Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Национални ресторани > Куманово

Ресторан Баба Цана

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Баба Цана

  Адреса: Ул. Партизанска бр.3
  Е-пошта: korner.kebapcilnici@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 150
  Места за седење (надвор): 150
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: 60
  Работно време: 08:00-24:00 / 08:00: 01:00
  Вид на музика: Староградска, Етно
  Датум на отворање: 05.12.2010
  Посети на web страницата: 9981
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Локација
  Мени
  АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
  • Жолта Тиквеш
  • Жолта Тиквеш ВС
  • Стара Жолта
  • Антика
  • Антика 5"
  • Марков Манастир
  • Жолта Бовин
  • Мастика
  • Узо
  • Виљамовка
  • Алтан Ракија
  • Коњак
  • Вињак
  • Шток
  • Џин
  • Водка
  • Смирноф
  • Плумари
  • Мартини Бело
  • Мартини Црвено
  • Балантајн
  • Џони Вокер
  • Џи Би
  • Џејмисон
  • Вињак
  • Џек Даниелс
  • Џим Бим
  • Фор Розис
  • Кампари
  • Ликери
  • Рум
  • Пелинковец
  • Ундерберг
  • Јегер
  ГАЗИРАНИ СОКОВИ
  • Кока кола
  • Фанта
  • Швепс
  • Тоник
  • Пепси
  • Газоза
  • Кокта
  НЕГАЗИРАНИ СОКОВИ
  • Портокал
  • Праска
  • Боровница
  • Јаболко
  • Мултивитамински
  • Леден Чај
  КАФЕ
  • Еспресо
  • Макијатo
  • Капучино
  • Нескафе
  • Македонско кафе
  ВОДА
  • Добра вода
  • Роса
  • Ладна
  • Књаз
  ПИВА
  • Скопско
  • Амстел
  • Даб
  • Хајнекен
  • Јелен
  • Бекс
  • Лашко темно
  • Лашко клуб
  • Туборг
  • Старопрамен
  • Кенбах
  ТОЧЕНИ ПИВА
  • Лашко
  • Скопско
  САЛАТИ
  • Шопска мала / голема
  • Македонска мала / голема
  • Макало
  • Таратор
  • Сезонска
  • Туршија
  • Кисела зелка
  • Маслински со праз
  • Домашен ајвар
  • Лутеница со сирење
  • Компир салата
  • Егејска салата мала/ голема
  • Баба Цана
  ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Кумановско мезе 1( чадена сланина,свински врат, дом. печеница, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички,)
  • Кумановско мезе 2 (чадена сланина,свински врат, дом.печеница, дом.сув колбас, дом.шунка, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички + мешано сирење, биено сирење
  • ) Кумановско мезе 3(чадена сланина,свински врат, дом.печеница, дом.сув колбас, дом.шунка, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички + мешано сирење, биено сирење,домашен кулен, домашен пршут, дом. сува кобасица)
  • Домашно мезе 1: (овчи кашкавал, чад.врат, дом.печеница, чад.сланина, дом.шунка, дом.сув колбас, дом.кулен)
  • Домашно мезе 2: (галички кашкавал, панцета, пршут, св.врат, печеница, кулен, дом.сув колбас)
  • Сушено месо
  • Домашен пршут
  • Домашна печеница
  • Сушена сланина (Панцета)
  • Чаден свински врат
  • Домашен кулен
  • Домашна сув колбас
  • Чаден врат - Буѓола
  • Домашна шунка
  • Сирење
  • Овчо сирење
  • Галичко сирење
  • Кашкавал
  • Овчи кашкавал
  • Галички кашкавал
  • Биено сирење
  • Козјо сирење со зачин
  • Козји кашкавал
  • Намаз со пиперка
  • Домашна мортадела
  • Кисело млеко
  ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
  • Баница со сирење/ зеленчук/ компир/ месо
  • Печурки на жар
  • Модар патлиџан
  • Потпечен домат
  • Сирење "По шопски"
  • Сирење на скара
  • Биено сирење на скара
  • Кашкавал со сланина
  • Проја/Топеница
  • Тиквици со сирење
  • Манастирско сирење
  • Печени лепчиња
  • Јуфки со сирење
  • Јуфки со месо
  • Качамак
  • Пастрмајлии
  • Пржени јајца на око
  • Пржени јајца со( сирење,сланина,пиперки)
  • Пржени јајца со суџук
  • Чадено пилешко филе
  СУПИ И ЧОРБИ
  • Телешка чорба
  • Пилешка чорба
  • Шкембе чорба
  ВАРИВА
  • Тавче гравче
  • Говедски гулаш
  • Тава ориз
  • Турли тава
  • Подварок
  • Вариво (Кисела зелка)
  • Кумановски мезал`к
  ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
  • Свинска коленица во домашен сос
  • Чадена коленица
  • Телешки мускул
  • Селско месо
  • Бабино грне
  • Пржено месо со праз
  ПЕЧЕНИ МЕСА
  • Телешко
  • Свинско
  • Мисиркино
  • Печено јагне
  • Печено прасе
  • Печено јаре
  • Печено ребро
  МЕЃУНАРОДНИ ЈАДЕЊА
  • Лесковачка муќкалица
  • Бифтек на жар
  • Филе "Карпачо"
  РИБИ - FISH
  • Пастрмка
  • Крап
  ОРИГИНАЛНА КУМАНОВСКА СКАРА ПО РЕЦЕПТОТ НА
  • Кебапи 35гр.
  • Плескавица 250 гр
  • Домашен колбас 200 гр
  • Чаден колбас 200 гр
  • Комитски кебап 40 гр
  • Ловечка плескавица 400 гр
  • Бела вешалица 200 гр
  • Чадена вешалица 200 гр
  • Кременадла 200 гр
  • Ребра 200 гр
  • Свински ражнич 200 гр.
  • Солунски Ражнич 200 гр.
  • Пилешки ражнич 200 гр
  • Пилешки увијач 200 гр
  • Свински увијач 200 гр
  • Пилешки копан 250 гр
  • Пилешки стек 200 гр
  • Кумановски зељанче 350 гр
  • Кумановски суџук 200 гр.
  • Чаден врат 200 гр
  • Чадени ребра 200 гр
  • Чадена сланина 100 гр.
  ДОДАТОЦИ
  • Печен компир
  • Пиперка
  • Лепиња
  СЛАТКИ
  • Кадаиф
  • Баклава
  • Сладолед
  АПЕТИСАНИ
  • Ф`стаци
  • Бадеми
  • Лешници
  ПОСНО МЕНИ
  • Посно мезе ( буковка/шампињони, тиквички, сармички, посно сирење, макало )
  • Соја топчиња со праз
  • Соја шницли
  • Тавче- гравче
  • Тава ориз со печурки
  • Посна сарма
  • Посен подвоарок
  • Компир салата
  • Макало (компир, праз, грав )
  • Посен подварок
  • Маслинки со праз
  • Рибина чорба
  • Баница со праз / компир
  • Посни јуфки
  • Чаден крап
  ВИНСКА КАРТА
  • Винарија „БОВИН" - "BOVIN" Winery
  • Каберне Совињон 0.75 л - Cabernet Sauvignon
  • Александар 0.75 л- Alexandar
  • Мерлот 0.75л - Merlot
  • Пинот Ноар 0.75 л- Pinot Noir
  • Шардоне 0.75 л- Chardonay
  • Ризлинг 0.75 л-Riesling
  • Совињон бланк 0.75 л- Sauvignon Blanc
  • Бовин вина 0.2 л- Bovin Wines 0.2 l
  • Винарија "СКОВИН" - "SKOVIN" Winery
  • Марков Манастир - Marko`s Monastery 0.75 l
  • Куве 0.75 л-Cuvee 0.75 l
  • Кале 0.75 л- Kale 0.75 l
  • Сирах Каберне 0.75 л- Syrah-Cabarnet 0.75 l
  • Вранец 0.75 л-Vranec 0.75 l
  • Розе 0.75 л- Rose 0.75 l
  • Шардоне 0.75л- Chardonay 0.75 l
  • Мускат 0.75 л-Muscat 0.75 l
  • Празнично вино 0.75 л - Wine 0.75 l
  • Сирах Кабернет 0.187 л - Syrah-Cabarnet 0.187 l
  • Кале 0.187 л- Kale 0.187 l
  • Шардоне 0.187 л- Chardonay 0.187 l
  • Мускат 0.187 л-Muscat 0.187 l
  • Македонско Црвено 0.25 л - Macedonian Red Wine 0.25 l
  • Македонско Бело 0.25 л - Macedonian White Wine 0.25 l
  • Наливно вино1 л - Table Wine 1 l
  • Винарија "ПРЕМИУМ" - "PREMIUM" Winery
  • Ризлинг 0.75 л - Riesling 0.75 l
  • Каберне Совињон 0.75 л –Cabernet Sauvignon0.75 l
  • Вранец 0.75 л -Vranac 0.75 l
  • Ризлинг 0.187 л-Riesling 0.187 l
  • Каберне Совињон 0.187 л-Cabernet Sauvignon 0.187 l
  • Винарија "СТОБИ" - "STOBI" Winery
  • Мускат Отонел 0.187 л- Muscat Ottonel 0.187 l
  • Ризлинг 0.187 л - Riesling 0.187 l
  • Шардоне 0.187 л - Shardonay 0.187 l
  • Пино Ноар 0.187 л - Pinot Noir 0.187 l
  • Вранец 0,187 л - Vranec 0.187 l
  • Антигона 0,187 л - Antigona 0.187l
  • Куве 0,187 л - Cuvee 0.187 l
  • Ракацатели 0.75 л - Rakacateli
  • Ризлинг 0.75 л - Riesling 0.75 l
  • Куве 0.75 л - Cuvee 0.75 l
  • Вранец 0.75 л-Vranec 0.75 l
  • Пино Ноар 0.75 л -Pinot Noir 0.75 l
  • Антигона 0.75 л - Antigona 0.75 l
  • Мускат Отонел 0.75 л-Muscat Ottonel 0.75 l
  • Шардоне 0.75 л-Chardonay 0.75 l
  • Каберне Совињон 0.75 л-Cabarnet Sauvignon 0.75 l
  • Мерлот 0.75 л-Merlot 0.75 l
  • Веритас 0.75 л - Veritas 0.75 l
  • Аминта 0.75 л- Aminta 0.75 l
  • Ракацатели 1л-Rakaciteli 1 l
  • Ризлинг 1 л-Riesling 1l
  • Куве 1л- Cuvee 1 l
  • Македонско Црвено 1 л-Macedonian Red Wine 1l
  • Македонско Бело 1 л - Macedonian White Wine 1l
  • Винарија Јелоу Таил-AВСТРАЛИЈА - "Yellow Tail" Winery-AUSTRALIA
  • Шираз 0.75 л -Shiraz 0.75 l
  • Мерлот 0.75 л - Merlot 0.75 l
  • Каберне Совињон 0.75 л - Cabarnet Sauvignon 0.75 l
  • Винарија „ГОЛДЕН КАН"-ЈАР-"Golden Can" Winery -SAR
  • Совињон Бланк 075 л-Sauvignon Blanc 0.75 l
  • Шардоне 0.75 л - Shardonay 0.75 l
  • Шираз 0.75 л-Shiraz 0.75 l
  • Пинотаге 0.75 л-Pinotage 0.75 l
  • Каберне Совињон 0.75 л- Cabarnet Sauvignon 0.75 l
  • Винарија „ЕСПИРИТУ ДЕ ЧИЛЕ"- "ESPIRITU DE CHILE" Winery
  • Совињон Бланк 0.75 л-Sauvignon Blanc 0.75 l
  • Карменере 0.75 л- Carmenere 0.75 l
  • Винарија "Ј.П.ЦХНЕТ"- Франција - "J.P.CHENET" Winery - France
  • Мерлот Кабернет 0.75 л-Merlot Cabarnet (Cabernet Syrah)0.75 l
  • Бланк де Бланк 0.75 л-Blanc De Blanc(Colombard Sauvignon) 0.75 l
  • Мерлот Кабернет 0.187 л-Merlot Cabarnet (Cabernet Syrah)0.187 l
  • Бланк де Бланк 0.187 л-Blanc De Blanc(Colombard Sauvignon) 0.187 l
  • Купеница 0.75 л - Kupenica 0.75l
  • Купеница 0.187 л - Kupenica 0.187l
  • Дон Перињон 0.75 л-Dom Perignon 0.75 l
  • Моет 0.75 л-Moёt Chandon 0.75 l
  • Винарија "ТИКВЕШ"- "TIKVES" Winery
  • Александрија 0.75 л-Alexandria 0.75 l
  • Александрија 0.187 л-Alexandria 0.187 l
  • Траминац 0.75 л-Traminac 0.75 l
  • Траминац 0.187 л - Traminac 0.187 l
  • Розе 0.75 л - Rose 0.75 l
  • Тۥ'га за југ 0.75 л-T'ga za jug 0.75 l
  • Т'ۥга за југ 0.187 л-T'ga za jug 0.187 l
  • Александрија Куве 0.75 л-Alexandria Cuvee 0.75 l
  • Александрија Куве 0.187 л-Alexandria Cuvee 0.187 l
  • Шардоне Специјал 0.75 л-Chardonnay Special 0.75 l
  • Траминац Специјал 0.75 л-Traninac Special 0.75 l
  • Темјаника Специјал 0.75 л-Temjanica Special 0.75 l
  • Мускат Специјал 0.75л-Muscat Special 0.75 l
  • Вранец Специјал 0.75 л- Vranec Special 0.75 l
  • Мерлот Специјал 0.75 л-Merlot Special
  • Шардоне лимитед 0.75 л - Chardonnay Limited 0.75l
  • Вранец лимитед 0.75 л - Vranec Limited 0.75l
  • Барово лимитед 0.75 л - Barovo Limited 0.75l
  • Бела вода лимитед 0.75 л - Bela voda Limited 0.75l
  • Винарија Сопот/Sopot Winery
  • Каберне Совињон 0,75 Cabernet Sauvignon
  • Каберне Совињон Ризерва 0,75 Cabernet Sauvignon Reserve
  • Каберне Совињон Гранд Ризерва 0,75 Cabernet Sauvignon Grand Reserve
  • Мистика 0,75 Mistica
  • Пинот Гриџо 0,75 Pinot Grigio
  • Сопот Росо 0,187 Sopot Rosso
  • Сопот Бјанко 0,187 Sopot bianco
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Етно ресторанот "Баба Цана" започнува со работа во 2010 година, и за неверојатно кратко време стана име кое претставува синоним за вкусна храна и пријатен амбиент. Во "Баба Цана" ќе бидете послужени со скара и други месни производи кои се во производство на кебапчилница "Корнер", традиционални специјалитети од македонското поднебје, кои зготвени во нашата кујна, ќе ве примамуваат секогаш кога ќе поминтете во Куманово.

   Делата говорат, затоа повелете во етно ресторанот "Баба Цана", поминете ги своите единствени и незаборавни моменти со нас.

   Мени
   АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ
   • Жолта Тиквеш
   • Жолта Тиквеш ВС
   • Стара Жолта
   • Антика
   • Антика 5"
   • Марков Манастир
   • Жолта Бовин
   • Мастика
   • Узо
   • Виљамовка
   • Алтан Ракија
   • Коњак
   • Вињак
   • Шток
   • Џин
   • Водка
   • Смирноф
   • Плумари
   • Мартини Бело
   • Мартини Црвено
   • Балантајн
   • Џони Вокер
   • Џи Би
   • Џејмисон
   • Вињак
   • Џек Даниелс
   • Џим Бим
   • Фор Розис
   • Кампари
   • Ликери
   • Рум
   • Пелинковец
   • Ундерберг
   • Јегер
   ГАЗИРАНИ СОКОВИ
   • Кока кола
   • Фанта
   • Швепс
   • Тоник
   • Пепси
   • Газоза
   • Кокта
   НЕГАЗИРАНИ СОКОВИ
   • Портокал
   • Праска
   • Боровница
   • Јаболко
   • Мултивитамински
   • Леден Чај
   КАФЕ
   • Еспресо
   • Макијатo
   • Капучино
   • Нескафе
   • Македонско кафе
   ВОДА
   • Добра вода
   • Роса
   • Ладна
   • Књаз
   ПИВА
   • Скопско
   • Амстел
   • Даб
   • Хајнекен
   • Јелен
   • Бекс
   • Лашко темно
   • Лашко клуб
   • Туборг
   • Старопрамен
   • Кенбах
   ТОЧЕНИ ПИВА
   • Лашко
   • Скопско
   САЛАТИ
   • Шопска мала / голема
   • Македонска мала / голема
   • Макало
   • Таратор
   • Сезонска
   • Туршија
   • Кисела зелка
   • Маслински со праз
   • Домашен ајвар
   • Лутеница со сирење
   • Компир салата
   • Егејска салата мала/ голема
   • Баба Цана
   ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Кумановско мезе 1( чадена сланина,свински врат, дом. печеница, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички,)
   • Кумановско мезе 2 (чадена сланина,свински врат, дом.печеница, дом.сув колбас, дом.шунка, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички + мешано сирење, биено сирење
   • ) Кумановско мезе 3(чадена сланина,свински врат, дом.печеница, дом.сув колбас, дом.шунка, печурки, ролован кашкавал, сармички, модар патлиџан/тиквички + мешано сирење, биено сирење,домашен кулен, домашен пршут, дом. сува кобасица)
   • Домашно мезе 1: (овчи кашкавал, чад.врат, дом.печеница, чад.сланина, дом.шунка, дом.сув колбас, дом.кулен)
   • Домашно мезе 2: (галички кашкавал, панцета, пршут, св.врат, печеница, кулен, дом.сув колбас)
   • Сушено месо
   • Домашен пршут
   • Домашна печеница
   • Сушена сланина (Панцета)
   • Чаден свински врат
   • Домашен кулен
   • Домашна сув колбас
   • Чаден врат - Буѓола
   • Домашна шунка
   • Сирење
   • Овчо сирење
   • Галичко сирење
   • Кашкавал
   • Овчи кашкавал
   • Галички кашкавал
   • Биено сирење
   • Козјо сирење со зачин
   • Козји кашкавал
   • Намаз со пиперка
   • Домашна мортадела
   • Кисело млеко
   ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА
   • Баница со сирење/ зеленчук/ компир/ месо
   • Печурки на жар
   • Модар патлиџан
   • Потпечен домат
   • Сирење "По шопски"
   • Сирење на скара
   • Биено сирење на скара
   • Кашкавал со сланина
   • Проја/Топеница
   • Тиквици со сирење
   • Манастирско сирење
   • Печени лепчиња
   • Јуфки со сирење
   • Јуфки со месо
   • Качамак
   • Пастрмајлии
   • Пржени јајца на око
   • Пржени јајца со( сирење,сланина,пиперки)
   • Пржени јајца со суџук
   • Чадено пилешко филе
   СУПИ И ЧОРБИ
   • Телешка чорба
   • Пилешка чорба
   • Шкембе чорба
   ВАРИВА
   • Тавче гравче
   • Говедски гулаш
   • Тава ориз
   • Турли тава
   • Подварок
   • Вариво (Кисела зелка)
   • Кумановски мезал`к
   ЈАДЕЊА ПО НАРАЧКА
   • Свинска коленица во домашен сос
   • Чадена коленица
   • Телешки мускул
   • Селско месо
   • Бабино грне
   • Пржено месо со праз
   ПЕЧЕНИ МЕСА
   • Телешко
   • Свинско
   • Мисиркино
   • Печено јагне
   • Печено прасе
   • Печено јаре
   • Печено ребро
   МЕЃУНАРОДНИ ЈАДЕЊА
   • Лесковачка муќкалица
   • Бифтек на жар
   • Филе "Карпачо"
   РИБИ - FISH
   • Пастрмка
   • Крап
   ОРИГИНАЛНА КУМАНОВСКА СКАРА ПО РЕЦЕПТОТ НА
   • Кебапи 35гр.
   • Плескавица 250 гр
   • Домашен колбас 200 гр
   • Чаден колбас 200 гр
   • Комитски кебап 40 гр
   • Ловечка плескавица 400 гр
   • Бела вешалица 200 гр
   • Чадена вешалица 200 гр
   • Кременадла 200 гр
   • Ребра 200 гр
   • Свински ражнич 200 гр.
   • Солунски Ражнич 200 гр.
   • Пилешки ражнич 200 гр
   • Пилешки увијач 200 гр
   • Свински увијач 200 гр
   • Пилешки копан 250 гр
   • Пилешки стек 200 гр
   • Кумановски зељанче 350 гр
   • Кумановски суџук 200 гр.
   • Чаден врат 200 гр
   • Чадени ребра 200 гр
   • Чадена сланина 100 гр.
   ДОДАТОЦИ
   • Печен компир
   • Пиперка
   • Лепиња
   СЛАТКИ
   • Кадаиф
   • Баклава
   • Сладолед
   АПЕТИСАНИ
   • Ф`стаци
   • Бадеми
   • Лешници
   ПОСНО МЕНИ
   • Посно мезе ( буковка/шампињони, тиквички, сармички, посно сирење, макало )
   • Соја топчиња со праз
   • Соја шницли
   • Тавче- гравче
   • Тава ориз со печурки
   • Посна сарма
   • Посен подвоарок
   • Компир салата
   • Макало (компир, праз, грав )
   • Посен подварок
   • Маслинки со праз
   • Рибина чорба
   • Баница со праз / компир
   • Посни јуфки
   • Чаден крап
   ВИНСКА КАРТА
   • Винарија „БОВИН" - "BOVIN" Winery
   • Каберне Совињон 0.75 л - Cabernet Sauvignon
   • Александар 0.75 л- Alexandar
   • Мерлот 0.75л - Merlot
   • Пинот Ноар 0.75 л- Pinot Noir
   • Шардоне 0.75 л- Chardonay
   • Ризлинг 0.75 л-Riesling
   • Совињон бланк 0.75 л- Sauvignon Blanc
   • Бовин вина 0.2 л- Bovin Wines 0.2 l
   • Винарија "СКОВИН" - "SKOVIN" Winery
   • Марков Манастир - Marko`s Monastery 0.75 l
   • Куве 0.75 л-Cuvee 0.75 l
   • Кале 0.75 л- Kale 0.75 l
   • Сирах Каберне 0.75 л- Syrah-Cabarnet 0.75 l
   • Вранец 0.75 л-Vranec 0.75 l
   • Розе 0.75 л- Rose 0.75 l
   • Шардоне 0.75л- Chardonay 0.75 l
   • Мускат 0.75 л-Muscat 0.75 l
   • Празнично вино 0.75 л - Wine 0.75 l
   • Сирах Кабернет 0.187 л - Syrah-Cabarnet 0.187 l
   • Кале 0.187 л- Kale 0.187 l
   • Шардоне 0.187 л- Chardonay 0.187 l
   • Мускат 0.187 л-Muscat 0.187 l
   • Македонско Црвено 0.25 л - Macedonian Red Wine 0.25 l
   • Македонско Бело 0.25 л - Macedonian White Wine 0.25 l
   • Наливно вино1 л - Table Wine 1 l
   • Винарија "ПРЕМИУМ" - "PREMIUM" Winery
   • Ризлинг 0.75 л - Riesling 0.75 l
   • Каберне Совињон 0.75 л –Cabernet Sauvignon0.75 l
   • Вранец 0.75 л -Vranac 0.75 l
   • Ризлинг 0.187 л-Riesling 0.187 l
   • Каберне Совињон 0.187 л-Cabernet Sauvignon 0.187 l
   • Винарија "СТОБИ" - "STOBI" Winery
   • Мускат Отонел 0.187 л- Muscat Ottonel 0.187 l
   • Ризлинг 0.187 л - Riesling 0.187 l
   • Шардоне 0.187 л - Shardonay 0.187 l
   • Пино Ноар 0.187 л - Pinot Noir 0.187 l
   • Вранец 0,187 л - Vranec 0.187 l
   • Антигона 0,187 л - Antigona 0.187l
   • Куве 0,187 л - Cuvee 0.187 l
   • Ракацатели 0.75 л - Rakacateli
   • Ризлинг 0.75 л - Riesling 0.75 l
   • Куве 0.75 л - Cuvee 0.75 l
   • Вранец 0.75 л-Vranec 0.75 l
   • Пино Ноар 0.75 л -Pinot Noir 0.75 l
   • Антигона 0.75 л - Antigona 0.75 l
   • Мускат Отонел 0.75 л-Muscat Ottonel 0.75 l
   • Шардоне 0.75 л-Chardonay 0.75 l
   • Каберне Совињон 0.75 л-Cabarnet Sauvignon 0.75 l
   • Мерлот 0.75 л-Merlot 0.75 l
   • Веритас 0.75 л - Veritas 0.75 l
   • Аминта 0.75 л- Aminta 0.75 l
   • Ракацатели 1л-Rakaciteli 1 l
   • Ризлинг 1 л-Riesling 1l
   • Куве 1л- Cuvee 1 l
   • Македонско Црвено 1 л-Macedonian Red Wine 1l
   • Македонско Бело 1 л - Macedonian White Wine 1l
   • Винарија Јелоу Таил-AВСТРАЛИЈА - "Yellow Tail" Winery-AUSTRALIA
   • Шираз 0.75 л -Shiraz 0.75 l
   • Мерлот 0.75 л - Merlot 0.75 l
   • Каберне Совињон 0.75 л - Cabarnet Sauvignon 0.75 l
   • Винарија „ГОЛДЕН КАН"-ЈАР-"Golden Can" Winery -SAR
   • Совињон Бланк 075 л-Sauvignon Blanc 0.75 l
   • Шардоне 0.75 л - Shardonay 0.75 l
   • Шираз 0.75 л-Shiraz 0.75 l
   • Пинотаге 0.75 л-Pinotage 0.75 l
   • Каберне Совињон 0.75 л- Cabarnet Sauvignon 0.75 l
   • Винарија „ЕСПИРИТУ ДЕ ЧИЛЕ"- "ESPIRITU DE CHILE" Winery
   • Совињон Бланк 0.75 л-Sauvignon Blanc 0.75 l
   • Карменере 0.75 л- Carmenere 0.75 l
   • Винарија "Ј.П.ЦХНЕТ"- Франција - "J.P.CHENET" Winery - France
   • Мерлот Кабернет 0.75 л-Merlot Cabarnet (Cabernet Syrah)0.75 l
   • Бланк де Бланк 0.75 л-Blanc De Blanc(Colombard Sauvignon) 0.75 l
   • Мерлот Кабернет 0.187 л-Merlot Cabarnet (Cabernet Syrah)0.187 l
   • Бланк де Бланк 0.187 л-Blanc De Blanc(Colombard Sauvignon) 0.187 l
   • Купеница 0.75 л - Kupenica 0.75l
   • Купеница 0.187 л - Kupenica 0.187l
   • Дон Перињон 0.75 л-Dom Perignon 0.75 l
   • Моет 0.75 л-Moёt Chandon 0.75 l
   • Винарија "ТИКВЕШ"- "TIKVES" Winery
   • Александрија 0.75 л-Alexandria 0.75 l
   • Александрија 0.187 л-Alexandria 0.187 l
   • Траминац 0.75 л-Traminac 0.75 l
   • Траминац 0.187 л - Traminac 0.187 l
   • Розе 0.75 л - Rose 0.75 l
   • Тۥ'га за југ 0.75 л-T'ga za jug 0.75 l
   • Т'ۥга за југ 0.187 л-T'ga za jug 0.187 l
   • Александрија Куве 0.75 л-Alexandria Cuvee 0.75 l
   • Александрија Куве 0.187 л-Alexandria Cuvee 0.187 l
   • Шардоне Специјал 0.75 л-Chardonnay Special 0.75 l
   • Траминац Специјал 0.75 л-Traninac Special 0.75 l
   • Темјаника Специјал 0.75 л-Temjanica Special 0.75 l
   • Мускат Специјал 0.75л-Muscat Special 0.75 l
   • Вранец Специјал 0.75 л- Vranec Special 0.75 l
   • Мерлот Специјал 0.75 л-Merlot Special
   • Шардоне лимитед 0.75 л - Chardonnay Limited 0.75l
   • Вранец лимитед 0.75 л - Vranec Limited 0.75l
   • Барово лимитед 0.75 л - Barovo Limited 0.75l
   • Бела вода лимитед 0.75 л - Bela voda Limited 0.75l
   • Винарија Сопот/Sopot Winery
   • Каберне Совињон 0,75 Cabernet Sauvignon
   • Каберне Совињон Ризерва 0,75 Cabernet Sauvignon Reserve
   • Каберне Совињон Гранд Ризерва 0,75 Cabernet Sauvignon Grand Reserve
   • Мистика 0,75 Mistica
   • Пинот Гриџо 0,75 Pinot Grigio
   • Сопот Росо 0,187 Sopot Rosso
   • Сопот Бјанко 0,187 Sopot bianco
   Локација
   Инфо

   Ресторан Баба Цана

   Адреса: Ул. Партизанска бр.3
   Е-пошта: korner.kebapcilnici@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 150
   Места за седење (надвор): 150
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: 60
   Работно време: 08:00-24:00 / 08:00: 01:00
   Вид на музика: Староградска, Етно
   Датум на отворање: 05.12.2010
   Посети на web страницата: 9981
   Безжичен интернет пристап (WiFi)   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 805
   РЕЗЕРВИРАЈ