Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Национал

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Национал

  Адреса: Булевар Филип Втори Македонски б.б.
  Веб сајт: http://www.restorannacional.com.mk
  Е-пошта: restorannacional@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 110
  Места за седење (надвор): 100
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
  Вид на музика: Македонска, Интернационална, Евергин
  Датум на отворање: 06.30.1999
  Посети на web страницата: 33536
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Даска "Национал" 0,300 кг. ... Цена : 350,00 ден. (пршут, овчо сирење, биено сирење, овчи кашкавал, полнета пиперка, похован кромид, урнебес,шампињони)
  • Национал ордевер 0,250 кг. ... Цена: 250,00 ден. (крем пилешка, печеница, свински врат, кулен, шунка, сирење, ајдамер, урнебес салата, маслинки)
  • Сирење овчо бело (парче) 0,100 кг. ... Цена: 100,00 ден.
  • Ордевер зелен 0,200 кг. ... Цена: 150,00 ден. (домат, краставици, пиперка, сирење, марула)
  • Урнебес салата 0,150 кг. ... Цена: 120,00 ден. (урда, буковец)
  • Пилешка салата 0,150 кг. ... Цена: 150,00 ден. (пилешко месо, печурки, мајонез)
  • Телешка салата 0,150 кг. ... Цена: 150,00 ден. (телешко месо, печурки, кисели краставици, мајонез)
  • Кајмак (топка) 0,050 кг. ... Цена: 50,00 ден.
  • Кисело млеко 0,150 кг. ... Цена: 80,00 ден.
  • Ладна закуска 0,200 кг. ... Цена: 180,00 ден.
  • (урнебес, сирење, ајдамер, пиперка, домат, краставици, пинџур)
  • Кавијар 0,030 кг. ... Цена: 500,00 ден.
  • Печурки салата 0,100 кг. ... Цена: 120,00 ден. (шампињони, кисели краставици, павлака)
  • Пршута 0,100, кг. ... Цена: 300,00 ден. (свинска/говедска)
  • Тартар бифтек 0,150 кг. ... Цена : 650,00 ден. ( бифтек,сенф,лимон, јајце, капри, кисели краставици, ринглици, зачин)
  • Таратор 0,150 кг. ... Цена: 100,00 ден. (кисело млеко, краставици, лук, ореви)
  • Кораб кашкавал 0,100 кг. ... Цена: 300 ,00 ден. (овчи кашкавал)
  СУПИ И ЧОРБИ
  • Буљон со јајце ... Цена :90,00 ден. (супа,јајце)
  • Чорба од домати ... Цена:90,00 ден. (домати, ориз, магдонос)
  • Говедска супа ... Цена:90,00 ден. (говедско месо, фиде, морков)
  • Пилешка супа ... Цена:90,00 ден. (пилешко месо, фиде, целер, магдонос)
  • Конзуме супа ... Цена: 80,00 ден. (бистра супа)
  • Пилешка крем чорба ... Цена: 100,00 ден. (пилешко месо, морков, легир)
  • Телешка чорба ... Цена:100,00 ден. ден. (тел.месо, кромид, пашканат, морков, компир)
  • Потаж од зарзават ... Цена: 90,00 ден. (варен зеленчук)
  • Потаж од печурки ... Цена: 100,00 ден. (супа, шампињони)
  ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Бекендекс 0,120 кг. ... Цена: 100,00 ден. (3 јајца, сланина)
  • Хемендекс 0,120 кг ... Цена: 100,00 ден. (3 јајца, шунка)
  • Киевска пирошка ... Цена: 120,00 ден. (палачинка, шунка, кашкавал, корнишони)
  • Печурки на жар 0,100 кг. ... Цена: 150,00 ден. (шампињони, масло)
  • Похован кашкавал 0,100 кг. ... Цена: 120,00 ден. (ајдамер, јајце ,презла)
  • Похован мозок 0,100 кг. ... Цена:150,00 ден. (мозок, јајце, презла)
  • Сирење на скара 0,100 кг ... Цена: 120,00 ден.
  • Сарма од зелка(парче) 0,050 кг ... Цена: 40,00 ден.
  • Сарма од лозов лист (парче) 0,050 кг ... Цена: 40,00 ден.
  • Поховани тиквици 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден. (тиквици, јајце, брашно
  • Полнета пиперка со урда 0,150 кг. ... Цена: 100,00 ден. (пиперка,урда,магдонос,морков) Бакардан 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (пченкарно брашно со сирење) Баница-парче ... Цена: 50,00 ден. (тесто,сирење,спанаќ)
  ТЕСТЕНИНИ
  • Лазањи 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (лазањи, мелено месо, кромид, бешамел сос, домати, кашкавал)
  • Тортелини со бел сос 0,200 кг. ... Цена: 300,00 ден. (тортелини, хопла, пармезан)
  • Шпагети со бел сос 0,200 кг ... Цена.:250,00 ден. (шпагети, хопла, пармезан)
  • Шпагети болонез 0,200 кг ... Цена:250,00 ден. (шпагети, мелено месо, домати, кромид, пармезан)
  • Шпагети миланез 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (шпагети, домати, шунка, пармезан)
  • Шпагети фунги 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (шпагети, бел сос, печурки, пармезан)
  • Макарони 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (макарони, сирење, јајце, млеко)
  РИБИ
  • Калифорниска пастрмка 1 кг. ... Цена: 1100,00 ден.
  • Крап 1 кг. ... Цена:1200,00 ден.
  • Белвица 1 кг. ... Цена: 1500,00 ден.
  • Речна пастрмка 1 кг. ... Цена: 1200,00 ден.
  • Жабји батаци 0,200 кг. ... Цена:400,00 ден.
  • Салата од морски плодови 0,150 кг ... Цена 400,00 ден. (школки, лигњи, лобстер, сурими стапчиња, марула, кисели краставички)
  • Морска риба (орада, бранцин) 1 кг ... Цена 2200,00 ден.
  • Салата од лигњи 0,150 кг ... Цена: 250,00 ден. (лигњи ,марула, морков, лимон, кисели краставички)
  • Октопод салата 0,150 кг ... Цена:500,00 ден. (октопод, морков, марула, кисели краставички, лимон)
  • Морски коктел 0,150 кг ... Цена:800,00 ден. (лигњи, шкампи, школки, лобстер, сурими стапчиња,ориз)
  • Октопод 0,200 кг ... Цена: 800,00 ден.
  • Шкампи 0,200 кг ... Цена: 1.200,00 ден.
  • Школки 0,200 кг ... Цена: 450,00 ден.
  • Лигњи на жар 0,250 кг ... Цена: 450,00 ден.
  • Лигњи поховани 0,200 кг ... Цена: 400,00 ден. (лигњи, јајце, презла)
  • Полнети лигњи 0,250 кг ... Цена: 450,00 ден. (лигњи, кашкавал, шунка, кисели краставички,ориз)
  ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
  • Бифтек на жар 0,250 кг ... Цена: 800,00 ден. (телешки бифтек, маслиново масло)
  • Бифтек со печурки 0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (телешки бифтек, шампињони сос)
  • Бифтек со јајце 0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (телешки бифтек, јајце)
  • Бифтек "Соте Строганов" 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, кисели краставички, еспањол сос, кромид)
  • Бифтек со фефер сос 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, бел сос, зелен бибер)
  • Телешки медаљони со печурки 0,240 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, еспањол сос, сос од шампињони)
  • Филе мињон 0,240 кг ... Цена: 640,00 ден. (свинско филе, еспањол сос, шампињони)
  • Филе на жар 0,250 кг ... Цена: 590,00 ден.
  • Полнето филе 0,300 кг ... Цена:640,00 ден. (свинско филе, шунка, кашкавал, печурки)
  • Епиграм за две особи 0,600 кг ... Цена:800,00 ден. (рамстек, пилешко, свинско месо)
  • Шатобријан за две особи 0,500 кг ... Цена: 1500,00 ден. (телешки бифтек, овошје)
  • Селско месо 0,250 кг ... Цена: 350,00 ден. (свинско месо, мелено месо, шампињони, еспањол сос)
  • Бечка шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (свинско месо, јајце, презла, тартар сос)
  • Париска шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (свинско месо, јајце, тартар сос)
  • Натур шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (телешко месо, сос, лук)
  • Аџиски кебап0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (бифтек, пиперка, домат, кромид, сос)
  • Телешки мускул со печурки 0,250 кг ... Цена: 370,00 ден. Мускул ,печурки, еспањол сос)
  • Коленица-градинарски начин 0,350 кг ... Цена: 370,00 ден. (свинска коленица, шампињони, пченка, грашок, морков)
  НАЦИОНАЛНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • Национал тава 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден. (свинско, пилешко, телешко месо, шампињони, зарзават, павлака, јајце, еспањол сос)
  • Национал грне 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден. (свинско, пилешко, кашкавал, сланина, тиквици, кромид, домат)
  • Национал кула 0,250 кг ... Цена: 480,00 ден. (бифтек, филе дипломатик, поховано пилешко, свински врат, јаболко)
  • Македонска тава 0,250 кг ... Цена: 360,00 ден. (свинско месо, шампињони, кашкавал, пиперка ,праз)
  • Аргатска закуска ... Цена: 380,00 ден. (свинско мелено месо, шампињони, еспањол сос)
  • Александар Македонски 0,250 кг ... Цена:660,00 ден.(рамстек, свинско месо, свински врат, кашкавал, сланина, кајмак, печурки, сос)
  • Специјалитет Александрија 0,220 кг ... Цена:610,00 ден.(свинско месо, кашкавал, мозок, лук)
  • Вардарско грне 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден(свинско, пилешко, телешко месо, сланина, кашкавал, сос од зарзават)
  • Скопска вешалица 0,200 кг... Цена: 350,00 ден. (свинско месо, печеница, кајмак)
  • Плескавица "Национал" 0,250 кг ... Цена: 250,00 ден.(мелено месо, свински врат, ајдамер, кајмак)
  • Задушено јагнешко во тава 0,250 кг ... Цена:650,00 ден.(јагнешко печење, еспањол сос, зеленчук, печурки)
  СКАРА
  • Увијач 0,160 кг ... Цена: 170,00 ден. (свинско месо, кашкавал, сланина)
  • Вешалица 0,130 кг ... Цена: 150,00 ден.(свинско месо)
  • Кременадла 0.160 кг ... Цена: 150,00 ден. (свинско месо со коска)
  • Ражнич 0.130 кг ... Цена: 150,00 ден. (свинско месо)
  • Колбас 0,150 кг ... Цена: 150,00 ден.
  • Џигер 0,150 кг ... Цена: 130,00 ден. (јунешки џигер)
  • Плескавица 0,150 кг ... Цена: 130,00 ден. (мелено месо)
  • Пилешки стек 0,130 кг ... Цена: 150,00 ден. (пилешко бело месо)
  • Чадена вешалица 0,130 кг ... Цена: 180,00 ден. (чадено месо)
  • Мешано месо на жар 0,300 кг ... Цена:350,00 ден. (свинско, пилешко, увијач, ражнич, џигер, плескавица, сланина, колбас)
  • Полнета вешалица 0,200 кг ... Цена: 200,00 ден. (свинско месо, кашкавал, шунка)
  • Шарска плескавица 0,200 кг ... Цена:250,00 ден. (мелено месо, кашкавал)
  • Дипломатски ражнич 0,150 кг ... Цена: 170,00 ден. (свинско месо,сланина)
  • Шашлинг 0,150 кг ... Цена: 180,00 ден. (свинско, пилешко месо, пиперка, домат ,кромид)
  ПЕЧЕЊА
  • Јагнешко печење 0,250 кг ... Цена: 600,00 ден.
  • Прасечко печење 0,250 кг ... Цена: 550,00 ден.
  • Телешко печење 0,200 кг ... Цена: 500,00 ден.
  • Пилешко печење 0,250 кг ... Цена: 350,00 ден.
  • Свинско печење 0,200 кг ... Цена: 500,00 ден.
  • Дивеч 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден.
  ВАРИВА И ПРИЛОЗИ
  • Домашна погача, парче ... Цена: 20,00 ден.
  • Фино вариво 0,100 кг ... Цена:120,00 ден.
  • Грав тавчe, порција ... Цена:100,00 ден.
  • Динстан ориз 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
  • Грашок на путер 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
  • Пченка 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
  • Компир солен 0,150 кг ... Цена:100,00 ден.
  • Морков на путер 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден.
  • Сос од печурки 0,100 кг ... Цена:100,00 ден.
  • Помфрит, порција ... Цена:80,00 ден.
  • Помфрит со сирење, порција ... Цена:110,00 ден.
  • Јајце,парче ... Цена:40,00 ден.
  • Нафора, порција ... Цена:100,00 ден.(леб,сирење)
  • Макало 0,120 кг ... Цена:120,00 ден.
  • Пинџур 0,120 кг ... Цена:120,00 ден.
  • Ајвар 0,100 кг ... Цена:120,00 ден.
  • Пиперка, парче ... Цена: 30,00 ден.
  • Кромид млад, парче ... Цена: 20,00 ден.
  САЛАТИ
  • Шопска салата 0,250 кг ... Цена: 130,00 ден. (домат,краставици,сирење)
  • Македонска салата ... Цена: 120,00 ден.(домат, краставица, кромид, печена пиперка)
  • Селска салата 0,250 кг ... Цена: 120,00 ден. (домат, кромид, пиперка)
  • Егејска салата 0,250 кг ... Цена: 150,00 ден. (домат, краставица, кромид, сирење, маслинки)
  • Мешана салата 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (зелка, марула, морков, домат, краставица)
  • Домати салата 0,450 кг ... Цена: 100,00 ден. (домат, кромид)
  • Краставица салата 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден. (краставица, магданос)
  • Мимоза 0,150 кг ... Цена: 120,00 ден. (марула, јајце варено)
  • Марула 0,150кг ... Цена: 100,00 ден. Зелка 0,150 кг ... Цена: 90,00 ден. Грав салата 0,150 кг Цена: 100,00 ден. (грав, кромид, домат, маслинки, магдонос)
  • Компир салата 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (компир, кромид, бибер)
  • Салата од јајца ... Цена: 90,00 ден.
  • Маслинки порција 0,100 кг ... Цена: 100,00 ден.
  • Пиперки салата 0,120 кг ... Цена: 100,00 ден. (пиперки печени, лук, магдонос)
  • Туршија - сезонска 0,150 кг ... Цена: 80,00 ден. (кисели крастацици, карфиол, морков, домат, пиперка)
  • Цезар салата 0,300 кг ... Цена: 180,00 ден. (зелена салата, пилешко, домат, пченка, маслинки, кубети, дресинг)
  • Рукола Солета 0,200 кг ... Цена: 180,00 ден. (рукола, домат, пармезан)
  • Туна салата 0,200 кг ... Цена: 170,00 ден. (зелена салата, туна, пченка, маслинки)
  • Салата моцарела 0,200 кг ... Цена: 160,00 ден. (домати, моцарела, босилек, маслиново масло)
  • Национал салата 0,300 кг ... Цена: 200,00 ден. (зелена салата, рукола, шампињони, кашкавал, kраставица, јајце, пршута, маслинки)
  ДЕСЕРТИ
  • Куп "Национал" порција ... Цена: 150,00 ден. (свежо овошје, сладолед, шлаг)
  • Палачинки "Национал" парче (свежо овошје, сладолед, шлаг, мед, ореви) ... Цена: 200,00 ден.
  • Овошна салата, порција ... Цена: 150,00 ден. (свежо мешано овошје)
  • Баклава, парче ... Цена: 100,00 ден.
  • Парфе, парче ... Цена: 80,00 ден.
  • Банана сплит, парче ... Цена:150,00 ден. (банана, сладолед, шлаг)
  • Палачинки по избор, парче ... Цена:140,00 ден.
  • Палачинки "Национал" за три особи ... Цена:450,00 ден.(свежо овошје, мед, ореви, шам)
  • Палачинки со банана, парче ... Цена. 70,00 ден. (крем, банана, шлаг, чоколадо)
  • Орасници, парче ... Цена: 80,00 ден.
  • Падобранци, парче ... Цена:80,00 ден.
  • Сладолед порција ... Цена: 120,00 ден.
  • Секси салата ... Цена: 200,00 ден. (мед, ореви)
  • Штрудла,парче ... Цена: 90,00 ден. (јаболко,ореви)
  • Туфакија, парче ... Цена: 120,00 ден. (ореви, јаболко печено, мед, шлаг)
  • Торта парче ... Цена:100,00 ден.
  • Овошје парче ... Цена:100,00 ден.
  • Тиква ... Цена:100,00 ден. (ореви и шлаг)
  • Топло-ладен колач ... Цена: 150,00 ден.
  АПЕТИСАНИ
  • Лешник 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
  • Бадем 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
  • Ф,стак 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
  • Апетисани мешани 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден. (лешник, бадем, ф,стак)
  ПИЦИ
  • Национал ... Цена: 330,00 ден. (домат, кашкавал, шунка, свински врат, кулен, јајце, печеница, маслинки, феферони, павлака, печурки)
  • Капричиоза ... Ценa: 280,00 ден. (домат, кашкавал, шунка, печурки)
  • Диавола ... Цена: 290,00 ден. (домат, кашкавал, кулен, феферони, печурки)
  • Карбонара ... Цена: 290,00 ден. (домат ,кашкавал, суџук, печурки, јајца)
  • Наполитана ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, печурки)
  • Кватро стаџоне ... Цена: 300,00 ден. (домат, кашкавал, сланина, туна, шунка, печурки)
  • Вегетаријана ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, пиперки, сирење)
  • Везувио ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, шунка)
  • Рустика ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, колбас, кромид, печурки)
  • Рио маре ... Цена: 300,00 ден. (домат, кашкавал, туна)
  • Калцоне ... Цена: 320,00 ден. (преклопена капричиоза)
  • Маргарита ... Цена: 260,00 ден. (домат, кашкавал)
  • Гранде ... Цена: 500,00 ден. (од сите врсти)
  • Гранде Национал ... Цена: 600,00 ден.
  • Пастрмајлија ... Цена: 250,00 ден. (по желба)
  ЖЕСТОКИ ПИЈАЛОЦИ
  • Лозова бела "Тиквеш" 0,050 л ... Цена 60,00 ден.
  • Лозова жолта "Тиквеш" 0,050 л ... Цена
  • 60,00 ден.
  • Лозова ракија VS ***"Тиквеш"0,050л ... Цена:80,00 ден.
  • Лозова жолта" Бовин" 0,050л ... Цена:80,00 ден.
  • Марков манастир"Сковин"0,050 л ... Цена:80,00 ден.
  • Антика 5 0,050 л ... Цена:80,00 ден.
  • Стара жолта Неготино 0,050 л ... Цена:80,00 ден.
  • Мастика Струмичка 0,050 л ... Цена:70,00 ден.
  • ВОТКА
  • Вотка Вигор 0,040 л ... Цена:80,00 ден.
  • Вотка Абсолут 0,040л ... Цена: 150,00 ден.
  • Вотка Смирноф 0,040 л ... Цена:150,00 ден.
  • Текили 0,030 л ... Цена:150,00 ден.
  • ЏИН
  • Џин Сакс 0,040 л ... Цена:80,00 ден.
  • Џин Гордоне 0,040л ... Цена:150,00 ден.
  • ВИСКИ
  • Jameson 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • White horse 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Old Smuggler0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Ballantine`s 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Ballantine`s "12" 0,040л... Цена 300,00 ден.
  • Dimple 0,040л ... Цена 300,00 ден.
  • Chivas Regal 0,040л ... Цена 300,00 ден.
  • Jack Daniel`s 0,040л ... Цена 300,00 ден.
  • Johnie Walker Red Label 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Johnie Walker Black Label "12" 0,040л ... Цена 350,00 ден.
  • Tullamore Dew 0,040л ... Цена 170,00 ден.
  • William Grant`s 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Crown Rojal 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Medley`s 0,040л ... Цена 180,00 ден.
  • Johan Player Specijal 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • J&B 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • БУРБОНИ
  • Four roses 0,040л ... Цена 180,00 ден.
  • Jim Beam 0,040л Цена ... 200,00 ден.
  • Penny Packer 0,040л Цена ... 180,00 ден.
  • КОЊАК
  • Реми мартин 0,040л ... Цена 350,00 ден.
  • Хенеси 0,040л ... Цена 350,00 ден.
  • Курвоазие ВС 0,040л ... Цена 350,00 ден.
  • БРЕНДИ
  • Бадел 0,040л ... Цена 80,00 ден.
  • Шток 0,040л ... Цена 120,00 ден.
  • Цезар 0,040л ... Цена 80,00 ден.
  • Рубин 0,040л ... Цена 80,00 ден.
  • ГОРКИ ПИЈАЛОЦИ
  • Jegermeister 0,030л ... Цена 150,00 ден.
  • Biter 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Campari 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Pelinkovec 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Amaro 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • ЛИКЕРИ
  • Мартини црвено 0,050л ... Цена 150,00 ден.
  • Мартини бело 0,050л ... Цена 150,00 ден.
  • Цинзано розе 0,050л ... Цена 150,00 ден.
  • Вермут Бадел 0,050л ... Цена 120,00 ден.
  • Ириш мист 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Милбао 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Тиа Мариа 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Болс 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Ментол 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Шери бренди 0,040л ... Цена 150,00 ден.
  • Беилис 0,040л ... Цена ... 150,00 ден.
  • РУМ
  • Рум 0,040 л ... Цена: 80,00 ден.
  • Рум Бакарди 0,040 л ... Цена 150,00 ден.
  КОКТЕЛИ
  • Мохито 0,200 л ... Цена: 200,00 ден. (светол рум, лиме, нане, сода,шеќер)
  • Куба Либре 0,200 л ... Цена: 180,00 ден. (светол рум, кола, сок од лиме)
  • Класик Маргарита 0,200 л ... Цена: 180,00 ден. (текила, трипл сец, сок од лимон)
  • Лонг аиланд ајс ти 0,200 л ... Цена: 250,00 ден. (вотка, џин, текила, светол рум, трипл сец, сок од лимон, кола)
  • Пина Колада 0,200 л ... Цена: 200,00 ден. (светол рум, кокос, сок од ананас)
  • БЕЗАЛКОХОЛНИ КОКТЕЛИ
  • Мојито 0,200 л ... Цена:130,00 ден. (нане, сода, шеќер
  • Вирџин Колада 0,200 л ... Цена:130,00 ден. (кокос, сок од ананас)
  • Вирџин Сан Франциско 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од портокал,сок од банана,гренадин)
  • Синдерела 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од лимон,сок од портокал,сок од ананас,гренадин)
  • Алиса во земјата на чудата 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од портокал,сок од ананас,сок од дренки,хопла слатка,гренадин)
  ПИВО
  • Пиво Скопско 0,500 л ... Цена: 90,00 ден.
  • Пиво Скопско 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
  • Хаинекен 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Туборг 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Лашко светло 0,330 л ... Цена: 110,00 ден.
  • Лашко темно 0,330 л ... Цена: 110,00 ден.
  • Бекс 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Амстел 0,330 л ... Цена: 100,00 ден.
  • Точено пиво 0,500 л ... Цена: 90,00 ден.
  • Точено пиво 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
  • Златен Даб 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
  ВИНА ПЕНЛИВИ
  • Милион 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Фрушкогорски бисер 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ШАМПАЊ
  • Моет ... Цена: 6000,00 ден.
  • Дом Перињон ... Цена: 15.000,00 ден.
  ВИНСКА КАРТА
  • ВИНАРИЈА ТИКВЕШ БЕЛИ ВИНА
  • Смедеревка 1л ... Цена: 300,00 ден.
  • Траминец 0,750л ... Цена: 490,00 ден.
  • Александрија 0,750 л ... Цена : 490,00 ден.
  • Шардоне 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
  • Темјаника 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
  • Совињон бланк ... Цена: 490,00 ден.
  • Александрија Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Кавадарка 1л ... Цена: 300,00 ден.
  • Розе 1 л ... Цена:300,00 ден.
  • Т,га за југ 0,750 л ... Цена: 550,00 ден.
  • Александрија 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
  • Розе 0,750 л ? ... Цена: 490,00 ден
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
  • Александрија црвено Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • СПЕЦИЈАЛНА СЕЛЕКЦИЈА БЕЛИ
  • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Траминец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Темјаника 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • СПЕЦИЈАЛНА СЕЛЕКЦИЈА ЦРВЕНИ
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Вранец 0,750 л ... Цена : 1000,00 ден.
  • LIMITET EDITION ТИКВЕШ
  • БЕЛИ ВИНА
  • Шардоне Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Вранец Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
  • Мерло Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
  • Кабернет Совињон Барик 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
  • БЕЛИ ВИНА 0.200л
  • Траминец 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
  • Александрија 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА 0,200л
  • Т,га за југ 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
  • Александрија 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
  • ВИНАРИЈА БОВИН
  • БЕЛИ ВИНА
  • Шардоне 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Мускат 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
  • Синфони 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
  • Траминец 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
  • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Дисан 0,750 л ... Цена: 2700,00 ден.
  • Дарон 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Мерлот 0,750 л ... Цена. 1000,00 ден.
  • Вранец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Александар 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Император 0,750 л ... Цена: 2700,00 ден.
  • Свети Трифун 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
  • Премиер 0,500 л ... Цена: 3000,00 ден.
  • БЕЛИ ВИНА 0,187 л
  • Шардоне 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
  • Мускат 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Мерлот 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
  • Кабернет Совињон0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
  • Александар 0,250 л ... Цена: 500,00 ден.
  • ВИНАРИЈА СКОВИН
  • БЕЛИ ВИНА
  • Совињон Бланк 0,750л ... Цена.: 1000,00 ден.
  • Шардоне 0,750л ... Цена. 1000,00 ден.
  • Мускат 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Семијон 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Марков манастир 0,750л ... Цена: 1800,00 ден.
  • Теран 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Вранец 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Кале 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Скупи Куве 0,750л ... Цена: 2700,00 ден.
  • Сирах Кабернет 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • БЕЛИ ВИНА 0,200л
  • Мускат 0,200л ... Цена: 150,00 ден.
  • Шардоне 0,200л ... Цена:150,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА 0,200л
  • Кале 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
  • Сирах Кабернет 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
  • Македонско црвено 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
  • ВИНАРИЈА ВИЛА МАРИЈА
  • БЕЛИ ВИНА
  • Ризлинг 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
  • Совињон Бланк 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
  • Плавец 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
  • Мерлот 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Вранец 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Розе 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
  • Плава крв 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • БЕЛИ ВИНА 0,200л
  • Ризлинг 0,200 л ... Цена: 140,00 ден.
  • ШАТО ДЕМИР КАПИЈА
  • БЕЛИ ВИНА БАРИК
  • Совињон Бланк ... Цена: 1000,00 ден.
  • Ризлинг 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА БАРИК Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Вранец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНАРИЈА ДУДИН
  • БЕЛИ ВИНА
  • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
  • Акрато 0,750 л ... Цена: 2600,00 ден.
  • ВИНАРИЈА ДИСАН ХИЛС
  • БЕЛИ ВИНА
  • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • Совињон Бланк 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ЦРВЕНИ ВИНА
  • Розе 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
  • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ЈОСТЕЛА 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ПИВКА 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ЃОРЧЕВ 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ПОПОВА КУЛА 0,750л ... Цена: 1200,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА КИТВИН 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ГРКОВ 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ЧЕКОРОВ 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  • ВИНА ВИНАРИЈА ИМАКО 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
  БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Фанта 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Кока Кола 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Тоник 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Спрајт 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Швепс 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Густи сок 0,200 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Џус портокал 0,200 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Природен сок лимон 0,250 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Природен сок портокал 0,250 л ... Цена:120,00 ден.
  • Доматен џус 0,200 л ... Цена: 100,00 ден.
  • Фруктал 0,200 л ... Цена: 120,00 ден.
  • МИНЕРАЛНИ ВОДИ
  • ГАЗИРАНИ
  • Пелистерка 1 л (0,750)... Цена: 100,00 ден.
  • Студенац 0,750 л ... Цена:120,00 ден.
  • Пелистерка 0,250 л ... Цена: 40,00 ден.
  • Горска 0,250 л ... Цена: 50,00 ден.
  • НЕГАЗИРАНИ
  • Горска 1 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Студена 0,750 л ... Цена: 120,00 ден.
  • Роса 0,330 л ... Цена: 50,00 ден.
  • Горска 0,250 л ... Цена: 50,00 ден.
  • Пелистерка 0,330 л ... Цена:50,00 ден.
  • КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
  • Чај ... Цена: 50,00 ден.
  • Ладен чај 0,250 л ... Цена: 100,00 ден.
  • Македонско кафе ... Цена: 40,00 ден.
  • Еспресо ... Цена: 50,00 ден.
  • Мало макијато ... Цена: 60,00 ден.
  • Макијато ... Цена: 70,00 ден.
  • Капучино ... Цена: 70,00 ден.
  • Нес кафе ... Цена: 100,00 ден.
  • Ладно кафе ... Цена: 120,00 ден.
  • Фрапе ... Цена: 100,00 ден.
  • Ирско кафе ... Цена: 200,00 ден.
  • Топло чоколадо ... Цена: 100,00 ден.
  • Млеко 0,200 л ... Цена: 50,00 ден.
  • Млеко за кафе (парче)... Цена: 20,00 ден.
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Во нашиот пријатен амбиент ќе се чуствувате опуштено и далеку од градската врева во интимна атмосфера ќе уживате во специјалитетите од македонското поднебје.

   Во вечерните часови ќе се разонодувате со звуците на староградската музика.

   Ресторанот "Национал" се наоѓа во строгиот центар на градот, спроти Градскиот Трговски Центар, во зградата на РУ "Кочо Рацин" и Културно информативен центар - Скопје.

   Организираме посебни деловни ручеци и вечери по ваша желба, шведски маси, коктели, банкети, родендени и други видови на забави.

   Мени
   ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Даска "Национал" 0,300 кг. ... Цена : 350,00 ден. (пршут, овчо сирење, биено сирење, овчи кашкавал, полнета пиперка, похован кромид, урнебес,шампињони)
   • Национал ордевер 0,250 кг. ... Цена: 250,00 ден. (крем пилешка, печеница, свински врат, кулен, шунка, сирење, ајдамер, урнебес салата, маслинки)
   • Сирење овчо бело (парче) 0,100 кг. ... Цена: 100,00 ден.
   • Ордевер зелен 0,200 кг. ... Цена: 150,00 ден. (домат, краставици, пиперка, сирење, марула)
   • Урнебес салата 0,150 кг. ... Цена: 120,00 ден. (урда, буковец)
   • Пилешка салата 0,150 кг. ... Цена: 150,00 ден. (пилешко месо, печурки, мајонез)
   • Телешка салата 0,150 кг. ... Цена: 150,00 ден. (телешко месо, печурки, кисели краставици, мајонез)
   • Кајмак (топка) 0,050 кг. ... Цена: 50,00 ден.
   • Кисело млеко 0,150 кг. ... Цена: 80,00 ден.
   • Ладна закуска 0,200 кг. ... Цена: 180,00 ден.
   • (урнебес, сирење, ајдамер, пиперка, домат, краставици, пинџур)
   • Кавијар 0,030 кг. ... Цена: 500,00 ден.
   • Печурки салата 0,100 кг. ... Цена: 120,00 ден. (шампињони, кисели краставици, павлака)
   • Пршута 0,100, кг. ... Цена: 300,00 ден. (свинска/говедска)
   • Тартар бифтек 0,150 кг. ... Цена : 650,00 ден. ( бифтек,сенф,лимон, јајце, капри, кисели краставици, ринглици, зачин)
   • Таратор 0,150 кг. ... Цена: 100,00 ден. (кисело млеко, краставици, лук, ореви)
   • Кораб кашкавал 0,100 кг. ... Цена: 300 ,00 ден. (овчи кашкавал)
   СУПИ И ЧОРБИ
   • Буљон со јајце ... Цена :90,00 ден. (супа,јајце)
   • Чорба од домати ... Цена:90,00 ден. (домати, ориз, магдонос)
   • Говедска супа ... Цена:90,00 ден. (говедско месо, фиде, морков)
   • Пилешка супа ... Цена:90,00 ден. (пилешко месо, фиде, целер, магдонос)
   • Конзуме супа ... Цена: 80,00 ден. (бистра супа)
   • Пилешка крем чорба ... Цена: 100,00 ден. (пилешко месо, морков, легир)
   • Телешка чорба ... Цена:100,00 ден. ден. (тел.месо, кромид, пашканат, морков, компир)
   • Потаж од зарзават ... Цена: 90,00 ден. (варен зеленчук)
   • Потаж од печурки ... Цена: 100,00 ден. (супа, шампињони)
   ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Бекендекс 0,120 кг. ... Цена: 100,00 ден. (3 јајца, сланина)
   • Хемендекс 0,120 кг ... Цена: 100,00 ден. (3 јајца, шунка)
   • Киевска пирошка ... Цена: 120,00 ден. (палачинка, шунка, кашкавал, корнишони)
   • Печурки на жар 0,100 кг. ... Цена: 150,00 ден. (шампињони, масло)
   • Похован кашкавал 0,100 кг. ... Цена: 120,00 ден. (ајдамер, јајце ,презла)
   • Похован мозок 0,100 кг. ... Цена:150,00 ден. (мозок, јајце, презла)
   • Сирење на скара 0,100 кг ... Цена: 120,00 ден.
   • Сарма од зелка(парче) 0,050 кг ... Цена: 40,00 ден.
   • Сарма од лозов лист (парче) 0,050 кг ... Цена: 40,00 ден.
   • Поховани тиквици 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден. (тиквици, јајце, брашно
   • Полнета пиперка со урда 0,150 кг. ... Цена: 100,00 ден. (пиперка,урда,магдонос,морков) Бакардан 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (пченкарно брашно со сирење) Баница-парче ... Цена: 50,00 ден. (тесто,сирење,спанаќ)
   ТЕСТЕНИНИ
   • Лазањи 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (лазањи, мелено месо, кромид, бешамел сос, домати, кашкавал)
   • Тортелини со бел сос 0,200 кг. ... Цена: 300,00 ден. (тортелини, хопла, пармезан)
   • Шпагети со бел сос 0,200 кг ... Цена.:250,00 ден. (шпагети, хопла, пармезан)
   • Шпагети болонез 0,200 кг ... Цена:250,00 ден. (шпагети, мелено месо, домати, кромид, пармезан)
   • Шпагети миланез 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (шпагети, домати, шунка, пармезан)
   • Шпагети фунги 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (шпагети, бел сос, печурки, пармезан)
   • Макарони 0,200 кг ... Цена: 250,00 ден. (макарони, сирење, јајце, млеко)
   РИБИ
   • Калифорниска пастрмка 1 кг. ... Цена: 1100,00 ден.
   • Крап 1 кг. ... Цена:1200,00 ден.
   • Белвица 1 кг. ... Цена: 1500,00 ден.
   • Речна пастрмка 1 кг. ... Цена: 1200,00 ден.
   • Жабји батаци 0,200 кг. ... Цена:400,00 ден.
   • Салата од морски плодови 0,150 кг ... Цена 400,00 ден. (школки, лигњи, лобстер, сурими стапчиња, марула, кисели краставички)
   • Морска риба (орада, бранцин) 1 кг ... Цена 2200,00 ден.
   • Салата од лигњи 0,150 кг ... Цена: 250,00 ден. (лигњи ,марула, морков, лимон, кисели краставички)
   • Октопод салата 0,150 кг ... Цена:500,00 ден. (октопод, морков, марула, кисели краставички, лимон)
   • Морски коктел 0,150 кг ... Цена:800,00 ден. (лигњи, шкампи, школки, лобстер, сурими стапчиња,ориз)
   • Октопод 0,200 кг ... Цена: 800,00 ден.
   • Шкампи 0,200 кг ... Цена: 1.200,00 ден.
   • Школки 0,200 кг ... Цена: 450,00 ден.
   • Лигњи на жар 0,250 кг ... Цена: 450,00 ден.
   • Лигњи поховани 0,200 кг ... Цена: 400,00 ден. (лигњи, јајце, презла)
   • Полнети лигњи 0,250 кг ... Цена: 450,00 ден. (лигњи, кашкавал, шунка, кисели краставички,ориз)
   ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
   • Бифтек на жар 0,250 кг ... Цена: 800,00 ден. (телешки бифтек, маслиново масло)
   • Бифтек со печурки 0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (телешки бифтек, шампињони сос)
   • Бифтек со јајце 0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (телешки бифтек, јајце)
   • Бифтек "Соте Строганов" 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, кисели краставички, еспањол сос, кромид)
   • Бифтек со фефер сос 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, бел сос, зелен бибер)
   • Телешки медаљони со печурки 0,240 кг ... Цена: 850,00 ден. (телешки бифтек, еспањол сос, сос од шампињони)
   • Филе мињон 0,240 кг ... Цена: 640,00 ден. (свинско филе, еспањол сос, шампињони)
   • Филе на жар 0,250 кг ... Цена: 590,00 ден.
   • Полнето филе 0,300 кг ... Цена:640,00 ден. (свинско филе, шунка, кашкавал, печурки)
   • Епиграм за две особи 0,600 кг ... Цена:800,00 ден. (рамстек, пилешко, свинско месо)
   • Шатобријан за две особи 0,500 кг ... Цена: 1500,00 ден. (телешки бифтек, овошје)
   • Селско месо 0,250 кг ... Цена: 350,00 ден. (свинско месо, мелено месо, шампињони, еспањол сос)
   • Бечка шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (свинско месо, јајце, презла, тартар сос)
   • Париска шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (свинско месо, јајце, тартар сос)
   • Натур шницла 0,200 кг ... Цена: 280,00 ден. (телешко месо, сос, лук)
   • Аџиски кебап0,250 кг ... Цена:850,00 ден. (бифтек, пиперка, домат, кромид, сос)
   • Телешки мускул со печурки 0,250 кг ... Цена: 370,00 ден. Мускул ,печурки, еспањол сос)
   • Коленица-градинарски начин 0,350 кг ... Цена: 370,00 ден. (свинска коленица, шампињони, пченка, грашок, морков)
   НАЦИОНАЛНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • Национал тава 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден. (свинско, пилешко, телешко месо, шампињони, зарзават, павлака, јајце, еспањол сос)
   • Национал грне 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден. (свинско, пилешко, кашкавал, сланина, тиквици, кромид, домат)
   • Национал кула 0,250 кг ... Цена: 480,00 ден. (бифтек, филе дипломатик, поховано пилешко, свински врат, јаболко)
   • Македонска тава 0,250 кг ... Цена: 360,00 ден. (свинско месо, шампињони, кашкавал, пиперка ,праз)
   • Аргатска закуска ... Цена: 380,00 ден. (свинско мелено месо, шампињони, еспањол сос)
   • Александар Македонски 0,250 кг ... Цена:660,00 ден.(рамстек, свинско месо, свински врат, кашкавал, сланина, кајмак, печурки, сос)
   • Специјалитет Александрија 0,220 кг ... Цена:610,00 ден.(свинско месо, кашкавал, мозок, лук)
   • Вардарско грне 0,250 кг ... Цена: 380,00 ден(свинско, пилешко, телешко месо, сланина, кашкавал, сос од зарзават)
   • Скопска вешалица 0,200 кг... Цена: 350,00 ден. (свинско месо, печеница, кајмак)
   • Плескавица "Национал" 0,250 кг ... Цена: 250,00 ден.(мелено месо, свински врат, ајдамер, кајмак)
   • Задушено јагнешко во тава 0,250 кг ... Цена:650,00 ден.(јагнешко печење, еспањол сос, зеленчук, печурки)
   СКАРА
   • Увијач 0,160 кг ... Цена: 170,00 ден. (свинско месо, кашкавал, сланина)
   • Вешалица 0,130 кг ... Цена: 150,00 ден.(свинско месо)
   • Кременадла 0.160 кг ... Цена: 150,00 ден. (свинско месо со коска)
   • Ражнич 0.130 кг ... Цена: 150,00 ден. (свинско месо)
   • Колбас 0,150 кг ... Цена: 150,00 ден.
   • Џигер 0,150 кг ... Цена: 130,00 ден. (јунешки џигер)
   • Плескавица 0,150 кг ... Цена: 130,00 ден. (мелено месо)
   • Пилешки стек 0,130 кг ... Цена: 150,00 ден. (пилешко бело месо)
   • Чадена вешалица 0,130 кг ... Цена: 180,00 ден. (чадено месо)
   • Мешано месо на жар 0,300 кг ... Цена:350,00 ден. (свинско, пилешко, увијач, ражнич, џигер, плескавица, сланина, колбас)
   • Полнета вешалица 0,200 кг ... Цена: 200,00 ден. (свинско месо, кашкавал, шунка)
   • Шарска плескавица 0,200 кг ... Цена:250,00 ден. (мелено месо, кашкавал)
   • Дипломатски ражнич 0,150 кг ... Цена: 170,00 ден. (свинско месо,сланина)
   • Шашлинг 0,150 кг ... Цена: 180,00 ден. (свинско, пилешко месо, пиперка, домат ,кромид)
   ПЕЧЕЊА
   • Јагнешко печење 0,250 кг ... Цена: 600,00 ден.
   • Прасечко печење 0,250 кг ... Цена: 550,00 ден.
   • Телешко печење 0,200 кг ... Цена: 500,00 ден.
   • Пилешко печење 0,250 кг ... Цена: 350,00 ден.
   • Свинско печење 0,200 кг ... Цена: 500,00 ден.
   • Дивеч 0,250 кг ... Цена: 850,00 ден.
   ВАРИВА И ПРИЛОЗИ
   • Домашна погача, парче ... Цена: 20,00 ден.
   • Фино вариво 0,100 кг ... Цена:120,00 ден.
   • Грав тавчe, порција ... Цена:100,00 ден.
   • Динстан ориз 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
   • Грашок на путер 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
   • Пченка 0,100 кг ... Цена:80,00 ден.
   • Компир солен 0,150 кг ... Цена:100,00 ден.
   • Морков на путер 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден.
   • Сос од печурки 0,100 кг ... Цена:100,00 ден.
   • Помфрит, порција ... Цена:80,00 ден.
   • Помфрит со сирење, порција ... Цена:110,00 ден.
   • Јајце,парче ... Цена:40,00 ден.
   • Нафора, порција ... Цена:100,00 ден.(леб,сирење)
   • Макало 0,120 кг ... Цена:120,00 ден.
   • Пинџур 0,120 кг ... Цена:120,00 ден.
   • Ајвар 0,100 кг ... Цена:120,00 ден.
   • Пиперка, парче ... Цена: 30,00 ден.
   • Кромид млад, парче ... Цена: 20,00 ден.
   САЛАТИ
   • Шопска салата 0,250 кг ... Цена: 130,00 ден. (домат,краставици,сирење)
   • Македонска салата ... Цена: 120,00 ден.(домат, краставица, кромид, печена пиперка)
   • Селска салата 0,250 кг ... Цена: 120,00 ден. (домат, кромид, пиперка)
   • Егејска салата 0,250 кг ... Цена: 150,00 ден. (домат, краставица, кромид, сирење, маслинки)
   • Мешана салата 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (зелка, марула, морков, домат, краставица)
   • Домати салата 0,450 кг ... Цена: 100,00 ден. (домат, кромид)
   • Краставица салата 0,150 кг ... Цена: 100,00 ден. (краставица, магданос)
   • Мимоза 0,150 кг ... Цена: 120,00 ден. (марула, јајце варено)
   • Марула 0,150кг ... Цена: 100,00 ден. Зелка 0,150 кг ... Цена: 90,00 ден. Грав салата 0,150 кг Цена: 100,00 ден. (грав, кромид, домат, маслинки, магдонос)
   • Компир салата 0,200 кг ... Цена: 100,00 ден. (компир, кромид, бибер)
   • Салата од јајца ... Цена: 90,00 ден.
   • Маслинки порција 0,100 кг ... Цена: 100,00 ден.
   • Пиперки салата 0,120 кг ... Цена: 100,00 ден. (пиперки печени, лук, магдонос)
   • Туршија - сезонска 0,150 кг ... Цена: 80,00 ден. (кисели крастацици, карфиол, морков, домат, пиперка)
   • Цезар салата 0,300 кг ... Цена: 180,00 ден. (зелена салата, пилешко, домат, пченка, маслинки, кубети, дресинг)
   • Рукола Солета 0,200 кг ... Цена: 180,00 ден. (рукола, домат, пармезан)
   • Туна салата 0,200 кг ... Цена: 170,00 ден. (зелена салата, туна, пченка, маслинки)
   • Салата моцарела 0,200 кг ... Цена: 160,00 ден. (домати, моцарела, босилек, маслиново масло)
   • Национал салата 0,300 кг ... Цена: 200,00 ден. (зелена салата, рукола, шампињони, кашкавал, kраставица, јајце, пршута, маслинки)
   ДЕСЕРТИ
   • Куп "Национал" порција ... Цена: 150,00 ден. (свежо овошје, сладолед, шлаг)
   • Палачинки "Национал" парче (свежо овошје, сладолед, шлаг, мед, ореви) ... Цена: 200,00 ден.
   • Овошна салата, порција ... Цена: 150,00 ден. (свежо мешано овошје)
   • Баклава, парче ... Цена: 100,00 ден.
   • Парфе, парче ... Цена: 80,00 ден.
   • Банана сплит, парче ... Цена:150,00 ден. (банана, сладолед, шлаг)
   • Палачинки по избор, парче ... Цена:140,00 ден.
   • Палачинки "Национал" за три особи ... Цена:450,00 ден.(свежо овошје, мед, ореви, шам)
   • Палачинки со банана, парче ... Цена. 70,00 ден. (крем, банана, шлаг, чоколадо)
   • Орасници, парче ... Цена: 80,00 ден.
   • Падобранци, парче ... Цена:80,00 ден.
   • Сладолед порција ... Цена: 120,00 ден.
   • Секси салата ... Цена: 200,00 ден. (мед, ореви)
   • Штрудла,парче ... Цена: 90,00 ден. (јаболко,ореви)
   • Туфакија, парче ... Цена: 120,00 ден. (ореви, јаболко печено, мед, шлаг)
   • Торта парче ... Цена:100,00 ден.
   • Овошје парче ... Цена:100,00 ден.
   • Тиква ... Цена:100,00 ден. (ореви и шлаг)
   • Топло-ладен колач ... Цена: 150,00 ден.
   АПЕТИСАНИ
   • Лешник 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
   • Бадем 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
   • Ф,стак 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден.
   • Апетисани мешани 0,100 кг ... Цена: 150,00 ден. (лешник, бадем, ф,стак)
   ПИЦИ
   • Национал ... Цена: 330,00 ден. (домат, кашкавал, шунка, свински врат, кулен, јајце, печеница, маслинки, феферони, павлака, печурки)
   • Капричиоза ... Ценa: 280,00 ден. (домат, кашкавал, шунка, печурки)
   • Диавола ... Цена: 290,00 ден. (домат, кашкавал, кулен, феферони, печурки)
   • Карбонара ... Цена: 290,00 ден. (домат ,кашкавал, суџук, печурки, јајца)
   • Наполитана ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, печурки)
   • Кватро стаџоне ... Цена: 300,00 ден. (домат, кашкавал, сланина, туна, шунка, печурки)
   • Вегетаријана ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, пиперки, сирење)
   • Везувио ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, шунка)
   • Рустика ... Цена: 270,00 ден. (домат, кашкавал, колбас, кромид, печурки)
   • Рио маре ... Цена: 300,00 ден. (домат, кашкавал, туна)
   • Калцоне ... Цена: 320,00 ден. (преклопена капричиоза)
   • Маргарита ... Цена: 260,00 ден. (домат, кашкавал)
   • Гранде ... Цена: 500,00 ден. (од сите врсти)
   • Гранде Национал ... Цена: 600,00 ден.
   • Пастрмајлија ... Цена: 250,00 ден. (по желба)
   ЖЕСТОКИ ПИЈАЛОЦИ
   • Лозова бела "Тиквеш" 0,050 л ... Цена 60,00 ден.
   • Лозова жолта "Тиквеш" 0,050 л ... Цена
   • 60,00 ден.
   • Лозова ракија VS ***"Тиквеш"0,050л ... Цена:80,00 ден.
   • Лозова жолта" Бовин" 0,050л ... Цена:80,00 ден.
   • Марков манастир"Сковин"0,050 л ... Цена:80,00 ден.
   • Антика 5 0,050 л ... Цена:80,00 ден.
   • Стара жолта Неготино 0,050 л ... Цена:80,00 ден.
   • Мастика Струмичка 0,050 л ... Цена:70,00 ден.
   • ВОТКА
   • Вотка Вигор 0,040 л ... Цена:80,00 ден.
   • Вотка Абсолут 0,040л ... Цена: 150,00 ден.
   • Вотка Смирноф 0,040 л ... Цена:150,00 ден.
   • Текили 0,030 л ... Цена:150,00 ден.
   • ЏИН
   • Џин Сакс 0,040 л ... Цена:80,00 ден.
   • Џин Гордоне 0,040л ... Цена:150,00 ден.
   • ВИСКИ
   • Jameson 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • White horse 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Old Smuggler0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Ballantine`s 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Ballantine`s "12" 0,040л... Цена 300,00 ден.
   • Dimple 0,040л ... Цена 300,00 ден.
   • Chivas Regal 0,040л ... Цена 300,00 ден.
   • Jack Daniel`s 0,040л ... Цена 300,00 ден.
   • Johnie Walker Red Label 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Johnie Walker Black Label "12" 0,040л ... Цена 350,00 ден.
   • Tullamore Dew 0,040л ... Цена 170,00 ден.
   • William Grant`s 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Crown Rojal 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Medley`s 0,040л ... Цена 180,00 ден.
   • Johan Player Specijal 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • J&B 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • БУРБОНИ
   • Four roses 0,040л ... Цена 180,00 ден.
   • Jim Beam 0,040л Цена ... 200,00 ден.
   • Penny Packer 0,040л Цена ... 180,00 ден.
   • КОЊАК
   • Реми мартин 0,040л ... Цена 350,00 ден.
   • Хенеси 0,040л ... Цена 350,00 ден.
   • Курвоазие ВС 0,040л ... Цена 350,00 ден.
   • БРЕНДИ
   • Бадел 0,040л ... Цена 80,00 ден.
   • Шток 0,040л ... Цена 120,00 ден.
   • Цезар 0,040л ... Цена 80,00 ден.
   • Рубин 0,040л ... Цена 80,00 ден.
   • ГОРКИ ПИЈАЛОЦИ
   • Jegermeister 0,030л ... Цена 150,00 ден.
   • Biter 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Campari 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Pelinkovec 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Amaro 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • ЛИКЕРИ
   • Мартини црвено 0,050л ... Цена 150,00 ден.
   • Мартини бело 0,050л ... Цена 150,00 ден.
   • Цинзано розе 0,050л ... Цена 150,00 ден.
   • Вермут Бадел 0,050л ... Цена 120,00 ден.
   • Ириш мист 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Милбао 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Тиа Мариа 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Болс 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Ментол 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Шери бренди 0,040л ... Цена 150,00 ден.
   • Беилис 0,040л ... Цена ... 150,00 ден.
   • РУМ
   • Рум 0,040 л ... Цена: 80,00 ден.
   • Рум Бакарди 0,040 л ... Цена 150,00 ден.
   КОКТЕЛИ
   • Мохито 0,200 л ... Цена: 200,00 ден. (светол рум, лиме, нане, сода,шеќер)
   • Куба Либре 0,200 л ... Цена: 180,00 ден. (светол рум, кола, сок од лиме)
   • Класик Маргарита 0,200 л ... Цена: 180,00 ден. (текила, трипл сец, сок од лимон)
   • Лонг аиланд ајс ти 0,200 л ... Цена: 250,00 ден. (вотка, џин, текила, светол рум, трипл сец, сок од лимон, кола)
   • Пина Колада 0,200 л ... Цена: 200,00 ден. (светол рум, кокос, сок од ананас)
   • БЕЗАЛКОХОЛНИ КОКТЕЛИ
   • Мојито 0,200 л ... Цена:130,00 ден. (нане, сода, шеќер
   • Вирџин Колада 0,200 л ... Цена:130,00 ден. (кокос, сок од ананас)
   • Вирџин Сан Франциско 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од портокал,сок од банана,гренадин)
   • Синдерела 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од лимон,сок од портокал,сок од ананас,гренадин)
   • Алиса во земјата на чудата 0,200 л ... Цена: 130,00 ден. (сок од портокал,сок од ананас,сок од дренки,хопла слатка,гренадин)
   ПИВО
   • Пиво Скопско 0,500 л ... Цена: 90,00 ден.
   • Пиво Скопско 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
   • Хаинекен 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Туборг 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Лашко светло 0,330 л ... Цена: 110,00 ден.
   • Лашко темно 0,330 л ... Цена: 110,00 ден.
   • Бекс 0,330 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Амстел 0,330 л ... Цена: 100,00 ден.
   • Точено пиво 0,500 л ... Цена: 90,00 ден.
   • Точено пиво 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
   • Златен Даб 0,330 л ... Цена: 85,00 ден.
   ВИНА ПЕНЛИВИ
   • Милион 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Фрушкогорски бисер 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ШАМПАЊ
   • Моет ... Цена: 6000,00 ден.
   • Дом Перињон ... Цена: 15.000,00 ден.
   ВИНСКА КАРТА
   • ВИНАРИЈА ТИКВЕШ БЕЛИ ВИНА
   • Смедеревка 1л ... Цена: 300,00 ден.
   • Траминец 0,750л ... Цена: 490,00 ден.
   • Александрија 0,750 л ... Цена : 490,00 ден.
   • Шардоне 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
   • Темјаника 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
   • Совињон бланк ... Цена: 490,00 ден.
   • Александрија Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Кавадарка 1л ... Цена: 300,00 ден.
   • Розе 1 л ... Цена:300,00 ден.
   • Т,га за југ 0,750 л ... Цена: 550,00 ден.
   • Александрија 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
   • Розе 0,750 л ? ... Цена: 490,00 ден
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 490,00 ден.
   • Александрија црвено Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • СПЕЦИЈАЛНА СЕЛЕКЦИЈА БЕЛИ
   • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Траминец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Темјаника 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • СПЕЦИЈАЛНА СЕЛЕКЦИЈА ЦРВЕНИ
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Вранец 0,750 л ... Цена : 1000,00 ден.
   • LIMITET EDITION ТИКВЕШ
   • БЕЛИ ВИНА
   • Шардоне Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Вранец Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
   • Мерло Барик 0,750л ... Цена: 1500,00 ден.
   • Кабернет Совињон Барик 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
   • БЕЛИ ВИНА 0.200л
   • Траминец 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
   • Александрија 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА 0,200л
   • Т,га за југ 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
   • Александрија 0,200л ... Цена: 140,00 ден.
   • ВИНАРИЈА БОВИН
   • БЕЛИ ВИНА
   • Шардоне 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Мускат 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
   • Синфони 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
   • Траминец 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
   • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Дисан 0,750 л ... Цена: 2700,00 ден.
   • Дарон 0,750 л ... Цена: 1500,00 ден.
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Мерлот 0,750 л ... Цена. 1000,00 ден.
   • Вранец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Александар 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Император 0,750 л ... Цена: 2700,00 ден.
   • Свети Трифун 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
   • Премиер 0,500 л ... Цена: 3000,00 ден.
   • БЕЛИ ВИНА 0,187 л
   • Шардоне 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
   • Мускат 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Мерлот 0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
   • Кабернет Совињон0,187 л ... Цена: 300,00 ден.
   • Александар 0,250 л ... Цена: 500,00 ден.
   • ВИНАРИЈА СКОВИН
   • БЕЛИ ВИНА
   • Совињон Бланк 0,750л ... Цена.: 1000,00 ден.
   • Шардоне 0,750л ... Цена. 1000,00 ден.
   • Мускат 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Семијон 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Марков манастир 0,750л ... Цена: 1800,00 ден.
   • Теран 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Вранец 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Кале 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Скупи Куве 0,750л ... Цена: 2700,00 ден.
   • Сирах Кабернет 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • БЕЛИ ВИНА 0,200л
   • Мускат 0,200л ... Цена: 150,00 ден.
   • Шардоне 0,200л ... Цена:150,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА 0,200л
   • Кале 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
   • Сирах Кабернет 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
   • Македонско црвено 0,200 л ... Цена: 150,00 ден.
   • ВИНАРИЈА ВИЛА МАРИЈА
   • БЕЛИ ВИНА
   • Ризлинг 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
   • Совињон Бланк 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
   • Плавец 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
   • Мерлот 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Вранец 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Розе 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
   • Плава крв 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • БЕЛИ ВИНА 0,200л
   • Ризлинг 0,200 л ... Цена: 140,00 ден.
   • ШАТО ДЕМИР КАПИЈА
   • БЕЛИ ВИНА БАРИК
   • Совињон Бланк ... Цена: 1000,00 ден.
   • Ризлинг 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА БАРИК Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Вранец 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНАРИЈА ДУДИН
   • БЕЛИ ВИНА
   • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Ризлинг 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Мерлот 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1200,00 ден.
   • Акрато 0,750 л ... Цена: 2600,00 ден.
   • ВИНАРИЈА ДИСАН ХИЛС
   • БЕЛИ ВИНА
   • Шардоне 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Куве 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • Совињон Бланк 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ЦРВЕНИ ВИНА
   • Розе 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
   • Кабернет Совињон 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ЈОСТЕЛА 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ПИВКА 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ЃОРЧЕВ 0,750 л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ПОПОВА КУЛА 0,750л ... Цена: 1200,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА КИТВИН 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ГРКОВ 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ЧЕКОРОВ 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   • ВИНА ВИНАРИЈА ИМАКО 0,750л ... Цена: 1000,00 ден.
   БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Фанта 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Кока Кола 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Тоник 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Спрајт 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Швепс 0,250 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Густи сок 0,200 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Џус портокал 0,200 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Природен сок лимон 0,250 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Природен сок портокал 0,250 л ... Цена:120,00 ден.
   • Доматен џус 0,200 л ... Цена: 100,00 ден.
   • Фруктал 0,200 л ... Цена: 120,00 ден.
   • МИНЕРАЛНИ ВОДИ
   • ГАЗИРАНИ
   • Пелистерка 1 л (0,750)... Цена: 100,00 ден.
   • Студенац 0,750 л ... Цена:120,00 ден.
   • Пелистерка 0,250 л ... Цена: 40,00 ден.
   • Горска 0,250 л ... Цена: 50,00 ден.
   • НЕГАЗИРАНИ
   • Горска 1 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Студена 0,750 л ... Цена: 120,00 ден.
   • Роса 0,330 л ... Цена: 50,00 ден.
   • Горска 0,250 л ... Цена: 50,00 ден.
   • Пелистерка 0,330 л ... Цена:50,00 ден.
   • КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
   • Чај ... Цена: 50,00 ден.
   • Ладен чај 0,250 л ... Цена: 100,00 ден.
   • Македонско кафе ... Цена: 40,00 ден.
   • Еспресо ... Цена: 50,00 ден.
   • Мало макијато ... Цена: 60,00 ден.
   • Макијато ... Цена: 70,00 ден.
   • Капучино ... Цена: 70,00 ден.
   • Нес кафе ... Цена: 100,00 ден.
   • Ладно кафе ... Цена: 120,00 ден.
   • Фрапе ... Цена: 100,00 ден.
   • Ирско кафе ... Цена: 200,00 ден.
   • Топло чоколадо ... Цена: 100,00 ден.
   • Млеко 0,200 л ... Цена: 50,00 ден.
   • Млеко за кафе (парче)... Цена: 20,00 ден.
   Локација
   Инфо

   Ресторан Национал

   Адреса: Булевар Филип Втори Македонски б.б.
   Веб сајт: http://www.restorannacional.com.mk
   Е-пошта: restorannacional@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 110
   Места за седење (надвор): 100
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
   Вид на музика: Македонска, Интернационална, Евергин
   Датум на отворање: 06.30.1999
   Посети на web страницата: 33536
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 977
   РЕЗЕРВИРАЈ