиите подготвени во фурна на дрва
-да не го пропуштите специјалитетот на куќата ребро во фурна
-да ги вкусите разните традиционални рибни специјалитети

Располагаме со:
-капацитет од вкупно 520 луѓе, односно 120 места во внатрешниот дел и од 350 до 400 места во надворешниот дел летната градина
-сопствен паркинг со капацитет од 200 возила
– слободно Wi Fi
– професионална услуга и
– прекрасен амбиент припратен со звуците на староградска музика


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: С. Кучково
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 400
Паркинг Паркинг: 200
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Староградска музика
Отворен на Отворен на: 30.07.2014
Посети Посети: 16298

Понеделник 09:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 00:00 Нема настани

Среда 09:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 09:00 - 00:00 Нема настани

Петок 09:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 09:00 - 01:00 Нема настани

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

3.8

Храна4

Услуга4.4

Амбиент3

Цена3.8

Последни коментари

Stefan Galevski на 21.06.2019 коментирано:
Good

Оцена3
Ирена Димитрова на 10.09.2019 коментирано:
Одлична услуга

Оцена5
Zlate bogoevski на 10.12.2019 коментирано:
👌🏻

Оцена5
Ljupco на 30.08.2020 коментирано:
hranata dobra uslugata dobra cenite dobrii samo za ambientot ne svativ sto e stosot vidov deka ima golem bazet a na lice mestoo igleda deka se podelile ortacite treba toa da go soopstat sto ke videme koga ke otideme istoto vazi i za firmava sto ve reklamira Restorani mk ona sto ke go vidime na reklamite da isto ili slicno bez PREVARI POZDRAV

Оцена3.5
Gjorgi Georgievski на 14.09.2020 коментирано:
Лош пристап (пат), неточни координати на ГПС, амбиент така-така (лошо функционира најлони и тенди-нема воздух), печен лосос на иста скара со свинско или скара (лососот не мирисаше на лосос туку на скара).....услугата брза и добра, цените високи

Оцена2.5

Контакт