Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Свадби и прослави > Скопје

Ресторан Далиа/Ханибал

  Галерија:
  Опис

  За закажан термин за свадба до 15 март, Ресторан Далиа-Ханибал Ви дава вредносен ваучер кој вклучува детаљи и моменти кои ќе ја разубават вашата веселба.

  Ресторан Далиа-Ханибал беше отворен во далечната 1991 година, а веќе од 2005 година е специјализиран за свадби и други свечености. Од своето отворање, па до денес истиот е реновиран неколку пати, а од оваа година нашите посетители имаат можност да го користат и отворениот дел со базен, кој е хортикултурно уреден и претставува прекрасно место за вашите семејни веселби.

  Нашето 20 годишно искуство во угостителството, максималната посветеност и желбата за задоволни клиенти се клучот за нашиот успех во работењето. Кај нас гостите имаат можност да уживаат во највкусната храна приготвена од вистински мајстори во кулинарството во најсовремена кујна по сите светски стандарди и да бидат беспрекорно услужени од нашиот професионален персонал.

  Кога на сето ова ќе се додаде ентериерот уреден во крем и црвени тонови кои рефлектираат гламурозност и елеганција, неизбежно е одлично доживување.

  Инфо

  Ресторан Далиа/Ханибал

  Адреса: Ул. Маџари бр.25
  Веб сајт:
  Е-пошта: restoran.hanibal@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 400
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 100
  Работно време: 10:00-24:00/10:00-01:00
  Вид на музика: По договор
  Датум на отворање: 04.11.1991
  Посети на web страницата: 8635
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  СВАДБЕН ПАКЕТ 1
  • Meшана сезонска салата
  • Зелена салат, зелка, морков, домати, краставици
  • Oрдевер
  • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Главно јадење
  • Бечка шницла, шарска плескавица, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
  • Десерт
  • Чоколадна торта
  СВАДБЕН ПАКЕТ 2
  • Мешана сезонска салата
  • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
  • Ордевер
  • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Главно јадење
  • Бечка шница, пилешки ражнич, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
  • Десерт
  • Чоколадна торта
  СВАДБЕН ПАКЕТ 3
  • Мешана сезонска салата
  • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
  • Ордевер
  • Крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Ладно предјадење
  • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
  • Топло предјадење
  • Пилешко соте, дипломатски ражнич на скара, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
  • Десерт
  • Чоколадна торта
  СВАДБЕН ПАКЕТ 4
  • Мешана сезонска салата
  • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
  • Ордевер
  • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
  • Топло предјадење
  • Домашна ролована пита со сирење
  • Главно јадење
  • Пилешко соте на скара, телешко печење во сос, свинско филе во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
  • Десерт
  • Колач од шумски плодови
  СВАДБЕН ПАКЕТ 5
  • Мешана сезонска салата
  • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
  • Ордевер
  • Пршута, крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
  • Топло предјадење
  • Домашна ролована пита со сирење
  • Главно јадење
  • Реженчиња на скара, домашен колбас, уштипак, св. Вешалица, гарнир пекарски компир
  • Десерт
  • Разни ситни колачи
  СВАДБЕН ПАКЕТ 6
  • Салата рукола
  • Зелена салата, моцарела, шери домат, рукола
  • Ордевер
  • Пршута, крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
  • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
  • Топло предјадење
  • Потпечени лазањи со месо
  • Главно јадење
  • Караѓорѓева шницла, телешко печење со сос, свинско филе на вакуланска скара, гарнир фино вариво
  • Десерт
  • Колач од шумски плодови
  СВАДБЕН ПАКЕТ 7
  • Мешана сезонска салата
  • Босилок, моцарела, шери домат
  • Ордевер
  • Пршута, крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, oвчо сирење, поховани маслинки, врзана салата
  • Топло предјадење
  • Потпечени лазањи со месо
  • Главно јадење
  • Караѓорѓева шницла, телешки медаљони во сос, прасечко печење, гарнир фино вариво
  • Десерт
  • Торта бајадера
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
  02 3085600 локал 710
   Галерија:
   Опис

   За закажан термин за свадба до 15 март, Ресторан Далиа-Ханибал Ви дава вредносен ваучер кој вклучува детаљи и моменти кои ќе ја разубават вашата веселба.

   Ресторан Далиа-Ханибал беше отворен во далечната 1991 година, а веќе од 2005 година е специјализиран за свадби и други свечености. Од своето отворање, па до денес истиот е реновиран неколку пати, а од оваа година нашите посетители имаат можност да го користат и отворениот дел со базен, кој е хортикултурно уреден и претставува прекрасно место за вашите семејни веселби.

   Нашето 20 годишно искуство во угостителството, максималната посветеност и желбата за задоволни клиенти се клучот за нашиот успех во работењето. Кај нас гостите имаат можност да уживаат во највкусната храна приготвена од вистински мајстори во кулинарството во најсовремена кујна по сите светски стандарди и да бидат беспрекорно услужени од нашиот професионален персонал.

   Кога на сето ова ќе се додаде ентериерот уреден во крем и црвени тонови кои рефлектираат гламурозност и елеганција, неизбежно е одлично доживување.

   Мени
   СВАДБЕН ПАКЕТ 1
   • Meшана сезонска салата
   • Зелена салат, зелка, морков, домати, краставици
   • Oрдевер
   • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Главно јадење
   • Бечка шницла, шарска плескавица, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
   • Десерт
   • Чоколадна торта
   СВАДБЕН ПАКЕТ 2
   • Мешана сезонска салата
   • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
   • Ордевер
   • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Главно јадење
   • Бечка шница, пилешки ражнич, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
   • Десерт
   • Чоколадна торта
   СВАДБЕН ПАКЕТ 3
   • Мешана сезонска салата
   • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
   • Ордевер
   • Крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Ладно предјадење
   • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
   • Топло предјадење
   • Пилешко соте, дипломатски ражнич на скара, свинско печење во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
   • Десерт
   • Чоколадна торта
   СВАДБЕН ПАКЕТ 4
   • Мешана сезонска салата
   • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
   • Ордевер
   • Крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
   • Топло предјадење
   • Домашна ролована пита со сирење
   • Главно јадење
   • Пилешко соте на скара, телешко печење во сос, свинско филе во сос од шампињони, гарнир пекарски компир
   • Десерт
   • Колач од шумски плодови
   СВАДБЕН ПАКЕТ 5
   • Мешана сезонска салата
   • Зелена салата, зелка, морков, домати, краставици
   • Ордевер
   • Пршута, крашки врат, печеница, св. Врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
   • Топло предјадење
   • Домашна ролована пита со сирење
   • Главно јадење
   • Реженчиња на скара, домашен колбас, уштипак, св. Вешалица, гарнир пекарски компир
   • Десерт
   • Разни ситни колачи
   СВАДБЕН ПАКЕТ 6
   • Салата рукола
   • Зелена салата, моцарела, шери домат, рукола
   • Ордевер
   • Пршута, крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, врзана салата
   • Пирошка, похован кашкавал, тартар сос
   • Топло предјадење
   • Потпечени лазањи со месо
   • Главно јадење
   • Караѓорѓева шницла, телешко печење со сос, свинско филе на вакуланска скара, гарнир фино вариво
   • Десерт
   • Колач од шумски плодови
   СВАДБЕН ПАКЕТ 7
   • Мешана сезонска салата
   • Босилок, моцарела, шери домат
   • Ордевер
   • Пршута, крашки врат, печеница, св. врат, шунка, чајна, кулен, пилешко димено, кравји кашкавал, овчи кашкавал, кравјо сирење, oвчо сирење, поховани маслинки, врзана салата
   • Топло предјадење
   • Потпечени лазањи со месо
   • Главно јадење
   • Караѓорѓева шницла, телешки медаљони во сос, прасечко печење, гарнир фино вариво
   • Десерт
   • Торта бајадера
   Локација
   Инфо

   Ресторан Далиа/Ханибал

   Адреса: Ул. Маџари бр.25
   Веб сајт:
   Е-пошта: restoran.hanibal@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 400
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 100
   Работно време: 10:00-24:00/10:00-01:00
   Вид на музика: По договор
   Датум на отворање: 04.11.1991
   Посети на web страницата: 8635
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 710
   РЕЗЕРВИРАЈ