Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Кинески ресторани > Скопје

Ресторан Пекинг Гарден

  Галерија:
  Опис

  Пекинг Гарден е модерен азиски ресторан во строгиот центар на Скопје. Ресторанот со азиска кујна нуди огромен избор на специјалитети од кинеската и јапонската кујна. За сите љубители на азиската храна ние во Пекинг Гарден донесовме професионални готвачи од Кина, а вие ќе имате можност да ги пробате вистинските и уникатни кинеско - јапонски вкусови.

  Ресторанот со локација во срцето на Скопје, на плоштадот Македонија (бивша Пивница), на познатата ул. Максим Горки бр. 3 и Никола Вапцаров е одличен избор за ручек и вечера, како и за прослави или деловни средби.
  Пекинг Гарден воведе вистински новитети во ресторантското работење: гостите ќе имаат можност да се послужат од изборот на храна послужжени на тањитчиња во 5 различни бои на првата во Македонија "ранинг суши лента" која е препознатлива во повеќето јапонски ресторани низ светот. Исто така како новитет може да се напомене и тоа дека гостите ќе може да гледаат како се подготвува храната на жешката плоча "Тепанјаки".

  Атмосферата на ресторанот плени со внатрешниот карактеристичен друштвен амбиент од спојот на модерен и рустичен дизајн од маси, дрвени меки столици со увезени порцелански и вулкански камен маси.
  Бамбус градината е една од работите што го прави нашиот ресторан посебен - автентичен на свој начин. Тоа е во центарот на градот, но прави да се чувствувате како да сте во некоја Зен градина. Бамбус украсени градина, церемонијата за служење на чај на поставената масата за чај и фонтаната прави дека се чувствувате исполнето со сите сетила за вкус и убавина.

  Во ВИП издвоениот просторот ќе имате ВИП третман и услуга, издвоено од останатите гости може да уживате во вашиот оброк за време на состаноците и посебните прилики.

  Инфо

  Ресторан Пекинг Гарден

  Адреса: Максим Горки бр. 3
  Веб сајт: http://pekinggarden.mk
  Е-пошта: reservation@pekinggarden.mk
  Места за седење (внатре): 80
  Места за седење (надвор): 70
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски и Кинески
  Работно време: Секој ден од понеделник до сабота од 11:00 до 24:00, Недела од 12:00 до 23:00.
  Вид на музика: Кинеска, македонска и странска, а за специјални прослави акустична музика во живо
  Датум на отворање: 03.01.2015
  Посети на web страницата: 10385
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Facebook
  Локација
  Мени
  ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Салата Пекинг ... 190ден
  • Салата со зеленчук ... 150ден
  • Салата љубов ... 150ден
  • Салата градина ... 120ден
  • Спањак со кикирик ... 150ден
  • Чипс од ракчиња ... 90ден
  • Луто-кисели краставички ... 120ден
  • Говедски јазик во сос ... 390ден
  • Говедско месо во сос ... 390ден
  • Гонг Бао Пилешко ... 290ден
  • Крцкава Патка ... 690ден
  • Луто Пилешко ... 290ден
  • Поховано Пилешко ... 130ден
  • Пржени пилешки крилца со лук ... 280ден
  • Свинско месо со ананас ... 290ден
  • Пржени свински топчиња ... 220
  • СУПИ
  • Луто-Кисела ... 90ден
  • Пекингшка Пилешка ... 90ден
  • Вон Тон ... 90ден
  • Мисо ... 90ден
  • НУДЛИ
  • Teлешко со зеленчук со бибер сос италијански нудли ... 190ден
  • Телешко со зеленчук со оризови нудли ... 210
  • Морски плодови со италијански нудли ... 360
  • Морски плодови со оризови нудли ... 390ден
  • Домати и јајце со италијански нудли ...150ден
  • Пилешко со оризови нудли ... 180ден
  • Домати и јајце со оризови нудли ... 180ден
  • Вегетаријански италијански нудли ... 150ден
  • Вегетаријански оризови нудли ... 180ден
  ПЕЧЕНО & ТЕПАНЈАКИ
  • Ракчиња со индиски ореви ... 390ден
  • Пржени шкампи ... 490ден
  • Пржени ракчиња во сос од суви црвени пиперки ... 690ден
  • Лигни на плотна ... 650ден
  • Пржени ракчиња со брокула ... 690ден
  • Маринирани кралски ракови ... 790ден
  • Поховани лигни ... 580ден
  • Пржен октопод во лут сос ... 390ден
  • Мапо Тофу со свинско ... 390ден
  • Пржена боранија со свинско ... 290ден
  • Динстани-модри домати ... 220ден
  • Печени пикантни пиперки во сос ... 290ден
  • Полнет модар домат со свинско ... 320ден
  • Динстан модар домат ... 380ден
  • Пржена зелка со лути пиперки ... 120ден
  • -----------------------------------------
  • Tаријак бифтек на жешка плоча ... 790ден
  • Свински стек на скара ... 420ден
  • Бифтек со црн бибер ... 690ден
  • Печено пиле (батак) на жешка плоча ... 260ден
  • Говедски јазик на жешка плоча ... 490ден
  • Кременадли од лосос на жешка плоча ... 690ден
  • Печен лосос на плоча со зеленчук ... 650ден
  • Пржен бакалар во сос од остриги ...490ден
  • Печени лигни на жешка плоча ... 790ден
  • Ракови полнети со кашкавал ... 490ден
  • Кралски ракови на жешка плоча ... 580ден
  • Печени ракови на жешка плоча ... 790ден
  • Свинско/пилешко/говедски ражњич,зеленчук ... 140ден
  • Ражнич со шкампи ... 390ден
  • Пилешки ражнич ... 140ден
  • Ражнич од модри домати ... 80ден
  • Ражнич со компир ... 50ден
  СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • Свинско Му Шу(свинско и јајца, краставица, шитаке печурки, кромид) ...290ден
  • Слатко-кисело Свинско ... 320ден
  • Свинска сланина со лута зелка ... 320ден
  • Сецкано свинско месо и зеленчук, сос од лук ... 320ден
  • Поховано свинско каре ... 320ден
  • Говедско месо со бамбус и шитаке печурки ... 320ден
  • Свинско месо со бамбус и шитаке печурки ... 310ден
  • Динстано говедско со грашок во лут сос ... 310ден
  • Говедско месо на жешка плоча ... 390ден
  • Слатко кисела мандаринска риба ...980ден
  • ОРИЗ И ДАМПЛИНГ
  • Лепчиња полнети со свинско и млад кромид ... 80ден
  • Дамплингс со свинско и млад кромид ... 160ден
  • Дамплингс со говедско месо и млад кромид ... 140ден
  • Бел ориѕ ... 20ден
  • Пекингшки ориз ... 150ден
  • Пржен ориз со говедско ... 120ден
  • Пршен ориз на кинески начин ... 180ден
  • Пржен ориз со морски плодови ... 180ден
  • Пржен ориз со пилешко и зеленчук ... 150ден
  • Прже ориз со јајце и зеленчук ... 120ден
  • Пржен дамплингс на пареа со говедско месо и млад кромид ... 190ден
  • Пржен дамплингс со свинско и зеленчук ... 170ден
  • Топли лепчиња со свинско и млад кромид на жешка плоча ... 150ден
  ДЕСЕРТ
  • Карамелизиран ананас ... 250ден
  • Карамелизирано јаболко ... 190ден
  • Карамелизирана банана ... 220ден
  • Пржен сладолед ... 120ден
  СУШИ & САШИМИ
  • Порција од различни видови свежа морска храна (голема) ... 980ден
  • Порција од различни видови свежа морска храна (мала) ... 690ден
  • Свеж лосос ... 490ден
  • Природен свеж лосос ... 490ден
  • Свежа туна ... 320ден
  • Пет парчиња свеж лосос ... 250ден
  • Порција суши ... 380ден
  • Округла кутија со свеж лосос ... 380ден
  • ---------------------------------------
  • Суши со зеленчук и лосос ... 190ден
  • Суши со лосос ... 110ден
  • Суши со туна ... 130ден
  • Суши со лосос во форма на топчиња ... 160ден
  • Суши со искра од лосос ... 390ден
  • Суши со ракови ... 110ден
  • Калифорнија ролови ... 190ден
  • Даска со 5 вида суши ... 490ден
  • Цветни ролови ... 250ден
  • Виножито ролови ... 390ден
  • Суши со ракови(краби) ... 120ден
  • Суши од краставици ... 120ден
  • Суши со лосос ... 150ден
  • Туна ролови ... 160ден
  • Три вида суши (икра, лосос и туна) ... 390ден
  • Суши со краба и кавијар ... 120ден
  • --------------------------------
  • Похован темпура зеленчук ... 230ден
  • Поховани темпура шкампи ... 350ден
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Пекинг Гарден е модерен азиски ресторан во строгиот центар на Скопје. Ресторанот со азиска кујна нуди огромен избор на специјалитети од кинеската и јапонската кујна. За сите љубители на азиската храна ние во Пекинг Гарден донесовме професионални готвачи од Кина, а вие ќе имате можност да ги пробате вистинските и уникатни кинеско - јапонски вкусови.

   Ресторанот со локација во срцето на Скопје, на плоштадот Македонија (бивша Пивница), на познатата ул. Максим Горки бр. 3 и Никола Вапцаров е одличен избор за ручек и вечера, како и за прослави или деловни средби.
   Пекинг Гарден воведе вистински новитети во ресторантското работење: гостите ќе имаат можност да се послужат од изборот на храна послужжени на тањитчиња во 5 различни бои на првата во Македонија "ранинг суши лента" која е препознатлива во повеќето јапонски ресторани низ светот. Исто така како новитет може да се напомене и тоа дека гостите ќе може да гледаат како се подготвува храната на жешката плоча "Тепанјаки".

   Атмосферата на ресторанот плени со внатрешниот карактеристичен друштвен амбиент од спојот на модерен и рустичен дизајн од маси, дрвени меки столици со увезени порцелански и вулкански камен маси.
   Бамбус градината е една од работите што го прави нашиот ресторан посебен - автентичен на свој начин. Тоа е во центарот на градот, но прави да се чувствувате како да сте во некоја Зен градина. Бамбус украсени градина, церемонијата за служење на чај на поставената масата за чај и фонтаната прави дека се чувствувате исполнето со сите сетила за вкус и убавина.

   Во ВИП издвоениот просторот ќе имате ВИП третман и услуга, издвоено од останатите гости може да уживате во вашиот оброк за време на состаноците и посебните прилики.

   Мени
   ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Салата Пекинг ... 190ден
   • Салата со зеленчук ... 150ден
   • Салата љубов ... 150ден
   • Салата градина ... 120ден
   • Спањак со кикирик ... 150ден
   • Чипс од ракчиња ... 90ден
   • Луто-кисели краставички ... 120ден
   • Говедски јазик во сос ... 390ден
   • Говедско месо во сос ... 390ден
   • Гонг Бао Пилешко ... 290ден
   • Крцкава Патка ... 690ден
   • Луто Пилешко ... 290ден
   • Поховано Пилешко ... 130ден
   • Пржени пилешки крилца со лук ... 280ден
   • Свинско месо со ананас ... 290ден
   • Пржени свински топчиња ... 220
   • СУПИ
   • Луто-Кисела ... 90ден
   • Пекингшка Пилешка ... 90ден
   • Вон Тон ... 90ден
   • Мисо ... 90ден
   • НУДЛИ
   • Teлешко со зеленчук со бибер сос италијански нудли ... 190ден
   • Телешко со зеленчук со оризови нудли ... 210
   • Морски плодови со италијански нудли ... 360
   • Морски плодови со оризови нудли ... 390ден
   • Домати и јајце со италијански нудли ...150ден
   • Пилешко со оризови нудли ... 180ден
   • Домати и јајце со оризови нудли ... 180ден
   • Вегетаријански италијански нудли ... 150ден
   • Вегетаријански оризови нудли ... 180ден
   ПЕЧЕНО & ТЕПАНЈАКИ
   • Ракчиња со индиски ореви ... 390ден
   • Пржени шкампи ... 490ден
   • Пржени ракчиња во сос од суви црвени пиперки ... 690ден
   • Лигни на плотна ... 650ден
   • Пржени ракчиња со брокула ... 690ден
   • Маринирани кралски ракови ... 790ден
   • Поховани лигни ... 580ден
   • Пржен октопод во лут сос ... 390ден
   • Мапо Тофу со свинско ... 390ден
   • Пржена боранија со свинско ... 290ден
   • Динстани-модри домати ... 220ден
   • Печени пикантни пиперки во сос ... 290ден
   • Полнет модар домат со свинско ... 320ден
   • Динстан модар домат ... 380ден
   • Пржена зелка со лути пиперки ... 120ден
   • -----------------------------------------
   • Tаријак бифтек на жешка плоча ... 790ден
   • Свински стек на скара ... 420ден
   • Бифтек со црн бибер ... 690ден
   • Печено пиле (батак) на жешка плоча ... 260ден
   • Говедски јазик на жешка плоча ... 490ден
   • Кременадли од лосос на жешка плоча ... 690ден
   • Печен лосос на плоча со зеленчук ... 650ден
   • Пржен бакалар во сос од остриги ...490ден
   • Печени лигни на жешка плоча ... 790ден
   • Ракови полнети со кашкавал ... 490ден
   • Кралски ракови на жешка плоча ... 580ден
   • Печени ракови на жешка плоча ... 790ден
   • Свинско/пилешко/говедски ражњич,зеленчук ... 140ден
   • Ражнич со шкампи ... 390ден
   • Пилешки ражнич ... 140ден
   • Ражнич од модри домати ... 80ден
   • Ражнич со компир ... 50ден
   СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • Свинско Му Шу(свинско и јајца, краставица, шитаке печурки, кромид) ...290ден
   • Слатко-кисело Свинско ... 320ден
   • Свинска сланина со лута зелка ... 320ден
   • Сецкано свинско месо и зеленчук, сос од лук ... 320ден
   • Поховано свинско каре ... 320ден
   • Говедско месо со бамбус и шитаке печурки ... 320ден
   • Свинско месо со бамбус и шитаке печурки ... 310ден
   • Динстано говедско со грашок во лут сос ... 310ден
   • Говедско месо на жешка плоча ... 390ден
   • Слатко кисела мандаринска риба ...980ден
   • ОРИЗ И ДАМПЛИНГ
   • Лепчиња полнети со свинско и млад кромид ... 80ден
   • Дамплингс со свинско и млад кромид ... 160ден
   • Дамплингс со говедско месо и млад кромид ... 140ден
   • Бел ориѕ ... 20ден
   • Пекингшки ориз ... 150ден
   • Пржен ориз со говедско ... 120ден
   • Пршен ориз на кинески начин ... 180ден
   • Пржен ориз со морски плодови ... 180ден
   • Пржен ориз со пилешко и зеленчук ... 150ден
   • Прже ориз со јајце и зеленчук ... 120ден
   • Пржен дамплингс на пареа со говедско месо и млад кромид ... 190ден
   • Пржен дамплингс со свинско и зеленчук ... 170ден
   • Топли лепчиња со свинско и млад кромид на жешка плоча ... 150ден
   ДЕСЕРТ
   • Карамелизиран ананас ... 250ден
   • Карамелизирано јаболко ... 190ден
   • Карамелизирана банана ... 220ден
   • Пржен сладолед ... 120ден
   СУШИ & САШИМИ
   • Порција од различни видови свежа морска храна (голема) ... 980ден
   • Порција од различни видови свежа морска храна (мала) ... 690ден
   • Свеж лосос ... 490ден
   • Природен свеж лосос ... 490ден
   • Свежа туна ... 320ден
   • Пет парчиња свеж лосос ... 250ден
   • Порција суши ... 380ден
   • Округла кутија со свеж лосос ... 380ден
   • ---------------------------------------
   • Суши со зеленчук и лосос ... 190ден
   • Суши со лосос ... 110ден
   • Суши со туна ... 130ден
   • Суши со лосос во форма на топчиња ... 160ден
   • Суши со искра од лосос ... 390ден
   • Суши со ракови ... 110ден
   • Калифорнија ролови ... 190ден
   • Даска со 5 вида суши ... 490ден
   • Цветни ролови ... 250ден
   • Виножито ролови ... 390ден
   • Суши со ракови(краби) ... 120ден
   • Суши од краставици ... 120ден
   • Суши со лосос ... 150ден
   • Туна ролови ... 160ден
   • Три вида суши (икра, лосос и туна) ... 390ден
   • Суши со краба и кавијар ... 120ден
   • --------------------------------
   • Похован темпура зеленчук ... 230ден
   • Поховани темпура шкампи ... 350ден
   Локација
   Инфо

   Ресторан Пекинг Гарден

   Адреса: Максим Горки бр. 3
   Веб сајт: http://pekinggarden.mk
   Е-пошта: reservation@pekinggarden.mk
   Места за седење (внатре): 80
   Места за седење (надвор): 70
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски и Кинески
   Работно време: Секој ден од понеделник до сабота од 11:00 до 24:00, Недела од 12:00 до 23:00.
   Вид на музика: Кинеска, македонска и странска, а за специјални прослави акустична музика во живо
   Датум на отворање: 03.01.2015
   Посети на web страницата: 10385
   Безжичен интернет пристап (WiFi)
   Социјални мрежи: Facebook


   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 580
   РЕЗЕРВИРАЈ