Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Свадби и прослави > Скопје

Ресторан Каскада

  Галерија:
  Опис

  Ексклузивниот ресторан Каскада е лоциран во срцето на Скопје покрај самиот кеј на реката Вардар, со неодолив и неповторлив амбиент, базен и фонтани.
  Угостителски објект со единствена цел, да обезбеди професионална грижа за сите моменти од вашиот живот како свадбени свечености, крштевки, родендени и други видови на веселби.

  Целокупниот персонал со своите карактеристики, ќе помогне вашата пригода да помине идеално и префинето, а вашиот момент незаборавен.

  Успешноста во ресторанот е во тоа што успева да даде одговор на прашањето "Ќе успееме ли да се договориме онака како нам ни одговара?".
  На вашата свеченост вие како домаќини и вашите гости, ќе ви биде посветено доволно внимание и гостопримливост.

  Воедно сакаме да напомниме дека за нашите ценети гости во цената е вклучено:

  • Свадбена торта на три спрата;
  • Чоколадна фонтана (неодоливо богата со вистинско црно и бело чоколадо);
  • Шампањ;
  • Комплет декорирана сала (украсни навлаки и цвеќе на секоја маса);
  • Декориран простор за младите за прием на гости;
  • Специјална декорација и влез на младите (лифт);
  • Специјални диско ефекти (пламено фрлачи, дим машина, снег машина, балон машина, ласери, бркачи, трепкачи ...итн);
  • Хидрауличен подиум (подиум за играње)

  Се за своите гости, со цел да им пружиме задоволство и да своите најубави моменти ги поминат во ресторан "КАСКАДА".

  Инфо

  Ресторан Каскада

  Адреса: Бул.Партизански Одреди 1/32 Скопје
  Веб сајт: http://www.restorankaskada.mk
  Е-пошта: info@restorankaskada.mk
  Места за седење (внатре): 320
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: Слободен
  Работно време: 09:00/24:00/01:00
  Вид на музика: По избор
  Датум на отворање: 01.01.2003
  Посети на web страницата: 7460
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Facebook
  Локација
  Мени
  Мени 1
  • СВЕЖИ САЛАТИ
  • Мешани свежи салати
  • ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Пирошка и похован кашкавал
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • Вешалица, пилешки стек, плескавица, помфрит, луто пиперче и лепиња
  • ДЕСЕРТ
  • Торта
  Мени 2
  • СВЕЖИ САЛАТИ
  • Мешани свежи салати
  • ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Мешан сувомеснат ордевер со топка салата
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • Дипломат ражниќ, шарска плескавица, пилешки стек, помфрит, луто пиперче и лепиња
  • ДЕСЕРТ
  • Торта
  Мени 3
  • СВЕЖИ САЛАТИ
  • Мешани свежи салати
  • ПРЕДЈАДЕЊЕ
  • Мешан сувомеснат ордевер со топка салата
  • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
  • Свинско печење, јунешко печење (прелив од печурки), пилешки стек, помфрит, луто пиперче и лепиња
  • ДЕСЕРТ
  • Торта
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Ексклузивниот ресторан Каскада е лоциран во срцето на Скопје покрај самиот кеј на реката Вардар, со неодолив и неповторлив амбиент, базен и фонтани.
   Угостителски објект со единствена цел, да обезбеди професионална грижа за сите моменти од вашиот живот како свадбени свечености, крштевки, родендени и други видови на веселби.

   Целокупниот персонал со своите карактеристики, ќе помогне вашата пригода да помине идеално и префинето, а вашиот момент незаборавен.

   Успешноста во ресторанот е во тоа што успева да даде одговор на прашањето "Ќе успееме ли да се договориме онака како нам ни одговара?".
   На вашата свеченост вие како домаќини и вашите гости, ќе ви биде посветено доволно внимание и гостопримливост.

   Воедно сакаме да напомниме дека за нашите ценети гости во цената е вклучено:

   • Свадбена торта на три спрата;
   • Чоколадна фонтана (неодоливо богата со вистинско црно и бело чоколадо);
   • Шампањ;
   • Комплет декорирана сала (украсни навлаки и цвеќе на секоја маса);
   • Декориран простор за младите за прием на гости;
   • Специјална декорација и влез на младите (лифт);
   • Специјални диско ефекти (пламено фрлачи, дим машина, снег машина, балон машина, ласери, бркачи, трепкачи ...итн);
   • Хидрауличен подиум (подиум за играње)

   Се за своите гости, со цел да им пружиме задоволство и да своите најубави моменти ги поминат во ресторан "КАСКАДА".

   Мени
   Мени 1
   • СВЕЖИ САЛАТИ
   • Мешани свежи салати
   • ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Пирошка и похован кашкавал
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • Вешалица, пилешки стек, плескавица, помфрит, луто пиперче и лепиња
   • ДЕСЕРТ
   • Торта
   Мени 2
   • СВЕЖИ САЛАТИ
   • Мешани свежи салати
   • ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Мешан сувомеснат ордевер со топка салата
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • Дипломат ражниќ, шарска плескавица, пилешки стек, помфрит, луто пиперче и лепиња
   • ДЕСЕРТ
   • Торта
   Мени 3
   • СВЕЖИ САЛАТИ
   • Мешани свежи салати
   • ПРЕДЈАДЕЊЕ
   • Мешан сувомеснат ордевер со топка салата
   • ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ
   • Свинско печење, јунешко печење (прелив од печурки), пилешки стек, помфрит, луто пиперче и лепиња
   • ДЕСЕРТ
   • Торта
   Локација
   Инфо

   Ресторан Каскада

   Адреса: Бул.Партизански Одреди 1/32 Скопје
   Веб сајт: http://www.restorankaskada.mk
   Е-пошта: info@restorankaskada.mk
   Места за седење (внатре): 320
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: Слободен
   Работно време: 09:00/24:00/01:00
   Вид на музика: По избор
   Датум на отворање: 01.01.2003
   Посети на web страницата: 7460
   Безжичен интернет пристап (WiFi)
   Социјални мрежи: Facebook


   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 576
   РЕЗЕРВИРАЈ