За Нас

Модерен ентериер и пријатна атмосфера каде секогаш се чувствувате добредојдено... тоа е Барбакан. Место каде се расонувате со првото утринско кафе, појадувате со колегите, одите на семеен ручек или вечера со пријателите. 

Барбакан е модерен бистро бар кој на своите гости им овозможува да уживаат во најдобрата храна подготвена од мајсторските раце на врвните готвачи. Кога сме гладни и сакаме вкусен бургер... мислиме на Барбакан, зарем не? 

Барбакан е вистински рај за гурманите и хедонистите, место каде што се јаде одлична храна, се пие врвно вино и се ужива во уникатниот ентериер... каде што се слави животот...  
Менито на ресторанот е електично и разноврсно, со широка понуда на разни интернационални специјалитети. Истовремено, менито претставува уникатната фузија на балканската кујна со необични состојки. 

Доколку не сте можност да не посетите, дизијаниравме специјална кетеринг услуга, како и доставување на храна и пијалоци, со единствена цел - да излеземе во пресрет на индивидуалните потреби на секој гостин. 

Барбакан им угодува на сите генерации, од најмлади до најстари. За најмладите гости, Барбакан креираше и детско катче во кое децата се забавуваат додека возрасните уживаат во вкусната храна. И тоа не е се...

Барбакан не ги заборавa и нашите миленици, бидејќи е „pet friendly“ веќе подолг временски период. 
Забавата во Барбакан никогаш не престанува, бидејќи тимот кој ја движи енергијата во овој бар секојдневно организира програма на разни случувања. Заштитен знак на Барбакан се добро познатите „after work“ забави на крајот од работната недела. 
 
Taste, Drink, Enjoy… тоа е Барбакан. 


Бул. 8-ми Септември, Бр. 18

Специјални понуди

Неделна агенда

14 January, 2019 - 14 January, 2019
Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, гратис такси ваучер, можност за оценка и коментар

Login

Внесете го вашиот број и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот бесплатно

или јавете се на

+389 2 3085 600 лок 478

Овој ресторани не прима online нарачки, No reservations Користете ја услугата Бесплатен повик.

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Бул. 8-ми Септември, Бр. 18
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 150
Паркинг Паркинг: Со резервација и бесплатен јавен паркинг
Картички Картички: Credit cards Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Да
Пристапно Пристапно: Да
Бесплатно Wifi Бесплатно Wifi: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Џез, Блуз и Рок музика
Отворен на Отворен на: 07.05.2011
Посети Посети: 2424

Понеделник 08:00 - 00:00 Навиваме за Македонија! (Македонија против Хрватска) Ракомет и промо пиво Tuborg (од 18:00)

Вторник 08:00 - 00:00 -50% НА ШАНК

Среда 08:00 - 00:00 Навиваме за Македонија! (Македонија против Шпанија) Ракомет и промо пиво Tuborg (од 20:30)

Четврток 08:00 - 00:00 Навиваме за Македонија! (Македонија против Исланд) Ракомет и промо пиво Tuborg (од 18:00) 50% попуст на шанк „Шанкот е твојот пријател“ (од 21:00) ДЈ Васо

Петок 08:00 - 01:00 After Work Party со Day Off (од 17:00) Поддржано од ORIGINALS

Сабота 12:00 - 01:00 Промо мени со супер цени (од 12:00) Ретро хитови со ДЈ (од 21:00)

Недела 12:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Контакт