Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Скопје

Ресторан Елит Плаза

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Елит Плаза

  Адреса: Костурски Херои бр.38
  Веб сајт: http://www.eliteplaza.mk
  Е-пошта: contact.eliteplaza@gmail.com
  Места за седење (внатре): 40
  Места за седење (надвор): 60
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Работно време: 07:00-24:00/01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 04.01.2016
  Посети на web страницата: 4324
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ДОРУЧЕК
  • ОМЛЕТ
  • ЕЛИТ (јајца, печурки, маслинки, пилeшка шунка, сирење) 150 ден.
  • МАКЕДОНИЈА (јајца, пиперки, домати,) 130 ден.
  • СИРЕЊЕ (јајца, сирење) 120 ден.
  • КАШКАВАЛ (јајца, сирење) 120 ден.
  • СЕНДВИЧИ
  • РОЛОВАНА ПАЛАЧИНКА (крем, сирење, пилешка шунка, печурки ) 150 ден.
  • КАЛЦОНЕ (пилешка шунка, сирење, печурки, кечап) 150 ден
  • КЛУБ СЕНДВИЧ (пилешка шунка, говедско пршута, домати, зелена салата, мајонез, кисели краставички) 150 ден.
  • ФУРНАРИНИ
  • КЛАСИЧНИ
  • (зачини, сусам) 60 ден.
  • КАШКАВАЛ (зачини, сусам, сирење) 90 ден.
  • ЛЕБ СO ЛУК 70 ден.
  • ФРАНЦУСКИ ПОМФРИТ
  • КЛАСИЧЕН 70 ден.
  • СО СИРЕЊЕ 90 ден.
  САЛАТИ
  • ЕЛИТ ШЕФ САЛАТА (спанаќ, марула, сув домат, рокфорд, портокал, бадем, пармезан, пршута, крем балзам, ) 280 ден.
  • ТУНА САЛАТА (марула , лимон, пченка, домати, маслинки, туна, дреснг ) 200ден.
  • САЛАТА СО ДИМЕН ЛОСОС (марула, рокула, пченка, чаден лосос, сок од лимон) 250 ден.
  • ЦЕЗАР САЛАТА (марула,рукола, домат, кубети, пилешки стек, пармезан, дресинг) 200 ден.
  • ПРИМА ВЕРА (марула , пиперка, пармезан, артичока, маслинки, спанаќ, лимон) 230ден.
  • КАПРЕЗЕ (домат, моцарела,босилек, песто џеновезе) 230 ден.
  МЕЗЕ
  • ЕЛИТ МЕЗЕ (јајца, пршута, сирење) 200 ден
  • ПАВЛАКА СО ЧИЛИ (павлака, маслиново масло, чили пиперчиња) 100 ден.
  • СИРЕЊЕ ВО ФУРНА (три видови на сирење, домат) 150 ден
  • ПИНЏУР (пиперки, лук) 100 ден.
  • МАЛИЏАНО (модар патлиџан, домат, сирење, пиперки) 150 ден.
  • ПЕЧУРКИ (печурки, маслиново масло, лук) 100 ден.
  • ШРИМПС ВО ГАРЛИК СОС (ракчиња, лук, маслиново масло, магданос) 250 ден.
  • ШРИМПС ВО КОКОС (blue tiger ракчиња во кокос) 550 ден.
  • МАНТИИ (тесто, месо мелено) 50 ден.
  • МАСЛИНКИ 50 ден.
  БУРГЕР
  • КЛАСИК БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 350 ден
  • СЛАНИНА БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, Сланина,помфрит, BBQ сос) 400 den.
  • БУРГЕР СО СИРЕЊЕ (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење,блу сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 400 ден.
  • БУРГЕР ПИЛЕШКИ (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, пилешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 350 ден.
  • БУРГЕР ПРШУТО (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, телешка пршута, помфрит, BBQ сос) 400 ден.
  • ЕЛИТ БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење,блу сирење, кинг шримпс, црн кавиар, пршута, јајце од јапонски потполошки) 600 ден.
  • MINI BURGER (100г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 150 ден.
  СТЕКОВИ
  • ЈУНЕШКИ СТЕК КЛАСИК (600г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 600 ден.
  • Т-БОУН СТЕК (900г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 900 ден.
  • СИРЛОИН СТЕК (500г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 600 ден.
  • РИБ-АЈ СТЕК (900г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 900 ден.
  • Бифтек во сос по избор (зелен бибер, горгонзола,вино порт) 900 ден.
  РЕБРА
  • СВИНСКИ РЕБРА (1кг) (свинско месо, компир, мешан зеленчук) 700 ден.
  • BEEF RIBS (1кг) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук) 900 ден.
  • LAMB RIMS (1кг) (јагнешко месо, компир, мешан зеленчук) 800 ден.
  КОМБО МЕНИ
  • РЕБРА, РАКЧИЊА ВО КОКОС, КРИЛЦА, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 700 ден.
  • РАКЧИЊА ВО КОКОС, КРИЛЦА, МИНИ БУРГЕР, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 700 ден.
  • КРИЛЦА, РЕБРА, ПИЛЕШКИ СТЕК, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 600 ден.
  • ПИЛЕШКИ СТЕК, КРИЛЦА, МИНИ БУРГЕР, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 500 ден.
  ПАСТА
  • АРАБИЈАТА (лук, лута пиперка, домат, пармезан) 220 ден.
  • БОЛОНЕЗ (телешко мелено, домати) 250 ден.
  • КВАТРО ФОРМАЏИ (хопла, моцарела , рокфорд, пармезан,брокула, печурк) 280 ден.
  • ПАНА ПРШУТ (говедска пршута , хопла, пармезан, брокула, печурки) 280 ден.
  • ФРУТИ ДИ МАРЕ (морски плодови , лук, бело вино, пармезан) 290 den.
  • ПЕТО ДИ ПОЛЕ Е КАРИ (пилешко, хопла, кари, пармезан) 250 ден.
  • ПОМОДОРО БАЗИЛИК (лук, домати, босилок, пармезан) 220 ден.
  • АЛОЉО (лук, магданос, пиперка, пармезан) 200 ден.
  • КАРБОНАРА Брокула и печурки
  ПИЦА
  • ЕЛИТ средна (томато сос, кашкавал, кулен, печурки, јајце, кремсир, пршута, феферони,оригано) 300 ден.
  • КАПРИ мала 150 ден.
  • КАПРИ средна (доматен сос, кашкавал, пилешка прса, Печурки, оригано) 220 ден.
  • ВЕГЕТАРИЈАНА мала 150 ден.
  • ВЕГЕТАРИЈАНА средна (доматен сос, кашкавал, домати, пиперки, печурки, сирење, оригано) 230 ден.
  РИЖОТО
  • МИЛАНЕЗЕ (бело вино, шафран, пармезан) 220 ден.
  • ВЕГЕТАРИЈАНА (печурки, морков, грашок, пченка, домат) 220 ден.
  • ПЕТО ДИ ПОЛО (ориз , пилешки стек, пармезан) 230 ден.
  • ФРУТИ ДИ МАРЕ (морски плодови, лук, бело вино, домат) 280 ден.
  ДОДАТОЦИ
  • ПРШУТА ГОВЕДСКА (100г) 300 ден.
  • ПЕЧУРКИ НА ЖАР 150 ден.
  • ПЛАТО СО СИРЕЊА И ПРШУТ (x2 особи) (рокфорд, козјо сирење, моцарела, пармезан, пршут) 550 ден.
  • ПЛАТО СО СИРЕЊА (рокфорд, козјо сирење, моцарела, пармезан) 450 ден.
  • КРАВЈО СИРЕЊЕ (100г) 130 ден.
  • ОВЧО СИРЕЊЕ (100г) 150 ден.
  • КОЗЈО СИРЕЊЕ (100г) 150 ден.
  • СИРЕЊЕ НА СКАРА 170 ден.
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Во ресторанот Елит Плаза може да добиетe единствена можност да почувствувате деликатесни вкусови и креации на национални и интернационални јадења припремени од врвни готвачи.

   Тука може да ги организирате Вашите бизнис ручеци, семејни прослави и остварите деловни средби и контакти.

   Мени
   ДОРУЧЕК
   • ОМЛЕТ
   • ЕЛИТ (јајца, печурки, маслинки, пилeшка шунка, сирење) 150 ден.
   • МАКЕДОНИЈА (јајца, пиперки, домати,) 130 ден.
   • СИРЕЊЕ (јајца, сирење) 120 ден.
   • КАШКАВАЛ (јајца, сирење) 120 ден.
   • СЕНДВИЧИ
   • РОЛОВАНА ПАЛАЧИНКА (крем, сирење, пилешка шунка, печурки ) 150 ден.
   • КАЛЦОНЕ (пилешка шунка, сирење, печурки, кечап) 150 ден
   • КЛУБ СЕНДВИЧ (пилешка шунка, говедско пршута, домати, зелена салата, мајонез, кисели краставички) 150 ден.
   • ФУРНАРИНИ
   • КЛАСИЧНИ
   • (зачини, сусам) 60 ден.
   • КАШКАВАЛ (зачини, сусам, сирење) 90 ден.
   • ЛЕБ СO ЛУК 70 ден.
   • ФРАНЦУСКИ ПОМФРИТ
   • КЛАСИЧЕН 70 ден.
   • СО СИРЕЊЕ 90 ден.
   САЛАТИ
   • ЕЛИТ ШЕФ САЛАТА (спанаќ, марула, сув домат, рокфорд, портокал, бадем, пармезан, пршута, крем балзам, ) 280 ден.
   • ТУНА САЛАТА (марула , лимон, пченка, домати, маслинки, туна, дреснг ) 200ден.
   • САЛАТА СО ДИМЕН ЛОСОС (марула, рокула, пченка, чаден лосос, сок од лимон) 250 ден.
   • ЦЕЗАР САЛАТА (марула,рукола, домат, кубети, пилешки стек, пармезан, дресинг) 200 ден.
   • ПРИМА ВЕРА (марула , пиперка, пармезан, артичока, маслинки, спанаќ, лимон) 230ден.
   • КАПРЕЗЕ (домат, моцарела,босилек, песто џеновезе) 230 ден.
   МЕЗЕ
   • ЕЛИТ МЕЗЕ (јајца, пршута, сирење) 200 ден
   • ПАВЛАКА СО ЧИЛИ (павлака, маслиново масло, чили пиперчиња) 100 ден.
   • СИРЕЊЕ ВО ФУРНА (три видови на сирење, домат) 150 ден
   • ПИНЏУР (пиперки, лук) 100 ден.
   • МАЛИЏАНО (модар патлиџан, домат, сирење, пиперки) 150 ден.
   • ПЕЧУРКИ (печурки, маслиново масло, лук) 100 ден.
   • ШРИМПС ВО ГАРЛИК СОС (ракчиња, лук, маслиново масло, магданос) 250 ден.
   • ШРИМПС ВО КОКОС (blue tiger ракчиња во кокос) 550 ден.
   • МАНТИИ (тесто, месо мелено) 50 ден.
   • МАСЛИНКИ 50 ден.
   БУРГЕР
   • КЛАСИК БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 350 ден
   • СЛАНИНА БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, Сланина,помфрит, BBQ сос) 400 den.
   • БУРГЕР СО СИРЕЊЕ (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење,блу сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 400 ден.
   • БУРГЕР ПИЛЕШКИ (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, пилешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 350 ден.
   • БУРГЕР ПРШУТО (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, телешка пршута, помфрит, BBQ сос) 400 ден.
   • ЕЛИТ БУРГЕР (300г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење,блу сирење, кинг шримпс, црн кавиар, пршута, јајце од јапонски потполошки) 600 ден.
   • MINI BURGER (100г) (лепче, марула, домат, корнишон, елит бургер сос, Јунешко мелено месо, чедар сирење, карамелизиран кромид, помфрит, BBQ сос) 150 ден.
   СТЕКОВИ
   • ЈУНЕШКИ СТЕК КЛАСИК (600г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 600 ден.
   • Т-БОУН СТЕК (900г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 900 ден.
   • СИРЛОИН СТЕК (500г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 600 ден.
   • РИБ-АЈ СТЕК (900г) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук, ориз) 900 ден.
   • Бифтек во сос по избор (зелен бибер, горгонзола,вино порт) 900 ден.
   РЕБРА
   • СВИНСКИ РЕБРА (1кг) (свинско месо, компир, мешан зеленчук) 700 ден.
   • BEEF RIBS (1кг) (јунешко месо, компир, мешан зеленчук) 900 ден.
   • LAMB RIMS (1кг) (јагнешко месо, компир, мешан зеленчук) 800 ден.
   КОМБО МЕНИ
   • РЕБРА, РАКЧИЊА ВО КОКОС, КРИЛЦА, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 700 ден.
   • РАКЧИЊА ВО КОКОС, КРИЛЦА, МИНИ БУРГЕР, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 700 ден.
   • КРИЛЦА, РЕБРА, ПИЛЕШКИ СТЕК, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 600 ден.
   • ПИЛЕШКИ СТЕК, КРИЛЦА, МИНИ БУРГЕР, ПРИЛОЗИ (компир, зеленчук, сосови) 500 ден.
   ПАСТА
   • АРАБИЈАТА (лук, лута пиперка, домат, пармезан) 220 ден.
   • БОЛОНЕЗ (телешко мелено, домати) 250 ден.
   • КВАТРО ФОРМАЏИ (хопла, моцарела , рокфорд, пармезан,брокула, печурк) 280 ден.
   • ПАНА ПРШУТ (говедска пршута , хопла, пармезан, брокула, печурки) 280 ден.
   • ФРУТИ ДИ МАРЕ (морски плодови , лук, бело вино, пармезан) 290 den.
   • ПЕТО ДИ ПОЛЕ Е КАРИ (пилешко, хопла, кари, пармезан) 250 ден.
   • ПОМОДОРО БАЗИЛИК (лук, домати, босилок, пармезан) 220 ден.
   • АЛОЉО (лук, магданос, пиперка, пармезан) 200 ден.
   • КАРБОНАРА Брокула и печурки
   ПИЦА
   • ЕЛИТ средна (томато сос, кашкавал, кулен, печурки, јајце, кремсир, пршута, феферони,оригано) 300 ден.
   • КАПРИ мала 150 ден.
   • КАПРИ средна (доматен сос, кашкавал, пилешка прса, Печурки, оригано) 220 ден.
   • ВЕГЕТАРИЈАНА мала 150 ден.
   • ВЕГЕТАРИЈАНА средна (доматен сос, кашкавал, домати, пиперки, печурки, сирење, оригано) 230 ден.
   РИЖОТО
   • МИЛАНЕЗЕ (бело вино, шафран, пармезан) 220 ден.
   • ВЕГЕТАРИЈАНА (печурки, морков, грашок, пченка, домат) 220 ден.
   • ПЕТО ДИ ПОЛО (ориз , пилешки стек, пармезан) 230 ден.
   • ФРУТИ ДИ МАРЕ (морски плодови, лук, бело вино, домат) 280 ден.
   ДОДАТОЦИ
   • ПРШУТА ГОВЕДСКА (100г) 300 ден.
   • ПЕЧУРКИ НА ЖАР 150 ден.
   • ПЛАТО СО СИРЕЊА И ПРШУТ (x2 особи) (рокфорд, козјо сирење, моцарела, пармезан, пршут) 550 ден.
   • ПЛАТО СО СИРЕЊА (рокфорд, козјо сирење, моцарела, пармезан) 450 ден.
   • КРАВЈО СИРЕЊЕ (100г) 130 ден.
   • ОВЧО СИРЕЊЕ (100г) 150 ден.
   • КОЗЈО СИРЕЊЕ (100г) 150 ден.
   • СИРЕЊЕ НА СКАРА 170 ден.
   Локација
   Инфо

   Ресторан Елит Плаза

   Адреса: Костурски Херои бр.38
   Веб сајт: http://www.eliteplaza.mk
   Е-пошта: contact.eliteplaza@gmail.com
   Места за седење (внатре): 40
   Места за седење (надвор): 60
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Работно време: 07:00-24:00/01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 04.01.2016
   Посети на web страницата: 4324
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 566
   РЕЗЕРВИРАЈ