Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Клуб ресторани > Скопје

Ресторан BackYard

  Галерија:
  Опис

  BackYard - вашето ново омилено место во срцето на градот...
  Одлично место за релаксација и уживање за вас и вашите деца. Со локација во самиот центар на Скопје, BackYard нуди можност и забава за сите генерации. Спортските терени во склоп на lounge bar-от BackYard претставуваат одлично место за реализација на секаков вид спортски активности, а детската игротека е место каде вашите деца можат да ги уживаат сите свои фантазии...
  Угостителските услуги варираат и се адаптибилни на различни потреби,отворен ресторан со најразновидна кујна по светски стандарди, одлично место за реализација на секаков вид детски родендени, приватни и корпоративни забави. Одлично место и за следење на сите спортски натпревари на видео бим во пријатна спортска атмосфера.
  Во вечерните часови, едно од најурбаните места за пијалок во градот.

  Ресторанот располага со :
  120 капацитет затворен дел
  350-400 капацитет отворен дел
  ....програмски содржини (Детски родендени,спортски активности и терени)


  Во име на персоналот и водството на ресторанот ВЕ покануваме заедно да ја креираме нашата урбана Скопска приказна...

  Инфо

  Ресторан BackYard

  Адреса: Димитрије Чуповски бр.25
  Места за седење (внатре): 100
  Места за седење (надвор): 200
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 20
  Работно време: 08:00/01:00
  Вид на музика: Smooth lounge
  Датум на отворање: 03.02.2015
  Посети на web страницата: 1400
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  Кафе
  • Еспресо – 60
  • Макијато – 70
  • Капучино - 80
  • Капучино шлаг – 100
  • Капучино фредо – 90
  • Нес Кафе- 90
  • Нес Кафе Монин - 120
  • Фредо еспресо-70
  • Фредо макијато – 80
  • Чокофредо -100
  • Кафе Лате – 100
  • Монин Сируп (вкусови) 30
  Tопли напитоци
  • Топло Чоколадо – 120
  • Топло Чоколадо Монин – 140
  • Салеп 110
  • Какaо 70
  • Чај – 70
  Негазирани пијалоци
  • Цедевита – 60
  • Браво лименка 0.25 – 90
  • Тетрапак Браво – 50
  • Липтон Леден Чај (лимон/праска) – 90
  • Монин – 120
  • Цеден природен сок - 120
  Газирани пијалоци
  • Пепси 0.25 – 80
  • Швепс 0.25 – 80
  • Швепс Тоник 0.25 - 80
  • 7 ап 0.25 – 80
  • Газоза 0.25 – 80
  • Кокта 0.25 – 80
  • Миринда 0.25 (лимон/портокал) 0.25 – 80
  • Ред Бул – 200
  Води
  • Књаз Милош (газирана) 0.25 – 60
  • Књаз Милош (газирана) 0.75 – 120
  • Аква Вива (негазирана) 0.25 – 60
  • Аква Вива (негазирана) 0.75 – 120
  Пива
  • Златен Даб 0.33 – 90
  • Златен Даб темно – 90
  • Златен Даб точено 0.33 – 80
  • Златен Даб точено 0.40 – 100
  • Туборг 0.33 – 120
  • Туборг 0.5 - 130
  • Карлсберг – 140
  • Холштен 0.5 - 160
  Алкохолни пијалоци
  • Вотка Смирноф 50мл. – 130
  • Комфорт 50мл. – 170
  • Џин Гордонс 50мл. – 130
  • Текила 30мл. – 100
  • Коњак 50мл. – 100
  • Шток 50мл. – 120
  • Мартини 50мл. – 140
  • Кампари 50мл. – 140
  • Бакарди 40мл. – 140
  • Џони Вокер 50мл. – 170
  • Балантајн 50мл. – 170
  • Чивас 50мл. – 250
  • Џони Блек 50мл. – 250
  • Џ&Б 50мл. – 170
  • Џек Даниелс 50мл. – 250
  • Џејмисон 50мл. – 180
  • Каптен Морган 50мл. – 140
  • Јегер 50мл. – 130
  • Ракија Тиквеш 50мл. – 60
  • Ракија Антика 50мл. – 100
  • Мастика Антика 50мл. – 80
  • Узо Сантали 50мл. – 80
  • Бејлис 50мл. – 160
  • Рум додаток 50мл. – 30
  • Сечена пијачка + 30 ДЕН.
  Вина
  • Бели Вина :
  • Александрија 0.187 – 160
  • Александрија 0.75 – 500
  • Александрија Куве 0.187 – 240
  • Александрија Куве 0.75 – 900
  • Траминец 0.187 – 160
  • Траминец 0.75 – 500
  • Наливно Бело Вино – 100
  • Црвени Вина :
  • Александрија 0.187 – 160
  • Александрија 0.75 – 500
  • Т’га 0.187 – 160
  • Т’га 0.75 – 500
  • Александрија Куве 0.187 – 240
  • Александрија Куве 0.75 – 900
  • Греано Вино – 130
  • Наливно Црвено Вино - 100
  • Розе Вина :
  • Александрија Розе 0.187 – 160
  • Александрија Куве Розе 0.187 – 240
  Појадок: до 14 часот
  • Јајца на Око со гарнир – 100
  • Омлет по Избор (печурки, кашкавал, шунка, сирење) – 120
  • Англиски Појадок – 110
  • Пржени Лепчиња (4 парчиња, сирење, патлиџан) – 120
  • Солена Палачинка (пршут, кисели краставички, павлака, кашкавал) – 140
  Салати
  • Цезар салата – 190 (марула, рукола, пилешки ленти, кубети, шери, пармезан, пченка, дресинг, крем ачето)
  • Италијанска салата – 210 (марула, рукола, шери, пршут, пармезан, дресинг)
  • Шеф салата – 220 (марула, краставица, пршут, ајдамер, јаболко, дресинг, крем ачето)
  • Витаминска - 150 (цвекло, морков, дајкон, пченка, марула, лимонов сок)
  • Туна Салата - 160 (марула, туна, јајце, маслинки, црвен кромид, пченка, лимонов сок)
  • Шопска Салата – 110 (домат, краставица, кромод, сирење, маслинка)
  • Грчка Салата 120 (домат, краставица, кромид, сирење на коцки, маслинки)
  • Таратор - 90
  Пасти
  • Макарони, Шпагети, Тортелини
  • Црвен сос:
  • Болоњезе – 240 (мелено месо, доматно пире, пармезан)
  • Соренто – 250 (доматно пире, маслинки, босилок, печурки, пармезан)
  • Пршут – 260 (доматно пире, пршут, хопла, пармезан)
  • Бел сос:
  • Карбонара – 250 (сланина, печурки, јајце, хопла, пармезан)
  • Кватро – 260 (горгонзола, брие, моцарела, пармезан, хопла)
  • Фунги – 240 ( печурки, шунка, хопла, лук, магдонос, пармезан)
  Пилешко
  • Пилешки Стек Бекјард – 210 (пилешки стек, пекарски компир, хопла, сос)
  • Пилешко во Кари – 240 (пилешки коцки, хопла, кари, печурки, пекарски компир)
  • Пилешко во Зеленчук - 260 (пилешки коцки, печурки, пипер, брокула, пченка. тиквица, шери , пекарски компир)
  • Пилешко во бел сос – 250 (пилешки коцки, сланина, хопла, печурки, пекарски компир)
  • Пилешко Бекјард – 310 (пилешки коцки на скара, пршут, печурки , пипер, кашкавал, зачини, шери, пекарски компир)
  ПИЦИ
  • Капричиоза – 340/240 (доматно пире, гауда, шунка, печурки, оригано)
  • Везувио – 320/220 (доматно пире, гауда, шунка, оригано)
  • Маргарита – 280/180 (доматно пире, гауда, оригано)
  • Наполитана 300/200 (доматно пире, печурки, гауда, оригано)
  • Кватро 360/260 (доматно пире, гауда, горгонзола, пармезан, брие)
  • Кулен – 350/250 (доматно пире, гауда, кулен, оригано)
  • Вегетаријана – 350/250 (доматно пире, домати, гауда, пиперка, кромид, печурки, јајце, маслинки)
  • Пршут – 400/300 (доматно пире, гауда, пршут, оригано, рукола)
  Џамбо Пици
  • Џамбо Капри – 650
  • Џамбо Пршут – 700
  • Џамбо Кватро – 700
  • Џамбо Кулен - 660
  Пастрмајлии
  • Пастрмајлија пилешка – 230
  • Пастрмајлија свинска – 230
  • Пастрмајлија свинска + сланина – 250
  Мезиња и закуски
  • Фурнарини со Лук и Сусам – 60
  • Фурнарини Кашкавал - 80
  • Лепчиња со Зденка и Маслинка – 120
  • Помфрит – 100
  • Помфрит со Сирење – 110
  • Помфрит Бекјард – 120
  • Пекарски Компир – 140
  • Топла даска – 850/450 (похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки, поховани тиквички, поховани печурки, пирошка, пилешки прсти)
  • Ладна даска – 900/500 (овчи кашкавал, пршут, кулен, свински врат, маслинки)
  • Пилешки Прсти – 220 (стек, помфрит, татар сос, мед и сенф сос)
  • Пилешки Крилца– 170 (пилешки крилца, сосови)
  • Поховани Зденки – 150
  • Похован Кашкавал – 130
  • Бекјард Мезе – 350 (пршут, пармезан, лешник, бадем, иниски ореви)
  Сендвичи
  • Бекјард Бургер – 190 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сос)
  • Бекјард Бејкон Бургер – 210 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сланина, сосови)
  • Бекјард Мини Бургер – 80 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сосови)
  • Ројал Чикен – 190 (стек / похован, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид , сосови)
  • Криспи Чикен Бургер – 220 (стек / похован, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид , мексички сос, корн флекс)
  • Калцоне (затворена пица) – 190 (доматно пире, гауда, шунка, печурки, оригано)
  • Индекс Сенвич - 210 (сланина / шунка, пекарски компир, кашкавал, печурки, маслинки ,кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, намаз од маслинки ,павлака,сенф,чили по избор)
  • Вегетаријански – 160 (пекарски компир ,марула, домат, кашкавал ,краставица, маслинки, намаз од маслинки ,печурки, павлака)
  • Клуб Сендвич – 160 (помфрит ,кашкавал, шунка, домат, марула, намаз,)
  • Мачете Сендвич – 200 (пилешко, патлиџан, кромид, пиперка, пченка, мексички сос, сенф, павлака, марула, пекарски компир)
  • Веге Бургер – 170 (плескавица од тиквички, морков, сирење, карамелизиран сос, марула, кисели краставички, патлиџан, павлака, пекарски компир)
  Додатоци
  • Кечап – 20
  • Мајонез – 20
  • Пармезан – 40
  • Плазма мелена – 20
  • Сланина – 40
  • Пршут – 50
  • Кулен – 40
  • Лепче – 30
  Апетисани
  • Мешани Апетисани – 150 (лешник, бадем, индиски ореви)
  • Кикирики - 40
  Десерти
  • Палачинка (крем, банана, плазма и шлаг) – 140
  • Палачинка со Мед и Ореви – 130
  • Топло Ладно – 130
  • Џио Џио Сладолед – 100 (чоколадо, ванила, карамила, орев, фстак, лешник, јагода)
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   BackYard - вашето ново омилено место во срцето на градот...
   Одлично место за релаксација и уживање за вас и вашите деца. Со локација во самиот центар на Скопје, BackYard нуди можност и забава за сите генерации. Спортските терени во склоп на lounge bar-от BackYard претставуваат одлично место за реализација на секаков вид спортски активности, а детската игротека е место каде вашите деца можат да ги уживаат сите свои фантазии...
   Угостителските услуги варираат и се адаптибилни на различни потреби,отворен ресторан со најразновидна кујна по светски стандарди, одлично место за реализација на секаков вид детски родендени, приватни и корпоративни забави. Одлично место и за следење на сите спортски натпревари на видео бим во пријатна спортска атмосфера.
   Во вечерните часови, едно од најурбаните места за пијалок во градот.

   Ресторанот располага со :
   120 капацитет затворен дел
   350-400 капацитет отворен дел
   ....програмски содржини (Детски родендени,спортски активности и терени)


   Во име на персоналот и водството на ресторанот ВЕ покануваме заедно да ја креираме нашата урбана Скопска приказна...

   Мени
   Кафе
   • Еспресо – 60
   • Макијато – 70
   • Капучино - 80
   • Капучино шлаг – 100
   • Капучино фредо – 90
   • Нес Кафе- 90
   • Нес Кафе Монин - 120
   • Фредо еспресо-70
   • Фредо макијато – 80
   • Чокофредо -100
   • Кафе Лате – 100
   • Монин Сируп (вкусови) 30
   Tопли напитоци
   • Топло Чоколадо – 120
   • Топло Чоколадо Монин – 140
   • Салеп 110
   • Какaо 70
   • Чај – 70
   Негазирани пијалоци
   • Цедевита – 60
   • Браво лименка 0.25 – 90
   • Тетрапак Браво – 50
   • Липтон Леден Чај (лимон/праска) – 90
   • Монин – 120
   • Цеден природен сок - 120
   Газирани пијалоци
   • Пепси 0.25 – 80
   • Швепс 0.25 – 80
   • Швепс Тоник 0.25 - 80
   • 7 ап 0.25 – 80
   • Газоза 0.25 – 80
   • Кокта 0.25 – 80
   • Миринда 0.25 (лимон/портокал) 0.25 – 80
   • Ред Бул – 200
   Води
   • Књаз Милош (газирана) 0.25 – 60
   • Књаз Милош (газирана) 0.75 – 120
   • Аква Вива (негазирана) 0.25 – 60
   • Аква Вива (негазирана) 0.75 – 120
   Пива
   • Златен Даб 0.33 – 90
   • Златен Даб темно – 90
   • Златен Даб точено 0.33 – 80
   • Златен Даб точено 0.40 – 100
   • Туборг 0.33 – 120
   • Туборг 0.5 - 130
   • Карлсберг – 140
   • Холштен 0.5 - 160
   Алкохолни пијалоци
   • Вотка Смирноф 50мл. – 130
   • Комфорт 50мл. – 170
   • Џин Гордонс 50мл. – 130
   • Текила 30мл. – 100
   • Коњак 50мл. – 100
   • Шток 50мл. – 120
   • Мартини 50мл. – 140
   • Кампари 50мл. – 140
   • Бакарди 40мл. – 140
   • Џони Вокер 50мл. – 170
   • Балантајн 50мл. – 170
   • Чивас 50мл. – 250
   • Џони Блек 50мл. – 250
   • Џ&Б 50мл. – 170
   • Џек Даниелс 50мл. – 250
   • Џејмисон 50мл. – 180
   • Каптен Морган 50мл. – 140
   • Јегер 50мл. – 130
   • Ракија Тиквеш 50мл. – 60
   • Ракија Антика 50мл. – 100
   • Мастика Антика 50мл. – 80
   • Узо Сантали 50мл. – 80
   • Бејлис 50мл. – 160
   • Рум додаток 50мл. – 30
   • Сечена пијачка + 30 ДЕН.
   Вина
   • Бели Вина :
   • Александрија 0.187 – 160
   • Александрија 0.75 – 500
   • Александрија Куве 0.187 – 240
   • Александрија Куве 0.75 – 900
   • Траминец 0.187 – 160
   • Траминец 0.75 – 500
   • Наливно Бело Вино – 100
   • Црвени Вина :
   • Александрија 0.187 – 160
   • Александрија 0.75 – 500
   • Т’га 0.187 – 160
   • Т’га 0.75 – 500
   • Александрија Куве 0.187 – 240
   • Александрија Куве 0.75 – 900
   • Греано Вино – 130
   • Наливно Црвено Вино - 100
   • Розе Вина :
   • Александрија Розе 0.187 – 160
   • Александрија Куве Розе 0.187 – 240
   Појадок: до 14 часот
   • Јајца на Око со гарнир – 100
   • Омлет по Избор (печурки, кашкавал, шунка, сирење) – 120
   • Англиски Појадок – 110
   • Пржени Лепчиња (4 парчиња, сирење, патлиџан) – 120
   • Солена Палачинка (пршут, кисели краставички, павлака, кашкавал) – 140
   Салати
   • Цезар салата – 190 (марула, рукола, пилешки ленти, кубети, шери, пармезан, пченка, дресинг, крем ачето)
   • Италијанска салата – 210 (марула, рукола, шери, пршут, пармезан, дресинг)
   • Шеф салата – 220 (марула, краставица, пршут, ајдамер, јаболко, дресинг, крем ачето)
   • Витаминска - 150 (цвекло, морков, дајкон, пченка, марула, лимонов сок)
   • Туна Салата - 160 (марула, туна, јајце, маслинки, црвен кромид, пченка, лимонов сок)
   • Шопска Салата – 110 (домат, краставица, кромод, сирење, маслинка)
   • Грчка Салата 120 (домат, краставица, кромид, сирење на коцки, маслинки)
   • Таратор - 90
   Пасти
   • Макарони, Шпагети, Тортелини
   • Црвен сос:
   • Болоњезе – 240 (мелено месо, доматно пире, пармезан)
   • Соренто – 250 (доматно пире, маслинки, босилок, печурки, пармезан)
   • Пршут – 260 (доматно пире, пршут, хопла, пармезан)
   • Бел сос:
   • Карбонара – 250 (сланина, печурки, јајце, хопла, пармезан)
   • Кватро – 260 (горгонзола, брие, моцарела, пармезан, хопла)
   • Фунги – 240 ( печурки, шунка, хопла, лук, магдонос, пармезан)
   Пилешко
   • Пилешки Стек Бекјард – 210 (пилешки стек, пекарски компир, хопла, сос)
   • Пилешко во Кари – 240 (пилешки коцки, хопла, кари, печурки, пекарски компир)
   • Пилешко во Зеленчук - 260 (пилешки коцки, печурки, пипер, брокула, пченка. тиквица, шери , пекарски компир)
   • Пилешко во бел сос – 250 (пилешки коцки, сланина, хопла, печурки, пекарски компир)
   • Пилешко Бекјард – 310 (пилешки коцки на скара, пршут, печурки , пипер, кашкавал, зачини, шери, пекарски компир)
   ПИЦИ
   • Капричиоза – 340/240 (доматно пире, гауда, шунка, печурки, оригано)
   • Везувио – 320/220 (доматно пире, гауда, шунка, оригано)
   • Маргарита – 280/180 (доматно пире, гауда, оригано)
   • Наполитана 300/200 (доматно пире, печурки, гауда, оригано)
   • Кватро 360/260 (доматно пире, гауда, горгонзола, пармезан, брие)
   • Кулен – 350/250 (доматно пире, гауда, кулен, оригано)
   • Вегетаријана – 350/250 (доматно пире, домати, гауда, пиперка, кромид, печурки, јајце, маслинки)
   • Пршут – 400/300 (доматно пире, гауда, пршут, оригано, рукола)
   Џамбо Пици
   • Џамбо Капри – 650
   • Џамбо Пршут – 700
   • Џамбо Кватро – 700
   • Џамбо Кулен - 660
   Пастрмајлии
   • Пастрмајлија пилешка – 230
   • Пастрмајлија свинска – 230
   • Пастрмајлија свинска + сланина – 250
   Мезиња и закуски
   • Фурнарини со Лук и Сусам – 60
   • Фурнарини Кашкавал - 80
   • Лепчиња со Зденка и Маслинка – 120
   • Помфрит – 100
   • Помфрит со Сирење – 110
   • Помфрит Бекјард – 120
   • Пекарски Компир – 140
   • Топла даска – 850/450 (похован кашкавал, поховани зденки, поховани маслинки, поховани тиквички, поховани печурки, пирошка, пилешки прсти)
   • Ладна даска – 900/500 (овчи кашкавал, пршут, кулен, свински врат, маслинки)
   • Пилешки Прсти – 220 (стек, помфрит, татар сос, мед и сенф сос)
   • Пилешки Крилца– 170 (пилешки крилца, сосови)
   • Поховани Зденки – 150
   • Похован Кашкавал – 130
   • Бекјард Мезе – 350 (пршут, пармезан, лешник, бадем, иниски ореви)
   Сендвичи
   • Бекјард Бургер – 190 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сос)
   • Бекјард Бејкон Бургер – 210 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сланина, сосови)
   • Бекјард Мини Бургер – 80 (плескавицa, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, сосови)
   • Ројал Чикен – 190 (стек / похован, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид , сосови)
   • Криспи Чикен Бургер – 220 (стек / похован, пекарски компир, кашкавал, кисели краставички, карамелизиран сос со кромид , мексички сос, корн флекс)
   • Калцоне (затворена пица) – 190 (доматно пире, гауда, шунка, печурки, оригано)
   • Индекс Сенвич - 210 (сланина / шунка, пекарски компир, кашкавал, печурки, маслинки ,кисели краставички, карамелизиран сос со кромид, намаз од маслинки ,павлака,сенф,чили по избор)
   • Вегетаријански – 160 (пекарски компир ,марула, домат, кашкавал ,краставица, маслинки, намаз од маслинки ,печурки, павлака)
   • Клуб Сендвич – 160 (помфрит ,кашкавал, шунка, домат, марула, намаз,)
   • Мачете Сендвич – 200 (пилешко, патлиџан, кромид, пиперка, пченка, мексички сос, сенф, павлака, марула, пекарски компир)
   • Веге Бургер – 170 (плескавица од тиквички, морков, сирење, карамелизиран сос, марула, кисели краставички, патлиџан, павлака, пекарски компир)
   Додатоци
   • Кечап – 20
   • Мајонез – 20
   • Пармезан – 40
   • Плазма мелена – 20
   • Сланина – 40
   • Пршут – 50
   • Кулен – 40
   • Лепче – 30
   Апетисани
   • Мешани Апетисани – 150 (лешник, бадем, индиски ореви)
   • Кикирики - 40
   Десерти
   • Палачинка (крем, банана, плазма и шлаг) – 140
   • Палачинка со Мед и Ореви – 130
   • Топло Ладно – 130
   • Џио Џио Сладолед – 100 (чоколадо, ванила, карамила, орев, фстак, лешник, јагода)
   Локација
   Инфо

   Ресторан BackYard

   Адреса: Димитрије Чуповски бр.25
   Места за седење (внатре): 100
   Места за седење (надвор): 200
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 20
   Работно време: 08:00/01:00
   Вид на музика: Smooth lounge
   Датум на отворање: 03.02.2015
   Посети на web страницата: 1400
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 548
   РЕЗЕРВИРАЈ