За Нас

Ресторан Лантерн е лоциран на Боемска 2 во срцето на старата градска населба Дебар Маало во Скопје.
Со капацитет од над 200 гости, внатрешен и надворешен дел на ресторанот со одличен поглед на Дебар маалсокото шеталиште, ресторан Лантерн е идеалното место за да ги организирате вашите приватни, корпоративни забави и било каков тип на настани по ваши желби и потреби.


Ресторанот Лантерн ви нуди одличен амбиент со исклучително вкусна храна. Направете вистинско гурманско уживање од секојденвниот фамилјарен ручек, формална деловна вечера или коктел забава.
Со голем избор на специјалитети и деликатеси од традиционална македонска така и интернационална кујна подготвени од нашите изворедни шефови , одлична понуда на врвни вина и останати пијалоци како и редовна музичка програма, ресторан Лантерн е омилено место на сите гурмани и боеми .

Придобивките од услугата на нашиот персонал и квалитетот на храната што ја нудиме ќе ви овозможи моменти кои ќе ве натерат да се вратите поврторно.


Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Login

Внесете го вашиот број и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот бесплатно

или јавете се на

+389 2 3085 600 лок 451

Овој ресторан не прима онлајн резервации, No reservations Користете ја услугата Бесплатен повик или јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Живчо Чинго бр.5
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 200
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор):
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Жива Музика
Отворен на Отворен на: 2018
Посети Посети: 2787

Понеделник 09:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 09:00 - 00:00 Нема настани

Среда 09:00 - 00:00 Шербет Тајфа

Четврток 09:00 - 00:00 Шербет Тајфа

Петок 09:00 - 01:00 Бравос бенд

Сабота 09:00 - 01:00 Мелем

Недела 09:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.8

Храна5

Услуга5

Амбиент5

Цена4

Последни коментари

Хајан на 08.06.2019 коментирано:
Одлична услуга, супер амбиент, добра храна! :)

Оцена4.75

Контакт