Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Интернационални ресторани > Скопје

Ресторан Букет

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Букет

  Адреса: Бул. Климент Охридски 66/1
  Е-пошта: restoranbuket@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 60
  Места за седење (надвор): 50
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална, Староградска, Евергрин
  Датум на отворање: 01.01.2005
  Посети на web страницата: 11435
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Ордевер "Букет" ... Цена: 350,00 ден.
  • ден.
  • Кашкавал овчи(парче) ... Цена: 200,00 ден.
  • ден.
  • Сирење овчо бело (парче) ... Цена: 100,00 ден.
  • Ордевер зелен ... Цена: 150,00 ден.
  • Урнебес салата ... Цена: 90,00 ден.
  • Пилешка салата ... Цена: 120,00 ден.
  • Телешка салата ... Цена: 120,00 ден.
  • Кајмак (топка) ... Цена: 50,00 ден.
  • Кисело млеко ... Цена: 60,00 ден.
  • Ладна закуска ... Цена: 150,00 ден.
  • Кавијар ... Цена: 500,00 ден.
  • Печурки салата ... Цена: 120,00 ден.
  • Пршута ... Цена: 300,00 ден.
  • Татар бифтек ... Цена: 450,00 ден.
  • Таратор ... Цена: 80,00 ден.
  СУПИ И ЧОРБИ
  • Буљон со јајце ... Цена: 90,00 ден.
  • Чорба од домати ... Цена:90,00 ден.
  • Говедска супа ... Цена: 90,00 ден.
  • Пилешка супа ... Цена: 90,00 ден.
  • Конзуме супа ... Цена: 90,00 ден.
  • Пилешка крем чорба ... Цена: 100,00 ден.
  • Телешка чорба ... Цена: 100,00 ден.
  • Потаж од зарзават ... Цена: 90,00 ден.
  • Потаж од печурки ... Цена: 100,00 ден.
  • Шкембе чорба ... Цена: 100,00 ден.
  ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Бекендекс ... Цена: 100,00 ден.
  • Хемендекс ... Цена: 100,00 ден.
  • Омлет по желба ... Цена: 100,00 ден.
  • Печурки на жар ... Цена: 150,00 ден.
  • Киевска пирошка ... Цена: 90,00 ден.
  • Похован кашкавал ... Цена: 90,00 ден.
  • Похован мозок ... Цена: 100,00 ден.
  • Сирење на скара ... Цена:90,00 ден.
  • Сарма (парче) ... Цена: 30,00 ден.
  • Поховани тиквици ... Цена: 80,00 ден.
  • Полнета пиперка со урда ... Цена: 60,00 ден.
  ТЕСТЕНИНИ
  • Лазањи ... Цена: 200,00 ден.
  • Тортелини со бел сос ... Цена: 250,00 ден.
  • Шпагети со бел сос ... Цена: 200,00 ден.
  • Шпагети болонез ... Цена: 200,00 ден.
  • Шпагети миланез ... Цена: 200,00 ден.
  • Шпагети фунги ... Цена: 200,00 ден.
  • Макарони ... Цена: 200,00 ден.
  РИБИ
  • Охридска пастрмка 1 кг ... Цена: 2000,00 ден.
  • Калифорниска пастрмка 1 кг ... Цена: 1100,00 ден.
  • Крап 1 кг ... Цена: 1100,00 ден.
  • Жабји батаци 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
  • Салата од морски плодови ... Цена: 400,00 ден.
  • Салата од лигњи ... Цена: 250,00 ден.
  • Октопод салата ... Цена: 500,00 ден.
  • Морски коктел ... Цена: 800,00 ден.
  • Октопод ... Цена:700,00 ден.
  • Шкампи ... Цена: 800,00 ден.
  • Школки ... Цена: 450,00 ден.
  • Лигњи на жар ... Цена: 350,00 ден.
  • Лигњи поховани ... Цена: 350,00 ден.
  ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
  • Бифтек на жар 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Бифтек со печурки 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Бифтек со јајце 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Бифтек Соте Строганов 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Бифтек со фефер сос 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Телешки медаљони со печурки ... Цена: 850,00 ден.
  • Филе мињон 0,300 гр ... Цена: 600,00 ден.
  • Филе на жар 0,300 гр ... Цена:550,00 ден.
  • Полнето филе 0,350 гр ... Цена: 550,00 ден.
  • Епиграм за две особи 0,500 гр ... Цена: 850,00 ден.
  • Шатобријан за две особи 0,500 гр ... Цена: 1000,00 ден.
  • Селско месо ... Цена: 280,00 ден.
  • Бечка шницла 0,200 гр ... Цена:280,00 ден.
  • Париска шницла 0,200 гр ... Цена: 280,00 ден.
  • Натур шницла 0,200 гр ... Цена: 280,00 ден.
  • Аџиски ќебап ... Цена: 800,00 ден.
  • Телешки мускул со печурки 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
  • Коленица на градинарски начин ... Цена: 350,00 ден.
  НАЦИОНАЛНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
  • Тава "Букет" ... Цена: 380,00 ден.
  • Кула "Букет" ... Цена: 350,00 ден.
  • Македонска тава ... Цена: 300,00 ден.
  • Аргатска закуска ... Цена: 350,00 ден.
  • Александар Македонски ... Цена:650,00 ден.
  • Специјалитет Александрија ... Цена: 550,00 ден.
  • Вардарско грне ... Цена: 300,00 ден.
  • Скопска вешалица ... Цена: 300,00 ден.
  • Плескавица "Букет" ... Цена: 200,00 ден.
  • Задушено јагнешко во тава ... Цена: 500,00 ден.
  СКАРА
  • Увијач 0,250 гр ... Цена: 150,00 ден.
  • Вешалица 0,200 гр ... Цена: 140,00 ден.
  • Кременадла 0,200 гр ... Цена: 130,00 ден.
  • Ражнич 0,200 гр ... Цена: 140,00 ден.
  • Колбас 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
  • Џигер 0,300 гр ... Цена: 110,00 ден.
  • Плескавица 0,180 гр ... Цена: 110,00 ден.
  • Пилешка вешалица 0,200 гр ... Цена: 130,00 ден.
  • Пилешки стек 0,200 гр ... Цена: 220,00 ден.
  • Пушена вешалица 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
  • Мешано месо на жар 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
  • Шашлинг 0,250 гр ... Цена:160,00 ден.
  • Полнета вешалица 0,250 гр ... Цена: 250,00 ден.
  • Шарска плескавица 0,250 гр ... Цена:220,00 ден.
  • Дипломатски ражнич 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
  ВАРИВА И ПРИЛОЗИ
  • Домашна погача ... Цена: 20,00 ден.
  • Фино вариво ... Цена:70,00 ден.
  • Грав тавче ...Цена: 70,00 ден.
  • Динстан ориз ... Цена:60,00 ден.
  • Грашок на путер ... Цена:60,00 ден.
  • Пченка ... Цена:70,00 ден.
  • Компир солен ... Цена: 70,00 ден.
  • Морков на путер ... Цена:70,00 ден.
  • Сос од печурки ... Цена:80,00 ден.
  • Помфрит ... Цена:60,00 ден.
  • Помфрит со сирење ... Цена:80,00 ден.
  • Јајце ... Цена:30,00 ден.
  • Нафора со сирење ... Цена:80,00 ден.
  • Макало ... Цена:80,00 ден.
  • Пинџур ... Цена: 80,00 ден.
  • Ајвар ... Цена:120,00 ден.
  • Пиперка ... Цена:20,00 ден.
  • Кромид млад ... Цена: 10,00 ден.
  ПЕЧЕЊА
  • Јагнешко печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
  • Прасечко печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
  • Телешко печење 0,350 гр ... Цена:350,00 ден.
  • Пилешко печење 0,350 гр ... Цена: 300,00 ден.
  • Свинско печење 0,350 гр ... Цена:350,00 ден.
  • Мешано печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
  САЛАТИ
  • Шопска салата ... Цена: 110,00 ден.
  • Македонска салата ... Цена: 100,00 ден.
  • Селска салата ... Цена: 100,00 ден.
  • Егејска салата ... Цена: 120,00 ден.
  • Мешана салата ... Цена: 80,00 ден.
  • Домати салата ... Цена: 90,00 ден.
  • Краставици салата ... Цена: 90,00 ден.
  • Мимоза ... Цена: 100,00 ден.
  • Марула ... Цена: 70,00 ден.
  • Зелка ... Цена: 70,00 ден.
  • Грав салата ... Цена: 100,00 ден.
  • Компир салата ... Цена: 90,00 ден.
  • Салата од јајца ... Цена: 80,00 ден.
  • Маслинки порција ... Цена: 80,00 ден.
  • Пиперки салата ... Цена: 100,00 ден.
  • Туршија ... Цена: 70,00 ден.
  ДЕСЕРТИ
  • Куп"Букет" ... Цена: 150,00 ден.
  • Палачинки" Букет" ... Цена: 150,00 ден.
  • Овошна салата ... Цена: 150,00 ден.
  • Баклава ... Цена: 70,00 ден.
  • Парфе ... Цена: 80,00 ден.
  • Банана сплит ... Цена: 150,00 ден.
  • Палачинки по избор ... Цена: 140,00 ден.
  • Палачинки "Букет"за три особи … Цена: 400,00 ден.
  • Орасници ... Цена: 70,00 ден.
  • Падобранци ... Цена:70,00 ден.
  • Сладолед порција ... Цена: 100,00 ден.
  • Секси салата ... Цена: 170,00 ден.
  • Штрудла ... Цена: 80,00 ден.
  • Туфакија ... Цена: 100,00 ден.
  • Торта парче ... Цена:100,00 ден.
  • Овошје ... Цена: 100,00 ден.
  АПЕТИСАНИ
  • Лешник 0,150 гр ... Цена:150,00 ден.
  • Бадем 0,150 гр ... Цена: 150,00 ден.
  • Ф,стак 0,150 гр ... Цена:150,00 ден.
  • Апетисани мешани ... Цена:150,00 ден.
  ЖЕСТОКИ ПИЈАЛОЦИ
  • Лозова бела 0,050л ... Цена: 60,00 ден.
  • Лозова жолта 0,050 л ... Цена: 60,00 ден.
  • Жолта Неготино 0,050л ... Цена: 70,00 ден.
  • Мастика 0,050л ... Цена:60,00 ден.
  • Текила 0,040л ... Цена: 100,00 ден.
  • Узо Плумари ... Цена: 90,00 ден.
  • Узо Сантали ... Цена: 90,00 ден.
  • Векија 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
  • Вермут 0,100 л ... Цена: 100,00 ден.
  • ВОТКИ
  • Вотка домашна 0,050 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Вотка увозна 0,050 л ... Цена:110,00 ден.
  • Финландија 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
  • Смирнов 0,050л ... Цена: 110,00 ден.
  • Столичнаја 0,050 л ... Цена: 100,00 ден.
  • Стрибор 0,050 л ... Цена: 100,00 ден.
  • Траско 0,050л ... Цена:100,00 ден.
  • ЏИН И РУМ
  • Џин домашен 0,050 л ... Цена: 80,00 ден.
  • Џин увозен 0,050л ... Цена.: 100,00 ден.
  • Рум 0,050 л ... Цена: 70,00 ден.
  • Рум Бакарди 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
  • ВИСКИ
  • Виски Екстра III 0,050л ... Цена: 350,00 ден.
  • Виски Екстра II 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
  • Виски Екстра I 0,050 л ... Цена: 250,00 ден.
  • Џони Вокер 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
  • Балантајн 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
  • Блек енд Вајт 0,050 л ... Цена: 150,00 ден.
  • ГОРКИ ПИЈАЛОЦИ
  • Амаро 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
  • Битер 0,100л ... Цена:100,00 ден.
  • Кампари 0,100л ... Цена:120,00 ден.
  • КОЊАЦИ
  • Коњак домашен 0,050л ... Цена: 80,00 ден.
  • Коњак Наполеон 0,050л ... Цена: 270,00 ден.
  • Коњак Курвоазие 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
  • Коњак албански 0,050 л ... Цена: 90,00 ден.
  • Метакса 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
  • Метакса 5 0,050л ... Цена: 170,00 ден.
  • Реми мартел 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
  • Реми мартин 0,050л ... Цена:300,00 ден.
  • Вињак 0,050л ... Цена: 80,00 ден.
  • Шток 0,050л ... Цена:100,00 ден.
  КОКТЕЛИ
  • Џин-Тоник мала 0,100л ... Цена:130,00 ден.
  • Коњак-Кола мала 0,100л ... Цена:120,00 ден.
  • Шток-Кола мала 0,100 л ... Цена:130,00 ден.
  • Векија –Кола мала 0,100л ... Цена:130,00 ден.
  • Виски –Кола мала 0,100л ... Цена:180,00 ден.
  • Вотка- Џус мала 0,100 л ... Цена:130,00 ден.
  • Вотка-Тоник мала 0,100л ... Цена: 120,00 ден.
  ЛИКЕРИ
  • Драмбуие 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
  • Ликер домашен 0,050 л ... Цена: 80,00 ден.
  • Ликер увозен 0,050л ... Цена:150,00 ден.
  • Ликер Ирски крем 0,050 л ... Цена: 150,00 ден.
  • Ликер кокос 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
  • Мартини 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
  • Мартини Росо 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
  ПИВО
  • Пиво Скопско 0,500л ... Цена: 85,00 ден.
  • Пиво Скопско 0330л ... Цена:80,00 ден.
  • Златен даб 0,500 л ... Цена:85,00 ден.
  • Златен даб 0,330 л ... Цена: 80,00 ден.
  • Амстел 0,330л ... Цена: 100,00 ден.
  • Хајнекен ... Цена: 120,00 ден.
  • Лашко пиво ... Цена:100,00 ден.
  • Ефес Пилснер ... Цена:100,00 ден.
  • Бекс ... Цена: 120,00 ден.
  • Туборг ... Цена: 120,00 ден.
  ВИНА ПЕНЛИВИ
  • Увозен шампањ ... Цена:6000,00 ден.
  • Фрушкогорски бисер ... Цена: 600,00 ден.
  • Милион ... Цена:600,00 ден.
  • Империјал ... Цена:600,00 ден.
  • Вардарски бисер ... Цена:600,00 ден.
  ВИНА
  • Александрија 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Александрија црна 0,750 л ... Цена:450,00 ден.
  • Белан 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
  • Бовин 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
  • Бургундец 0,750 л ... Цена:400,00 ден.
  • Кратошија 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
  • Кабернет Шевињон 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
  • Македонија 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
  • Кантри вајт 0,750 л ... Цена:400,00 ден.
  • Лозар 0,750 л ... Цена: 550,00 ден.
  • Мерлот 0,750 л ... Цена: 400,00 ден.
  • Чекоров 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
  • Ризлинг 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Р,кацители 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Розе 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
  • Розе Пинот 0,750 л ... Цена:450,00 ден.
  • Шевињон 0,750л ... Цена:450,00 ден.
  • Шемијон 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
  • Смедеревка 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
  • Т,га за југ 0,750л ... Цена:480,00 ден.
  • Темјаника 0,750л ... Цена: 480,00 ден.
  • Траминац 0,750л ... Цена: 480,00 ден.
  • Шардоне 0,750л ... Цена:480,00 ден.
  ВИНА ЗА ТОЧЕЊЕ
  • Антигона 1 л ... Цена:250,00 ден.
  • Кавадарка 1 л ... Цена:250,00 ден.
  • Кратошија 1 л ... Цена:250,00 ден.
  • Намештај 1 л ... Цена:250,00 ден.
  • Смедеревка 1 л ... Цена:100,00 ден.
  • Корнети 1 л ... Цена:280,00 ден.
  • Розе 1 л ...Цена:280,00 ден.
  • Шприцер 1 л ... Цена:100,00 ден.
  • Варено вино 1 л ... Цена:70,00 ден.
  БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Фанта 0,250л ... Цена:70,00 ден.
  • Кока кола 0,250л ... Цена:70,00 ден.
  • Тоник 0,250л ... Цена:70,00 ден.
  • Спрајт 0,250л ... Цена:70,00 ден.
  • Швепс 0,250л ... Цена:70,00 ден.
  • Густи сок на точење 0,200 л ... Цена:70,00 ден.
  • Џус оранж флаша 0,200л ... Цена:120,00 ден.
  • Природен сок лимон 0,200л ... Цена:120,00 ден.
  • Природен сок портокал 0,200л ... Цена:120,00 ден.
  • Томато џус 0,200л ... Цена.80,00 ден.
  • МИНЕРАЛНИ ВОДИ
  • Бонаква 0,250 л ... Цена: 40,00 ден.
  • Минерална вода 1 л ... Цена.50,00 ден.
  • Минерална вода 0,250 л ... Цена:80,00 ден.
  • Пелистерка 0,250 л ... Цена.40,00 ден.
  • Периер 0,250л ... Цена:50,00 ден.
  • Сода 0,250 л ... Цена:40,00 ден.
  • КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
  • Чај ... Цена:40,00 ден.
  • Капучино ... Цена:70,00 ден.
  • Еспресо ... Цена:40,00 ден.
  • Ладно кафе ... Цена:120,00 ден.
  • Фрапе ... Цена:100,00 ден.
  • Ирско кафе ... Цена:200,00 ден.
  • Кафе ... Цена: 40,00 ден.
  • Кафе со млеко ... Цена:50,00 ден.
  • Макијато мало ... Цена:50,00 ден.
  • Макијато големо ... Цена:60,00 ден.
  • Млеко ... Цена 50,00 ден.
  • Млеко за кафе ... Цена.20,00 ден.
  • Нес кафе ... Цена:90,00 ден.
  • Топло чоколадо ... Цена: 100,00 ден.
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Традицијата за ресторан Букет продолжува ... Ресторан БУКЕТ е пријатно култно место, со голема традиција и пријатна атмосфера во центарот на градот. Уживајте во секој дел од денот во вкусот на специјалитетите и со звуците на евергрин, интернационална и староградска музика.

   Потсетете се на сите убави нешта и уживајте, а ресторан БУКЕТ нека биде сведок на сите Ваши убави моменти Ресторан Букет се наоѓа на бул. Климент Охридски бр 66/1 спроти стариот Македонски народен театар

   Ресторан БУКЕТ - НЕ СЕ ЗАБОРАВА ...

   Со искрени желби за заедничка соработка Ве очекуваме. Ќе ни биде чест и задоволство да бидете наши гости. За сите дополнителни информации Ви стоиме на располагање да не контактирате.

   Ви благодариме на довербата.

   Мени
   ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Ордевер "Букет" ... Цена: 350,00 ден.
   • ден.
   • Кашкавал овчи(парче) ... Цена: 200,00 ден.
   • ден.
   • Сирење овчо бело (парче) ... Цена: 100,00 ден.
   • Ордевер зелен ... Цена: 150,00 ден.
   • Урнебес салата ... Цена: 90,00 ден.
   • Пилешка салата ... Цена: 120,00 ден.
   • Телешка салата ... Цена: 120,00 ден.
   • Кајмак (топка) ... Цена: 50,00 ден.
   • Кисело млеко ... Цена: 60,00 ден.
   • Ладна закуска ... Цена: 150,00 ден.
   • Кавијар ... Цена: 500,00 ден.
   • Печурки салата ... Цена: 120,00 ден.
   • Пршута ... Цена: 300,00 ден.
   • Татар бифтек ... Цена: 450,00 ден.
   • Таратор ... Цена: 80,00 ден.
   СУПИ И ЧОРБИ
   • Буљон со јајце ... Цена: 90,00 ден.
   • Чорба од домати ... Цена:90,00 ден.
   • Говедска супа ... Цена: 90,00 ден.
   • Пилешка супа ... Цена: 90,00 ден.
   • Конзуме супа ... Цена: 90,00 ден.
   • Пилешка крем чорба ... Цена: 100,00 ден.
   • Телешка чорба ... Цена: 100,00 ден.
   • Потаж од зарзават ... Цена: 90,00 ден.
   • Потаж од печурки ... Цена: 100,00 ден.
   • Шкембе чорба ... Цена: 100,00 ден.
   ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Бекендекс ... Цена: 100,00 ден.
   • Хемендекс ... Цена: 100,00 ден.
   • Омлет по желба ... Цена: 100,00 ден.
   • Печурки на жар ... Цена: 150,00 ден.
   • Киевска пирошка ... Цена: 90,00 ден.
   • Похован кашкавал ... Цена: 90,00 ден.
   • Похован мозок ... Цена: 100,00 ден.
   • Сирење на скара ... Цена:90,00 ден.
   • Сарма (парче) ... Цена: 30,00 ден.
   • Поховани тиквици ... Цена: 80,00 ден.
   • Полнета пиперка со урда ... Цена: 60,00 ден.
   ТЕСТЕНИНИ
   • Лазањи ... Цена: 200,00 ден.
   • Тортелини со бел сос ... Цена: 250,00 ден.
   • Шпагети со бел сос ... Цена: 200,00 ден.
   • Шпагети болонез ... Цена: 200,00 ден.
   • Шпагети миланез ... Цена: 200,00 ден.
   • Шпагети фунги ... Цена: 200,00 ден.
   • Макарони ... Цена: 200,00 ден.
   РИБИ
   • Охридска пастрмка 1 кг ... Цена: 2000,00 ден.
   • Калифорниска пастрмка 1 кг ... Цена: 1100,00 ден.
   • Крап 1 кг ... Цена: 1100,00 ден.
   • Жабји батаци 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
   • Салата од морски плодови ... Цена: 400,00 ден.
   • Салата од лигњи ... Цена: 250,00 ден.
   • Октопод салата ... Цена: 500,00 ден.
   • Морски коктел ... Цена: 800,00 ден.
   • Октопод ... Цена:700,00 ден.
   • Шкампи ... Цена: 800,00 ден.
   • Школки ... Цена: 450,00 ден.
   • Лигњи на жар ... Цена: 350,00 ден.
   • Лигњи поховани ... Цена: 350,00 ден.
   ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
   • Бифтек на жар 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Бифтек со печурки 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Бифтек со јајце 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Бифтек Соте Строганов 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Бифтек со фефер сос 0,300 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Телешки медаљони со печурки ... Цена: 850,00 ден.
   • Филе мињон 0,300 гр ... Цена: 600,00 ден.
   • Филе на жар 0,300 гр ... Цена:550,00 ден.
   • Полнето филе 0,350 гр ... Цена: 550,00 ден.
   • Епиграм за две особи 0,500 гр ... Цена: 850,00 ден.
   • Шатобријан за две особи 0,500 гр ... Цена: 1000,00 ден.
   • Селско месо ... Цена: 280,00 ден.
   • Бечка шницла 0,200 гр ... Цена:280,00 ден.
   • Париска шницла 0,200 гр ... Цена: 280,00 ден.
   • Натур шницла 0,200 гр ... Цена: 280,00 ден.
   • Аџиски ќебап ... Цена: 800,00 ден.
   • Телешки мускул со печурки 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
   • Коленица на градинарски начин ... Цена: 350,00 ден.
   НАЦИОНАЛНИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ
   • Тава "Букет" ... Цена: 380,00 ден.
   • Кула "Букет" ... Цена: 350,00 ден.
   • Македонска тава ... Цена: 300,00 ден.
   • Аргатска закуска ... Цена: 350,00 ден.
   • Александар Македонски ... Цена:650,00 ден.
   • Специјалитет Александрија ... Цена: 550,00 ден.
   • Вардарско грне ... Цена: 300,00 ден.
   • Скопска вешалица ... Цена: 300,00 ден.
   • Плескавица "Букет" ... Цена: 200,00 ден.
   • Задушено јагнешко во тава ... Цена: 500,00 ден.
   СКАРА
   • Увијач 0,250 гр ... Цена: 150,00 ден.
   • Вешалица 0,200 гр ... Цена: 140,00 ден.
   • Кременадла 0,200 гр ... Цена: 130,00 ден.
   • Ражнич 0,200 гр ... Цена: 140,00 ден.
   • Колбас 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
   • Џигер 0,300 гр ... Цена: 110,00 ден.
   • Плескавица 0,180 гр ... Цена: 110,00 ден.
   • Пилешка вешалица 0,200 гр ... Цена: 130,00 ден.
   • Пилешки стек 0,200 гр ... Цена: 220,00 ден.
   • Пушена вешалица 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
   • Мешано месо на жар 0,300 гр ... Цена: 350,00 ден.
   • Шашлинг 0,250 гр ... Цена:160,00 ден.
   • Полнета вешалица 0,250 гр ... Цена: 250,00 ден.
   • Шарска плескавица 0,250 гр ... Цена:220,00 ден.
   • Дипломатски ражнич 0,200 гр ... Цена: 150,00 ден.
   ВАРИВА И ПРИЛОЗИ
   • Домашна погача ... Цена: 20,00 ден.
   • Фино вариво ... Цена:70,00 ден.
   • Грав тавче ...Цена: 70,00 ден.
   • Динстан ориз ... Цена:60,00 ден.
   • Грашок на путер ... Цена:60,00 ден.
   • Пченка ... Цена:70,00 ден.
   • Компир солен ... Цена: 70,00 ден.
   • Морков на путер ... Цена:70,00 ден.
   • Сос од печурки ... Цена:80,00 ден.
   • Помфрит ... Цена:60,00 ден.
   • Помфрит со сирење ... Цена:80,00 ден.
   • Јајце ... Цена:30,00 ден.
   • Нафора со сирење ... Цена:80,00 ден.
   • Макало ... Цена:80,00 ден.
   • Пинџур ... Цена: 80,00 ден.
   • Ајвар ... Цена:120,00 ден.
   • Пиперка ... Цена:20,00 ден.
   • Кромид млад ... Цена: 10,00 ден.
   ПЕЧЕЊА
   • Јагнешко печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
   • Прасечко печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
   • Телешко печење 0,350 гр ... Цена:350,00 ден.
   • Пилешко печење 0,350 гр ... Цена: 300,00 ден.
   • Свинско печење 0,350 гр ... Цена:350,00 ден.
   • Мешано печење 0,350 гр ... Цена: 450,00 ден.
   САЛАТИ
   • Шопска салата ... Цена: 110,00 ден.
   • Македонска салата ... Цена: 100,00 ден.
   • Селска салата ... Цена: 100,00 ден.
   • Егејска салата ... Цена: 120,00 ден.
   • Мешана салата ... Цена: 80,00 ден.
   • Домати салата ... Цена: 90,00 ден.
   • Краставици салата ... Цена: 90,00 ден.
   • Мимоза ... Цена: 100,00 ден.
   • Марула ... Цена: 70,00 ден.
   • Зелка ... Цена: 70,00 ден.
   • Грав салата ... Цена: 100,00 ден.
   • Компир салата ... Цена: 90,00 ден.
   • Салата од јајца ... Цена: 80,00 ден.
   • Маслинки порција ... Цена: 80,00 ден.
   • Пиперки салата ... Цена: 100,00 ден.
   • Туршија ... Цена: 70,00 ден.
   ДЕСЕРТИ
   • Куп"Букет" ... Цена: 150,00 ден.
   • Палачинки" Букет" ... Цена: 150,00 ден.
   • Овошна салата ... Цена: 150,00 ден.
   • Баклава ... Цена: 70,00 ден.
   • Парфе ... Цена: 80,00 ден.
   • Банана сплит ... Цена: 150,00 ден.
   • Палачинки по избор ... Цена: 140,00 ден.
   • Палачинки "Букет"за три особи … Цена: 400,00 ден.
   • Орасници ... Цена: 70,00 ден.
   • Падобранци ... Цена:70,00 ден.
   • Сладолед порција ... Цена: 100,00 ден.
   • Секси салата ... Цена: 170,00 ден.
   • Штрудла ... Цена: 80,00 ден.
   • Туфакија ... Цена: 100,00 ден.
   • Торта парче ... Цена:100,00 ден.
   • Овошје ... Цена: 100,00 ден.
   АПЕТИСАНИ
   • Лешник 0,150 гр ... Цена:150,00 ден.
   • Бадем 0,150 гр ... Цена: 150,00 ден.
   • Ф,стак 0,150 гр ... Цена:150,00 ден.
   • Апетисани мешани ... Цена:150,00 ден.
   ЖЕСТОКИ ПИЈАЛОЦИ
   • Лозова бела 0,050л ... Цена: 60,00 ден.
   • Лозова жолта 0,050 л ... Цена: 60,00 ден.
   • Жолта Неготино 0,050л ... Цена: 70,00 ден.
   • Мастика 0,050л ... Цена:60,00 ден.
   • Текила 0,040л ... Цена: 100,00 ден.
   • Узо Плумари ... Цена: 90,00 ден.
   • Узо Сантали ... Цена: 90,00 ден.
   • Векија 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
   • Вермут 0,100 л ... Цена: 100,00 ден.
   • ВОТКИ
   • Вотка домашна 0,050 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Вотка увозна 0,050 л ... Цена:110,00 ден.
   • Финландија 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
   • Смирнов 0,050л ... Цена: 110,00 ден.
   • Столичнаја 0,050 л ... Цена: 100,00 ден.
   • Стрибор 0,050 л ... Цена: 100,00 ден.
   • Траско 0,050л ... Цена:100,00 ден.
   • ЏИН И РУМ
   • Џин домашен 0,050 л ... Цена: 80,00 ден.
   • Џин увозен 0,050л ... Цена.: 100,00 ден.
   • Рум 0,050 л ... Цена: 70,00 ден.
   • Рум Бакарди 0,050 л ... Цена:100,00 ден.
   • ВИСКИ
   • Виски Екстра III 0,050л ... Цена: 350,00 ден.
   • Виски Екстра II 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
   • Виски Екстра I 0,050 л ... Цена: 250,00 ден.
   • Џони Вокер 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
   • Балантајн 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
   • Блек енд Вајт 0,050 л ... Цена: 150,00 ден.
   • ГОРКИ ПИЈАЛОЦИ
   • Амаро 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
   • Битер 0,100л ... Цена:100,00 ден.
   • Кампари 0,100л ... Цена:120,00 ден.
   • КОЊАЦИ
   • Коњак домашен 0,050л ... Цена: 80,00 ден.
   • Коњак Наполеон 0,050л ... Цена: 270,00 ден.
   • Коњак Курвоазие 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
   • Коњак албански 0,050 л ... Цена: 90,00 ден.
   • Метакса 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
   • Метакса 5 0,050л ... Цена: 170,00 ден.
   • Реми мартел 0,050л ... Цена: 300,00 ден.
   • Реми мартин 0,050л ... Цена:300,00 ден.
   • Вињак 0,050л ... Цена: 80,00 ден.
   • Шток 0,050л ... Цена:100,00 ден.
   КОКТЕЛИ
   • Џин-Тоник мала 0,100л ... Цена:130,00 ден.
   • Коњак-Кола мала 0,100л ... Цена:120,00 ден.
   • Шток-Кола мала 0,100 л ... Цена:130,00 ден.
   • Векија –Кола мала 0,100л ... Цена:130,00 ден.
   • Виски –Кола мала 0,100л ... Цена:180,00 ден.
   • Вотка- Џус мала 0,100 л ... Цена:130,00 ден.
   • Вотка-Тоник мала 0,100л ... Цена: 120,00 ден.
   ЛИКЕРИ
   • Драмбуие 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
   • Ликер домашен 0,050 л ... Цена: 80,00 ден.
   • Ликер увозен 0,050л ... Цена:150,00 ден.
   • Ликер Ирски крем 0,050 л ... Цена: 150,00 ден.
   • Ликер кокос 0,050л ... Цена: 150,00 ден.
   • Мартини 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
   • Мартини Росо 0,100л ... Цена: 100,00 ден.
   ПИВО
   • Пиво Скопско 0,500л ... Цена: 85,00 ден.
   • Пиво Скопско 0330л ... Цена:80,00 ден.
   • Златен даб 0,500 л ... Цена:85,00 ден.
   • Златен даб 0,330 л ... Цена: 80,00 ден.
   • Амстел 0,330л ... Цена: 100,00 ден.
   • Хајнекен ... Цена: 120,00 ден.
   • Лашко пиво ... Цена:100,00 ден.
   • Ефес Пилснер ... Цена:100,00 ден.
   • Бекс ... Цена: 120,00 ден.
   • Туборг ... Цена: 120,00 ден.
   ВИНА ПЕНЛИВИ
   • Увозен шампањ ... Цена:6000,00 ден.
   • Фрушкогорски бисер ... Цена: 600,00 ден.
   • Милион ... Цена:600,00 ден.
   • Империјал ... Цена:600,00 ден.
   • Вардарски бисер ... Цена:600,00 ден.
   ВИНА
   • Александрија 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Александрија црна 0,750 л ... Цена:450,00 ден.
   • Белан 0,750л ... Цена: 450,00 ден.
   • Бовин 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
   • Бургундец 0,750 л ... Цена:400,00 ден.
   • Кратошија 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
   • Кабернет Шевињон 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
   • Македонија 0,750л ... Цена: 400,00 ден.
   • Кантри вајт 0,750 л ... Цена:400,00 ден.
   • Лозар 0,750 л ... Цена: 550,00 ден.
   • Мерлот 0,750 л ... Цена: 400,00 ден.
   • Чекоров 0,750л ... Цена:1000,00 ден.
   • Ризлинг 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Р,кацители 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Розе 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
   • Розе Пинот 0,750 л ... Цена:450,00 ден.
   • Шевињон 0,750л ... Цена:450,00 ден.
   • Шемијон 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
   • Смедеревка 0,750 л ... Цена: 450,00 ден.
   • Т,га за југ 0,750л ... Цена:480,00 ден.
   • Темјаника 0,750л ... Цена: 480,00 ден.
   • Траминац 0,750л ... Цена: 480,00 ден.
   • Шардоне 0,750л ... Цена:480,00 ден.
   ВИНА ЗА ТОЧЕЊЕ
   • Антигона 1 л ... Цена:250,00 ден.
   • Кавадарка 1 л ... Цена:250,00 ден.
   • Кратошија 1 л ... Цена:250,00 ден.
   • Намештај 1 л ... Цена:250,00 ден.
   • Смедеревка 1 л ... Цена:100,00 ден.
   • Корнети 1 л ... Цена:280,00 ден.
   • Розе 1 л ...Цена:280,00 ден.
   • Шприцер 1 л ... Цена:100,00 ден.
   • Варено вино 1 л ... Цена:70,00 ден.
   БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Фанта 0,250л ... Цена:70,00 ден.
   • Кока кола 0,250л ... Цена:70,00 ден.
   • Тоник 0,250л ... Цена:70,00 ден.
   • Спрајт 0,250л ... Цена:70,00 ден.
   • Швепс 0,250л ... Цена:70,00 ден.
   • Густи сок на точење 0,200 л ... Цена:70,00 ден.
   • Џус оранж флаша 0,200л ... Цена:120,00 ден.
   • Природен сок лимон 0,200л ... Цена:120,00 ден.
   • Природен сок портокал 0,200л ... Цена:120,00 ден.
   • Томато џус 0,200л ... Цена.80,00 ден.
   • МИНЕРАЛНИ ВОДИ
   • Бонаква 0,250 л ... Цена: 40,00 ден.
   • Минерална вода 1 л ... Цена.50,00 ден.
   • Минерална вода 0,250 л ... Цена:80,00 ден.
   • Пелистерка 0,250 л ... Цена.40,00 ден.
   • Периер 0,250л ... Цена:50,00 ден.
   • Сода 0,250 л ... Цена:40,00 ден.
   • КАФЕ И ТОПЛИ НАПИТОЦИ
   • Чај ... Цена:40,00 ден.
   • Капучино ... Цена:70,00 ден.
   • Еспресо ... Цена:40,00 ден.
   • Ладно кафе ... Цена:120,00 ден.
   • Фрапе ... Цена:100,00 ден.
   • Ирско кафе ... Цена:200,00 ден.
   • Кафе ... Цена: 40,00 ден.
   • Кафе со млеко ... Цена:50,00 ден.
   • Макијато мало ... Цена:50,00 ден.
   • Макијато големо ... Цена:60,00 ден.
   • Млеко ... Цена 50,00 ден.
   • Млеко за кафе ... Цена.20,00 ден.
   • Нес кафе ... Цена:90,00 ден.
   • Топло чоколадо ... Цена: 100,00 ден.
   Локација
   Инфо

   Ресторан Букет

   Адреса: Бул. Климент Охридски 66/1
   Е-пошта: restoranbuket@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 60
   Места за седење (надвор): 50
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Работно време: 08:00-24:00/ 08:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална, Староградска, Евергрин
   Датум на отворање: 01.01.2005
   Посети на web страницата: 11435
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 929
   РЕЗЕРВИРАЈ