Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Ореов Лад

  Галерија:
  Опис

  Од неговото отварање во 1980 година па до денес, ресторан Ореов Лад стана едно од најпријатните места за забава, разонода и прослави во Скопје. Лоциран е во западниот дел од градот, во спортско рекреативниот центар Сарај, на патот кон Матка.

  Ресторан Ореов Лад е фамилијарен, национален ресторан чии специјалитети се стари македонски јадења, а како куриозитет подготвуваме и храна од времето на Крали Марко.

  Располагаме со: 180 седишта внатре во ресторанот и 400 седишта надвор, во прекрасната градина; базен со жива пастрмка во лето, 2 паркинг простора за околу 70 коли; детско игралиште; жива музика за време на викендите во зима и секој ден во лето и 2 подиума за танцување (внатре и надвор).

  Нашиот персонал е тука за вас да ви ги овозможи следниве свечености: приватни вечери, свадби, бизнис средби, родендени, пензионирања, годишнини, приеми, коктел забави, промотивни активности и презентации.

  Би сакале да ја нагласиме нашата професионална кетеринг услуга, со што ке ви овозможиме да ги угостите вашите гости во вашиот дом.

  Нашиот тим ви стои на располагање, да ве поддржи и помогне при планирањето на вашите прослави, како и да ви ги овозможи дополнителните барања, како што се : Аранжмани со цвеќе, балони, свеќи; специјални светлосни ефекти; различен тип на музика; фотограф, снимател и друго.

  Се ова ке допринесе да вашата прослава биде посебна и особено интересна. За дополнителни информации проверете го нашиот месечен календар на нашата веб страна или ве молиме да ги побарате нашите координатори за настани, кои секогаш се спремни да ви овозможат одлична Верувајте во нас, а ние ќе ја оправдаме довербата.

  Затоа, ова е нашата порака: Посебен ресторан што нуди несекојдневно доживување

  Инфо

  Ресторан Ореов Лад

  Адреса: Сарајска бр. 1
  Веб сајт: http://www.oreovlad.com.mk
  Места за седење (внатре): 150
  Места за седење (надвор): 400
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 100, сопствен паркинг
  Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
  Вид на музика: Староградска, интернационална
  Датум на отворање: 01.01.1980
  Посети на web страницата: 15915
  Локација
  Мени
  Ладни предјадења
  • Ладна даска- за 2 особи 540 (пршут,кашкавал,овчо сирење,пинџур,проја,кулен,шунка ,кајмак,чад.кашкавал)
  • Млечна даска 1200 (горгонзола,рокфорд,бри,пармезан,моцарела,чаден каш., овчо сирење )
  • Пршута свинска/говедска 290
  • Овчи кашкавал 150
  • Овчо бело сирење 100
  • Пинџур 120
  • Чаден кашкавал 150
  • Кајмак топка 50
  • Тиквици и модар домат во балзамико сос 260
  Топли предјадења
  • Топла даска- за 2 особи (пита, тиквици, крокети,пох.кашкавал,пох.зденка,пил.прсти,печурки) 440
  • Поховани пилешки прсти 220
  • Печурки на жар 150
  • Буковка на жар 170
  • Вргањ во сос бело вино 340
  • Домашна пита 150
  • Сирење на жар 120
  • Овчи кашкавал на жар 160
  • Поховани тиквици 120
  • Похована полнета пиперка 60
  • Похован кашкавал 120
  Тестенини
  • Таљатели Примавера 290
  • Таљатели со вргаw 360
  • Таљатели со тартуф 840
  • Таљатели со морски плодови 620
  • Њоки со домат и босилок 240
  Леб
  • Домашен леб 30
  • Леб со лук 50
  • Нафора 80
  Риби и морски специјалитети
  • Мавровска пастрмка кг 1300 Крап кг 1300
  • Морска риба кг 1800
  • Лосос во фурна 700
  • Поховани лигњи 450
  • Лигњи медитерано 520
  • Полнети лигњи на скара 500
  • Шкампи свежи 670
  • Рибја фантазија 4 лица 5500 (пастрмка,орада,лаврак,лосос,крап2 крем.,лигњи 4,шкампи 4 )
  Салати
  • Мешана салата 100
  • Шопска салата 120
  • Грчка салата 120
  • Македонска салата 100
  • Цезар салата 260
  • Шеф салата 250
  • Таратор 120
  • Капрезе со песто 240
  • Рукола салата 170
  • Печена пиперка со лук 30
  Главни јадења
  • Грне Ореов Лад 420
  • Јунешки мускул 450
  • Бифтек со тартуф 1800
  • Бифтек со вргањ 1200
  • Бифтек ал Росмарино 900
  • Свинско филе во смрека/тревки 440
  • Пилешко со вргањ 560
  • Пилешко скарпарјело 290
  • Пилешко во жалфија 320
  • Свинско каре со рузмарин во фурна 340
  • Вегетеријанска Фантазија 260
  Јадења на скара
  • Мешано месо 450
  • Вешалица 200
  • Свински ребра кг 750
  • Пилешки стек 180
  • Ролована вешалица 240
  • Плескавица 200
  • Шарска плескавица 240
  • Домашни колбаси 160
  ПЕЧЕЊА
  • Јагнешко печење 1650
  • Ребро во фурна 950
  Прилози
  • Помфрит 90
  • Помфрит со сирење 130
  Апетисани
  • Бадеми 180
  • Лешници 180
  • Фстаци 180
  • Индиски орев 180
  Десерти
  • Тартуфо сладолед 120
  • Медено срце 80
  • Чиз кеик 130
  • Чоколадна торта 140
  • Профитерол 150
  • Палачинка со банана и нутела 150
  • Палачинка со нуитела и плазма 150
  • Лубеница и Диња 100

  Мени за свадби


  Превземи мени
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Од неговото отварање во 1980 година па до денес, ресторан Ореов Лад стана едно од најпријатните места за забава, разонода и прослави во Скопје. Лоциран е во западниот дел од градот, во спортско рекреативниот центар Сарај, на патот кон Матка.

   Ресторан Ореов Лад е фамилијарен, национален ресторан чии специјалитети се стари македонски јадења, а како куриозитет подготвуваме и храна од времето на Крали Марко.

   Располагаме со: 180 седишта внатре во ресторанот и 400 седишта надвор, во прекрасната градина; базен со жива пастрмка во лето, 2 паркинг простора за околу 70 коли; детско игралиште; жива музика за време на викендите во зима и секој ден во лето и 2 подиума за танцување (внатре и надвор).

   Нашиот персонал е тука за вас да ви ги овозможи следниве свечености: приватни вечери, свадби, бизнис средби, родендени, пензионирања, годишнини, приеми, коктел забави, промотивни активности и презентации.

   Би сакале да ја нагласиме нашата професионална кетеринг услуга, со што ке ви овозможиме да ги угостите вашите гости во вашиот дом.

   Нашиот тим ви стои на располагање, да ве поддржи и помогне при планирањето на вашите прослави, како и да ви ги овозможи дополнителните барања, како што се : Аранжмани со цвеќе, балони, свеќи; специјални светлосни ефекти; различен тип на музика; фотограф, снимател и друго.

   Се ова ке допринесе да вашата прослава биде посебна и особено интересна. За дополнителни информации проверете го нашиот месечен календар на нашата веб страна или ве молиме да ги побарате нашите координатори за настани, кои секогаш се спремни да ви овозможат одлична Верувајте во нас, а ние ќе ја оправдаме довербата.

   Затоа, ова е нашата порака: Посебен ресторан што нуди несекојдневно доживување

   Мени
   Ладни предјадења
   • Ладна даска- за 2 особи 540 (пршут,кашкавал,овчо сирење,пинџур,проја,кулен,шунка ,кајмак,чад.кашкавал)
   • Млечна даска 1200 (горгонзола,рокфорд,бри,пармезан,моцарела,чаден каш., овчо сирење )
   • Пршута свинска/говедска 290
   • Овчи кашкавал 150
   • Овчо бело сирење 100
   • Пинџур 120
   • Чаден кашкавал 150
   • Кајмак топка 50
   • Тиквици и модар домат во балзамико сос 260
   Топли предјадења
   • Топла даска- за 2 особи (пита, тиквици, крокети,пох.кашкавал,пох.зденка,пил.прсти,печурки) 440
   • Поховани пилешки прсти 220
   • Печурки на жар 150
   • Буковка на жар 170
   • Вргањ во сос бело вино 340
   • Домашна пита 150
   • Сирење на жар 120
   • Овчи кашкавал на жар 160
   • Поховани тиквици 120
   • Похована полнета пиперка 60
   • Похован кашкавал 120
   Тестенини
   • Таљатели Примавера 290
   • Таљатели со вргаw 360
   • Таљатели со тартуф 840
   • Таљатели со морски плодови 620
   • Њоки со домат и босилок 240
   Леб
   • Домашен леб 30
   • Леб со лук 50
   • Нафора 80
   Риби и морски специјалитети
   • Мавровска пастрмка кг 1300 Крап кг 1300
   • Морска риба кг 1800
   • Лосос во фурна 700
   • Поховани лигњи 450
   • Лигњи медитерано 520
   • Полнети лигњи на скара 500
   • Шкампи свежи 670
   • Рибја фантазија 4 лица 5500 (пастрмка,орада,лаврак,лосос,крап2 крем.,лигњи 4,шкампи 4 )
   Салати
   • Мешана салата 100
   • Шопска салата 120
   • Грчка салата 120
   • Македонска салата 100
   • Цезар салата 260
   • Шеф салата 250
   • Таратор 120
   • Капрезе со песто 240
   • Рукола салата 170
   • Печена пиперка со лук 30
   Главни јадења
   • Грне Ореов Лад 420
   • Јунешки мускул 450
   • Бифтек со тартуф 1800
   • Бифтек со вргањ 1200
   • Бифтек ал Росмарино 900
   • Свинско филе во смрека/тревки 440
   • Пилешко со вргањ 560
   • Пилешко скарпарјело 290
   • Пилешко во жалфија 320
   • Свинско каре со рузмарин во фурна 340
   • Вегетеријанска Фантазија 260
   Јадења на скара
   • Мешано месо 450
   • Вешалица 200
   • Свински ребра кг 750
   • Пилешки стек 180
   • Ролована вешалица 240
   • Плескавица 200
   • Шарска плескавица 240
   • Домашни колбаси 160
   ПЕЧЕЊА
   • Јагнешко печење 1650
   • Ребро во фурна 950
   Прилози
   • Помфрит 90
   • Помфрит со сирење 130
   Апетисани
   • Бадеми 180
   • Лешници 180
   • Фстаци 180
   • Индиски орев 180
   Десерти
   • Тартуфо сладолед 120
   • Медено срце 80
   • Чиз кеик 130
   • Чоколадна торта 140
   • Профитерол 150
   • Палачинка со банана и нутела 150
   • Палачинка со нуитела и плазма 150
   • Лубеница и Диња 100

   Мени за свадби


   Превземи мени
   Локација
   Инфо

   Ресторан Ореов Лад

   Адреса: Сарајска бр. 1
   Веб сајт: http://www.oreovlad.com.mk
   Места за седење (внатре): 150
   Места за седење (надвор): 400
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 100, сопствен паркинг
   Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
   Вид на музика: Староградска, интернационална
   Датум на отворање: 01.01.1980
   Посети на web страницата: 15915   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 983
   РЕЗЕРВИРАЈ