За Нас

Пекинг Гарден е модерен азиски ресторан во строгиот центар на Скопје. Ресторанот со азиска кујна нуди огромен избор на специјалитети од кинеската и јапонската кујна. За сите љубители на азиската храна ние во Пекинг Гарден донесовме професионални готвачи од Кина, а вие ќе имате можност да ги пробате вистинските и уникатни кинеско - јапонски вкусови.

Ресторанот со локација во срцето на Скопје, на плоштадот Македонија (бивша Пивница), на познатата ул. Максим Горки бр. 3 и Никола Вапцаров е одличен избор за ручек и вечера, како и за прослави или деловни средби.
Пекинг Гарден воведе вистински новитети во ресторантското работење: гостите ќе имаат можност да се послужат од изборот на храна послужжени на тањитчиња во 5 различни бои на првата во Македонија "ранинг суши лента" која е препознатлива во повеќето јапонски ресторани низ светот. Исто така како новитет може да се напомене и тоа дека гостите ќе може да гледаат како се подготвува храната на жешката плоча "Тепанјаки".

Атмосферата на ресторанот плени со внатрешниот карактеристичен друштвен амбиент од спојот на модерен и рустичен дизајн од маси, дрвени меки столици со увезени порцелански и вулкански камен маси.
Бамбус градината е една од работите што го прави нашиот ресторан посебен - автентичен на свој начин. Тоа е во центарот на градот, но прави да се чувствувате како да сте во некоја Зен градина. Бамбус украсени градина, церемонијата за служење на чај на поставената масата за чај и фонтаната прави дека се чувствувате исполнето со сите сетила за вкус и убавина.

Во ВИП издвоениот просторот ќе имате ВИП третман и услуга, издвоено од останатите гости може да уживате во вашиот оброк за време на состаноците и посебните прилики.

Максим Горки бр. 3

Резервација

веднаш ќе ве поврземе директно со ресторанот

Како работи?

Нашата централа со бројот

02 3085600

ќе ве повика на вашиот мобилен број, од кога ќе одговорите ќе ве поврземе директно со ресторанот.

Овој ресторани не прима online нарачки, No reservations Користете ја услугата Бесплатен повик.

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Детали

Адреса Адреса: Максим Горки бр. 3
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 80
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 70
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски, Кинески
Музика Музика: Кинеска, македонска и странска
Отворен на Отворен на: 03.01.2015
Посети Посети: 11099

Понеделник 11:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 11:00 - 00:00 Нема настани

Среда 11:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 11:00 - 00:00 Нема настани

Петок 11:00 - 00:00 Нема настани

Сабота 11:00 - 00:00 Нема настани

Недела 12:00 - 23:00 Нема настани

Мени

ВО ИЗРАБОТКА
  • Новото мени ќе биде објавено наскоро

360° Преглед и Локација