Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Скопје

Ресторан Градина

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Градина

  Адреса: Бул. Првомајска б.б. (влезот на стаклара)
  Веб сајт: http://www.restorangradina.mk
  Е-пошта: malamisk@gmail.com
  Места за седење (внатре): 120
  Места за седење (надвор): 130
  Картички: Visa,MasterCard
  Јазици: Англиски, Италијански
  Паркинг: 200 бесплатно
  Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
  Вид на музика: Староградска, чалгии
  Датум на отворање: 01.23.2013
  Посети на web страницата: 36193
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Предјадења
  • Овчо сирење 100 гр ... 100 ден
  • Сирење на скара со сланина 100 гр ... 110 ден (сирење и сланина)
  • Пршут (свински или говедски) 100 гр ... 200 ден
  • Пача 150гр ... 100 ден
  • Ајвар 50 гр ... 40 ден
  • Макало со праз 50 гр ... 50ден
  • Макало со компир 50 гр ... 50ден
  • Топено сирење во фурна 150 гр ... 140 ден
  • Печурки на скара 250гр ... 140 ден
  • Похован кашкавал 100 гр ... 80 ден
  • Похована пирошка 100гр ... 80 ден
  • Похована зденка 100гр ... 60ден
  • Поховани тиквици 200 гр ... 90 ден
  • Похован модар патлиџан 200 гр ... 90ден
  • Похован кромид 200 гр ... 70 ден
  • Полнета похована пиперка 150гр ... 70ден
  • Ордевер ... 80 ден
  • (кашкавал, свински врат, чајна, шунка и урнебес салата)
  Чорби
  • Телешка чорба ... 100ден
  • Пилешка чорба ... 100 ден
  • Чкембе чорба ... 100 ден
  Даски
  • Мала даска Градина ... 300 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
  • Средна даска Градина ... 600 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
  • Голема даска Градина ... ..900 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
  Салати
  • Овчарска салата ... 130 ден (домат,краставица,маслинки, кравјо сирење,печурки, печена пиперка и јајце )
  • Шопска салата ... 100 ден (краставица, домат,кравјо сирење, кромид, маслинки и магданос)
  • Егејска салата ... 110 ден (краставица, домат, маслинки, кравјо сиење, кромид, оригано)
  • Домат салата ... 70 ден (домати, маслинки ,магданос)
  • Краставица салата ... 60 ден ( краставица, маслинки , магданос)
  • Градинарска салата ... 80 ден (цвекло, морков, марула, краставица, зелка ,домат)
  • Мимоза салата ... 70 ден (марула,јајце, маслинки)
  • Македонска салата ... 90 ден (домат, печена блага пиперка, маслинки ,магданос,кромид)
  • Таратор ... 70 ден (павлака, краставица, магданос, маслинки и лук)
  • Шеф салата ... 150 ден (јајце, пилешка шунка ,домат, краставица, кашкавал, марула и дересинг)
  • Цезар салата ... 150 ден (пилешко месо, марула, кубети, пченка,кашкавал,шери домати и дресинг)
  • Туршија (сезонска салата) ... 60 ден
  • Сезонска зелка ... 50 ден
  Скара (Главно јадење)
  • Кебап 25 гр ... 11 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
  • Плескавица 220 гр ... 130 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
  • Шарска плескавица 250 гр ... 150 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
  • Ловечка плескавица 250 гр ... 160 ден (мелено месо,кашкавал,сланина, кромид,печурки, помфрит и гарнир)
  • Уштипци 60 гр ... . 35 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
  • Пилешки батак 220 гр ... 130 ден (отворен пилешки батак, помфрит, кромид и гарнир )
  • Пилешки стек 220 гр ... 140 ден (пилешки стек, помфрит, кромид,гарнир )
  • Похован пилешки стек 220 гр ... 150 ден (пилешки стек, презла, помфрит, кромид, гарнир и тартар сос)
  • Пилешки ролован ражнич 220 гр ... 140 ден (пилешко месо, сланина, помфрит, кромид и гарнир)
  • Пилешки увијач 250 гр ... 160 ден (пилешко месо,кашкавал, шунка,сланина, корнишони, помфрит, кромид и гарнир)
  • Бела вешалица 220 гр ... 150 ден (свинско каре, помфрит, кромид и гарнир )
  • Свински врат 220 гр ... 160 ден (свински врат, помфрит, кромид и гарнир)
  • Свински увијач 250 гр ... 160 ден (свинско месо,кашкавал, шунка,сланина,корнишони, помфрит, кромид и гарнир )
  • Кременадла 220 гр ... 130 ден (свинска кременадла, помфрит, кромид и гарнир)
  • Свинско ребро на скара 250 гр ... 140 ден (свинско ребро, помфрит, кромид и гарнир )
  • Александров меч 250 гр ... 180 ден (свинско месо, зеленчук, помфрит, кромид и гарнир )
  • Домашен колбас 250 гр ... 130 ден (домашен колбас, помфрит, марула, кромид и сос)
  • Џигер 200 гр ... 100 ден ( џигер, помфрит, магданос, лук и оцет)
  • Пилешки крилца 500 гр ... 180 ден
  • Пилешки прсти 250 гр ... 170 ден (пилешко месо и тартар сос)
  Јадења по нарачка
  • Селско месо 300 гр ... 250 ден (свинско месо, пилешко месо, мелено месо, печурки, кашкавал, магданос, сос)
  • Свинско ребро печено во фурна 1 кг ... 650 ден за кг
  • Свинска коленица ... 340 ден ( динстана свинска коленица подготвена на традиционален македонски начин во сос со помфрит и магданос)
  • Градинарско гравче ... 150 ден (гравче, пушена сланина, зачини)
  • Бифтек во сос 250 гр ... 850 ден (јунешки бифтек , шампињони,хопла, помфрит и гарнир)
  • Бифтек на жар 250 гр ... 750 ден (јунешки бифтек, помфрит и гранир)
  • Телешки медањони 250 гр ... 450 ден (јунешки бифтек, шампињони,сос,помфрит)
  • Пилешко во кари сос 220 гр ... 170 ден (пилешко месо, шампињони,хопла, помфрит и гарнир и кари)
  • Похована шницла 250 гр ... 220 ден (свинско каре, презла,гарнир и тартар сос)
  • Специјални нарачки Печено прасе во фурна 1 кг
  Риба
  • Пастрмка на скара 1 кг ... 800 ден
  • Крап пржени кременадли 1 кг ... 800 ден
  Додатоци
  • Помфрит 250 гр ... 60 ден
  • Помфрит со сирење 250 гр ... 80 ден
  • Пекарски компир 250 гр ... 60 ден
  • Пиперка ( блага/лута)парче ... 20 ден
  Леб и Пити
  • Лепиња ... 20 ден
  • Нафора ... 70 ден
  • Форнаринки ... 60 ден
  • Вртена пита со сирење ... 250 ден
  • Вртена пита со месо ... 250 ден
  • Пастрмајлија ... 160 ден
  Десерти
  • Палачинки со мед и ореви ... 70 ден
  • Палачинки со крем и банана ... 80 ден
  • Баклава ... 60 ден
  • Сладолед топка ... 30 ден
  • Туфакија ... 100 ден
  Апетисани
  • Лешник 100 гр ... 150 ден
  • Бадем 100 гр ... 150 ден
  • Фстак 100 гр ... 150 ден
  Топли напитоци
  • Еспресо ... 40 ден
  • Макијато ... 50 ден
  • Капучино ... 60 ден
  • Нес Кафе ... 70 ден
  • Чај ... 40 ден
  • Македонско кафе ... 40 ден
  Безалкохолни пијалоци
  • Пелистерка газирана 1л/0,750л ... 60 ден
  • Пелистерка негазирана 1л/0,750л ... 60 ден
  • Пелистерка газирана 0,25л ... 40 ден
  • Пелистерка негазирана 0,25л ... 40 ден
  • Кока кола 0,25 л ... 60 ден
  • Кока кола лајт 0,25л ... 60 ден
  • Фанта 0,25 л ... 60 ден
  • Швепс 0,25л ... 60 ден
  • Тоник 0,25 л ... 60 ден
  • Спрајт 0,25 л ... 60 ден
  • Мохито пелистерка 0,25 л ... 60 ден
  • Флаширан негазиран сок ...80 ден
  • Наливен сок чаша 0,20л ... 50 ден
  • Цеден сок ( портокал/лимон) 0,20 ... 100 ден
  • Леден чај чаша 0,20л ... 40 ден
  Пива
  • Скопско пиво 0,5л точено ... 70 ден
  • Скопско пиво 0,5л шише ... 70 ден
  • Скопско пиво 0,33л шише ... 60 ден
  • Амстел 0,5л шише ... 100 ден
  • Амстел 0,33 шише ... 90 ден
  • Хајнекен 0,33 шише ... 120 ден
  • Старопрамен 0,5л шише ... 90 ден
  Аперитиви
  • Сковин жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
  • Марков Манасрир 0,50 мл ... 80 ден
  • Тиквешка жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
  • Антика 0,50 мл ... 70 ден
  • Антика 5 0.50мл ... 90 ден
  • Ракија бела 0,50мл ... 50 ден
  • Мастика 0,50мл ... 50 ден
  • Балантајн 0,40мл ... 130 ден
  • Џони вокер 0,40мл ... 130 ден
  • Џек Даниелс0,40 мл ... 200 ден
  • Џејмисон 0,40 мл ... 150 ден
  • Чивас 0,40 мл ... 200 ден
  • ЏБ 0,40 мл ... 130 ден
  • Водка вигор 0,40 мл ... 60 ден
  • Водка смирноф 0,40 мл ... 80 ден
  • Бадел бренди 0,40 ... 60 ден
  • Јегер 0,40 ... 100 ден
  • Пелинковец 0,40 мл ... 60 ден
  • Џин 0,40 мл ... 60 ден
  • Бејлис 0,40 мл ... 130 ден
  • Шток 0,40 мл ... 80 ден
  • Узо 12 0,40 мл ... 60 ден
  • Узо Плумари 0,40 мл ... 70 ден
  • Мартини0,40 мл ... 130 ден
  Бели Вина
  • Совињон бланк 0,75л ... 500 ден
  • Совињон бланк 0,187л ... 130 ден
  • Шардоне 0,75л ... 400 ден
  • Шардоне 0,187л ... 130 ден
  • Траминец Сковин 0,75л ... 500 ден
  • Траминец Сковин 0,187л ... 130 ден
  • Наливно бело вино Сковин 1л ... 200 ден
  • Наливно бело вино Сковин 0,5л ... 120 ден
  • Александрија Тиквеш 0,75л ... 400 ден
  • Александрија Тиквеш 0,187л ... 130 ден
  • Александрија куве Тиквеш 0,75л ... 800 ден
  • Александрија куве Тиквеш 0,187л ... 200 ден
  • Траминец Тиквеш 0,75л ... 500 ден
  • Траминец Тиквеш 0,75л ... 130 ден
  • Мускат Сковин 1л ... 400 ден
  • Тиквеш СС 0,75л ... 800 ден
  • Бела Вода 0,7л ... 2000 ден
  • Барово Тиквеш 0,75л ... 2000 ден
  • Совињон Бланк Тиквеш 0,75л ... 800 ден
  Црвени Вина
  • Марков Манастир 0,75л ... 1000 ден
  • Скупи куве 0,75 л ... 1000 ден
  • Вранец 0,75л ... 400 ден
  • Вранец 0,187 л ... 130 ден
  • Сирах кабарне 0,75л ... 500 ден
  • Сирах кабарне 0,187л ... 130 ден
  • Кале 0,75л ... 500 ден
  • Кале 0,187 ... 130 ден
  • Кабернет совињон 0,75л ... 400 ден
  • Мерлот 0,75л ... 400 ден
  • Санта Марија 0,75 л ... 400 ден
  • Санта Марија 0,187 ... 130 ден
  • Наливно црвено вино Сковин 1л ... 200 ден
  • Наливно црвено вино Сковин 0,5л ... 120 ден
  • Александрија 0,75л ... 400 ден
  • Александрија 0,187 ... 130 ден
  • Александрија куве 0,75л ... 800 ден
  • Александрија куве 0,187л ... 200 ден
  • Т`га за Југ 0,75л ... 400 ден
  • Т`га за Југ 0,187л ... 130 ден
  • Тиквеш СС 0.75л ... 800 ден
  • Барово Тиквеш 0,7 л ... 2000 ден
  • Розе Сковин 0,75 л ... 400 ден
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Во нашиот ресторан ви нудиме единствено гурманско уживање за сите ваши сетила. Пријатниот амбиент кој потсетува на македонска староградска куќа, топлината на каминот и чалгиската музика ви нудат беспрекорен комфорт, а вкусот на традиционалната кујна збогатен со најдобрите македонски вина ви нудат неповторливи мигови во националниот ресторан Градина.

   На само 2 км од центарот на градот ви ја нудиме најубавата скопска градина, место на кое засекогаш ќе посакувате да навраќате.

   Добредојдовте !!!

   Мени
   Предјадења
   • Овчо сирење 100 гр ... 100 ден
   • Сирење на скара со сланина 100 гр ... 110 ден (сирење и сланина)
   • Пршут (свински или говедски) 100 гр ... 200 ден
   • Пача 150гр ... 100 ден
   • Ајвар 50 гр ... 40 ден
   • Макало со праз 50 гр ... 50ден
   • Макало со компир 50 гр ... 50ден
   • Топено сирење во фурна 150 гр ... 140 ден
   • Печурки на скара 250гр ... 140 ден
   • Похован кашкавал 100 гр ... 80 ден
   • Похована пирошка 100гр ... 80 ден
   • Похована зденка 100гр ... 60ден
   • Поховани тиквици 200 гр ... 90 ден
   • Похован модар патлиџан 200 гр ... 90ден
   • Похован кромид 200 гр ... 70 ден
   • Полнета похована пиперка 150гр ... 70ден
   • Ордевер ... 80 ден
   • (кашкавал, свински врат, чајна, шунка и урнебес салата)
   Чорби
   • Телешка чорба ... 100ден
   • Пилешка чорба ... 100 ден
   • Чкембе чорба ... 100 ден
   Даски
   • Мала даска Градина ... 300 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
   • Средна даска Градина ... 600 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
   • Голема даска Градина ... ..900 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
   Салати
   • Овчарска салата ... 130 ден (домат,краставица,маслинки, кравјо сирење,печурки, печена пиперка и јајце )
   • Шопска салата ... 100 ден (краставица, домат,кравјо сирење, кромид, маслинки и магданос)
   • Егејска салата ... 110 ден (краставица, домат, маслинки, кравјо сиење, кромид, оригано)
   • Домат салата ... 70 ден (домати, маслинки ,магданос)
   • Краставица салата ... 60 ден ( краставица, маслинки , магданос)
   • Градинарска салата ... 80 ден (цвекло, морков, марула, краставица, зелка ,домат)
   • Мимоза салата ... 70 ден (марула,јајце, маслинки)
   • Македонска салата ... 90 ден (домат, печена блага пиперка, маслинки ,магданос,кромид)
   • Таратор ... 70 ден (павлака, краставица, магданос, маслинки и лук)
   • Шеф салата ... 150 ден (јајце, пилешка шунка ,домат, краставица, кашкавал, марула и дересинг)
   • Цезар салата ... 150 ден (пилешко месо, марула, кубети, пченка,кашкавал,шери домати и дресинг)
   • Туршија (сезонска салата) ... 60 ден
   • Сезонска зелка ... 50 ден
   Скара (Главно јадење)
   • Кебап 25 гр ... 11 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
   • Плескавица 220 гр ... 130 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
   • Шарска плескавица 250 гр ... 150 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
   • Ловечка плескавица 250 гр ... 160 ден (мелено месо,кашкавал,сланина, кромид,печурки, помфрит и гарнир)
   • Уштипци 60 гр ... . 35 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
   • Пилешки батак 220 гр ... 130 ден (отворен пилешки батак, помфрит, кромид и гарнир )
   • Пилешки стек 220 гр ... 140 ден (пилешки стек, помфрит, кромид,гарнир )
   • Похован пилешки стек 220 гр ... 150 ден (пилешки стек, презла, помфрит, кромид, гарнир и тартар сос)
   • Пилешки ролован ражнич 220 гр ... 140 ден (пилешко месо, сланина, помфрит, кромид и гарнир)
   • Пилешки увијач 250 гр ... 160 ден (пилешко месо,кашкавал, шунка,сланина, корнишони, помфрит, кромид и гарнир)
   • Бела вешалица 220 гр ... 150 ден (свинско каре, помфрит, кромид и гарнир )
   • Свински врат 220 гр ... 160 ден (свински врат, помфрит, кромид и гарнир)
   • Свински увијач 250 гр ... 160 ден (свинско месо,кашкавал, шунка,сланина,корнишони, помфрит, кромид и гарнир )
   • Кременадла 220 гр ... 130 ден (свинска кременадла, помфрит, кромид и гарнир)
   • Свинско ребро на скара 250 гр ... 140 ден (свинско ребро, помфрит, кромид и гарнир )
   • Александров меч 250 гр ... 180 ден (свинско месо, зеленчук, помфрит, кромид и гарнир )
   • Домашен колбас 250 гр ... 130 ден (домашен колбас, помфрит, марула, кромид и сос)
   • Џигер 200 гр ... 100 ден ( џигер, помфрит, магданос, лук и оцет)
   • Пилешки крилца 500 гр ... 180 ден
   • Пилешки прсти 250 гр ... 170 ден (пилешко месо и тартар сос)
   Јадења по нарачка
   • Селско месо 300 гр ... 250 ден (свинско месо, пилешко месо, мелено месо, печурки, кашкавал, магданос, сос)
   • Свинско ребро печено во фурна 1 кг ... 650 ден за кг
   • Свинска коленица ... 340 ден ( динстана свинска коленица подготвена на традиционален македонски начин во сос со помфрит и магданос)
   • Градинарско гравче ... 150 ден (гравче, пушена сланина, зачини)
   • Бифтек во сос 250 гр ... 850 ден (јунешки бифтек , шампињони,хопла, помфрит и гарнир)
   • Бифтек на жар 250 гр ... 750 ден (јунешки бифтек, помфрит и гранир)
   • Телешки медањони 250 гр ... 450 ден (јунешки бифтек, шампињони,сос,помфрит)
   • Пилешко во кари сос 220 гр ... 170 ден (пилешко месо, шампињони,хопла, помфрит и гарнир и кари)
   • Похована шницла 250 гр ... 220 ден (свинско каре, презла,гарнир и тартар сос)
   • Специјални нарачки Печено прасе во фурна 1 кг
   Риба
   • Пастрмка на скара 1 кг ... 800 ден
   • Крап пржени кременадли 1 кг ... 800 ден
   Додатоци
   • Помфрит 250 гр ... 60 ден
   • Помфрит со сирење 250 гр ... 80 ден
   • Пекарски компир 250 гр ... 60 ден
   • Пиперка ( блага/лута)парче ... 20 ден
   Леб и Пити
   • Лепиња ... 20 ден
   • Нафора ... 70 ден
   • Форнаринки ... 60 ден
   • Вртена пита со сирење ... 250 ден
   • Вртена пита со месо ... 250 ден
   • Пастрмајлија ... 160 ден
   Десерти
   • Палачинки со мед и ореви ... 70 ден
   • Палачинки со крем и банана ... 80 ден
   • Баклава ... 60 ден
   • Сладолед топка ... 30 ден
   • Туфакија ... 100 ден
   Апетисани
   • Лешник 100 гр ... 150 ден
   • Бадем 100 гр ... 150 ден
   • Фстак 100 гр ... 150 ден
   Топли напитоци
   • Еспресо ... 40 ден
   • Макијато ... 50 ден
   • Капучино ... 60 ден
   • Нес Кафе ... 70 ден
   • Чај ... 40 ден
   • Македонско кафе ... 40 ден
   Безалкохолни пијалоци
   • Пелистерка газирана 1л/0,750л ... 60 ден
   • Пелистерка негазирана 1л/0,750л ... 60 ден
   • Пелистерка газирана 0,25л ... 40 ден
   • Пелистерка негазирана 0,25л ... 40 ден
   • Кока кола 0,25 л ... 60 ден
   • Кока кола лајт 0,25л ... 60 ден
   • Фанта 0,25 л ... 60 ден
   • Швепс 0,25л ... 60 ден
   • Тоник 0,25 л ... 60 ден
   • Спрајт 0,25 л ... 60 ден
   • Мохито пелистерка 0,25 л ... 60 ден
   • Флаширан негазиран сок ...80 ден
   • Наливен сок чаша 0,20л ... 50 ден
   • Цеден сок ( портокал/лимон) 0,20 ... 100 ден
   • Леден чај чаша 0,20л ... 40 ден
   Пива
   • Скопско пиво 0,5л точено ... 70 ден
   • Скопско пиво 0,5л шише ... 70 ден
   • Скопско пиво 0,33л шише ... 60 ден
   • Амстел 0,5л шише ... 100 ден
   • Амстел 0,33 шише ... 90 ден
   • Хајнекен 0,33 шише ... 120 ден
   • Старопрамен 0,5л шише ... 90 ден
   Аперитиви
   • Сковин жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
   • Марков Манасрир 0,50 мл ... 80 ден
   • Тиквешка жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
   • Антика 0,50 мл ... 70 ден
   • Антика 5 0.50мл ... 90 ден
   • Ракија бела 0,50мл ... 50 ден
   • Мастика 0,50мл ... 50 ден
   • Балантајн 0,40мл ... 130 ден
   • Џони вокер 0,40мл ... 130 ден
   • Џек Даниелс0,40 мл ... 200 ден
   • Џејмисон 0,40 мл ... 150 ден
   • Чивас 0,40 мл ... 200 ден
   • ЏБ 0,40 мл ... 130 ден
   • Водка вигор 0,40 мл ... 60 ден
   • Водка смирноф 0,40 мл ... 80 ден
   • Бадел бренди 0,40 ... 60 ден
   • Јегер 0,40 ... 100 ден
   • Пелинковец 0,40 мл ... 60 ден
   • Џин 0,40 мл ... 60 ден
   • Бејлис 0,40 мл ... 130 ден
   • Шток 0,40 мл ... 80 ден
   • Узо 12 0,40 мл ... 60 ден
   • Узо Плумари 0,40 мл ... 70 ден
   • Мартини0,40 мл ... 130 ден
   Бели Вина
   • Совињон бланк 0,75л ... 500 ден
   • Совињон бланк 0,187л ... 130 ден
   • Шардоне 0,75л ... 400 ден
   • Шардоне 0,187л ... 130 ден
   • Траминец Сковин 0,75л ... 500 ден
   • Траминец Сковин 0,187л ... 130 ден
   • Наливно бело вино Сковин 1л ... 200 ден
   • Наливно бело вино Сковин 0,5л ... 120 ден
   • Александрија Тиквеш 0,75л ... 400 ден
   • Александрија Тиквеш 0,187л ... 130 ден
   • Александрија куве Тиквеш 0,75л ... 800 ден
   • Александрија куве Тиквеш 0,187л ... 200 ден
   • Траминец Тиквеш 0,75л ... 500 ден
   • Траминец Тиквеш 0,75л ... 130 ден
   • Мускат Сковин 1л ... 400 ден
   • Тиквеш СС 0,75л ... 800 ден
   • Бела Вода 0,7л ... 2000 ден
   • Барово Тиквеш 0,75л ... 2000 ден
   • Совињон Бланк Тиквеш 0,75л ... 800 ден
   Црвени Вина
   • Марков Манастир 0,75л ... 1000 ден
   • Скупи куве 0,75 л ... 1000 ден
   • Вранец 0,75л ... 400 ден
   • Вранец 0,187 л ... 130 ден
   • Сирах кабарне 0,75л ... 500 ден
   • Сирах кабарне 0,187л ... 130 ден
   • Кале 0,75л ... 500 ден
   • Кале 0,187 ... 130 ден
   • Кабернет совињон 0,75л ... 400 ден
   • Мерлот 0,75л ... 400 ден
   • Санта Марија 0,75 л ... 400 ден
   • Санта Марија 0,187 ... 130 ден
   • Наливно црвено вино Сковин 1л ... 200 ден
   • Наливно црвено вино Сковин 0,5л ... 120 ден
   • Александрија 0,75л ... 400 ден
   • Александрија 0,187 ... 130 ден
   • Александрија куве 0,75л ... 800 ден
   • Александрија куве 0,187л ... 200 ден
   • Т`га за Југ 0,75л ... 400 ден
   • Т`га за Југ 0,187л ... 130 ден
   • Тиквеш СС 0.75л ... 800 ден
   • Барово Тиквеш 0,7 л ... 2000 ден
   • Розе Сковин 0,75 л ... 400 ден
   Локација
   Инфо

   Ресторан Градина

   Адреса: Бул. Првомајска б.б. (влезот на стаклара)
   Веб сајт: http://www.restorangradina.mk
   Е-пошта: malamisk@gmail.com
   Места за седење (внатре): 120
   Места за седење (надвор): 130
   Картички: Visa,MasterCard
   Јазици: Англиски, Италијански
   Паркинг: 200 бесплатно
   Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
   Вид на музика: Староградска, чалгии
   Датум на отворање: 01.23.2013
   Посети на web страницата: 36193
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 762
   РЕЗЕРВИРАЈ