Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Ла Тана

  Галерија:
  Опис

  Се работи за новопечена гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години, место каде што ќе го почуствувате благодедството на вкусната храна и прекрасното вино, место каде што е опфатена целокупната потреба на еден народ што му е потребна во овој момент на нереални, неквалитетни и непродуктивни производи од страна на угостителските објекти.

  Гостилница ЛА ТАНА пред се ќе работи на храна со висок квалитет, брза и исклучително професионална услуга од страна на целоопфатениот персонал. Гостилница ЛА ТАНА не им нуди на своите клиенти само скара и домашни салати, туку и цела низа висококвалитетна храна од македонската традиционална кујна и пијалоци.

  Овие рецепти ќе ги подготвуваат готвачи кој имаат искуство од старата македонска-традиционална кујна, И нормално ќе се работи секогаш по желбата на нашите драгоцени клиенти.

  Нашата локација се наоѓа на можеби и најпрометната улица кај што се наоѓа ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРОЛЕТ и ТУТУНСКИ КОМБИНАТ СКОПЈЕ

  Инфо

  Ресторан Ла Тана

  Адреса: Пролет бр.13
  Веб сајт: http://www.latana.mk
  Е-пошта: gorjan.tikovski@hotmail.com
  Места за седење (внатре): 30
  Места за седење (надвор): 120
  Картички: Visa,MasterCard
  Јазици: Англиски, Романски, Влашки
  Паркинг: 20 Приватен, 100 Слободен
  Работно време: 08:00-24:00 / 08:00: 01:00
  Вид на музика: Староградска, секоја вечер музика во живо
  Датум на отворање: 09.19.2012
  Посети на web страницата: 26008
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Доручек
  • Македонски (пржени лепчиња, сирење, јогурт)... 100ден
  • Љубовен појадок (виршли, јајца, сирење)... 100ден
  • Доручек ЛаТана (сланина, јајца, кашкавал, печурки, маслинки)... 130ден
  • Омлет по желба ... 110 ден
  • Летна манџа (домат, пиперка) ... 110 ден
  • Хемендекс (пржена шунка со јајце на око) ... 100 ден
  • Селска кајгана (свежи домати, блага пиперка оржени со јајца и серење) ... 130 ден
  • Бекендекс (пржена шунка, јајца на око) ... 100 ден
  • Пита (јогурт 200мл) ... 120 ден
  Ладни Предјадења
  • Кашкавал Кравји 100гр. ... 110 ден
  • Сирење Овчо 100гр. ... 110 ден
  • Сирење Кравјо 100гр. ... 100 ден
  • Ордевер (1лице - кашкавал, св.врат, чајна, шунка, урнебес салата) ... 100 ден
  • Пршут (свински, говедски) 100гр. ... 200/300 ден
  • Пиперки со павлака 200 гр ... 100 ден
  • Ајвар 50гр. ... 100 ден
  • Макало 50гр. ... 100 ден
  • Пинџур 50гр. ... 100 ден
  • Лутеница ... 100 ден
  • Солена палачинка (шунка, кашкавал, 1 пар, кечап, мајонез) ...100 ден
  • Мезе даска 2 лица или 4 лица (сирење, домат, ајвар, лутеница, пинџур, кромид, магдонос ... 400/800 ден
  • Сувомесната даска за 2 или 4 лица (печеница, свински врат, димен кашкавал, маслинки, шунка, кулен) ... 250/500 ден
  • Kaрпачо од свежи печурки (свежи шампињони, лимонска киселина, сол-бибер) ... 160/160ден
  Топли предјадења
  • Печурки на жар (250гр.саламурени шампињони, марула, лимон) ... 140 ден
  • Похован Кашкавал кравји (100гр. - кашкавал кравји, татар сос, брашно, презла, масло, јајце) ... 110 ден
  • Врагњ ... 250 ден
  • Похована Зденка 50гр. ... 30 ден
  • Поховани Тиквици 200гр. ... 100 ден
  • Похован кромид 200гр. ... 80 ден
  • Поховани маслинки ... 100гр. ... 149 ден
  • Модар патлиџан со рендано сирење
  • Сирење на скара (кравјо) ... 89 ден
  • Сирење на скара со сланина(кравјо) ... 120 ден
  • Полнета похована пиперка (пиперка блага, јајце, тартар сос, урда, презла, масло, лимон, домат)... 100 ден
  • Пирошка ... 100 ден
  • Помфрит 370 гр.
  Чорби
  • Телешка чорба ... 89 ден
  Салати
  • Овчарска салата (домат, краставица, маслинки, кравјо сирење, печурки, кашкавал, јајце) ... 130 ден
  • Шопска (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење марула) ... 100/160/210 ден
  • Грчка салата (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење, оригано, кромид, јајце) ... 110/190/210 ден
  • Домат салата (домат, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
  • Краставица салата (касвица, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
  • Зелена мешана салата (урнебес салата, маслинки со пиперка, цвекло, кравјо сирење, морков, марула, краставица, зелка зелена) ... 140 ден
  • Витаминска салата (морков, зелка, марула, краставица) ... 100 ден
  • Мимоза салата (марула, јајце, маслинки) ... 90 ден
  • Градинарска салата (спанаќ, свежи печурки, пиперка блага, морков, марула, магдонос, кромид, колар) ... 120 ден
  • Македонска салата (домат, пиперка блага, маслинки, магдонос, кромид) ... 100 ден
  • Туна салата (туна, марула, лимон, кромид, маслинки) ... 150 ден
  • Таратор (павлака, краставица, магдонос, маслинка) ... 80 ден
  • Компир салата (компир, кромид, марула, маслинки) ... 70 ден
  • Шеф салата (јајце, пилешка шунка, домат, краставица, кравјо сирење) ... 160 ден
  • Цезар салата (пилешко месо, марула, крутони, сок од лимон, јајце, ворчестер сос, црн бибер) ... 180 ден
  • Сезонска салата (туршија) ... 100 ден
  • Пача 200гр ... 100 ден
  Скара
  • Кебап на жар (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони) ... 14 ден
  • Шарска плескавица (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони, кашкавал) ... 170 ден
  • Пилешки стек на жар (пилешки стек саламурен, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат) ... 160 ден
  • Похован стек (пилешки стек саламурен. презла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишони, тартар сос) ... 170 ден
  • Пилешки ражнич (пилешко месо, сланина, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 160 ден
  • Пилешка полнета вешалица (пилешко месо, кашкавал, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 170 ден
  • Бела вешалица (свинско каре. помфрит, гарнир мешавина, цвекло, марула, корнишони) ... 200
  • Чадена вешалица (чаден свински врат, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, пиперка) ... 180 ден
  • Уштипак 60гр. ... 70 ден
  • Свински увијач (свинско каре, сланина, печурки, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 180 ден
  • Кременадла на жар (кременадла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишоние)
  • Растурен свински ражнич (свинско месо, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина, домат, марула) ... 180 ден
  • Чаден свински увијач (свинско месо, помфрит, саламурени [ампиwони, корнишони, гарнер мешавина, домат, марула) ... 200 ден
  • Свинско филе на жар (свинско филе, помфрит, гарнир мешавина) ... 250 ден
  • Свинско ребро на жар (ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, лимон, морков) ... 210 ден
  • Свинско ребро на жар (чадено ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, пиперка) ... 210 ден
  • Домашен колбас (скараxиска колбасица, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, пиперка) ... 150 ден
  • Џигер на жар (џигер, помфрит)... 160 ден
  • Бела вешалица во сос
  Јадење по нарачка
  • Грне ЛА ТАНА (свинска кртина, пилешко месо, печурки, кромид, сенф, зачини, ЛА ТАНА сос) ... 1000 ден
  • Плетенка ЛА ТАНА (бела вешачица, сланина, печурки, помфрит, ЛА ТАНА сос) ... 300 ден
  • Селско месо за 1 лице / 4 лица (свинско филе, пилешки стек саламурен, мелено месо, кашкавал, корнишони, магдонос)... 250/1000
  • Мучкалица (свинска кртина, кромид, пиперка, домат, лук) ... 250 ден
  • ТАвче гравче за 4 особи ... 400 ден
  • Мусака за 4 особи(мелено месо, компир, кромид, бибер, ЛА ТАНА сос) ... 400 ден
  • Пилешки прсти (пилешки стек свеж, тартар сос, гарнир мешавина, брашно, масло, лимон, јајце) ... 159 ден
  • Свински ражнич растурен во сос (свинско месо, сос, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина) ...240 ден
  • Пастрмка ... 250 ден
  • Ослич ... 150/200 ден
  • Пилешко во кари сос (пилешки стек, сос, помфрит, шампињони)... 190 ден
  • Oриз со зеленчук - 1 порција ... 100 ден
  • Сарма од зелка - 1 парче ... 50 ден
  Вариво и додатоци
  • Mешавина ... 70 ден
  • Пекарски компир ... 70 ден
  • Маслинки ... 70 ден
  • Додатоци (кечап, мајонез, сенф, дресинг, шеф сос) ... 30 ден
  • Пиперка лута 1 парче ... 30 ден
  • Бела пиперка 1 парче ... 20 ден
  Леб
  • Лепиња ... 20 ден
  • Нафора ... 70 ден
  • Фурнарини ... 70 ден
  Десерти
  • Палачинки (по желба) ... 100 ден
  • Бајадера ... 100 ден
  • Падобранци ... 70 ден
  Топли напитоци
  • Еспресо ... 50 ден
  • Макијато ... 60 ден
  • Капучино... 60 ден
  • Нес кафе ... 70 ден
  • Чај ... 60 ден
  • Ајс кафе ... 100 ден
  • Македонско кафе ... 50
  Освежителни пијалоци
  • Јогурт 0,33л ... 50 ден
  Безалкохолни пијалоци
  • Минерална вода 0.75л ... 70 ден
  • Минерална вода 0.25л ... 70 ден
  • Газирани сокови 025л ... 70 ден
  • Негазиран сок (по избор) ... 70 ден
  • Кокта 0.25л ... 70 ден
  • Цедевита ... 70 ден
  • Леден чај ... 90 ден
  Пивo
  • Скопско 0.33/0.5л ...80 ден
  • Амстел 0.3л ... 120 ден
  • Хајнекен 0.33л ... 150 ден
  • Туборг 0.3л ... 120 ден
  • Старопрамен 0.5л ... 120 ден
  • Даб 0,33/0.5л ... 80 ден
  • Кромбахер темно 0.33л ... 110 ден
  Жестоки пијалоци
  • Жолта ракија 0.5 ... 55 ден
  • Марков манастир 0.5 ... 90 ден
  • Балантајн 0.4 ... 150 ден
  • Џони вокер 0.4 ... 150 ден
  • Џек данијелс 0.4 ... 250 ден
  • Џејмисон 0.4 ... 170 ден
  • Чивас 0.4 ... 250 ден
  • ЏБ 0.4 ... 160 ден
  • Водка вигор 0.4 ... 70ден
  • Водка смирнов 0.4... 90ден
  • Бадел бренди 0.4 ... 70 ден
  • Јегер 0.4 ... 120 ден
  • Пелинковац 0.4 ... 70 ден
  • Рум бадел 0.4 ... 70 ден
  • Бејлис 0.4 ... 150 ден
  • Шток 0.4 ...100 ден
  • Узо 0.4 ... 70 ден
  • Узо плумари 0.4 ... 100 ден
  • Мастика 0.4 ... 80 ден
  • Мартини 0.4 ... 130 ден
  • Џин 0.4 ... 70 ден
  • Моет ... 7000 ден
  • Рум Бакарди 0.4 ... 100 ден
  Црвени вина
  • Марков манастир 0.75 ... 1000 ден
  • Скупи куве 0.75 ... 1000 ден
  • Вранец 0.75 ... 450 ден
  • Вранец 0.187 ... 140 ден
  • Сирах кабарне 0.75 ... 600 ден
  • Сирах кабарне 0.187 ... 140 ден
  • Кале 0.75 ... 600 ден
  • Кале 0.187 ... 140 ден
  • Кабарнет совињон 0.75 ... 500 ден
  • Мерлот 0.75 ... 500 ден
  • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
  • Санта Марија 0.187 ... 140 ден
  • Розе Канин 0.75 ... 600 ден
  • Санџовезе 0.75
  • Сирах кабарне барик 0,75 ... 3000 ден
  • Сирах кабернет 0.187 ... 140 ден
  Бели вина
  • Мускат 0.75
  • ... 600 ден
  • Мускат 0.187 ... 140 ден
  • Шардоне 0.75 ... 450 ден
  • Шардоне 0.187 ... 140 ден
  • Траминец 0.75 ... 450 ден
  • Траминец 0.187 ... 140 ден
  • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
  • Темјанка 0.75 ... 700 ден
  • Шардоне барик 0.75 ... 3000 ден
  • Шардоне бланк 0.187 ... 140 ден
  Литарски вина
  • Смедеревка 1л ... 239 ден
  • Вранец 1л ... 239 ден
  • Розе 1л ... 239 ден
  Апетисани
  • Апетисани 100гр (бадем, лешник, индиски орев)... 99 ден
  Неделно мени
  • Понеделник - мусака
  • Вторник - Ориз со зеленчук
  • Среда - Телешки медаљони
  • Четврток - Свинска коленица
  • Петок - Tавче гравче
  Ла тана ви препорачува да пробате
  • Салати - цезар салата, мешана свежа + пиперка во павлака
  • Доручек - Ла Тана
  • Ладно предјадење - мезе даска за 2/4, сувомесната даска за 2/4
  • Топло предјадење - топла даска препорачана од келнерите
  • Скара - Чаден свински увијач на жар, растурен ражнич во сос, плескавица ла тана
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Се работи за новопечена гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години, место каде што ќе го почуствувате благодедството на вкусната храна и прекрасното вино, место каде што е опфатена целокупната потреба на еден народ што му е потребна во овој момент на нереални, неквалитетни и непродуктивни производи од страна на угостителските објекти.

   Гостилница ЛА ТАНА пред се ќе работи на храна со висок квалитет, брза и исклучително професионална услуга од страна на целоопфатениот персонал. Гостилница ЛА ТАНА не им нуди на своите клиенти само скара и домашни салати, туку и цела низа висококвалитетна храна од македонската традиционална кујна и пијалоци.

   Овие рецепти ќе ги подготвуваат готвачи кој имаат искуство од старата македонска-традиционална кујна, И нормално ќе се работи секогаш по желбата на нашите драгоцени клиенти.

   Нашата локација се наоѓа на можеби и најпрометната улица кај што се наоѓа ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРОЛЕТ и ТУТУНСКИ КОМБИНАТ СКОПЈЕ

   Мени
   Доручек
   • Македонски (пржени лепчиња, сирење, јогурт)... 100ден
   • Љубовен појадок (виршли, јајца, сирење)... 100ден
   • Доручек ЛаТана (сланина, јајца, кашкавал, печурки, маслинки)... 130ден
   • Омлет по желба ... 110 ден
   • Летна манџа (домат, пиперка) ... 110 ден
   • Хемендекс (пржена шунка со јајце на око) ... 100 ден
   • Селска кајгана (свежи домати, блага пиперка оржени со јајца и серење) ... 130 ден
   • Бекендекс (пржена шунка, јајца на око) ... 100 ден
   • Пита (јогурт 200мл) ... 120 ден
   Ладни Предјадења
   • Кашкавал Кравји 100гр. ... 110 ден
   • Сирење Овчо 100гр. ... 110 ден
   • Сирење Кравјо 100гр. ... 100 ден
   • Ордевер (1лице - кашкавал, св.врат, чајна, шунка, урнебес салата) ... 100 ден
   • Пршут (свински, говедски) 100гр. ... 200/300 ден
   • Пиперки со павлака 200 гр ... 100 ден
   • Ајвар 50гр. ... 100 ден
   • Макало 50гр. ... 100 ден
   • Пинџур 50гр. ... 100 ден
   • Лутеница ... 100 ден
   • Солена палачинка (шунка, кашкавал, 1 пар, кечап, мајонез) ...100 ден
   • Мезе даска 2 лица или 4 лица (сирење, домат, ајвар, лутеница, пинџур, кромид, магдонос ... 400/800 ден
   • Сувомесната даска за 2 или 4 лица (печеница, свински врат, димен кашкавал, маслинки, шунка, кулен) ... 250/500 ден
   • Kaрпачо од свежи печурки (свежи шампињони, лимонска киселина, сол-бибер) ... 160/160ден
   Топли предјадења
   • Печурки на жар (250гр.саламурени шампињони, марула, лимон) ... 140 ден
   • Похован Кашкавал кравји (100гр. - кашкавал кравји, татар сос, брашно, презла, масло, јајце) ... 110 ден
   • Врагњ ... 250 ден
   • Похована Зденка 50гр. ... 30 ден
   • Поховани Тиквици 200гр. ... 100 ден
   • Похован кромид 200гр. ... 80 ден
   • Поховани маслинки ... 100гр. ... 149 ден
   • Модар патлиџан со рендано сирење
   • Сирење на скара (кравјо) ... 89 ден
   • Сирење на скара со сланина(кравјо) ... 120 ден
   • Полнета похована пиперка (пиперка блага, јајце, тартар сос, урда, презла, масло, лимон, домат)... 100 ден
   • Пирошка ... 100 ден
   • Помфрит 370 гр.
   Чорби
   • Телешка чорба ... 89 ден
   Салати
   • Овчарска салата (домат, краставица, маслинки, кравјо сирење, печурки, кашкавал, јајце) ... 130 ден
   • Шопска (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење марула) ... 100/160/210 ден
   • Грчка салата (краставица, домат, маслинки, кравјо сирење, оригано, кромид, јајце) ... 110/190/210 ден
   • Домат салата (домат, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
   • Краставица салата (касвица, маслинки, марула, магдонос) ... 90 ден
   • Зелена мешана салата (урнебес салата, маслинки со пиперка, цвекло, кравјо сирење, морков, марула, краставица, зелка зелена) ... 140 ден
   • Витаминска салата (морков, зелка, марула, краставица) ... 100 ден
   • Мимоза салата (марула, јајце, маслинки) ... 90 ден
   • Градинарска салата (спанаќ, свежи печурки, пиперка блага, морков, марула, магдонос, кромид, колар) ... 120 ден
   • Македонска салата (домат, пиперка блага, маслинки, магдонос, кромид) ... 100 ден
   • Туна салата (туна, марула, лимон, кромид, маслинки) ... 150 ден
   • Таратор (павлака, краставица, магдонос, маслинка) ... 80 ден
   • Компир салата (компир, кромид, марула, маслинки) ... 70 ден
   • Шеф салата (јајце, пилешка шунка, домат, краставица, кравјо сирење) ... 160 ден
   • Цезар салата (пилешко месо, марула, крутони, сок од лимон, јајце, ворчестер сос, црн бибер) ... 180 ден
   • Сезонска салата (туршија) ... 100 ден
   • Пача 200гр ... 100 ден
   Скара
   • Кебап на жар (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони) ... 14 ден
   • Шарска плескавица (мелено телешко месо, кромид, гарнир мешавина, помфрит, цвекло, марула, корнишони, кашкавал) ... 170 ден
   • Пилешки стек на жар (пилешки стек саламурен, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат) ... 160 ден
   • Похован стек (пилешки стек саламурен. презла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишони, тартар сос) ... 170 ден
   • Пилешки ражнич (пилешко месо, сланина, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 160 ден
   • Пилешка полнета вешалица (пилешко месо, кашкавал, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 170 ден
   • Бела вешалица (свинско каре. помфрит, гарнир мешавина, цвекло, марула, корнишони) ... 200
   • Чадена вешалица (чаден свински врат, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, пиперка) ... 180 ден
   • Уштипак 60гр. ... 70 ден
   • Свински увијач (свинско каре, сланина, печурки, гарнир мешавина, помфрит, марула, цвекло, корнишони) ... 180 ден
   • Кременадла на жар (кременадла, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, корнишоние)
   • Растурен свински ражнич (свинско месо, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина, домат, марула) ... 180 ден
   • Чаден свински увијач (свинско месо, помфрит, саламурени [ампиwони, корнишони, гарнер мешавина, домат, марула) ... 200 ден
   • Свинско филе на жар (свинско филе, помфрит, гарнир мешавина) ... 250 ден
   • Свинско ребро на жар (ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, лимон, морков) ... 210 ден
   • Свинско ребро на жар (чадено ребро, гарнир мешавина, помфрит, марула, краставица, домат, пиперка) ... 210 ден
   • Домашен колбас (скараxиска колбасица, гарнир мешавина, помфрит, марула, домат, пиперка) ... 150 ден
   • Џигер на жар (џигер, помфрит)... 160 ден
   • Бела вешалица во сос
   Јадење по нарачка
   • Грне ЛА ТАНА (свинска кртина, пилешко месо, печурки, кромид, сенф, зачини, ЛА ТАНА сос) ... 1000 ден
   • Плетенка ЛА ТАНА (бела вешачица, сланина, печурки, помфрит, ЛА ТАНА сос) ... 300 ден
   • Селско месо за 1 лице / 4 лица (свинско филе, пилешки стек саламурен, мелено месо, кашкавал, корнишони, магдонос)... 250/1000
   • Мучкалица (свинска кртина, кромид, пиперка, домат, лук) ... 250 ден
   • ТАвче гравче за 4 особи ... 400 ден
   • Мусака за 4 особи(мелено месо, компир, кромид, бибер, ЛА ТАНА сос) ... 400 ден
   • Пилешки прсти (пилешки стек свеж, тартар сос, гарнир мешавина, брашно, масло, лимон, јајце) ... 159 ден
   • Свински ражнич растурен во сос (свинско месо, сос, помфрит, саламурени шампињони, корнишони, гарнир мешавина) ...240 ден
   • Пастрмка ... 250 ден
   • Ослич ... 150/200 ден
   • Пилешко во кари сос (пилешки стек, сос, помфрит, шампињони)... 190 ден
   • Oриз со зеленчук - 1 порција ... 100 ден
   • Сарма од зелка - 1 парче ... 50 ден
   Вариво и додатоци
   • Mешавина ... 70 ден
   • Пекарски компир ... 70 ден
   • Маслинки ... 70 ден
   • Додатоци (кечап, мајонез, сенф, дресинг, шеф сос) ... 30 ден
   • Пиперка лута 1 парче ... 30 ден
   • Бела пиперка 1 парче ... 20 ден
   Леб
   • Лепиња ... 20 ден
   • Нафора ... 70 ден
   • Фурнарини ... 70 ден
   Десерти
   • Палачинки (по желба) ... 100 ден
   • Бајадера ... 100 ден
   • Падобранци ... 70 ден
   Топли напитоци
   • Еспресо ... 50 ден
   • Макијато ... 60 ден
   • Капучино... 60 ден
   • Нес кафе ... 70 ден
   • Чај ... 60 ден
   • Ајс кафе ... 100 ден
   • Македонско кафе ... 50
   Освежителни пијалоци
   • Јогурт 0,33л ... 50 ден
   Безалкохолни пијалоци
   • Минерална вода 0.75л ... 70 ден
   • Минерална вода 0.25л ... 70 ден
   • Газирани сокови 025л ... 70 ден
   • Негазиран сок (по избор) ... 70 ден
   • Кокта 0.25л ... 70 ден
   • Цедевита ... 70 ден
   • Леден чај ... 90 ден
   Пивo
   • Скопско 0.33/0.5л ...80 ден
   • Амстел 0.3л ... 120 ден
   • Хајнекен 0.33л ... 150 ден
   • Туборг 0.3л ... 120 ден
   • Старопрамен 0.5л ... 120 ден
   • Даб 0,33/0.5л ... 80 ден
   • Кромбахер темно 0.33л ... 110 ден
   Жестоки пијалоци
   • Жолта ракија 0.5 ... 55 ден
   • Марков манастир 0.5 ... 90 ден
   • Балантајн 0.4 ... 150 ден
   • Џони вокер 0.4 ... 150 ден
   • Џек данијелс 0.4 ... 250 ден
   • Џејмисон 0.4 ... 170 ден
   • Чивас 0.4 ... 250 ден
   • ЏБ 0.4 ... 160 ден
   • Водка вигор 0.4 ... 70ден
   • Водка смирнов 0.4... 90ден
   • Бадел бренди 0.4 ... 70 ден
   • Јегер 0.4 ... 120 ден
   • Пелинковац 0.4 ... 70 ден
   • Рум бадел 0.4 ... 70 ден
   • Бејлис 0.4 ... 150 ден
   • Шток 0.4 ...100 ден
   • Узо 0.4 ... 70 ден
   • Узо плумари 0.4 ... 100 ден
   • Мастика 0.4 ... 80 ден
   • Мартини 0.4 ... 130 ден
   • Џин 0.4 ... 70 ден
   • Моет ... 7000 ден
   • Рум Бакарди 0.4 ... 100 ден
   Црвени вина
   • Марков манастир 0.75 ... 1000 ден
   • Скупи куве 0.75 ... 1000 ден
   • Вранец 0.75 ... 450 ден
   • Вранец 0.187 ... 140 ден
   • Сирах кабарне 0.75 ... 600 ден
   • Сирах кабарне 0.187 ... 140 ден
   • Кале 0.75 ... 600 ден
   • Кале 0.187 ... 140 ден
   • Кабарнет совињон 0.75 ... 500 ден
   • Мерлот 0.75 ... 500 ден
   • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
   • Санта Марија 0.187 ... 140 ден
   • Розе Канин 0.75 ... 600 ден
   • Санџовезе 0.75
   • Сирах кабарне барик 0,75 ... 3000 ден
   • Сирах кабернет 0.187 ... 140 ден
   Бели вина
   • Мускат 0.75
   • ... 600 ден
   • Мускат 0.187 ... 140 ден
   • Шардоне 0.75 ... 450 ден
   • Шардоне 0.187 ... 140 ден
   • Траминец 0.75 ... 450 ден
   • Траминец 0.187 ... 140 ден
   • Санта Марија 0.75 ... 400 ден
   • Темјанка 0.75 ... 700 ден
   • Шардоне барик 0.75 ... 3000 ден
   • Шардоне бланк 0.187 ... 140 ден
   Литарски вина
   • Смедеревка 1л ... 239 ден
   • Вранец 1л ... 239 ден
   • Розе 1л ... 239 ден
   Апетисани
   • Апетисани 100гр (бадем, лешник, индиски орев)... 99 ден
   Неделно мени
   • Понеделник - мусака
   • Вторник - Ориз со зеленчук
   • Среда - Телешки медаљони
   • Четврток - Свинска коленица
   • Петок - Tавче гравче
   Ла тана ви препорачува да пробате
   • Салати - цезар салата, мешана свежа + пиперка во павлака
   • Доручек - Ла Тана
   • Ладно предјадење - мезе даска за 2/4, сувомесната даска за 2/4
   • Топло предјадење - топла даска препорачана од келнерите
   • Скара - Чаден свински увијач на жар, растурен ражнич во сос, плескавица ла тана
   Локација
   Инфо

   Ресторан Ла Тана

   Адреса: Пролет бр.13
   Веб сајт: http://www.latana.mk
   Е-пошта: gorjan.tikovski@hotmail.com
   Места за седење (внатре): 30
   Места за седење (надвор): 120
   Картички: Visa,MasterCard
   Јазици: Англиски, Романски, Влашки
   Паркинг: 20 Приватен, 100 Слободен
   Работно време: 08:00-24:00 / 08:00: 01:00
   Вид на музика: Староградска, секоја вечер музика во живо
   Датум на отворање: 09.19.2012
   Посети на web страницата: 26008
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 780
   РЕЗЕРВИРАЈ