Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Брза храна > Скопје

ПЕТЛЕ (крцкаво пиле)

  Галерија:
  Инфо

  ПЕТЛЕ (крцкаво пиле)

  Адреса: Костурски херој бр.22
  Е-пошта: info@ferprom.com.mk
  Места за седење (внатре): 10
  Места за седење (надвор): 20
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
  Датум на отворање: 02.22.2005
  Посети на web страницата: 11961
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Сендвичи
  • Хамбургер (лепче, плескавица, помфрит, кечап, мајонез)...130 ден
  • Чизбургер (лепче, плескавица, помфрит, кечап, мајонез, кашкавал)...140 ден
  • Чикен (лепче, пилешки стек, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
  • Топ Бургер (лепче, две плескавици, кашкавал, сланина, помфрит, кечап, мајонез) ...190 ден
  • Чикен микс (лепче, пилешки стек, помфрит, кашкавал, павлака, печурки, кечап, мајонез)...180 ден
  • Чили Бургер (лепче, чили сос-пикантен, плескавица, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
  • Комбиниран (округло лепче, шунка, кашкавал, помфрит, кечап, мајонез) ...110 ден
  • Селски сендвич (селско лепче, плескавица, буковец, кечап, мајонез)...80 ден
  • Ладен сендвич со шунка (долгнавесто лепче, шунка, кашкавал, домат, краставица) ...60 ден
  • Ладен сендвич со врат (долгнавесто лепче, св. врат, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
  • Ладен сендвич со кулен (долгнавесто лепче, кулен, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
  • Ладен сендвич со печеница (долгнавесто лепче, печеница, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
  • Вегетаријански (долгнавесто лепче, кашкавал, печурки, помфрит, кечап, мајонез) ...70 ден
  • Пилешки прсти (лепче, пилешки прсти, татар сос, пикантен сос, помфрит, кечап, мајонез) ...175 ден
  • Хот Дог (со една виршла, долгнавесто лепче, виршла, сенф, кечап, мајонез) ...50/70 ден
  • Хот Дог (со две виршли, долгнавесто лепче, виршла, сенф, кечап, мајонез) ...60/80 ден
  • Акција Хот Дог (два сендвича со по една виршла, сенф, кечап, мајонез)... 70 ден
  • Топ Тост XXL (големо огругло лепче, кашкавал, врат, печурки, павлака, кечап, мајонез) ...140 ден
  • Тост мал (огругло лепче, кашкавал, шунка, павлака, кечап, мајонез) ...60 ден
  • Тост Голем (огругло лепче, кашкавал, шунка, павлака, кечап, мајонез) ...80 ден
  • Тост со врат (огругло лепче, кашкавал, врат, павлака, кечап, мајонез) ...80/100ден
  • Бејкон (лепче, плескавица, сланина, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
  • Тост со јајца (големо огругло лепче, кашкавал, 2 јајца, кечап, мајонез) ...70 ден
  • Тост со кулен (округло лепче, кулен, кашкавал, кечап, мајонез) ...80/100...ден
  • Тост со печеница (округло лепче, печеница, кашкавал, кечап, мајонез) ...80/100 ден
  • Омлет (лепче, јајца, сирење, шунка) ...70 ден
  • Оброк (лепче, плескавица, помфрит, салата, кечап, мајонез, кока кола) ...170 ден
  • Оброк (лепче, плескавица, пилешки стек, помфрит, салата, кечап, мајонез, кока кола) ...190 ден
  • Посен сендвич (долгнавесто лепче, туна, домат, сецкани маслинки) ... 90 ден
  • Посен тост (округло лепче, рестителен кашкавал, печурки, помфрит, кечап, посен мајонез) ...80 ден
  • Посен бургер (округло лепче, панирана буковка, помфрит, кечап, посен кашкавал) ...100ден
  • 8 (осум) поховани зденки и татар сос -160 ден
  • Мешана салата голема 50 ден
  • Мешана салата мала 40 ден
  • Руска салата 1 кг. 350 ден
  • Цезар салата 120 ден (марула, домат, пилешки стек, маслинки, кубети, дресинг) Помфрит ...50 ден
  • Помфрит голем ...80 ден
  • Пекарски компир 250гр ...60 ден
  • Пекарски компир 500гр ...100 ден
  • Кану компир 250гр. ...70 ден
  • Кану компир 500гр. ...120 ден
  • Сарма парче 20 ден
  • Ориз 250гр. ...35 ден
  • Ориз 500гр ...70 ден
  • Додаток + 20 ден
  • Печена пиперка ...20 ден
  • Семе сос ...35 ден
  • Сос кари / тартар/ чили ...30 ден
  • Порција +- 10 ден
  • ПЕЧЕНО ПИЛЕ ПАРЧЕ 250 ДЕН
  • ПЕЧЕНО ПИЛЕ 1/2 ПАРЧЕ 140 ДЕН
  • Пилешки прсти 250 гр ...90 ден
  • Пилешки прсти 500гр ... 175 ден
  • Пилешки прсти 1 кг. ...350 ден
  • Пилешки крилца 1кг ...220 ден
  Пијалоци
  • Мулти витамин 0,5 ... 50 ден
  • Кока кола 0,25 ... 50 ден
  • Кока кола 0,5 ... 60 ден
  • Фанта 0,5 ...60 ден
  • Швепс 0,5 ...60 ден
  • Портокал 0,5 ...50 ден
  • Праска 0,5 ...50 ден
  • Пиво Скопско 0,5 ...70 ден
  • Пиво Амстек 0,5 ...80 ден
  • Пиво Туборг 0,5 ...90 ден
  • Цедевита 0,5 ...70 ден
  • Горска 0,5 ...30 ден
  • Роса 0,5 ...30 ден
  • Леден чај 0,5 ...50 ден
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Петле промоција:

   Пилешки стек 150гр. ориз 250 гр. салата 250 гр. ..100 ден.

   Пилешки прсти 200гр. ориз 250гр. салата 250 гр. ...120 ден.

   Покрај сендвичите, кај НАС, за мезе со фудбал и друштво како и за фамилијарен ручек, како секојдневно мени Ви ги нудиме ПЕЧЕНОТО ПИЛЕ и ПИЛЕШКИТЕ ПРСТИ.

   10 години со ВАС

   Мени
   Сендвичи
   • Хамбургер (лепче, плескавица, помфрит, кечап, мајонез)...130 ден
   • Чизбургер (лепче, плескавица, помфрит, кечап, мајонез, кашкавал)...140 ден
   • Чикен (лепче, пилешки стек, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
   • Топ Бургер (лепче, две плескавици, кашкавал, сланина, помфрит, кечап, мајонез) ...190 ден
   • Чикен микс (лепче, пилешки стек, помфрит, кашкавал, павлака, печурки, кечап, мајонез)...180 ден
   • Чили Бургер (лепче, чили сос-пикантен, плескавица, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
   • Комбиниран (округло лепче, шунка, кашкавал, помфрит, кечап, мајонез) ...110 ден
   • Селски сендвич (селско лепче, плескавица, буковец, кечап, мајонез)...80 ден
   • Ладен сендвич со шунка (долгнавесто лепче, шунка, кашкавал, домат, краставица) ...60 ден
   • Ладен сендвич со врат (долгнавесто лепче, св. врат, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
   • Ладен сендвич со кулен (долгнавесто лепче, кулен, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
   • Ладен сендвич со печеница (долгнавесто лепче, печеница, кашкавал, домат, краставица) ...70 ден
   • Вегетаријански (долгнавесто лепче, кашкавал, печурки, помфрит, кечап, мајонез) ...70 ден
   • Пилешки прсти (лепче, пилешки прсти, татар сос, пикантен сос, помфрит, кечап, мајонез) ...175 ден
   • Хот Дог (со една виршла, долгнавесто лепче, виршла, сенф, кечап, мајонез) ...50/70 ден
   • Хот Дог (со две виршли, долгнавесто лепче, виршла, сенф, кечап, мајонез) ...60/80 ден
   • Акција Хот Дог (два сендвича со по една виршла, сенф, кечап, мајонез)... 70 ден
   • Топ Тост XXL (големо огругло лепче, кашкавал, врат, печурки, павлака, кечап, мајонез) ...140 ден
   • Тост мал (огругло лепче, кашкавал, шунка, павлака, кечап, мајонез) ...60 ден
   • Тост Голем (огругло лепче, кашкавал, шунка, павлака, кечап, мајонез) ...80 ден
   • Тост со врат (огругло лепче, кашкавал, врат, павлака, кечап, мајонез) ...80/100ден
   • Бејкон (лепче, плескавица, сланина, помфрит, кечап, мајонез) ...140 ден
   • Тост со јајца (големо огругло лепче, кашкавал, 2 јајца, кечап, мајонез) ...70 ден
   • Тост со кулен (округло лепче, кулен, кашкавал, кечап, мајонез) ...80/100...ден
   • Тост со печеница (округло лепче, печеница, кашкавал, кечап, мајонез) ...80/100 ден
   • Омлет (лепче, јајца, сирење, шунка) ...70 ден
   • Оброк (лепче, плескавица, помфрит, салата, кечап, мајонез, кока кола) ...170 ден
   • Оброк (лепче, плескавица, пилешки стек, помфрит, салата, кечап, мајонез, кока кола) ...190 ден
   • Посен сендвич (долгнавесто лепче, туна, домат, сецкани маслинки) ... 90 ден
   • Посен тост (округло лепче, рестителен кашкавал, печурки, помфрит, кечап, посен мајонез) ...80 ден
   • Посен бургер (округло лепче, панирана буковка, помфрит, кечап, посен кашкавал) ...100ден
   • 8 (осум) поховани зденки и татар сос -160 ден
   • Мешана салата голема 50 ден
   • Мешана салата мала 40 ден
   • Руска салата 1 кг. 350 ден
   • Цезар салата 120 ден (марула, домат, пилешки стек, маслинки, кубети, дресинг) Помфрит ...50 ден
   • Помфрит голем ...80 ден
   • Пекарски компир 250гр ...60 ден
   • Пекарски компир 500гр ...100 ден
   • Кану компир 250гр. ...70 ден
   • Кану компир 500гр. ...120 ден
   • Сарма парче 20 ден
   • Ориз 250гр. ...35 ден
   • Ориз 500гр ...70 ден
   • Додаток + 20 ден
   • Печена пиперка ...20 ден
   • Семе сос ...35 ден
   • Сос кари / тартар/ чили ...30 ден
   • Порција +- 10 ден
   • ПЕЧЕНО ПИЛЕ ПАРЧЕ 250 ДЕН
   • ПЕЧЕНО ПИЛЕ 1/2 ПАРЧЕ 140 ДЕН
   • Пилешки прсти 250 гр ...90 ден
   • Пилешки прсти 500гр ... 175 ден
   • Пилешки прсти 1 кг. ...350 ден
   • Пилешки крилца 1кг ...220 ден
   Пијалоци
   • Мулти витамин 0,5 ... 50 ден
   • Кока кола 0,25 ... 50 ден
   • Кока кола 0,5 ... 60 ден
   • Фанта 0,5 ...60 ден
   • Швепс 0,5 ...60 ден
   • Портокал 0,5 ...50 ден
   • Праска 0,5 ...50 ден
   • Пиво Скопско 0,5 ...70 ден
   • Пиво Амстек 0,5 ...80 ден
   • Пиво Туборг 0,5 ...90 ден
   • Цедевита 0,5 ...70 ден
   • Горска 0,5 ...30 ден
   • Роса 0,5 ...30 ден
   • Леден чај 0,5 ...50 ден
   Локација
   Инфо

   ПЕТЛЕ (крцкаво пиле)

   Адреса: Костурски херој бр.22
   Е-пошта: info@ferprom.com.mk
   Места за седење (внатре): 10
   Места за седење (надвор): 20
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
   Датум на отворање: 02.22.2005
   Посети на web страницата: 11961
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 586
   РЕЗЕРВИРАЈ