Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Скопје

Ресторан Рагуза

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Рагуза

  Адреса: Ул. 12 ударна бригада 2а (центар)
  Веб сајт: http://www.ragusa.com.mk
  Е-пошта: pericaragusa@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 230
  Места за седење (надвор): 110
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 70
  Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 06.07.2008
  Посети на web страницата: 18369
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Безалкохолни пијалоци
  • Пелистерка 0.25л 50
  • Роса 0.33л 50
  • Кока Кола 0.25л 70
  • Кока Кола лајт 0.25л 70
  • Фантa 0.25л 70
  • Швепс 0.25л 70
  • Тоник 0.25л 70
  • Спраjт 0.25л 70
  • Јана 0.33l 60
  • Јамница 0.25л 60
  • Пелистерка 0.75л 90
  • Пелистерка негазирана 1.5л 90
  • Џуси сок 0.20 100
  • Леден Чај 0.20 100
  • Јамница 0.70л 120
  • Јана 0.70л 120
  • Свежо цедени овошја 0.33 130
  • Ред Бул 0.25 160
  • Евијан 1l 220
  Топли пијалоци
  • Македонско кафе ... 50 ден.
  • Еспресо ... 50 ден.
  • Макијато мало ... 60 ден.
  • Макијато големо ... 70 ден.
  • Ладно макијато ... 70 ден.
  • Капучино ... 80 ден.
  • Нес кафе ... 80 ден.
  • Топло чоколадо ... 80 ден.
  • Млеко чаша ... 50 ден.
  • Чај ... 50 ден
  Алкохолни пијалоци
  • Тиквешка жолта ... 0.04л ... 60 ден.
  • Бовин жолта ... 0.04л ... 80 ден.
  • Бовин Св.Трифун ... 0.04л ... 90 ден.
  • Марков Манастир Сковин ... 0.04л ... 90 ден.
  • Антика 5 ... 0.04л ... 90 ден.
  • Мастика ... 0.04л ... 60 ден.
  • Водка Смирнов ... 0.04л ... 100 ден.
  • Водка Вигор ... 0.04л ... 80 ден.
  • Коњак Бадел ... 0.04л ... 80 ден.
  • Коњак Наполеон ... 0.04л ... 200 ден.
  • Коњак Курвазие ... 0.04л ... 350 ден.
  • Коњак Хенеси ... 0.04л ... 300 ден.
  • Пелинковац ... 0.04л ... 90 ден.
  • Шток ... 0.04л ... 100 ден.
  • Џин домашен ... 0.04л ... 80 ден.
  • Џин Бифитер ... 0.04л ... 150 ден.
  • Узо Тсантали ... 0.04л ... 60 ден.
  • Узо Плумари ... 0.04л ... 90 ден.
  • Текила ... 0.33л ... 90 ден.
  • Саутерн Комфорт ... 0.04л ... 140 ден.
  Виски
  • Џони Вокер (red label) ... 0.04л ... 150 ден.
  • Џони Вокер 12 (black label) ... 0.04л ... 250 ден.
  • Џони Вокер 18 (gold label) ... 0.04л ... 400 ден.
  • Џони Вокер 18 (blue label) ... 0.04л ... 1200 ден.
  • Балантајн ... 0.04л ... 150 ден.
  • Џемисон ... 0.04л ... 150 ден.
  • Фор Роузис ... 0.04л ... 150 ден.
  • Туламор ... 0.04л ... 150 ден.
  • Џ&Б ... 0.04л ... 150 ден.
  • Џим Бим ... 0.04л ... 150 ден.
  • Фејмос Гроус ... 0.04л ... 140 ден.
  • Џек Даниелс ... 0.04л ... 250 ден.
  • Чивас ... 0.04л ... 300 ден.
  Пиво
  • Скопско ... 0.33л ... 80 ден.
  • Амстел ... 0.33л ... 100 ден.
  • Старопламен ... 0.50л ... 100 ден.
  • Лашко (темно) ... 0.33л ... 120 ден.
  • Хајнекен ... 0.33л ... 140 ден.
  • Точено пиво
  • Скопско (штуц) ... 0.33л ... 80 ден.
  • Скопско (кригла) ... 0.50л ... 100 ден.
  Вина
  • Бовин
  • Бовин ... 0.187л ... 220 ден.
  • Бовин Александар ... 0.25л ... 440 ден.
  • Бовин ... 0.75л ... 1000 ден.
  • Бовин Врвни вина (Дисан, Дарон, Шираз...) ... 0.75л ... 1650 ден.
  • Бовин Император ... 0.75л ... 2200 ден.
  • Бовин Премиер ... 0.50л ... 2900 ден.
  • Тиквеш
  • Александрија . . .0.25л ... 150 ден.
  • Траминец ... 0.25л ... 150 ден.
  • Александрија . . .0.75л ... 480 ден.
  • Т`га за Југ ... 0.75л ... 480 ден.
  • Траминец ... 0.75л ... 480 ден.
  • Розе ... 0.75л ... 480 ден.
  • Тиквеш Наливно вино ... 1л ... 250 ден.
  • Тиквеш Special Selection ... 0.187л ... 220 ден.
  • Тиквеш Special Selection ... 0.75л ... 800 ден.
  • Тиквеш Александрија Couvee ... 0.75л ... 900 ден.
  • Тиквеш Limited Edition ... 0.75л ... 1900 ден.
  • Сковин
  • Сковин ... 0.20л ... 150 ден.
  • Сковин Sun City ... 0.75л ... 480 ден.
  • Сковин ... 0.75л ... 800 ден.
  • Сковин Марков Манастир ... 0.75л ... 2300 ден.
  • Сковин Скупи Куве ... 0.75л ... 2500 ден.
  • Вила Марија
  • Вила Марија ... 0.75л ... 450 ден.
  • Вила Марија Шато (Барик) ... 0.75л ... 800 ден.
  • Виналија
  • Терзели Вранец ... 0.75л ... 850 ден.
  • Александар лимитед ... 0.75л ... 3950 ден.
  • Италијански Вина
  • Linea del Sole - Nero Davola . . .0.75л ... 1200 ден.
  • Linea del Sole - Shardonney. . .0.75л ... 1200 ден.
  • Linea del Sole - Syrah ... 0.75л ... 1200 ден.
  • Grecanico Sicilia ... 0.75л ... 1200 ден.
  • Danelli - Bianco di Sicilia ... 0.75л ... 1200 ден.
  • Del Palio – Primitivo ... 0.75л ... 1200 ден.
  • Del Palio - Sangiovese ... 0.75л ... 1200 ден.
  • Villa Sandi - Pinot Grigio ... 0.75л ... 1350 ден.
  • Villa Sandi - Cuvee di pinot ... 0.75л ... 1350 ден.
  • AgroArgento Catarratto Sicilia ... 0.75л ... 1350 ден.
  • La gioiosa - Raboso ... 0.75л ... 1350 ден.
  • La gioiosa - Malbech ... 0.75л ... 1350 ден.
  • Gavioli Prosecco Champagne ... 0.75л ... 1450 ден.
  • Pablo Toscana - Chianti 2003 ... 0.75л ... 1450 ден.
  • Шампањ
  • Спуманте ... 0.75л ... 750 ден.
  • Хенкел ... 0.75л ... 1300 ден.
  • Моет Шандон ... 0.75л ... 6000 ден.
  • Шампањ Дом Перињон ... 0.75л ... 12000 ден.
  Салати
  • Зелка салата (зелка 200гр) ... 50 ден.
  • Зелена салата (марула 200гр) ... 60 ден.
  • Мешана салата – свежа (домати 50гр, краставица 50гр, цвекло 50гр, зелка 100гр, рендан морков 50гр, маслинки 10гр) 300гр ... 80 ден.
  • Мимоза (марула 200гр, 1 јајце) ... 70 ден.
  • Македонска салата (домат 250гр, кромид 50гр, печени благи пиперки 50гр) 350гр ... 100 ден.
  • Шопска салата (краставица 130гр, домати 130гр, кравјо сирење 50гр, кромид 30гр) 340гр ... 100 ден.
  • Таратур (краставица 100гр, кисело млеко 200гр, лук 5гр, ореви 5гр) 310гр ... 80 ден.
  • Маслинки порција (маслинки 100гр) ... 80 ден.
  • Грчка салата (домат 140гр, краставица 140гр, кромид 50гр, маслинка 30гр,сирење овчо 50гр) 410гр ... 120 ден.
  • Туна салата (марула 150гр, туна 180гр, пченка 20гр) 350гр ... 170 ден.
  • Капрезе (домати 200гр, моцарела 110гр, босилок 10гр) 270гр ... 190 ден.
  • Шеф салата (рукола 30гр, марула 100гр, кубети 30гр, пршута 30гр, пармезан 20гр, пченка 30гр, дресинг 100гр) 300гр ... 190 ден.
  • Рукола салата (рукола 100гр, моцарела 50гр, пармезан 10гр, домат 50гр) 210гр ... 190 ден.
  • Дубровник (Марула 120гр, пилешко филе на скара 100гр, краставица 40гр, домат 40гр, пармезан 20гр) 320гр ... 190 ден.
  • Цезар (Марула 150гр, пилешко 100гр, кубети 20гр, пармезан 10гр, дресинг 100гр) 380гр ... 190 ден.
  • Рагуза салата (пица лепче 120гр, мешан зеленчук на скара 300гр (модар домат, тиквички, кромид, пиперка, домат, карфиол, брокула), пармезан 20гр, пршута 40гр) 380гр ... 210 ден.
  • Салата од октопод 100гр ... 450 ден.
  Супи и чорби
  • Говедска супа (бистра) ... 60 ден.
  • Пилешка супа (бистра) ... 70 ден.
  • Телешка чорба ... 80 ден.
  • Пилешка чорба ... 80 ден.
  • Шкембе чорба ... 80 ден.
  • Рибја чорба од морска риба ... 80 ден.
  • Потаж од зеленчук ... 130 ден.
  Топли предјадења
  • Полнета пиперка (похована) (пиперка 30гр, кравјо сирење 30гр, урда 30гр, презла 20гр, брашно 10гр, едно јајце) ... 120гр ... 70 ден.
  • Поховани тиквици (тиквици 100гр, брашно 20гр, презла 30гр, едно јајце) ... 150 гр ... 70 ден.
  • Разни омлети од 3 јајца (сирење, шунка, кашкавал, печурки) ... 80 ден.
  • Сирење на скара (кравјо сирење 100 гр) ... 80 ден.
  • Модар домат (порција) (модар домат 150гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 200 гр ... 80 ден.
  • Тиквици на вода (порција) (тиквици 100гр, брашно 40гр, вегета 10гр) ... 150 гр ... .100 ден.
  • Похован кромид (порција) (кромид 150гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 200 гр ... 100 ден.
  • Поховани маслинки (порција) (маслинки 100гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 150 гр ... 100 ден.
  • Похован кашкавал (2 во порција) ... 100 гр ... 100 ден.
  • Пирошки (2 во порција) ... 150 гр ... .100 ден.
  • Сирење во фолија (овчо сирење 100 гр) ... 120 ден.
  • Вегетеријанска чинија (различни видови зеленчук 250 гр) ... 150 ден.
  • Пилешки прсти (пилешко филе 200гр, 20гр брашно, 30 гр презла) ... 250 гр ... 150 ден.
  • Шампињони на скара (порција) ... 250 гр ... 150 ден.
  • Буковка на скара (порција) ... 250 гр ... 160 ден.
  • Вргањ на скара (порција) ... 200 гр (сезонски) ... 280 ден.
  • Октопод на скара (100гр октопод) ... 400 ден.
  • Сарма од лозов дист (парче) ... 30 ден.
  • Рижота
  • Вегетеријанско рижото (ориз 100гр, мешан зеленчук 100гр) ... 200гр ... 130 ден.
  • Кинеско рижото (ориз 100гр, пилешко месо 100гр, кромид 5гр, кари 5гр) ... 210гр ... 170 ден.
  • Рижото со вргањ (ориз 100гр, вргањ 40гр, говедски фонд 20 гр) ... 160гр ... 190 ден.
  • Рижото со морски плодови (ориз 100 гр, морски коктел 150гр) ... 250гр ... 220 ден.
  Ладни предјадења
  • Кајмак топка ... 50 гр. ... 50 ден.
  • Кравјо сирење ... порција 100 гр. ... 70 ден.
  • Шунка ... порција 100 гр. ... 80 ден.
  • Мартадела ... порција 100 гр. ... 110 ден.
  • Кулен ... порција 100 гр. ... 130 ден.
  • Печеница ... порција 100 гр. ... 130 ден.
  • Сланина порција 100 гр 130 ден.
  • Сирење овчо порција 100 гр 100 ден.
  • Кашкавал овчи порција 100 гр. 170 ден.
  • Пршута порција 100 гр 250 ден.
  • Пршута екстра порција 100 гр 290 ден.
  • Пармезан порција 100гр 290 ден.
  • Горгонзола порција 100 гр 290 ден.
  • Даска Рагуза 350 ден.(пршута екстра 30гр, кулен екста 30гр, мартадела ектра 30 гр,пармезан 30гр, гонгорзола 30гр, моцарела 30гр.)..........180гр.
  • Ајвар / Пинџур домашен 150гр. 120 ден.
  • Макало 150гр. 70 ден.
  • Пршута со диња (пршута 100гр, диња 200 гр.).....150гр. 350 ден.
  • Морска Салата 400 ден.(морски коктел 150гр-лигњи,школки,морски стапчиња,козици...)
  • Октопод Салата (100гр октопод) 500 ден.
  • Карпачо од лосос 450 ден.(свеж лосос 120гр, пармезан 20гр, рукола 50гр.) ........ 190гр.
  • Карпачо од бифтек 500 ден. (телешки бифтек 125гр,пармезан 20гр, рукола 50гр.)........190гр.
  Пасти
  • Паста Базилико (тестенини 120гр, доматен сос 75гр, босилок 5гр) ... 200гр ... 150 ден.
  • Паста Карбонаре (тестенини 120гр, сланина 40гр, едно јајце, неутр.хопла 150гр) ... 310гр ... 180 ден.
  • Паста Болоњез (тестенини 120гр, болоњез сос 80гр, доматен сос 70гр) ... 270гр ... 180 ден.
  • Паста со свеж лосос (тестенини 125гр, лосос свеж 60гр, доматен сос 100гр) ... 285гр ... 220 ден.
  • Паста Кватро формаџо (тестенини 120гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр) ... 350гр ... 240 ден.
  • Тортелини Кватро Формаџо (тортелини 125гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр.) ... 355гр ... 270 ден.
  • Њоки Кватро Формаџо (њоки 225гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр) ... 455гр ... 270 ден.
  • Паста со морски плодови (тестенини 120гр, шкампи 30гр, школки 30гр, лигњи 50гр, бело вино 10мл, доматен сос 50гр) ... 290гр ... 280 ден.
  • Паста со димен лосос (тестенини 120гр, димен лосос 60гр, доматно пире 100гр) ... 280гр ... 300 ден.
  • Тортелини со Вргањ и пршута (тортелини 125гр, вргањ 40гр, пршута 20гр, нутр.хопла 150гр) ... 335гр ... 300 ден.
  • Лазањи порција (кори за лазања 100гр, мелено месо 80гр, ајдамер 110гр) ... 290гр ... 220 ден.
  Пици
  • Маргарита (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 200 ден.
  • Вегетаријана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, мешан зеленчук 80гр, шампињони 50гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 200 ден.
  • Везувио (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 210 ден.
  • Наполитана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела30гр, шампињ.свежи80гр, пелат 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 210 ден.
  • Капричиоза (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, шампињони свежи 80гр, пелате 100гр) мала ... 170 ден. голема ... 230 ден.
  • Калцоне (затворена капричиоза) (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, шампињони свежи 80гр, пелате 100гр) голема ... 230 ден.
  • Ал Туна (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, 150гр туна, 20гр кромид, пелат 100гр) голема ... 250 ден.
  • Диавола (тесто 270гр, ајдмер 100гр, моцарела 30гр, 80гр кулен, пелате 100гр) голема ... 250 ден.
  • Пица Рагуза (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, панцета 60гр, пиперка блага 50гр, 100гр павлака, 5 маслинки, пелат 100гр) голема ... 290 ден.
  • Кватро Формаџо (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пармезан 30гр, горгонзола 30гр, овчо сирење 30гр, пелате 100гр) голема ... 290 ден.
  • Пармиџана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пармезан 40гр, пршута 60гр, рукола 40 гр, пелате 100гр) голема ... 330 ден.
  • Рустика (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, сирење 40гр, свински врат/панцета 60гр, едно јајце, пелат 100гр) голема ... 290 ден.
  • Фрути Ди Маре (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, морски коктел 200гр, 2 школки, пелат 100гр) голема ... 350 ден.
  • Пастрмајлија - мала/голема (тесто 270гр, ајдамер 60гр, свиснко месо 200гр) мала ... 170 ден. голема ... 220 ден.
  • Селско лепче ... 25 ден.
  • Фурнарина ... 50 ден.
  • Пица – сендвич (пица лебче, кашкавал, шунка, домат, марула, павлака) ... 140 ден.
  • Полнети јасучиња (тесто 270 гр, кајмак, сирење, павлака 100гр) ... 130 ден.
  Рибни специјалитети
  • Крап порција ... 300гр ... 350 ден.
  • Крап див ... 1кгр ... 700 ден.
  • Пастрмка ... 1кгр ... 900 ден.
  • Морска риба порцијаш (браицин, орада 350-400гр) ... парче ... 600 ден.
  • Див Бранцин ... 1кгр ... 2900 ден.
  • Дива Орада ... 1 кгр ... 2900 ден.
  • Див Зубатац ... 1 кгр ... 2900 ден.
  • Лигни на жар ... 300гр ... 350 ден.
  • Лигни поховани (270гр лигњи, 50гр брашно) ... 320гр ... 400 ден.
  • Лигни полнети (270гр лигњи, 40гр пршута, 60гр кашкавал) ... 370гр ... 450 ден.
  • Ајкула "provinciale" (ајкула 200гр, домат 20гр, маслинки 10гр, бело вино 20гр) ... 250гр ... 550 ден.
  • Филета од лосос на скара/во сос од портокал ... 200гр ... 700 ден.
  • Школки на жар/бузара ... 1кгр ... 1800 ден.
  • Гамбори на жар/бузара ... 1кгр ... 2300 ден.
  • Шкампи на жар/бузара ... 1кгр ... 3200 ден.
  • Шкампи екстра (4-7 во кгр) ... 1кгр ... 4200 ден.
  Јадења по нарачка
  • Пилешко во кари сос (пилешко филе 200гр, кари сос 20гр, ориз 80гр, неутр.хопла 100гр) ... 400гр ... 220 ден.
  • Бечка шницла (пилешка, свинска, телешка) ... 200гр ... 190, 220, 250 ден.
  • Свинско филе на жар (свинско филе 250гр) ... 250гр ... 300 ден.
  • Филе мињон (свинско филе 250гр, шампињони 50гр, темен сос 50гр) ... 350гр ... 350 ден.
  • Селско месо (свиско филе 150гр, мелено месо 100гр, шампињ.50гр, темен сос) ... 300гр ... 350 ден.
  • Телешки мускул (јунешки мускул 200гр, шампињони 50 гр, темен сос 50гр) ... 300гр ... 350 ден.
  • Пилешка тава Кватро Формаџи (пилешко филе 200гр, тортелини 65гр, ајдамер 20гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 100гр) ... 430гр ... 400 ден.
  • Тава Рагуза (јунешки бифтек 125гр,св.филе 125гр, зеленчук 100гр, вргањ 20гр) ... 370гр ... 500 ден.
  • Телешки медаљони со печурки (јунешки бифтек 200гр, шампињони 50гр, темен сос 50гр) ... 300гр ... 650 ден.
  • Бифтек на жар (јунешки бифтек 250гр) ... 250гр ... 700 ден.
  • Бифтек зелен бибер (јунеш.бифтек 250гр, коњак 20мк, зелен бибер 10гр, н.хопла 100гр) ... 400гр ... 750 ден.
  • Бифтек Рагуза (јунешки бифтек 250гр, пршута 20гр,коњак 20мл, неу.хопла 100гр) ... 390гр ... 800 ден.
  • Бифтек со вргањ (јунешки бифтек 250гр, вргањ 30гр, неутрална хопла 100гр) ... 380гр ... 800 ден.
  • Бифтек гонгорзола (јунешки бифтек 250гр, горгонзола 50гр, неутр.хопла 100гр) ... 400гр ... 800 ден.
  • Ескалоп Алкантис (похован јунешки бифтек 250гр, сос од ракчиња 50гр, неут.хопла 100гр, лук 5гр, бело вино 20мл) ... 425гр ... 850 ден.
  • Свинско филе "Велингтон" (Свинско филе 400гр) ... 400гр ... 600 ден.
  • Јунешки бифтек "Велингтон" (Јун. Бифтек 1.200гр) ... 1.200гр ... 3000 ден.
  Скара
  • Пилешки стек ... 200гр ... 140 ден.
  • Телешки џигер ... 300гр ... 140 ден.
  • Шарска плескавица ... 250гр ... 150 ден.
  • Домашна кобасица ... 200гр ... 150 ден.
  • Кременадла ... 170гр ... 150 ден.
  • Димена вешалица ... 150гр ... 160 ден.
  • Бела свинска вешалица ... 150гр ... 160 ден.
  • Увијач ... 200гр ... 180 ден.
  • Свинско ребро ... 250гр ... 170 ден.
  • Ролована димена вешалица ... 200гр ... 230 ден.
  • Телешка кременадла (фиорентина) (1кгр)... 1000
  • * Во цените е вклучен гарнир!
  Варива и прилози
  • Грав ... 70 ден.
  • Помфрит ... 200гр ... 70 ден.
  • Пекарски компир ... 200гр ... 70 ден.
  • Мешано вариво (пченка, морков,брокула, карфиол, солен компир) ... 80 ден.
  • Помфрит со сирење (200гр помфрит, 50 гр сирење) ... 250гр ... 90 ден.
  Десерти
  • Сладолед топка ... 25 ден.
  • Штрудла ... 60 ден.
  • Кадаиф ... 70 ден.
  • Африкана ... 70 ден.
  • Шварцвалд колач ... 70 ден.
  • Баклава ... 80 ден.
  • Панакота ... 100 ден.
  • Палачинки (крем/мед и ореви) ... 100 ден.
  • Тирамису ... 100 ден.
  • Чоколаден топол колач ... 100 ден.
  • Овошна салата (мешано сезонско овошје) ... 100 ден.
  • Банана Сплит ... 130 ден.
  • Палачинки Фламбе ... 150 ден.
  • Ананас порција ... 150 ден.
  • Апетисани (мешано) ... 150 ден.
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Почувствувајте го медитеранот во строгиот центар на градот и вкусете ја нашата разновидна кујна во прекрасен амбиент надополнет со одлична услуга и поволни цени.

   Имаме голем избор на Медитеранска, Италијанска, морска, интернационална и национална кујна. Од нашите многубројни специјалитети би ви препорачале: Орада на далматински начин и Тава Рагуза. Во вечерните часови амбиент надополнет со пријатна музика за ваше поголемо уживање. Организираме деловни ручеци и вечери по ваша желба, потоа шведски маси и коктели, како и крштевки, родендени и свадби до 230 гости.

   Со нашиот кетеринг тим можете да бидете гостин на сопствената забава

   Се наоѓаме во зградата на ССМ непосредно до градската болница.

   МЕНИ ЗА СВАДБИ И ДРУГ ВИД СВЕЧЕНОСТИ

   Мени
   Безалкохолни пијалоци
   • Пелистерка 0.25л 50
   • Роса 0.33л 50
   • Кока Кола 0.25л 70
   • Кока Кола лајт 0.25л 70
   • Фантa 0.25л 70
   • Швепс 0.25л 70
   • Тоник 0.25л 70
   • Спраjт 0.25л 70
   • Јана 0.33l 60
   • Јамница 0.25л 60
   • Пелистерка 0.75л 90
   • Пелистерка негазирана 1.5л 90
   • Џуси сок 0.20 100
   • Леден Чај 0.20 100
   • Јамница 0.70л 120
   • Јана 0.70л 120
   • Свежо цедени овошја 0.33 130
   • Ред Бул 0.25 160
   • Евијан 1l 220
   Топли пијалоци
   • Македонско кафе ... 50 ден.
   • Еспресо ... 50 ден.
   • Макијато мало ... 60 ден.
   • Макијато големо ... 70 ден.
   • Ладно макијато ... 70 ден.
   • Капучино ... 80 ден.
   • Нес кафе ... 80 ден.
   • Топло чоколадо ... 80 ден.
   • Млеко чаша ... 50 ден.
   • Чај ... 50 ден
   Алкохолни пијалоци
   • Тиквешка жолта ... 0.04л ... 60 ден.
   • Бовин жолта ... 0.04л ... 80 ден.
   • Бовин Св.Трифун ... 0.04л ... 90 ден.
   • Марков Манастир Сковин ... 0.04л ... 90 ден.
   • Антика 5 ... 0.04л ... 90 ден.
   • Мастика ... 0.04л ... 60 ден.
   • Водка Смирнов ... 0.04л ... 100 ден.
   • Водка Вигор ... 0.04л ... 80 ден.
   • Коњак Бадел ... 0.04л ... 80 ден.
   • Коњак Наполеон ... 0.04л ... 200 ден.
   • Коњак Курвазие ... 0.04л ... 350 ден.
   • Коњак Хенеси ... 0.04л ... 300 ден.
   • Пелинковац ... 0.04л ... 90 ден.
   • Шток ... 0.04л ... 100 ден.
   • Џин домашен ... 0.04л ... 80 ден.
   • Џин Бифитер ... 0.04л ... 150 ден.
   • Узо Тсантали ... 0.04л ... 60 ден.
   • Узо Плумари ... 0.04л ... 90 ден.
   • Текила ... 0.33л ... 90 ден.
   • Саутерн Комфорт ... 0.04л ... 140 ден.
   Виски
   • Џони Вокер (red label) ... 0.04л ... 150 ден.
   • Џони Вокер 12 (black label) ... 0.04л ... 250 ден.
   • Џони Вокер 18 (gold label) ... 0.04л ... 400 ден.
   • Џони Вокер 18 (blue label) ... 0.04л ... 1200 ден.
   • Балантајн ... 0.04л ... 150 ден.
   • Џемисон ... 0.04л ... 150 ден.
   • Фор Роузис ... 0.04л ... 150 ден.
   • Туламор ... 0.04л ... 150 ден.
   • Џ&Б ... 0.04л ... 150 ден.
   • Џим Бим ... 0.04л ... 150 ден.
   • Фејмос Гроус ... 0.04л ... 140 ден.
   • Џек Даниелс ... 0.04л ... 250 ден.
   • Чивас ... 0.04л ... 300 ден.
   Пиво
   • Скопско ... 0.33л ... 80 ден.
   • Амстел ... 0.33л ... 100 ден.
   • Старопламен ... 0.50л ... 100 ден.
   • Лашко (темно) ... 0.33л ... 120 ден.
   • Хајнекен ... 0.33л ... 140 ден.
   • Точено пиво
   • Скопско (штуц) ... 0.33л ... 80 ден.
   • Скопско (кригла) ... 0.50л ... 100 ден.
   Вина
   • Бовин
   • Бовин ... 0.187л ... 220 ден.
   • Бовин Александар ... 0.25л ... 440 ден.
   • Бовин ... 0.75л ... 1000 ден.
   • Бовин Врвни вина (Дисан, Дарон, Шираз...) ... 0.75л ... 1650 ден.
   • Бовин Император ... 0.75л ... 2200 ден.
   • Бовин Премиер ... 0.50л ... 2900 ден.
   • Тиквеш
   • Александрија . . .0.25л ... 150 ден.
   • Траминец ... 0.25л ... 150 ден.
   • Александрија . . .0.75л ... 480 ден.
   • Т`га за Југ ... 0.75л ... 480 ден.
   • Траминец ... 0.75л ... 480 ден.
   • Розе ... 0.75л ... 480 ден.
   • Тиквеш Наливно вино ... 1л ... 250 ден.
   • Тиквеш Special Selection ... 0.187л ... 220 ден.
   • Тиквеш Special Selection ... 0.75л ... 800 ден.
   • Тиквеш Александрија Couvee ... 0.75л ... 900 ден.
   • Тиквеш Limited Edition ... 0.75л ... 1900 ден.
   • Сковин
   • Сковин ... 0.20л ... 150 ден.
   • Сковин Sun City ... 0.75л ... 480 ден.
   • Сковин ... 0.75л ... 800 ден.
   • Сковин Марков Манастир ... 0.75л ... 2300 ден.
   • Сковин Скупи Куве ... 0.75л ... 2500 ден.
   • Вила Марија
   • Вила Марија ... 0.75л ... 450 ден.
   • Вила Марија Шато (Барик) ... 0.75л ... 800 ден.
   • Виналија
   • Терзели Вранец ... 0.75л ... 850 ден.
   • Александар лимитед ... 0.75л ... 3950 ден.
   • Италијански Вина
   • Linea del Sole - Nero Davola . . .0.75л ... 1200 ден.
   • Linea del Sole - Shardonney. . .0.75л ... 1200 ден.
   • Linea del Sole - Syrah ... 0.75л ... 1200 ден.
   • Grecanico Sicilia ... 0.75л ... 1200 ден.
   • Danelli - Bianco di Sicilia ... 0.75л ... 1200 ден.
   • Del Palio – Primitivo ... 0.75л ... 1200 ден.
   • Del Palio - Sangiovese ... 0.75л ... 1200 ден.
   • Villa Sandi - Pinot Grigio ... 0.75л ... 1350 ден.
   • Villa Sandi - Cuvee di pinot ... 0.75л ... 1350 ден.
   • AgroArgento Catarratto Sicilia ... 0.75л ... 1350 ден.
   • La gioiosa - Raboso ... 0.75л ... 1350 ден.
   • La gioiosa - Malbech ... 0.75л ... 1350 ден.
   • Gavioli Prosecco Champagne ... 0.75л ... 1450 ден.
   • Pablo Toscana - Chianti 2003 ... 0.75л ... 1450 ден.
   • Шампањ
   • Спуманте ... 0.75л ... 750 ден.
   • Хенкел ... 0.75л ... 1300 ден.
   • Моет Шандон ... 0.75л ... 6000 ден.
   • Шампањ Дом Перињон ... 0.75л ... 12000 ден.
   Салати
   • Зелка салата (зелка 200гр) ... 50 ден.
   • Зелена салата (марула 200гр) ... 60 ден.
   • Мешана салата – свежа (домати 50гр, краставица 50гр, цвекло 50гр, зелка 100гр, рендан морков 50гр, маслинки 10гр) 300гр ... 80 ден.
   • Мимоза (марула 200гр, 1 јајце) ... 70 ден.
   • Македонска салата (домат 250гр, кромид 50гр, печени благи пиперки 50гр) 350гр ... 100 ден.
   • Шопска салата (краставица 130гр, домати 130гр, кравјо сирење 50гр, кромид 30гр) 340гр ... 100 ден.
   • Таратур (краставица 100гр, кисело млеко 200гр, лук 5гр, ореви 5гр) 310гр ... 80 ден.
   • Маслинки порција (маслинки 100гр) ... 80 ден.
   • Грчка салата (домат 140гр, краставица 140гр, кромид 50гр, маслинка 30гр,сирење овчо 50гр) 410гр ... 120 ден.
   • Туна салата (марула 150гр, туна 180гр, пченка 20гр) 350гр ... 170 ден.
   • Капрезе (домати 200гр, моцарела 110гр, босилок 10гр) 270гр ... 190 ден.
   • Шеф салата (рукола 30гр, марула 100гр, кубети 30гр, пршута 30гр, пармезан 20гр, пченка 30гр, дресинг 100гр) 300гр ... 190 ден.
   • Рукола салата (рукола 100гр, моцарела 50гр, пармезан 10гр, домат 50гр) 210гр ... 190 ден.
   • Дубровник (Марула 120гр, пилешко филе на скара 100гр, краставица 40гр, домат 40гр, пармезан 20гр) 320гр ... 190 ден.
   • Цезар (Марула 150гр, пилешко 100гр, кубети 20гр, пармезан 10гр, дресинг 100гр) 380гр ... 190 ден.
   • Рагуза салата (пица лепче 120гр, мешан зеленчук на скара 300гр (модар домат, тиквички, кромид, пиперка, домат, карфиол, брокула), пармезан 20гр, пршута 40гр) 380гр ... 210 ден.
   • Салата од октопод 100гр ... 450 ден.
   Супи и чорби
   • Говедска супа (бистра) ... 60 ден.
   • Пилешка супа (бистра) ... 70 ден.
   • Телешка чорба ... 80 ден.
   • Пилешка чорба ... 80 ден.
   • Шкембе чорба ... 80 ден.
   • Рибја чорба од морска риба ... 80 ден.
   • Потаж од зеленчук ... 130 ден.
   Топли предјадења
   • Полнета пиперка (похована) (пиперка 30гр, кравјо сирење 30гр, урда 30гр, презла 20гр, брашно 10гр, едно јајце) ... 120гр ... 70 ден.
   • Поховани тиквици (тиквици 100гр, брашно 20гр, презла 30гр, едно јајце) ... 150 гр ... 70 ден.
   • Разни омлети од 3 јајца (сирење, шунка, кашкавал, печурки) ... 80 ден.
   • Сирење на скара (кравјо сирење 100 гр) ... 80 ден.
   • Модар домат (порција) (модар домат 150гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 200 гр ... 80 ден.
   • Тиквици на вода (порција) (тиквици 100гр, брашно 40гр, вегета 10гр) ... 150 гр ... .100 ден.
   • Похован кромид (порција) (кромид 150гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 200 гр ... 100 ден.
   • Поховани маслинки (порција) (маслинки 100гр, брашно 20гр, презла 30гр, две јајца) ... 150 гр ... 100 ден.
   • Похован кашкавал (2 во порција) ... 100 гр ... 100 ден.
   • Пирошки (2 во порција) ... 150 гр ... .100 ден.
   • Сирење во фолија (овчо сирење 100 гр) ... 120 ден.
   • Вегетеријанска чинија (различни видови зеленчук 250 гр) ... 150 ден.
   • Пилешки прсти (пилешко филе 200гр, 20гр брашно, 30 гр презла) ... 250 гр ... 150 ден.
   • Шампињони на скара (порција) ... 250 гр ... 150 ден.
   • Буковка на скара (порција) ... 250 гр ... 160 ден.
   • Вргањ на скара (порција) ... 200 гр (сезонски) ... 280 ден.
   • Октопод на скара (100гр октопод) ... 400 ден.
   • Сарма од лозов дист (парче) ... 30 ден.
   • Рижота
   • Вегетеријанско рижото (ориз 100гр, мешан зеленчук 100гр) ... 200гр ... 130 ден.
   • Кинеско рижото (ориз 100гр, пилешко месо 100гр, кромид 5гр, кари 5гр) ... 210гр ... 170 ден.
   • Рижото со вргањ (ориз 100гр, вргањ 40гр, говедски фонд 20 гр) ... 160гр ... 190 ден.
   • Рижото со морски плодови (ориз 100 гр, морски коктел 150гр) ... 250гр ... 220 ден.
   Ладни предјадења
   • Кајмак топка ... 50 гр. ... 50 ден.
   • Кравјо сирење ... порција 100 гр. ... 70 ден.
   • Шунка ... порција 100 гр. ... 80 ден.
   • Мартадела ... порција 100 гр. ... 110 ден.
   • Кулен ... порција 100 гр. ... 130 ден.
   • Печеница ... порција 100 гр. ... 130 ден.
   • Сланина порција 100 гр 130 ден.
   • Сирење овчо порција 100 гр 100 ден.
   • Кашкавал овчи порција 100 гр. 170 ден.
   • Пршута порција 100 гр 250 ден.
   • Пршута екстра порција 100 гр 290 ден.
   • Пармезан порција 100гр 290 ден.
   • Горгонзола порција 100 гр 290 ден.
   • Даска Рагуза 350 ден.(пршута екстра 30гр, кулен екста 30гр, мартадела ектра 30 гр,пармезан 30гр, гонгорзола 30гр, моцарела 30гр.)..........180гр.
   • Ајвар / Пинџур домашен 150гр. 120 ден.
   • Макало 150гр. 70 ден.
   • Пршута со диња (пршута 100гр, диња 200 гр.).....150гр. 350 ден.
   • Морска Салата 400 ден.(морски коктел 150гр-лигњи,школки,морски стапчиња,козици...)
   • Октопод Салата (100гр октопод) 500 ден.
   • Карпачо од лосос 450 ден.(свеж лосос 120гр, пармезан 20гр, рукола 50гр.) ........ 190гр.
   • Карпачо од бифтек 500 ден. (телешки бифтек 125гр,пармезан 20гр, рукола 50гр.)........190гр.
   Пасти
   • Паста Базилико (тестенини 120гр, доматен сос 75гр, босилок 5гр) ... 200гр ... 150 ден.
   • Паста Карбонаре (тестенини 120гр, сланина 40гр, едно јајце, неутр.хопла 150гр) ... 310гр ... 180 ден.
   • Паста Болоњез (тестенини 120гр, болоњез сос 80гр, доматен сос 70гр) ... 270гр ... 180 ден.
   • Паста со свеж лосос (тестенини 125гр, лосос свеж 60гр, доматен сос 100гр) ... 285гр ... 220 ден.
   • Паста Кватро формаџо (тестенини 120гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр) ... 350гр ... 240 ден.
   • Тортелини Кватро Формаџо (тортелини 125гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр.) ... 355гр ... 270 ден.
   • Њоки Кватро Формаџо (њоки 225гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, ајдамер 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 150гр) ... 455гр ... 270 ден.
   • Паста со морски плодови (тестенини 120гр, шкампи 30гр, школки 30гр, лигњи 50гр, бело вино 10мл, доматен сос 50гр) ... 290гр ... 280 ден.
   • Паста со димен лосос (тестенини 120гр, димен лосос 60гр, доматно пире 100гр) ... 280гр ... 300 ден.
   • Тортелини со Вргањ и пршута (тортелини 125гр, вргањ 40гр, пршута 20гр, нутр.хопла 150гр) ... 335гр ... 300 ден.
   • Лазањи порција (кори за лазања 100гр, мелено месо 80гр, ајдамер 110гр) ... 290гр ... 220 ден.
   Пици
   • Маргарита (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 200 ден.
   • Вегетаријана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, мешан зеленчук 80гр, шампињони 50гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 200 ден.
   • Везувио (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, пелате 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 210 ден.
   • Наполитана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела30гр, шампињ.свежи80гр, пелат 100гр) мала ... 150 ден. голема ... 210 ден.
   • Капричиоза (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, шампињони свежи 80гр, пелате 100гр) мала ... 170 ден. голема ... 230 ден.
   • Калцоне (затворена капричиоза) (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, шунка 70гр, шампињони свежи 80гр, пелате 100гр) голема ... 230 ден.
   • Ал Туна (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, 150гр туна, 20гр кромид, пелат 100гр) голема ... 250 ден.
   • Диавола (тесто 270гр, ајдмер 100гр, моцарела 30гр, 80гр кулен, пелате 100гр) голема ... 250 ден.
   • Пица Рагуза (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, панцета 60гр, пиперка блага 50гр, 100гр павлака, 5 маслинки, пелат 100гр) голема ... 290 ден.
   • Кватро Формаџо (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пармезан 30гр, горгонзола 30гр, овчо сирење 30гр, пелате 100гр) голема ... 290 ден.
   • Пармиџана (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, пармезан 40гр, пршута 60гр, рукола 40 гр, пелате 100гр) голема ... 330 ден.
   • Рустика (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, сирење 40гр, свински врат/панцета 60гр, едно јајце, пелат 100гр) голема ... 290 ден.
   • Фрути Ди Маре (тесто 270гр, ајдамер 100гр, моцарела 30гр, морски коктел 200гр, 2 школки, пелат 100гр) голема ... 350 ден.
   • Пастрмајлија - мала/голема (тесто 270гр, ајдамер 60гр, свиснко месо 200гр) мала ... 170 ден. голема ... 220 ден.
   • Селско лепче ... 25 ден.
   • Фурнарина ... 50 ден.
   • Пица – сендвич (пица лебче, кашкавал, шунка, домат, марула, павлака) ... 140 ден.
   • Полнети јасучиња (тесто 270 гр, кајмак, сирење, павлака 100гр) ... 130 ден.
   Рибни специјалитети
   • Крап порција ... 300гр ... 350 ден.
   • Крап див ... 1кгр ... 700 ден.
   • Пастрмка ... 1кгр ... 900 ден.
   • Морска риба порцијаш (браицин, орада 350-400гр) ... парче ... 600 ден.
   • Див Бранцин ... 1кгр ... 2900 ден.
   • Дива Орада ... 1 кгр ... 2900 ден.
   • Див Зубатац ... 1 кгр ... 2900 ден.
   • Лигни на жар ... 300гр ... 350 ден.
   • Лигни поховани (270гр лигњи, 50гр брашно) ... 320гр ... 400 ден.
   • Лигни полнети (270гр лигњи, 40гр пршута, 60гр кашкавал) ... 370гр ... 450 ден.
   • Ајкула "provinciale" (ајкула 200гр, домат 20гр, маслинки 10гр, бело вино 20гр) ... 250гр ... 550 ден.
   • Филета од лосос на скара/во сос од портокал ... 200гр ... 700 ден.
   • Школки на жар/бузара ... 1кгр ... 1800 ден.
   • Гамбори на жар/бузара ... 1кгр ... 2300 ден.
   • Шкампи на жар/бузара ... 1кгр ... 3200 ден.
   • Шкампи екстра (4-7 во кгр) ... 1кгр ... 4200 ден.
   Јадења по нарачка
   • Пилешко во кари сос (пилешко филе 200гр, кари сос 20гр, ориз 80гр, неутр.хопла 100гр) ... 400гр ... 220 ден.
   • Бечка шницла (пилешка, свинска, телешка) ... 200гр ... 190, 220, 250 ден.
   • Свинско филе на жар (свинско филе 250гр) ... 250гр ... 300 ден.
   • Филе мињон (свинско филе 250гр, шампињони 50гр, темен сос 50гр) ... 350гр ... 350 ден.
   • Селско месо (свиско филе 150гр, мелено месо 100гр, шампињ.50гр, темен сос) ... 300гр ... 350 ден.
   • Телешки мускул (јунешки мускул 200гр, шампињони 50 гр, темен сос 50гр) ... 300гр ... 350 ден.
   • Пилешка тава Кватро Формаџи (пилешко филе 200гр, тортелини 65гр, ајдамер 20гр, горгонзола 20гр, пармезан 20гр, моцарела 20гр, неутрална хопла 100гр) ... 430гр ... 400 ден.
   • Тава Рагуза (јунешки бифтек 125гр,св.филе 125гр, зеленчук 100гр, вргањ 20гр) ... 370гр ... 500 ден.
   • Телешки медаљони со печурки (јунешки бифтек 200гр, шампињони 50гр, темен сос 50гр) ... 300гр ... 650 ден.
   • Бифтек на жар (јунешки бифтек 250гр) ... 250гр ... 700 ден.
   • Бифтек зелен бибер (јунеш.бифтек 250гр, коњак 20мк, зелен бибер 10гр, н.хопла 100гр) ... 400гр ... 750 ден.
   • Бифтек Рагуза (јунешки бифтек 250гр, пршута 20гр,коњак 20мл, неу.хопла 100гр) ... 390гр ... 800 ден.
   • Бифтек со вргањ (јунешки бифтек 250гр, вргањ 30гр, неутрална хопла 100гр) ... 380гр ... 800 ден.
   • Бифтек гонгорзола (јунешки бифтек 250гр, горгонзола 50гр, неутр.хопла 100гр) ... 400гр ... 800 ден.
   • Ескалоп Алкантис (похован јунешки бифтек 250гр, сос од ракчиња 50гр, неут.хопла 100гр, лук 5гр, бело вино 20мл) ... 425гр ... 850 ден.
   • Свинско филе "Велингтон" (Свинско филе 400гр) ... 400гр ... 600 ден.
   • Јунешки бифтек "Велингтон" (Јун. Бифтек 1.200гр) ... 1.200гр ... 3000 ден.
   Скара
   • Пилешки стек ... 200гр ... 140 ден.
   • Телешки џигер ... 300гр ... 140 ден.
   • Шарска плескавица ... 250гр ... 150 ден.
   • Домашна кобасица ... 200гр ... 150 ден.
   • Кременадла ... 170гр ... 150 ден.
   • Димена вешалица ... 150гр ... 160 ден.
   • Бела свинска вешалица ... 150гр ... 160 ден.
   • Увијач ... 200гр ... 180 ден.
   • Свинско ребро ... 250гр ... 170 ден.
   • Ролована димена вешалица ... 200гр ... 230 ден.
   • Телешка кременадла (фиорентина) (1кгр)... 1000
   • * Во цените е вклучен гарнир!
   Варива и прилози
   • Грав ... 70 ден.
   • Помфрит ... 200гр ... 70 ден.
   • Пекарски компир ... 200гр ... 70 ден.
   • Мешано вариво (пченка, морков,брокула, карфиол, солен компир) ... 80 ден.
   • Помфрит со сирење (200гр помфрит, 50 гр сирење) ... 250гр ... 90 ден.
   Десерти
   • Сладолед топка ... 25 ден.
   • Штрудла ... 60 ден.
   • Кадаиф ... 70 ден.
   • Африкана ... 70 ден.
   • Шварцвалд колач ... 70 ден.
   • Баклава ... 80 ден.
   • Панакота ... 100 ден.
   • Палачинки (крем/мед и ореви) ... 100 ден.
   • Тирамису ... 100 ден.
   • Чоколаден топол колач ... 100 ден.
   • Овошна салата (мешано сезонско овошје) ... 100 ден.
   • Банана Сплит ... 130 ден.
   • Палачинки Фламбе ... 150 ден.
   • Ананас порција ... 150 ден.
   • Апетисани (мешано) ... 150 ден.
   Локација
   Инфо

   Ресторан Рагуза

   Адреса: Ул. 12 ударна бригада 2а (центар)
   Веб сајт: http://www.ragusa.com.mk
   Е-пошта: pericaragusa@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 230
   Места за седење (надвор): 110
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 70
   Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 06.07.2008
   Посети на web страницата: 18369
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 871
   РЕЗЕРВИРАЈ