Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Рибни ресторани > Скопје

Ресторан Фиш - Хотел Аристократ

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Фиш - Хотел Аристократ

  Адреса: Елисие Поповски Марко бр.59
  Веб сајт: http://hotelaristocrat.com
  Места за седење (внатре): 50
  Места за седење (надвор): 70
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro,Diners Club
  Јазици: Англиски, Шпански, Германски
  Паркинг: Слобеден 10 места
  Работно време: 08:00-24:00/08:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 04.12.2017
  Посети на web страницата: 3691
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Супи
  • Телешка чорба
  • Рибја чорба
  Предјадења
  • Пршута телешка 100 гр
  • Пршута 100гр
  • Овчо сирење 100гр
  • Биено сирење на жар 100гр
  • Горгонзола 60гр
  • Брие 100гр
  • Брускети 200гр
  • Брускети морски 200гр
  • Лепче со моцарела
  • Калцоне со лук
  • зеленчук на скара
  • Вариво 150 гр
  • Ладна даска мала 400гр
  Салати
  • Шопска 300гр
  • Грчка 300гр
  • Македонска 300гр
  • Мешана салата 300гр
  • Таратур 150 гр.
  • Капрезе 230 гр
  • Цезар 380гр
  • Морска 300гр.
  • Сан Драј 350 гр
  Ризото
  • Ризото со бел сос и печурки 400гр
  • Морско ризото со шкампи 400гр
  Паста
  • Шпагети Алио Олио (лук, магдонос) ... 350 гр
  • Пене Арабијата (пелати, пиперки, магдонос, лук, нане) ... 250 гр
  • Шпагети Базилико (пелати, босилок, лук) ...350 гр
  • Пене Болоњезе (пелати, говедско мелено месо) ... 350гр
  • Талјатели во бел сос со лосос ...360 гр
  • Талјатели со ракчиња ...360 гр
  • Талјатели со морски плодови ...360 гр
  Пици
  • Маргарита ... 400гр
  • Вегетарија 420 гр
  • Наполитана 420 гр.
  • Капричиоза ...440 гр
  • Пармиџана ...440 гр
  • Диаволо ...420 гр
  • Кватро формаџи ...420 гр
  • Туна ...440 гр
  • Пршут ... 420гр
  • Фрути ди Маре ... 420гр
  Главно јадење од месо
  • Телешки бифтек 300гр
  • Телешки медаљони во сос од печурки 300гр
  • Телешки медаљони во бел сос 300гр
  • Филе 300гр
  • Медаљони во сос од печурки 300гр
  • Медаљони во бел сос 300гр
  • Пилешко во кари сос 300гр
  • Пилешки стек со зачини 300гр
  Главно јадење од риба
  • Пастрмка на скара 400-600 гр
  • Пастрмка филетирана на скара 400-600гр
  • Речна пастрмка на скара 1кг
  • Ципура орада 400-600 гр
  • Лаврак бранцин 400-600 гр
  • Лосос 300гр
  • Крап пржен порција 350гр
  • Крап пржен 1кг
  • Лаврак див 1кг
  • Ципура дива 1кг
  • Зубатац див 1кг
  • Лаврак бранцин во сол 1кг
  • Барбун пржен 1кг
  • Лигњи на скара 300гр
  • Лигњи поховани 300гр
  • Школки во бела бузара 300гр
  • Морски плодови на скара 300гр
  • Гамбери ракчина 300гр
  • Октопод 300гр
  • Голема морска даска 1,5 кг
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Ресторанот Фиш, како дел од хотелот Аристократ, е четврти во Скопје отворен под истиот бренд.

   Веќе докажани со својата првокласна кујна, и како добитници на наградата "Најдобар угостителски објект во 2016", нудиме морска храна, рибји специјалитети припремени на скара, како и национална и интернационална кујна, што може да задоволи сечиј вкус.

   Ве очекуваме во пријатна атмосфера, на нашата прекрасна летна тераса или во нашиот удобно уреден интериер.

   Мени
   Супи
   • Телешка чорба
   • Рибја чорба
   Предјадења
   • Пршута телешка 100 гр
   • Пршута 100гр
   • Овчо сирење 100гр
   • Биено сирење на жар 100гр
   • Горгонзола 60гр
   • Брие 100гр
   • Брускети 200гр
   • Брускети морски 200гр
   • Лепче со моцарела
   • Калцоне со лук
   • зеленчук на скара
   • Вариво 150 гр
   • Ладна даска мала 400гр
   Салати
   • Шопска 300гр
   • Грчка 300гр
   • Македонска 300гр
   • Мешана салата 300гр
   • Таратур 150 гр.
   • Капрезе 230 гр
   • Цезар 380гр
   • Морска 300гр.
   • Сан Драј 350 гр
   Ризото
   • Ризото со бел сос и печурки 400гр
   • Морско ризото со шкампи 400гр
   Паста
   • Шпагети Алио Олио (лук, магдонос) ... 350 гр
   • Пене Арабијата (пелати, пиперки, магдонос, лук, нане) ... 250 гр
   • Шпагети Базилико (пелати, босилок, лук) ...350 гр
   • Пене Болоњезе (пелати, говедско мелено месо) ... 350гр
   • Талјатели во бел сос со лосос ...360 гр
   • Талјатели со ракчиња ...360 гр
   • Талјатели со морски плодови ...360 гр
   Пици
   • Маргарита ... 400гр
   • Вегетарија 420 гр
   • Наполитана 420 гр.
   • Капричиоза ...440 гр
   • Пармиџана ...440 гр
   • Диаволо ...420 гр
   • Кватро формаџи ...420 гр
   • Туна ...440 гр
   • Пршут ... 420гр
   • Фрути ди Маре ... 420гр
   Главно јадење од месо
   • Телешки бифтек 300гр
   • Телешки медаљони во сос од печурки 300гр
   • Телешки медаљони во бел сос 300гр
   • Филе 300гр
   • Медаљони во сос од печурки 300гр
   • Медаљони во бел сос 300гр
   • Пилешко во кари сос 300гр
   • Пилешки стек со зачини 300гр
   Главно јадење од риба
   • Пастрмка на скара 400-600 гр
   • Пастрмка филетирана на скара 400-600гр
   • Речна пастрмка на скара 1кг
   • Ципура орада 400-600 гр
   • Лаврак бранцин 400-600 гр
   • Лосос 300гр
   • Крап пржен порција 350гр
   • Крап пржен 1кг
   • Лаврак див 1кг
   • Ципура дива 1кг
   • Зубатац див 1кг
   • Лаврак бранцин во сол 1кг
   • Барбун пржен 1кг
   • Лигњи на скара 300гр
   • Лигњи поховани 300гр
   • Школки во бела бузара 300гр
   • Морски плодови на скара 300гр
   • Гамбери ракчина 300гр
   • Октопод 300гр
   • Голема морска даска 1,5 кг
   Локација
   Инфо

   Ресторан Фиш - Хотел Аристократ

   Адреса: Елисие Поповски Марко бр.59
   Веб сајт: http://hotelaristocrat.com
   Места за седење (внатре): 50
   Места за седење (надвор): 70
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro,Diners Club
   Јазици: Англиски, Шпански, Германски
   Паркинг: Слобеден 10 места
   Работно време: 08:00-24:00/08:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 04.12.2017
   Посети на web страницата: 3691
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 558
   РЕЗЕРВИРАЈ