Најави се
x
ПРИЈАВИ РЕСТОРАН
Пица ресторани > Охрид

Ресторан Александрија

  Галерија:
  Инфо

  Ресторан Александрија

  Адреса: Коста Абраш б.б Охрид
  Е-пошта: ace_ilceski@yahoo.com
  Места за седење (внатре): 65
  Места за седење (надвор): 140
  Картички: Visa,MasterCard,Maestro
  Јазици: Англиски
  Паркинг: Зона
  Работно време: 08:00-24:00/08:00-01:00
  Вид на музика: Интернационална
  Датум на отворање: 07.24.2016
  Посети на web страницата: 5751
  Безжичен интернет пристап (WiFi)
  Facebook
  Локација
  Во моментов нема ниту еден коментар!
  Одберете начин кој највеќе ви одговара и
  РЕЗЕРВИРАЈТЕ
  Може да одберете опција
  и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
  Или јавете се на:
   Галерија:
   Опис

   Лоциран во строгиот центар на градот, на самиот брег на Охридското езеро, со прекрасен поглед на градското пристаниште и езерското синило.
   Вкусете ја најдобрата пица во градот, перфектно испечена во фурна на дрва. Или доколку вашиот избор се тестенини, риба, морска храна или некои од специјалитетите на скара ,соодветно искомбинирани со широката понуда на вина и останати пијалоци, нашиот персонал е секогаш тука за вашата посета ја направат пријатно уживање и искуство кое ќе сакате да го повторите.

   Локација
   Инфо

   Ресторан Александрија

   Адреса: Коста Абраш б.б Охрид
   Е-пошта: ace_ilceski@yahoo.com
   Места за седење (внатре): 65
   Места за седење (надвор): 140
   Картички: Visa,MasterCard,Maestro
   Јазици: Англиски
   Паркинг: Зона
   Работно време: 08:00-24:00/08:00-01:00
   Вид на музика: Интернационална
   Датум на отворање: 07.24.2016
   Посети на web страницата: 5751
   Безжичен интернет пристап (WiFi)
   Социјални мрежи: Facebook


   Во моментов нема ниту еден коментар!
   Одберете начин кој највеќе ви одговара и
   РЕЗЕРВИРАЈТЕ
   Може да одберете опција
   и веднаш ќе ве поврземе со ресторанот
   Или јавете се на:
   02 3085600 локал 575
   РЕЗЕРВИРАЈ