Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Пица ресторани > Скопје

Пицерија Костарика

  Галерија:
  Инфо

  Пицерија Костарика

  Адреса: Наум Наумовски Борче 86
  Веб сајт:
  Е-пошта: pizza_costarica@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 40
  Места за седење (надвор): 40
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски, Италијански
  Паркинг: 20
  Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална, Евергрин, Џез
  Датум на отворање: 05.20.2006
  Посети на web страницата: 26694
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Пици
  • Костарика(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, св.врат, кулен, павлака, оригано, сусам)310...450ден.
  • Рукола пица (доматен сос, моцарела, пршута, шери домати) ...300...430 ден
  • Капричиоза(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, оригано)...230...340ден
  • Македонска(доматен сос, кашкавал, печурки,сланина, пиперки, домат, сирење, оригано)...250...360ден
  • Вегетаријанска(доматен сос, пченка, кашкавал, маслинки, печурки, кисела краставичка, оригано)...230...330ден.
  • Ѓавола(доматен сос, кашкавал, кулен, оригано)...230...340ден.
  • Морски рај(доматен сос, кашкавал, морски плодови)....300....430ден.
  • Пескаторе(доматен сос, кашкавал, туна во парчиња, кромид)....270....370ден.
  • Маргарита(доматен сос, кашкавал, сусам, оригано)...210...300ден.
  • Везувио(доматен сос, кашкавал, шунка, оригано)...220....320ден.
  • Наполитана(доматен сос, кашкавал, печурки, оригано)...210...310ден.
  • Пеперони(доматен сос, кашкавал, свежи печурки, суџук, феферони, оригано)...230...330ден.
  • Секси пица(доматен сос, кашкавал, печурки, колбас, јајца, павлака, феферони, оригано)...260....370ден.
  • Фантазија(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, јајце матено, павлака, оригано)...260...370ден.
  • Месна пица(доматен сос, кашкавал, сецкана шунка, сецкан кулен, сецкана сланина, сецкан врат, оригано)....310....440ден.
  • Посна пица(доматен сос, растителен кашкавал, печурки, маслинки, кромид, домат, оригано, пипера)...240...350ден.
  • Кватроформаџи(ајдамер, фета, моцарела, доматенсос, blue cheese )...250...370ден.
  • Рустика(доматен сос,кашкавал,свински врат,оригано,сирење)....250...360ден.
  • Пршуто(доматен сос, кашкавал, лук, магдонос, пршута, оригано)....310....450ден.
  • Вердуре пица(доматен сос, кашкавал, печурки, пиперки, кромид, тиквица, маслинки, босилек)....260....380ден.
  • Кари пица(доматен сос, кашкавал, печурки, пилешко месо, кари зачин, оригано)...300...430ден.
  • Бејкон пица(доматен сос, кашкавал, печурки, сланина, оригано)...260...380ден.
  • Хопла пица(хопла, кашкавал, печурки, сланина, кромид, оригано)...270...390ден.
  • Капрезе пица(доматен сос, моцарела, домати, босилек)...230...330ден.
  • Крем пица(доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, оригано, крем салата)...270....380ден.
  • Пица тропикана(доматен сос, кашкавал, сланина, пиперки, кромид, маслинки, ананас)...300...430ден.
  • Пица Кватро Стаџоне(доматен сос, кашкавал, шунка, свински врат, сланина, кулен, оригано)...300...430ден.
  • Калцоне затворена пица(доматен сос, кашкавал, шунка, печурки)200ден.
  • Пица по избор...
  Пастрмајлија
  • Пастрмајлија - свинска ...(свинско месо, кашкавал, феферонка, јајце по желба) ...190....240 ден.
  • Пастрмајлија - пилешка ...(пилешко месо, кашкавал, феферонка, јајце по желба) ...190....240 ден.
  • Пастрмајлија болоњезе (болоњезе сос, лук, магдонос) ... 170 ... 230 ... ден
  Омлет
  • Стандарт омлет(кашкавал, шунка, печурки)....110 ден.
  • Вестерн омлет(кашкавал, сланина, свежи печурки, сирење)....130 ден.
  • Измир омлет(кашкавал, говедска пршута, пиперка и домат)....140 ден.
  • Вегетаријански омлет(кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, сирење).... 140 ден.
  Сендвичи
  • Сендвич Коко (кашкавал, пилешка шунка, марула) ... 120 ден.
  • Сендвич Клуб (кашкавал, пилешка шунка, варено јајце, домат, марула, помфрит) ...160 ден
  • Сендвич Шунка (кашкавал, шунка, марула)... 120 ден.
  • Сендвич Трио (кашкавал, пилешка шунка, варено јајце, марула) ... 140 ден.
  • Сендвич Туна(кашкавал, туна, кромид, марула) ... 150 ден.
  • Сендвич Диета (кашкавал, шунка, кромид, домати, краставица,марула) ... 130 ден.
  • Сендвич Костарика (павлака, кашкавал, печурки, шунка, маслинки ,св.врат, кулен, марула) ... 190 ден.
  • Сендвич Пица (кашкавал, шунка, печурки, маслинки, марула)... 150 ден.
  • Сендвич Калцоне (кашкавал, марула,печурки, шунка) ... 130 ден.
  • Сендвич со виршла (пилешка виршла), марула кашкавал, сенф ... 120 ден.
  • Сендвич вегетаријана (кашкавал, домати, маслинки, печурки, краставица, марула) ... 140 ден.
  • Сендвич капрезе (моцарела, домат, босилок) ... 140 ден.
  • Сендвич крем (крем салата, сувомеснато) ... 170 ден.
  • Брускета (доматен сос, кашкавал, лук, магдонос) ... 90 ден.
  Панирана храна
  • Пирошки со тартар сос(кечап, шунка, кашкавал, печурки) .... 130 ден.
  • Пирошки со чили сос(кечап, шунка,кашкавал, печурки)... 140 ден.
  • Пилешки прсти(панирано пилешко месо со сос без помфрит / со помфрит) .... 190-220 ден.
  • Паниран стек(панирано пилешко месо, помфрит, тартар сос) .... 220 ден.
  • Панирана зденка....110 ден.
  • Паниран кашкавал (млечен).... 180 ден.
  • Панирани лигњи(порција)....280 ден.
  • Фурнарини ... 60 ден.
  • Костарика лепче ... 60 ден. Панирани маслинки ...150ден
  • Панирани тиквици ...150ден
  • Парче сирење (мешано или овчо) ...100/130 ден
  • Сирење во фурна ...120 ден
  • Топено сирење ... 180 ден
  • Печурки во грне ...190ден
  • Мезе кватро формаџи (ајдамер, сирење, моцарела, blue cheese) ...280ден
  • Порција помфрит ...120ден
  • Порција помфрит со сирење ...140ден
  • Печена пиперка со лук и магдонос ... 30ден
  • Пинџур, парче сирење, печен леб ... 200ден
  Салати со ГРАТИС фурнарини
  • Костарика салата(печени лепчиња во коцки, марула, домати, пилешко месо, костарика сос)....180 ден.
  • Рукола салата (марула, рукола, шери домати, пршута, пармезан) ... 180 ден
  • Шопска салата(ситно сецкани домати, краставици, кромид, сирење и маслинки).... 130ден.
  • Сезонска салата(зелка, марула, морков, цвекло, домати, краставица и маслинки) ....150 ден.
  • Грчка салата(ситно сецкани домати, краставици, кромид, сирење во коцки, маслинки и оригано) .... 130 ден
  • Македонска салата(пиперки, домати, кромид, сирење) .... 120 ден.
  • Цезар салата(марула, пченка, грашок, варено јајце, моркови, маслинки, мајонез).... 140 ден.
  • Виолетова салата(ситно сецкано цвекло, павлака, мајонез).... 120 ден.
  • Пилешка салата(пилешка прса, кашкавал, кисели краставици, мајонез, павлака)... 140 ден.
  • Туна салата(марула, ситно сецкан домат, туна во парчиња, мајонез)..... 150 ден.
  • Туна специјал(ситни тестенини-макарони, туна, мајонез)...150 ден.
  • Таратур(павлака, свежи краставици, лук и ореви) ... 120 ден.
  • Морска салата(морски плодови во сос и марула)... 320 ден.
  • Овошна салата(сезонско свежо овошје, шлаг и прелив)...220 ден.
  • Капрезе салата (домати, моцарела, босилек, фурнарини) ... 130 ден.
  • Пилчино салата (домати, краставица, пилешко месо, кромид, костарика сос) ... 170 ден.
  • Шеф салата (мешана салата, костарика сос, фурнарини) ... 150 ден.
  • Тоно салата (марула, туна, пченка, кромид, фурнарини) ... 150 ден.
  • Пинџур салата ...110ден
  Ордевери
  • Костарика гурмански ордевер(Пршута(свинска или говедска),св. Врат, сланина, кулен, шунка(пилешка или свинска), сирење, моцарела, кашкавал, blue cheese, крем салати, пилешки прсти, пирошка, зденки, паниран млечен кашкавал, домати, краставица, маслинки, фурнарини) .... 1300 ден.
  • Костарика сувомесната даска: Свински врат, кулен, сланина, пршута(свинска или говедска), шунка, пилешка прса, кашкавал, сирење, домати, краставици. Цена:600/1000ден
  • Костарика Панирана даска (пилешки прсти, пирошка, зденки, кашкавал, печурки, маслинки) ... 700 / 1100 ден.
  Тестенини
  • АЛА ПЕПЕРОНИ (кулен, феферонки, доматен сос) ... 230ден.
  • АЛА ПЕСТО ЏЕНОВЕЗЕ (пилешко месо, хопла, песто сос, пармезан) ... 250ден.
  • ТЕСТЕНИНИ СО СИРЕЊЕ ИЛИ КЕЧАП ... 140ден
  Палачинки
  • Солени:
  • -со шунка и кашкавал ....120 ден
  • -со св.врат и кашкавал ... 130 ден.
  • -со пршута и кашкавал ... 160 ден.
  • -со сирење и кечап ... 100
  • -со кашкавал,кулен,павлака и маслинки 150ден
  • Благи и десерти:
  • -со крем и шлаг... 110 ден.
  • -со крем,плазма и шлаг .... 120 ден.
  • -со крем, банана и шлаг.... 130 ден.
  • -со мед,лешници и ореви ... 150 ден.
  • -со крем,банана,плазма и шлаг... 140 ден.
  • -со разновиден џем....110 ден.
  • топче сладолед ...30 ден
  • Топло Ладно ... 150 ден
  • Блага пица (со крем или џем, сезонско овошје) ... 150 ден
  Додатоци
  • -кашкавал,шунка,павлака,врат,пршута,сирење.... 30 – 190 ден.
  • -морски плодови ... 210 ден.
  Рижото
  • Рижото со печурки ... 220 ден
  • Рижото со зеленчук ... 250 ден
  • Рижото со морски плодови ...380 ден
  • Рижото со пилешко кари ...280 ден
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
  02 3085600 локал 891
   Галерија:
   Опис

   Утрото започнува со добро топло кафе, денот ... со највкусните пици и разновидни пасти ... крајот на денот ...

   Костарика е вистинското место.

   PIZZA DELIVERY достава до вашата дестинација, тел: 02/ 3137 899 - 070 272601

   *Сите видови пици од 210 до 450 ден;

   *Разни видови салати со ГРАТИС фурнарини од 110 до 180 ден;

   *Повеќе видови сендвичи со пица лепче од 120 до 190 ден;

   *Тестенини со Италијански вкусови од 210 до 300 ден;

   *Панирани прсти, Панирани лигњи, Паниран кашкавал, Панирани пирошки од 110 до 280 ден.

   *Повеќе видови на рижото од 220 до 380 денари.

   Со секоја сметка над 500 ден. добивате ГРАТИС порција благи палачинки и бесплатна достава (до одредени дестинации)

   Мени
   Пици
   • Костарика(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, св.врат, кулен, павлака, оригано, сусам)310...450ден.
   • Рукола пица (доматен сос, моцарела, пршута, шери домати) ...300...430 ден
   • Капричиоза(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, оригано)...230...340ден
   • Македонска(доматен сос, кашкавал, печурки,сланина, пиперки, домат, сирење, оригано)...250...360ден
   • Вегетаријанска(доматен сос, пченка, кашкавал, маслинки, печурки, кисела краставичка, оригано)...230...330ден.
   • Ѓавола(доматен сос, кашкавал, кулен, оригано)...230...340ден.
   • Морски рај(доматен сос, кашкавал, морски плодови)....300....430ден.
   • Пескаторе(доматен сос, кашкавал, туна во парчиња, кромид)....270....370ден.
   • Маргарита(доматен сос, кашкавал, сусам, оригано)...210...300ден.
   • Везувио(доматен сос, кашкавал, шунка, оригано)...220....320ден.
   • Наполитана(доматен сос, кашкавал, печурки, оригано)...210...310ден.
   • Пеперони(доматен сос, кашкавал, свежи печурки, суџук, феферони, оригано)...230...330ден.
   • Секси пица(доматен сос, кашкавал, печурки, колбас, јајца, павлака, феферони, оригано)...260....370ден.
   • Фантазија(доматен сос, кашкавал, печурки, шунка, маслинки, јајце матено, павлака, оригано)...260...370ден.
   • Месна пица(доматен сос, кашкавал, сецкана шунка, сецкан кулен, сецкана сланина, сецкан врат, оригано)....310....440ден.
   • Посна пица(доматен сос, растителен кашкавал, печурки, маслинки, кромид, домат, оригано, пипера)...240...350ден.
   • Кватроформаџи(ајдамер, фета, моцарела, доматенсос, blue cheese )...250...370ден.
   • Рустика(доматен сос,кашкавал,свински врат,оригано,сирење)....250...360ден.
   • Пршуто(доматен сос, кашкавал, лук, магдонос, пршута, оригано)....310....450ден.
   • Вердуре пица(доматен сос, кашкавал, печурки, пиперки, кромид, тиквица, маслинки, босилек)....260....380ден.
   • Кари пица(доматен сос, кашкавал, печурки, пилешко месо, кари зачин, оригано)...300...430ден.
   • Бејкон пица(доматен сос, кашкавал, печурки, сланина, оригано)...260...380ден.
   • Хопла пица(хопла, кашкавал, печурки, сланина, кромид, оригано)...270...390ден.
   • Капрезе пица(доматен сос, моцарела, домати, босилек)...230...330ден.
   • Крем пица(доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, оригано, крем салата)...270....380ден.
   • Пица тропикана(доматен сос, кашкавал, сланина, пиперки, кромид, маслинки, ананас)...300...430ден.
   • Пица Кватро Стаџоне(доматен сос, кашкавал, шунка, свински врат, сланина, кулен, оригано)...300...430ден.
   • Калцоне затворена пица(доматен сос, кашкавал, шунка, печурки)200ден.
   • Пица по избор...
   Пастрмајлија
   • Пастрмајлија - свинска ...(свинско месо, кашкавал, феферонка, јајце по желба) ...190....240 ден.
   • Пастрмајлија - пилешка ...(пилешко месо, кашкавал, феферонка, јајце по желба) ...190....240 ден.
   • Пастрмајлија болоњезе (болоњезе сос, лук, магдонос) ... 170 ... 230 ... ден
   Омлет
   • Стандарт омлет(кашкавал, шунка, печурки)....110 ден.
   • Вестерн омлет(кашкавал, сланина, свежи печурки, сирење)....130 ден.
   • Измир омлет(кашкавал, говедска пршута, пиперка и домат)....140 ден.
   • Вегетаријански омлет(кашкавал, печурки, пиперка, домат, кромид, сирење).... 140 ден.
   Сендвичи
   • Сендвич Коко (кашкавал, пилешка шунка, марула) ... 120 ден.
   • Сендвич Клуб (кашкавал, пилешка шунка, варено јајце, домат, марула, помфрит) ...160 ден
   • Сендвич Шунка (кашкавал, шунка, марула)... 120 ден.
   • Сендвич Трио (кашкавал, пилешка шунка, варено јајце, марула) ... 140 ден.
   • Сендвич Туна(кашкавал, туна, кромид, марула) ... 150 ден.
   • Сендвич Диета (кашкавал, шунка, кромид, домати, краставица,марула) ... 130 ден.
   • Сендвич Костарика (павлака, кашкавал, печурки, шунка, маслинки ,св.врат, кулен, марула) ... 190 ден.
   • Сендвич Пица (кашкавал, шунка, печурки, маслинки, марула)... 150 ден.
   • Сендвич Калцоне (кашкавал, марула,печурки, шунка) ... 130 ден.
   • Сендвич со виршла (пилешка виршла), марула кашкавал, сенф ... 120 ден.
   • Сендвич вегетаријана (кашкавал, домати, маслинки, печурки, краставица, марула) ... 140 ден.
   • Сендвич капрезе (моцарела, домат, босилок) ... 140 ден.
   • Сендвич крем (крем салата, сувомеснато) ... 170 ден.
   • Брускета (доматен сос, кашкавал, лук, магдонос) ... 90 ден.
   Панирана храна
   • Пирошки со тартар сос(кечап, шунка, кашкавал, печурки) .... 130 ден.
   • Пирошки со чили сос(кечап, шунка,кашкавал, печурки)... 140 ден.
   • Пилешки прсти(панирано пилешко месо со сос без помфрит / со помфрит) .... 190-220 ден.
   • Паниран стек(панирано пилешко месо, помфрит, тартар сос) .... 220 ден.
   • Панирана зденка....110 ден.
   • Паниран кашкавал (млечен).... 180 ден.
   • Панирани лигњи(порција)....280 ден.
   • Фурнарини ... 60 ден.
   • Костарика лепче ... 60 ден. Панирани маслинки ...150ден
   • Панирани тиквици ...150ден
   • Парче сирење (мешано или овчо) ...100/130 ден
   • Сирење во фурна ...120 ден
   • Топено сирење ... 180 ден
   • Печурки во грне ...190ден
   • Мезе кватро формаџи (ајдамер, сирење, моцарела, blue cheese) ...280ден
   • Порција помфрит ...120ден
   • Порција помфрит со сирење ...140ден
   • Печена пиперка со лук и магдонос ... 30ден
   • Пинџур, парче сирење, печен леб ... 200ден
   Салати со ГРАТИС фурнарини
   • Костарика салата(печени лепчиња во коцки, марула, домати, пилешко месо, костарика сос)....180 ден.
   • Рукола салата (марула, рукола, шери домати, пршута, пармезан) ... 180 ден
   • Шопска салата(ситно сецкани домати, краставици, кромид, сирење и маслинки).... 130ден.
   • Сезонска салата(зелка, марула, морков, цвекло, домати, краставица и маслинки) ....150 ден.
   • Грчка салата(ситно сецкани домати, краставици, кромид, сирење во коцки, маслинки и оригано) .... 130 ден
   • Македонска салата(пиперки, домати, кромид, сирење) .... 120 ден.
   • Цезар салата(марула, пченка, грашок, варено јајце, моркови, маслинки, мајонез).... 140 ден.
   • Виолетова салата(ситно сецкано цвекло, павлака, мајонез).... 120 ден.
   • Пилешка салата(пилешка прса, кашкавал, кисели краставици, мајонез, павлака)... 140 ден.
   • Туна салата(марула, ситно сецкан домат, туна во парчиња, мајонез)..... 150 ден.
   • Туна специјал(ситни тестенини-макарони, туна, мајонез)...150 ден.
   • Таратур(павлака, свежи краставици, лук и ореви) ... 120 ден.
   • Морска салата(морски плодови во сос и марула)... 320 ден.
   • Овошна салата(сезонско свежо овошје, шлаг и прелив)...220 ден.
   • Капрезе салата (домати, моцарела, босилек, фурнарини) ... 130 ден.
   • Пилчино салата (домати, краставица, пилешко месо, кромид, костарика сос) ... 170 ден.
   • Шеф салата (мешана салата, костарика сос, фурнарини) ... 150 ден.
   • Тоно салата (марула, туна, пченка, кромид, фурнарини) ... 150 ден.
   • Пинџур салата ...110ден
   Ордевери
   • Костарика гурмански ордевер(Пршута(свинска или говедска),св. Врат, сланина, кулен, шунка(пилешка или свинска), сирење, моцарела, кашкавал, blue cheese, крем салати, пилешки прсти, пирошка, зденки, паниран млечен кашкавал, домати, краставица, маслинки, фурнарини) .... 1300 ден.
   • Костарика сувомесната даска: Свински врат, кулен, сланина, пршута(свинска или говедска), шунка, пилешка прса, кашкавал, сирење, домати, краставици. Цена:600/1000ден
   • Костарика Панирана даска (пилешки прсти, пирошка, зденки, кашкавал, печурки, маслинки) ... 700 / 1100 ден.
   Тестенини
   • АЛА ПЕПЕРОНИ (кулен, феферонки, доматен сос) ... 230ден.
   • АЛА ПЕСТО ЏЕНОВЕЗЕ (пилешко месо, хопла, песто сос, пармезан) ... 250ден.
   • ТЕСТЕНИНИ СО СИРЕЊЕ ИЛИ КЕЧАП ... 140ден
   Палачинки
   • Солени:
   • -со шунка и кашкавал ....120 ден
   • -со св.врат и кашкавал ... 130 ден.
   • -со пршута и кашкавал ... 160 ден.
   • -со сирење и кечап ... 100
   • -со кашкавал,кулен,павлака и маслинки 150ден
   • Благи и десерти:
   • -со крем и шлаг... 110 ден.
   • -со крем,плазма и шлаг .... 120 ден.
   • -со крем, банана и шлаг.... 130 ден.
   • -со мед,лешници и ореви ... 150 ден.
   • -со крем,банана,плазма и шлаг... 140 ден.
   • -со разновиден џем....110 ден.
   • топче сладолед ...30 ден
   • Топло Ладно ... 150 ден
   • Блага пица (со крем или џем, сезонско овошје) ... 150 ден
   Додатоци
   • -кашкавал,шунка,павлака,врат,пршута,сирење.... 30 – 190 ден.
   • -морски плодови ... 210 ден.
   Рижото
   • Рижото со печурки ... 220 ден
   • Рижото со зеленчук ... 250 ден
   • Рижото со морски плодови ...380 ден
   • Рижото со пилешко кари ...280 ден
   Локација
   Инфо

   Пицерија Костарика

   Адреса: Наум Наумовски Борче 86
   Веб сајт:
   Е-пошта: pizza_costarica@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 40
   Места за седење (надвор): 40
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски, Италијански
   Паркинг: 20
   Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална, Евергрин, Џез
   Датум на отворање: 05.20.2006
   Посети на web страницата: 26694
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 891
   РЕЗЕРВИРАЈ