За Нас

Kај нас во Амигос се трудиме нашите гости да имаат незаборавно искуство уживајќи во секој автентичен пијалок и секој специјалитет подготвен со љубов и внимание.

Нашиот тим секогаш ги користи најдобрите состојки во подготовка на специјалитетите создавајќи едно поинакво кулинарско искуство кое ќе ги задоволи и најпребирливите вкусови.

Нема храна или пијалок кои ќе излезат од нашата кујна или шанк, а ние самите не би ги уживале.


Овој ресторан не прима online резервации, No reservations Јавете се директно во ресторанот

Одберете датум

Одберете термин

Одберете гости

Login

Детали

Адреса Адреса: Ул. Македонија бр. 11
Места за седење (внатре) Места за седење (внатре): 70
Места за седење (надвор) Места за седење (надвор): 30
Паркинг Паркинг: Зона
Картички Картички: Credit cards Credit cards
Домашни миленици Домашни миленици: Не
Пристапно Пристапно: Да
Јазици Јазици: Англиски
Музика Музика: Latino, Jazz swing
Отворен на Отворен на: 01.06.2006
Посети Посети: 39985

Понеделник 08:00 - 00:00 Нема настани

Вторник 08:00 - 00:00 Нема настани

Среда 08:00 - 00:00 Нема настани

Четврток 08:00 - 00:00 Нема настани

Петок 08:00 - 01:00 Нема настани

Сабота 08:00 - 01:00 Нема настани

Недела 08:00 - 00:00 Нема настани

Мени

360° Преглед и Локација

Коментари

4.9

Храна5

Услуга4.9

Амбиент5

Цена4.7

Последни коментари

на 31.05.2018 коментирано:
Одлична услуга!

Оцена4.75
Е.И. на 01.02.2019 коментирано:
Одлична храна и услуга.

Оцена4.75
Krunoslav Stefanovski на 07.03.2019 коментирано:
Супер услуга и предобра храна!

Оцена4.75
Lidija Nikolic на 25.10.2019 коментирано:
Najomileniot restorant. Se e tamu odlicno, i hrana i usluga i atmosfeta. Prodolzete taka i vo idnina

Оцена5
Ана на 19.11.2019 коментирано:
Превкусна храна!

Оцена5
Ana Ancevska на 30.01.2020 коментирано:
Great

Оцена4.75
Darko Dimitrovski на 23.06.2020 коментирано:
Super beshe. Odlicna hrana i usluga!

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 16.10.2020 коментирано:
Прекрасно како и секогаш

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 16.10.2020 коментирано:
само најдобри зборови за Амигос

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 16.10.2020 коментирано:
како и секогаш, пријатно, опуштено и беспрекорно

Оцена5
Ана Бојаџиева на 12.03.2021 коментирано:
Одлична атмосфера, вкусна храна како и секогаш. Едно од најдобрите места во Скопје!

Оцена4.5
Zorica Grdanovska на 18.05.2021 коментирано:
Супер услуга, вкусна храна, нарачката за брзо време е готова.. 5/5 :)

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 28.03.2022 коментирано:
odlicen restoran

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 28.03.2022 коментирано:
odlicna usluga

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 28.03.2022 коментирано:
prijaten ambient, odlicna hrana, odlicna usluga

Оцена5
Svetlana Gligorovska на 03.04.2022 коментирано:
Odlicna usluga, vkusna hrana, prijatna atmosfera kako i obicno.

Оцена5

Контакт