Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Битола

Ресторан Милениум Битола

  Галерија:
  Опис

  Хотел Милениум е атрактивен хотел, конструиран и дизајниран во барок стил, Битолска традиција во нова современа архитектура и беспрекорен ентериер за автентично чувство.

  Ресторанот е лоциран во срцето на Битолскиот Широк сокак-улица која го отсликува времето, историјата, минатото со својата препознатлива архитектонска градба. Само 200м од градскиот цасовник.

  Хотелот располага со 22 стандардни соби,4 луксузни апартмани,ресторан со 50седишта,сепаре за состаноци-лоби бар со 20 седишта, семинарска сала со капацитет од 60 седишта, сопствен паркинг (15 паркинг места)обезбеден со сигурносни камери. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција, минибар, директна телефонска врска, детектори за пожар и чад, автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија и фенови, ексклузивни туш кабини со сауна и џакузи када во апартманите, електронски безбедносен систем клуч-картица, 24 часа рецепција, депозит сеф за секоја соба.

  Инфо

  Ресторан Милениум Битола

  Адреса: Маршал Тито бр.48 (широк сокак)
  Веб сајт: http://www.milleniumpalace.com.mk
  Е-пошта: info@milleniumpalace.com.mk
  Места за седење (внатре): 70
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 15
  Работно време: 07:00-24:00/ 07:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 06.20.2007
  Посети на web страницата: 10246
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • -Кавијар
  • -Коктел од шкампи
  • -Морска салата
  • -Мешан ордевер
  • -Мечен ордевер
  • -Зелен ордевер
  • -Италијанска салата
  • -Пршута
  ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Похован кашкавал
  • -Пирошка
  • -Омлет по желба
  • -Печурки на скара
  РИБНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • -Пастрмка Охридска
  • -Мавровска пастрмка
  МОРСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • -Лигњи (поховани)
  • -Лигњи на скара
  • -Шкампи на скара
  • -Ракчиња во крем сос од печурки
  • -Школки во крем сос од печурки
  СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • -"Милениум" плата
  • -Бифтек "Милениум"
  • -Пилешко "милениум"
  • -Солено свинско филе "Милениум"
  • -Пилешки стек "Милениум"
  • -Шашлик "Милениум"
  • -Завиок "Милениум"
  • -Фасирана шницла
  • -Телешки мускул "Милениум"
  • За сите јадења додаток по желба: солен компир
  • ориз, фино варивоили помфрит.
  ЈАДЕНЈА ПО ПОРАЧКА
  • -Бечка шницла
  • -бифтек во сос од печурки
  • -Рамстек
  • -Соте-Строганов
  • -Медалјони во сос од печурки
  • За сите јадења додаток по желба:солен компир,ориз,фино вариво или помфрит.
  ВАРИВА
  • Мешано вариво во хопла или путер
  • -Помфрит
  • -Пченка варена
  • -ориз динстован
  • -Броколи во хопла или путер
  САЛАТИ
  • -Шопска салата
  • -Македонска салата
  • -Грчка салата
  • -Мешана салата
  • -Краставици/домати
  МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ
  • -Овчо бело сирење
  • -Кравјо бело сирење
  • -Биено сирење
  • -Галички кашкавал
  • -Кашкавал
  • -Кајмак
  • -Павлака
  ДЕСЕРТИ
  • -Овошна салата
  • -Сладолед
  • -Куп "Милениум"
  • -Палачинки по желба
  ВИНСКА КАРТА
  • -БЕЛИ ВИНА
  • -Александрија 0.75л
  • -Александрија 0.20л
  • -Траминец 0.75л
  • -Траминец 0.20л
  • -Бовин 0.75л
  • (Совинјон,Сардоне,Симфони,Рајнски ризлинг,Мускат) -Бовин 0.20л
  • (Сардоне и Мускат)
  • -ЦРВЕНИ ВИНА
  • -Александрија0.75л
  • -Александрија 0.20л
  • -Розе 0.75 л
  • -Бовин Хермес 0.50л
  • -Бовин Дисан0.75 л
  • (Дисан,Сираз,Дарон)
  • -Бовин Премиер 0.75л
  • (Кабернет Совинјон,Александар,Пино Ноар,Мерлот, Вранец, Венус)
  • -Бовин 0.20л
  • -ПОЛУСЛАТКИ ВИНА
  • -Темјаника 0.75л
  • -ТЃ'га за југ 0.75л
  • -ТЃ'га за југ 0.20л
  • -ПЕНЛИВИ ВИНА
  • -Милион
  • -Фрускогорски бисер
  • -САМПАНЈ
  • -Ан де Бурбон 0.75л
  • -Госет 0.75л
  • -Моет&шандон 0.75л
  АПЕРИТИВИ
  • -Кампари
  • -Мартини
  • -Амарето
  • -Горц
  • Јегер
  ЏИН/ВИСКИ
  • Гордоне драј
  • -Балантајн
  • -Џони вокер
  • -Балантајн 12
  • -Џони Вокер12
  • -Џек Даниелс 7
  • -Чивас 12
  • -Димпл 15
  КОЊАК ВИЊАК
  • Мартел ВС
  • -Курвазие
  • -Реми Мартин ВСОП
  • -Метакса
  • -Шток
  • -Вињак Рубин
  • -Бренди
  РАКИИ
  • -Лозова бела/жолта
  • -Мастика
  • -узо
  • -Водка
  • -Водка Смирноф
  • -Антика
  • -Антика"5'
  • -Бовин
  ПИВО
  • Скопско
  • -Златен Даб
  • -Кенбах
  • -Лашко
  • -Златорог
  • -Амстел
  • -Бекс
  • -Хајнекен
  • -Корона
  ЛИКЕРИ
  • Тиа Марија
  • -Бејлис
  • -Крусковац
  • -Шери Бренди
  • -Калуа
  БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Цеден лимон
  • -Цеден портокал
  • -Кока-кола
  • -Фанта/Спрајт
  • -Тоник/Свепс
  • -Фанер
  • -Ладен чај Фанер
  • -Минерална вода
  • -Негазирана
  • -Ладен чај
  ТОПЛИ НАПИТОЦИ
  • -Нес кафе
  • -Ирско кафе
  • -Филтер кафе
  • -Еспресо
  • -Макијато
  • -Капучино
  • -Ајс кафе
  • -Какао,млеко,чај
  • Топло чоколадо
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Хотел Милениум е атрактивен хотел, конструиран и дизајниран во барок стил, Битолска традиција во нова современа архитектура и беспрекорен ентериер за автентично чувство.

   Ресторанот е лоциран во срцето на Битолскиот Широк сокак-улица која го отсликува времето, историјата, минатото со својата препознатлива архитектонска градба. Само 200м од градскиот цасовник.

   Хотелот располага со 22 стандардни соби,4 луксузни апартмани,ресторан со 50седишта,сепаре за состаноци-лоби бар со 20 седишта, семинарска сала со капацитет од 60 седишта, сопствен паркинг (15 паркинг места)обезбеден со сигурносни камери. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција, минибар, директна телефонска врска, детектори за пожар и чад, автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија и фенови, ексклузивни туш кабини со сауна и џакузи када во апартманите, електронски безбедносен систем клуч-картица, 24 часа рецепција, депозит сеф за секоја соба.

   Мени
   ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • -Кавијар
   • -Коктел од шкампи
   • -Морска салата
   • -Мешан ордевер
   • -Мечен ордевер
   • -Зелен ордевер
   • -Италијанска салата
   • -Пршута
   ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Похован кашкавал
   • -Пирошка
   • -Омлет по желба
   • -Печурки на скара
   РИБНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • -Пастрмка Охридска
   • -Мавровска пастрмка
   МОРСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • -Лигњи (поховани)
   • -Лигњи на скара
   • -Шкампи на скара
   • -Ракчиња во крем сос од печурки
   • -Школки во крем сос од печурки
   СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • -"Милениум" плата
   • -Бифтек "Милениум"
   • -Пилешко "милениум"
   • -Солено свинско филе "Милениум"
   • -Пилешки стек "Милениум"
   • -Шашлик "Милениум"
   • -Завиок "Милениум"
   • -Фасирана шницла
   • -Телешки мускул "Милениум"
   • За сите јадења додаток по желба: солен компир
   • ориз, фино варивоили помфрит.
   ЈАДЕНЈА ПО ПОРАЧКА
   • -Бечка шницла
   • -бифтек во сос од печурки
   • -Рамстек
   • -Соте-Строганов
   • -Медалјони во сос од печурки
   • За сите јадења додаток по желба:солен компир,ориз,фино вариво или помфрит.
   ВАРИВА
   • Мешано вариво во хопла или путер
   • -Помфрит
   • -Пченка варена
   • -ориз динстован
   • -Броколи во хопла или путер
   САЛАТИ
   • -Шопска салата
   • -Македонска салата
   • -Грчка салата
   • -Мешана салата
   • -Краставици/домати
   МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ
   • -Овчо бело сирење
   • -Кравјо бело сирење
   • -Биено сирење
   • -Галички кашкавал
   • -Кашкавал
   • -Кајмак
   • -Павлака
   ДЕСЕРТИ
   • -Овошна салата
   • -Сладолед
   • -Куп "Милениум"
   • -Палачинки по желба
   ВИНСКА КАРТА
   • -БЕЛИ ВИНА
   • -Александрија 0.75л
   • -Александрија 0.20л
   • -Траминец 0.75л
   • -Траминец 0.20л
   • -Бовин 0.75л
   • (Совинјон,Сардоне,Симфони,Рајнски ризлинг,Мускат) -Бовин 0.20л
   • (Сардоне и Мускат)
   • -ЦРВЕНИ ВИНА
   • -Александрија0.75л
   • -Александрија 0.20л
   • -Розе 0.75 л
   • -Бовин Хермес 0.50л
   • -Бовин Дисан0.75 л
   • (Дисан,Сираз,Дарон)
   • -Бовин Премиер 0.75л
   • (Кабернет Совинјон,Александар,Пино Ноар,Мерлот, Вранец, Венус)
   • -Бовин 0.20л
   • -ПОЛУСЛАТКИ ВИНА
   • -Темјаника 0.75л
   • -ТЃ'га за југ 0.75л
   • -ТЃ'га за југ 0.20л
   • -ПЕНЛИВИ ВИНА
   • -Милион
   • -Фрускогорски бисер
   • -САМПАНЈ
   • -Ан де Бурбон 0.75л
   • -Госет 0.75л
   • -Моет&шандон 0.75л
   АПЕРИТИВИ
   • -Кампари
   • -Мартини
   • -Амарето
   • -Горц
   • Јегер
   ЏИН/ВИСКИ
   • Гордоне драј
   • -Балантајн
   • -Џони вокер
   • -Балантајн 12
   • -Џони Вокер12
   • -Џек Даниелс 7
   • -Чивас 12
   • -Димпл 15
   КОЊАК ВИЊАК
   • Мартел ВС
   • -Курвазие
   • -Реми Мартин ВСОП
   • -Метакса
   • -Шток
   • -Вињак Рубин
   • -Бренди
   РАКИИ
   • -Лозова бела/жолта
   • -Мастика
   • -узо
   • -Водка
   • -Водка Смирноф
   • -Антика
   • -Антика"5'
   • -Бовин
   ПИВО
   • Скопско
   • -Златен Даб
   • -Кенбах
   • -Лашко
   • -Златорог
   • -Амстел
   • -Бекс
   • -Хајнекен
   • -Корона
   ЛИКЕРИ
   • Тиа Марија
   • -Бејлис
   • -Крусковац
   • -Шери Бренди
   • -Калуа
   БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Цеден лимон
   • -Цеден портокал
   • -Кока-кола
   • -Фанта/Спрајт
   • -Тоник/Свепс
   • -Фанер
   • -Ладен чај Фанер
   • -Минерална вода
   • -Негазирана
   • -Ладен чај
   ТОПЛИ НАПИТОЦИ
   • -Нес кафе
   • -Ирско кафе
   • -Филтер кафе
   • -Еспресо
   • -Макијато
   • -Капучино
   • -Ајс кафе
   • -Какао,млеко,чај
   • Топло чоколадо
   Локација
   Инфо

   Ресторан Милениум Битола

   Адреса: Маршал Тито бр.48 (широк сокак)
   Веб сајт: http://www.milleniumpalace.com.mk
   Е-пошта: info@milleniumpalace.com.mk
   Места за седење (внатре): 70
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 15
   Работно време: 07:00-24:00/ 07:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 06.20.2007
   Посети на web страницата: 10246
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 909
   РЕЗЕРВИРАЈ