За Нас

Симболот на ТЦ Лептокарија и дефиницијата на вкусните залак и голтка и на лезет муабетот -на нова локација!

Каде? Нормално, повторно во ТЦ Лептокарија сега зад кафе-барот Мартини

Тринаесетгодишната традиција, преточена во ќеиф и мерак, низ илјадниците денови и ноќи, во секојдневното друштво на скопските сладокусци и боеми, продолжува

Со бисерите на македонската кујна и со одбраните вина, во интимна атмосфера надополнета со жива музика, досега уживаа бизнисмен(к)и и естрадни ѕвезди, спортист(к)и и новинар(к)и,професор(к)и и лекар(к)и

Без оглед на професијата, возраста, полот, религијата. За сите за кои и досега Буре беше синоним за богата трпеза со специјалитети на македонската кујна и за грижлива селекција на македонски вина, ресторанот и на новата локација, со збогатено мени и во нов амбиент, ширум ги отвора вратите и срцето и за сите други ѓезмеџии од Карпош, Скопје, Македонија Повелете, да ги споделиме најубавите моменти!


Партизански одреди 62A/1 -8 C5

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Партизански одреди 62A/1 -8 C5
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 60
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 120
Паркинг Паркинг: 50
Картички Картички:
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Секој ден акустична музика во живо
Отворен на Отворен на: 01.01.2000
Посети Посети: 65385

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Староградска музика

Петок 08:00 - 01:00 Староградска музика

Сабота 08:00 - 01:00 Староградска музика

Недела 08:00 - 00:00 Староградска музика

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.5

Храна4.5

Услуга4.7

Амбиент4.6

Цена4.3

Последни коментари

Сара Стојкоска на 06.11.2018 коментирано:
Прекрасно место.

Оцена5
Моника Трпевска на 21.01.2019 коментирано:
Одлично!

Оцена5
Borjan на 05.02.2019 коментирано:
Odlicno mesto

Оцена5
Мартин Николовски на 01.07.2019 коментирано:
Прекрасен амбиент и храна.

Оцена5
Nina Dukovska на 09.11.2019 коментирано:
Превкусна храна со пристојни цени

Оцена4.75
Emilija Durtanoska на 17.11.2019 коментирано:
Се е одлично. Го препорачувам.

Оцена5
Zlatko на 30.12.2019 коментирано:
Сиромашно мени една голема салата за 5 луге, исто така еден гарнир сувомеснато и главното јадење беше сиромашно плескавици, колбаси и стек, ништо посебно не вредеше за парите во општо

Оцена2.25
Љубомир Георгиевски на 13.01.2020 коментирано:
Одлично место за ручек,вечера

Оцена4.75
Zlate bogoevski на 21.02.2020 коментирано:
Одлично

Оцена5
Љубомир Георгиевски на 15.06.2020 коментирано:
Урбано,културно, го препорачувам

Оцена4.75
Трајче Шекеровски на 24.08.2020 коментирано:
Солидна услуга, добра храна.

Оцена3.5

Контакт

Гастро Патрола