За Нас

Ресторан Амика нуди медитерански и домашни специјалитети за сечиј вкус. Уживајте во инвентивни идеи за појадок, ручек или вечера (со четири јадења) во елегантен ентериер опкружен со прекрасен панорамски поглед.

Амика се наоѓа во срцето на Скопје, со поглед на кејот на реката Вардар и е ваш совршен избор за уживање во уникатно гастрономско искуство. Пробајте ги и нашите „боженствени десерти“, како што често велат нашите гости. Флексибилниот простор нé прави популарно место за приватни забави и прослави до 80 гости. Уживајте во семеен амбиент надополнет со одличен избор на вкусни специјалитети по пристапни цени.


Кеј 13 Ноември, ГТЦ 1 спрат

Препорачуваме онлајн резервација
* добивате одговор од ресторанот во рок од неколку минути
Arrow
Добивате: попусти, поени за вредносен ваучер, можност за оценка и коментар

Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Кеј 13 Ноември, ГТЦ 1 спрат
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 70
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 80
Паркинг Паркинг: ГТЦ
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика:
Отворен на Отворен на: 05.10.2005
Посети Посети: 4071

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 00:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 00:00 Нема настани

Недела 08:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.5

Храна4

Услуга5

Амбиент5

Цена4

Последни коментари

Ivan Ilievski на 06.01.2021 коментирано:
Одличен амбиент и услуга за фамилијарна вечера.

Оцена4.5

Контакт