Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Кеј

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Кеј

  Адреса: Кеј 13 Ноември бр. 34
  Веб сајт: http://www.restorankej.com.mk
  Е-пошта: stanoli777@hotmail.com
  Места за седење (внатре): 100
  Места за седење (надвор): 70
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 30
  Работно време: 07:30 - 24:00 / 01:00
  Вид на музика: Староградска
  Датум на отворање: 10.01.2003
  Посети на web страницата: 16135
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Салати
  • Таратор ... 70 ден.
  • Шопска салата ... 70 ден.
  • Грчка салата ... 70 ден.
  • Мешана салата ... 60 ден.
  • Македонска салата ... 70 ден.
  • Урнебес ... 30 ден.
  • Пилешка ... 30 ден.
  • Говедска ... 30 ден.
  • Пинџур ... 60 ден.
  • Макало ... 30 ден.
  • Зелка ... 50 ден.
  • Мимоза ... 70 ден.
  • Луто пиперче ... 15 ден.
  Ладни предјадења
  • Ордевер ... 160 ден.
  • Закуска Скопје ... 120 ден.
  • Пршута ... 200 ден.
  • Поховани тиквици ... 60 ден.
  • Похован модар патлиџан ... 60 ден.
  • Сирење ... 70 ден.
  • Кашкавал ... 60 ден.
  • Маслики ... 70 ден.
  • Кајмак ... 40 ден.
  • Похована пипепрка ... 50 ден.
  • Лепче ... 40 ден.
  Супи
  • Телешка ... 70 ден.
  • Шкембе ... 70 ден.
  • Пилешка ... 70 ден.
  • Доматена ... 60 ден.
  • Супи ... 60 ден.
  Топли Предјадења
  • Омлети ... 70 ден.
  • Похован кашкавал ... 70 ден.
  • Поховано сирење ... 70 ден.
  • Похована пирошка ... 60 ден.
  • Похован мозок ... 120 ден.
  • Печурки на жар ... 100 ден.
  • Миланско ризото ... 100 ден.
  • Хемендегс ... 70 ден.
  • Бекендегс ... 70 ден.
  Тестенини
  • Тортелини Болоњезе ... 150 ден.
  • Тортелини Миланезе ... 150 ден.
  • Тортелини Карбонара ... 150 ден.
  • Шпагети Миланезе ... 80 ден.
  • Шпагети Болоњезе ... 80 ден.
  Морска храна
  • Охридска пастрмка 1 кг. ... 1500 ден.
  • Мавровска пастрмка 1кг. ... 700 ден.
  • Лавраки 1кг. ... 1200 ден.
  • Морска салата ... 350 ден.
  • Шкампи 1кг ... 2000 ден.
  • Школки 1кг. ... 1000 ден.
  • Јастог 1кг. ... 1400 ден.
  • Морски стапчиња 1кг. ... 1350 ден.
  • Поховани лигњи ... 300 ден.
  • Лигњи на жар ... 300 ден.
  • Полнети лигњи ... 300 ден.
  • Октопод 1 кг ... 1800 ден.
  Скара
  • Плескавица Кеј ... 190 ден.
  • Уштипци ... 180 ден.
  • Пилешка вешалица ... 90 ден.
  • Пилешки ражнич ... 90 ден.
  • Поховано пилешко со сусам ... 120 ден.
  • Полнет пилешки стек ... 140 ден.
  • Свински ражнич ... 100 ден.
  • Дипломатски ражнич ... 120 ден.
  • Растурен ражнич ... 220 ден.
  • Домашен колбас ... 80 ден.
  • Димени ребра ... 200 ден.
  • Свински увијач ... 130 ден.
  • Вешалица ... 120 ден.
  • Полнета вешалица ... 140 ден.
  • Димена вешалица ... 170 ден.
  • Кременадла ... 120 ден.
  • Џигер ... 80 ден.
  Јадења по порачка
  • Двојник ... 220 ден.
  • Свинско филе во сос ... 240 ден.
  • Полнето свинско филе ... 240 ден.
  • Шарпланински смуѓ ... 240 ден.
  • Медаљони ... 300 ден.
  • Свински Ноазет Девл сос ... 240 ден.
  • Натур шницла ... 240 ден.
  • Париска шницла ... 180 ден.
  • Бечка шницла ... 180 ден.
  • Караѓорѓева шницла ... 190 ден.
  • Бифтек Холштајн ... 300 ден.
  • Розбратна на Норвешки ... 240 ден.
  • Шатобријан ... 600 ден.
  • Карпачо ... 300 ден.
  • Бифтек со печурки ... 300 ден.
  • Бифтек Бизмарк ... 320 ден.
  • Српска мучкалица ... 240 ден.
  • Аргентинско Чураско ... 320 ден.
  • Селско месо ... 240 ден.
  • Телешки мускул ... 280 ден.
  • Коленица во сос од печурки ... 280 ден.
  • Тава Кеј ... 280 ден.
  • Татар бифтек ... 350 ден.
  Печења
  • Телешко 1кг. ... 1000 ден.
  • Свинско 1кг. ... 1000 ден.
  • Јагнешко 1кг. ... 1000 ден.
  Варива
  • Тавче гравче ... 70 ден.
  • Помфрит ... 50 ден.
  • Мешано вариво ... 50 ден.
  • Динстован ориз ... 50 ден.
  Апетисани
  • Бадем ... 150 ден.
  • Лешник ... 150 ден.
  • Фстак ... 150 ден.
  Десерти
  • Бадем торта ... 80 ден.
  • Палачинки со мед и ореви ... 80 ден.
  • Палачинки со еурокрем ... 80 ден.
  • Падобранци ... 40 ден.
  • Орасници ... 40 ден.
  • Сладолед ... 100 ден.
  • Овошна салата ... 80 ден.
  • Карамел крем ... 80 ден.
  • Баклава ... 40 ден.
  Кетеринг Мени 1
  • ЦЕНА 320 денари со вклучено ДДВ.
  • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење - кашкавал
  • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи - морски плодови
  • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - пита - крокети
  Кетеринг Мени 2
  • Цена: 450,00 денари со вклучен ДДВ
  • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - поховани тиквички - похован модар патлиџан - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење - кашкавал
  • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи
  • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - крокети
  • ТОПЛИ ЈАДЕЊА - колбаси - пилешко во сусам - пилешко со орегано - бомбици од мелено месо - свински увијачи - свинска вешалица - помфрит
  • ТЕСТЕНИНИ - кифли со сусам
  • МИЊОНИ - ситни колачи
  Кетеринг Мени 3
  • ЦЕНА 580 ДЕН. СО ВКЛУЧЕНО ДДВ
  • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - поховани тиквички - похован модар патлиџан - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење (овчо, биено,моцарела ) - кашкавал (овчи,рокфорд , бри , горгонзола )
  • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи - морски плодови
  • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - пита - крокети
  • ТОПЛИ ЈАДЕЊА - колбаси - пилешко во сусам - пилешко со оригано - бомбици од мелено месо - свински увијачи - свинска вешалица - помфрит - печурки
  • ТЕСТЕНИНИ - кифли со сусам - лиснатици
  • МИЊОНИ - ситни колачи
  • ОВОШЕН КОКТЕЛ - диња , цреши, киви, јаболко , банана, круши
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Ресторанот Кеј е место на кејот на реката Вардар кое ќе Ви ја понуди прекрасната глетка на еден поинаков хоризонт во Скопје. Со својата понуда на храна, од секојдневните домашни јадења до навистина вкусни македонски специјалитети, Ресторанот Кеј ќе ги задоволи сите вкусови.

   Едноставноста и природната убавина на терасата на Ресторанот ќе направат да се чувствувате убаво, а времето поминато тука е нешто што ќе биде одмор и уживање.

   Повелете, Ве очекуваме!

   Организираме секаков вид на кетеринг услуги со висок квалитет по пристапни цени.

   Мени
   Салати
   • Таратор ... 70 ден.
   • Шопска салата ... 70 ден.
   • Грчка салата ... 70 ден.
   • Мешана салата ... 60 ден.
   • Македонска салата ... 70 ден.
   • Урнебес ... 30 ден.
   • Пилешка ... 30 ден.
   • Говедска ... 30 ден.
   • Пинџур ... 60 ден.
   • Макало ... 30 ден.
   • Зелка ... 50 ден.
   • Мимоза ... 70 ден.
   • Луто пиперче ... 15 ден.
   Ладни предјадења
   • Ордевер ... 160 ден.
   • Закуска Скопје ... 120 ден.
   • Пршута ... 200 ден.
   • Поховани тиквици ... 60 ден.
   • Похован модар патлиџан ... 60 ден.
   • Сирење ... 70 ден.
   • Кашкавал ... 60 ден.
   • Маслики ... 70 ден.
   • Кајмак ... 40 ден.
   • Похована пипепрка ... 50 ден.
   • Лепче ... 40 ден.
   Супи
   • Телешка ... 70 ден.
   • Шкембе ... 70 ден.
   • Пилешка ... 70 ден.
   • Доматена ... 60 ден.
   • Супи ... 60 ден.
   Топли Предјадења
   • Омлети ... 70 ден.
   • Похован кашкавал ... 70 ден.
   • Поховано сирење ... 70 ден.
   • Похована пирошка ... 60 ден.
   • Похован мозок ... 120 ден.
   • Печурки на жар ... 100 ден.
   • Миланско ризото ... 100 ден.
   • Хемендегс ... 70 ден.
   • Бекендегс ... 70 ден.
   Тестенини
   • Тортелини Болоњезе ... 150 ден.
   • Тортелини Миланезе ... 150 ден.
   • Тортелини Карбонара ... 150 ден.
   • Шпагети Миланезе ... 80 ден.
   • Шпагети Болоњезе ... 80 ден.
   Морска храна
   • Охридска пастрмка 1 кг. ... 1500 ден.
   • Мавровска пастрмка 1кг. ... 700 ден.
   • Лавраки 1кг. ... 1200 ден.
   • Морска салата ... 350 ден.
   • Шкампи 1кг ... 2000 ден.
   • Школки 1кг. ... 1000 ден.
   • Јастог 1кг. ... 1400 ден.
   • Морски стапчиња 1кг. ... 1350 ден.
   • Поховани лигњи ... 300 ден.
   • Лигњи на жар ... 300 ден.
   • Полнети лигњи ... 300 ден.
   • Октопод 1 кг ... 1800 ден.
   Скара
   • Плескавица Кеј ... 190 ден.
   • Уштипци ... 180 ден.
   • Пилешка вешалица ... 90 ден.
   • Пилешки ражнич ... 90 ден.
   • Поховано пилешко со сусам ... 120 ден.
   • Полнет пилешки стек ... 140 ден.
   • Свински ражнич ... 100 ден.
   • Дипломатски ражнич ... 120 ден.
   • Растурен ражнич ... 220 ден.
   • Домашен колбас ... 80 ден.
   • Димени ребра ... 200 ден.
   • Свински увијач ... 130 ден.
   • Вешалица ... 120 ден.
   • Полнета вешалица ... 140 ден.
   • Димена вешалица ... 170 ден.
   • Кременадла ... 120 ден.
   • Џигер ... 80 ден.
   Јадења по порачка
   • Двојник ... 220 ден.
   • Свинско филе во сос ... 240 ден.
   • Полнето свинско филе ... 240 ден.
   • Шарпланински смуѓ ... 240 ден.
   • Медаљони ... 300 ден.
   • Свински Ноазет Девл сос ... 240 ден.
   • Натур шницла ... 240 ден.
   • Париска шницла ... 180 ден.
   • Бечка шницла ... 180 ден.
   • Караѓорѓева шницла ... 190 ден.
   • Бифтек Холштајн ... 300 ден.
   • Розбратна на Норвешки ... 240 ден.
   • Шатобријан ... 600 ден.
   • Карпачо ... 300 ден.
   • Бифтек со печурки ... 300 ден.
   • Бифтек Бизмарк ... 320 ден.
   • Српска мучкалица ... 240 ден.
   • Аргентинско Чураско ... 320 ден.
   • Селско месо ... 240 ден.
   • Телешки мускул ... 280 ден.
   • Коленица во сос од печурки ... 280 ден.
   • Тава Кеј ... 280 ден.
   • Татар бифтек ... 350 ден.
   Печења
   • Телешко 1кг. ... 1000 ден.
   • Свинско 1кг. ... 1000 ден.
   • Јагнешко 1кг. ... 1000 ден.
   Варива
   • Тавче гравче ... 70 ден.
   • Помфрит ... 50 ден.
   • Мешано вариво ... 50 ден.
   • Динстован ориз ... 50 ден.
   Апетисани
   • Бадем ... 150 ден.
   • Лешник ... 150 ден.
   • Фстак ... 150 ден.
   Десерти
   • Бадем торта ... 80 ден.
   • Палачинки со мед и ореви ... 80 ден.
   • Палачинки со еурокрем ... 80 ден.
   • Падобранци ... 40 ден.
   • Орасници ... 40 ден.
   • Сладолед ... 100 ден.
   • Овошна салата ... 80 ден.
   • Карамел крем ... 80 ден.
   • Баклава ... 40 ден.
   Кетеринг Мени 1
   • ЦЕНА 320 денари со вклучено ДДВ.
   • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење - кашкавал
   • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи - морски плодови
   • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - пита - крокети
   Кетеринг Мени 2
   • Цена: 450,00 денари со вклучен ДДВ
   • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - поховани тиквички - похован модар патлиџан - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење - кашкавал
   • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи
   • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - крокети
   • ТОПЛИ ЈАДЕЊА - колбаси - пилешко во сусам - пилешко со орегано - бомбици од мелено месо - свински увијачи - свинска вешалица - помфрит
   • ТЕСТЕНИНИ - кифли со сусам
   • МИЊОНИ - ситни колачи
   Кетеринг Мени 3
   • ЦЕНА 580 ДЕН. СО ВКЛУЧЕНО ДДВ
   • ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА - кулен - говедска печеница - свинска печеница - говедска пршута - крашки врат - пилешка шунка - поховани тиквички - похован модар патлиџан - крем салати (пилешка, телешка и француска) - пинџур - сирење (овчо, биено,моцарела ) - кашкавал (овчи,рокфорд , бри , горгонзола )
   • КАНАПЕИ - крем салати - сувомеснати производи - морски плодови
   • ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА - похувани пирошки - похуван кашкавал - пита - крокети
   • ТОПЛИ ЈАДЕЊА - колбаси - пилешко во сусам - пилешко со оригано - бомбици од мелено месо - свински увијачи - свинска вешалица - помфрит - печурки
   • ТЕСТЕНИНИ - кифли со сусам - лиснатици
   • МИЊОНИ - ситни колачи
   • ОВОШЕН КОКТЕЛ - диња , цреши, киви, јаболко , банана, круши
   Локација
   Инфо

   Ресторан Кеј

   Адреса: Кеј 13 Ноември бр. 34
   Веб сајт: http://www.restorankej.com.mk
   Е-пошта: stanoli777@hotmail.com
   Места за седење (внатре): 100
   Места за седење (надвор): 70
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,American Express
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 30
   Работно време: 07:30 - 24:00 / 01:00
   Вид на музика: Староградска
   Датум на отворање: 10.01.2003
   Посети на web страницата: 16135
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 959
   РЕЗЕРВИРАЈ