Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Скопје

Ресторан Маракана

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Маракана

  Адреса: Градски парк б.б
  Веб сајт: http://marakana.mk
  Е-пошта: marakanatiglio@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 60
  Места за седење (надвор): 100
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски, Чешки, Италијански
  Паркинг: 40
  Работно време: 10:00-24:00/01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 03.18.1992
  Посети на web страницата: 12799
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Пршут со диња 50 гр
  • Свеж бифтек со пармезан во маслиново масло 80 гр
  • Четири видови сирење со грозје 160 гр
  • Микс од италијански салами и сирење 200 гр
  • Италијанска салама, модар патлиџан и сушени патлиџани 100 г
  • Пршут 100 грн
  • Пармезан 100 гр
  • Печен кромпд во оцет Балсамико 100 гр
  • Полнето авокадо 70 гр
  • Моцарела со пршут на скара 80 гр
  • Тоскански тартар бифтек 200 гр
  • Росбиф на англиски начин 100 гр
  САЛАТИ
  • Салат бар
  • Моцарела со патлиџан во маслиново масло
  • Грчка салата
  • Зелена салата, свеж зеленчук, цитрон со сос од рен
  • Патлнџан, капари, маслинки и кромид
  • Сирење на скара со гратинирана брокула и патлиџан
  • Зелена салата, краставица, грашок, пченка, грав и сланина
  • Рукола салата
  • Салатов микс со пилешко и сланина
  • Медаљони на зелена салата со коцкички двопек и француски сос
  • Зелена салата, патлиџан, печурки, грав, моцарела
  • Пиперки со лук, магдонос, маслиново масло и оцет Балсамико
  СУПИ
  • Супа од зеленчук
  • Крем супа од печурки
  • Пилешка супа
  • Супа од брокули
  ЛЕПЧИЊА
  • Печени лепчиња со лук и маслиново масло
  • Печено лепче со патлиџан
  ПАСТА
  • Шпагети, маслиново масло, лук, магдонос (феферони)
  • Тортелини со сос од мелено месо
  • Јувки со сецкани патлиџани, брокули, пармезан, лук
  • Јувки со сос од пилешко на кари
  • Тортелннн во сос од слатка павлака, шунка, свежи печурки, пармезан, (лук)
  • Шпагетн во сос од слатка павлака, јајце, сланина
  • Шокн во сос од четири врсти сирење и слатка павлака
  • Шокн во сос од слатка павлака, горгонзола и брокули
  • Макарони во сос од слатка павлака, јајца и спанаќ
  • Тробојнн вртулки во сос од сецкан патлиџан, кулен, лук, магдонос и сушени патлиџани
  • Тортелннн во сос од слатка павлака, пиперка, моцарела и босилок
  • Тортелини во сос од сецкани патлиџани, слатка павлака и пршут
  • (Макаронп во сос од сецкан патлиџан, феферони, маслинки, англиска сланина, лук и магдонос
  • Три вида на свежи тестенини со три вида на сос
  • Јувки во сос од свежи иатлиџани, моцарела, босилок и лук
  • Макарони во сос од свеж иатлиџан, модар патлиџан, лук, магдонос и сушени патлиџани
  • Шпагети во песто сос
  • Со сос од мелено месо
  • Со сос од пилешко и печурки
  • Свежи тестенини
  ОРИЗ
  • Ориз со печурки
  • Ориз со сос од пилешко на кари
  • Ориз со зеленчук
  ГЛАВНИ ЈАДЕЊА
  • Бифтек со зелен бибер 200 гр
  • Бифтек со прелив од слатка павлака, горгонзола, артичоки 250 гр
  • Парчнња бифтек со пршут и печурки 250 гр
  • Медаљонн со печурки
  • Рамстек
  • Телешка кременадла на жар
  • Виенска шницла
  • Свински медаљони во сос од розмарин 250 гр
  • Свинско филе на жар
  • Пилешко со бадеми во сос од вино и маринирана праска 200 гр
  • Пилешко со моцарела, патлиџан и брокули 200 гр
  • Јагнешки котлети со спанаќ 400 гр
  • (Говедска кременадла 450 гр
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Во средиштето на Градскиот парк во Скопје, меѓу пријатните зеленила, со модерен и елитен стил, ќе Ве привлече ресторанот "Маракана".

   Тука ќе бидете секогаш убаво пречекани и беспрекорно послужени со италијански специјалитети, уникатни морски плодови и риба.

   Мени
   ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Пршут со диња 50 гр
   • Свеж бифтек со пармезан во маслиново масло 80 гр
   • Четири видови сирење со грозје 160 гр
   • Микс од италијански салами и сирење 200 гр
   • Италијанска салама, модар патлиџан и сушени патлиџани 100 г
   • Пршут 100 грн
   • Пармезан 100 гр
   • Печен кромпд во оцет Балсамико 100 гр
   • Полнето авокадо 70 гр
   • Моцарела со пршут на скара 80 гр
   • Тоскански тартар бифтек 200 гр
   • Росбиф на англиски начин 100 гр
   САЛАТИ
   • Салат бар
   • Моцарела со патлиџан во маслиново масло
   • Грчка салата
   • Зелена салата, свеж зеленчук, цитрон со сос од рен
   • Патлнџан, капари, маслинки и кромид
   • Сирење на скара со гратинирана брокула и патлиџан
   • Зелена салата, краставица, грашок, пченка, грав и сланина
   • Рукола салата
   • Салатов микс со пилешко и сланина
   • Медаљони на зелена салата со коцкички двопек и француски сос
   • Зелена салата, патлиџан, печурки, грав, моцарела
   • Пиперки со лук, магдонос, маслиново масло и оцет Балсамико
   СУПИ
   • Супа од зеленчук
   • Крем супа од печурки
   • Пилешка супа
   • Супа од брокули
   ЛЕПЧИЊА
   • Печени лепчиња со лук и маслиново масло
   • Печено лепче со патлиџан
   ПАСТА
   • Шпагети, маслиново масло, лук, магдонос (феферони)
   • Тортелини со сос од мелено месо
   • Јувки со сецкани патлиџани, брокули, пармезан, лук
   • Јувки со сос од пилешко на кари
   • Тортелннн во сос од слатка павлака, шунка, свежи печурки, пармезан, (лук)
   • Шпагетн во сос од слатка павлака, јајце, сланина
   • Шокн во сос од четири врсти сирење и слатка павлака
   • Шокн во сос од слатка павлака, горгонзола и брокули
   • Макарони во сос од слатка павлака, јајца и спанаќ
   • Тробојнн вртулки во сос од сецкан патлиџан, кулен, лук, магдонос и сушени патлиџани
   • Тортелннн во сос од слатка павлака, пиперка, моцарела и босилок
   • Тортелини во сос од сецкани патлиџани, слатка павлака и пршут
   • (Макаронп во сос од сецкан патлиџан, феферони, маслинки, англиска сланина, лук и магдонос
   • Три вида на свежи тестенини со три вида на сос
   • Јувки во сос од свежи иатлиџани, моцарела, босилок и лук
   • Макарони во сос од свеж иатлиџан, модар патлиџан, лук, магдонос и сушени патлиџани
   • Шпагети во песто сос
   • Со сос од мелено месо
   • Со сос од пилешко и печурки
   • Свежи тестенини
   ОРИЗ
   • Ориз со печурки
   • Ориз со сос од пилешко на кари
   • Ориз со зеленчук
   ГЛАВНИ ЈАДЕЊА
   • Бифтек со зелен бибер 200 гр
   • Бифтек со прелив од слатка павлака, горгонзола, артичоки 250 гр
   • Парчнња бифтек со пршут и печурки 250 гр
   • Медаљонн со печурки
   • Рамстек
   • Телешка кременадла на жар
   • Виенска шницла
   • Свински медаљони во сос од розмарин 250 гр
   • Свинско филе на жар
   • Пилешко со бадеми во сос од вино и маринирана праска 200 гр
   • Пилешко со моцарела, патлиџан и брокули 200 гр
   • Јагнешки котлети со спанаќ 400 гр
   • (Говедска кременадла 450 гр
   Локација
   Инфо

   Ресторан Маракана

   Адреса: Градски парк б.б
   Веб сајт: http://marakana.mk
   Е-пошта: marakanatiglio@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 60
   Места за седење (надвор): 100
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски, Чешки, Италијански
   Паркинг: 40
   Работно време: 10:00-24:00/01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 03.18.1992
   Посети на web страницата: 12799
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 774
   РЕЗЕРВИРАЈ