Ресторан Градина
Галерија:
Инфо
тел:+389 75 386 469
адреса:Бул. Првомајска б.б. (влезот на стаклара)
http://www.restorangradina.mk
malamisk@gmail.com
Места за седење (внатре): 120
Места за седење (надвор): 130
Картички: Visa, MasterCard
Јазици:Англиски, Италијански
Паркинг: 200 бесплатно
Работно време: 08:00 - 24:00 / 01:00
Вид на музика: Староградска, чалгии
Датум на отворање:
WiFi
Локација
Мени
Предјадења
 • Овчо сирење 100 гр ... 100 ден
 • Сирење на скара со сланина 100 гр ... 110 ден (сирење и сланина)
 • Пршут (свински или говедски) 100 гр ... 200 ден
 • Пача 150гр ... 100 ден
 • Ајвар 50 гр ... 40 ден
 • Макало со праз 50 гр ... 50ден
 • Макало со компир 50 гр ... 50ден
 • Топено сирење во фурна 150 гр ... 140 ден
 • Печурки на скара 250гр ... 140 ден
 • Похован кашкавал 100 гр ... 80 ден
 • Похована пирошка 100гр ... 80 ден
 • Похована зденка 100гр ... 60ден
 • Поховани тиквици 200 гр ... 90 ден
 • Похован модар патлиџан 200 гр ... 90ден
 • Похован кромид 200 гр ... 70 ден
 • Полнета похована пиперка 150гр ... 70ден
 • Ордевер ... 80 ден
 • (кашкавал, свински врат, чајна, шунка и урнебес салата)
 • Чорби
 • Телешка чорба ... 100ден
 • Пилешка чорба ... 100 ден
 • Чкембе чорба ... 100 ден
 • Даски
 • Мала даска Градина ... 300 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Средна даска Градина ... 600 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Голема даска Градина ... ..900 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Салати
 • Овчарска салата ... 130 ден (домат,краставица,маслинки, кравјо сирење,печурки, печена пиперка и јајце )
 • Шопска салата ... 100 ден (краставица, домат,кравјо сирење, кромид, маслинки и магданос)
 • Егејска салата ... 110 ден (краставица, домат, маслинки, кравјо сиење, кромид, оригано)
 • Домат салата ... 70 ден (домати, маслинки ,магданос)
 • Краставица салата ... 60 ден ( краставица, маслинки , магданос)
 • Градинарска салата ... 80 ден (цвекло, морков, марула, краставица, зелка ,домат)
 • Мимоза салата ... 70 ден (марула,јајце, маслинки)
 • Македонска салата ... 90 ден (домат, печена блага пиперка, маслинки ,магданос,кромид)
 • Таратор ... 70 ден (павлака, краставица, магданос, маслинки и лук)
 • Шеф салата ... 150 ден (јајце, пилешка шунка ,домат, краставица, кашкавал, марула и дересинг)
 • Цезар салата ... 150 ден (пилешко месо, марула, кубети, пченка,кашкавал,шери домати и дресинг)
 • Туршија (сезонска салата) ... 60 ден
 • Сезонска зелка ... 50 ден
 • Скара (Главно јадење)
 • Кебап 25 гр ... 11 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
 • Плескавица 220 гр ... 130 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
 • Шарска плескавица 250 гр ... 150 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
 • Ловечка плескавица 250 гр ... 160 ден (мелено месо,кашкавал,сланина, кромид,печурки, помфрит и гарнир)
 • Уштипци 60 гр ... . 35 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
 • Пилешки батак 220 гр ... 130 ден (отворен пилешки батак, помфрит, кромид и гарнир )
 • Пилешки стек 220 гр ... 140 ден (пилешки стек, помфрит, кромид,гарнир )
 • Похован пилешки стек 220 гр ... 150 ден (пилешки стек, презла, помфрит, кромид, гарнир и тартар сос)
 • Пилешки ролован ражнич 220 гр ... 140 ден (пилешко месо, сланина, помфрит, кромид и гарнир)
 • Пилешки увијач 250 гр ... 160 ден (пилешко месо,кашкавал, шунка,сланина, корнишони, помфрит, кромид и гарнир)
 • Бела вешалица 220 гр ... 150 ден (свинско каре, помфрит, кромид и гарнир )
 • Свински врат 220 гр ... 160 ден (свински врат, помфрит, кромид и гарнир)
 • Свински увијач 250 гр ... 160 ден (свинско месо,кашкавал, шунка,сланина,корнишони, помфрит, кромид и гарнир )
 • Кременадла 220 гр ... 130 ден (свинска кременадла, помфрит, кромид и гарнир)
 • Свинско ребро на скара 250 гр ... 140 ден (свинско ребро, помфрит, кромид и гарнир )
 • Александров меч 250 гр ... 180 ден (свинско месо, зеленчук, помфрит, кромид и гарнир )
 • Домашен колбас 250 гр ... 130 ден (домашен колбас, помфрит, марула, кромид и сос)
 • Џигер 200 гр ... 100 ден ( џигер, помфрит, магданос, лук и оцет)
 • Пилешки крилца 500 гр ... 180 ден
 • Пилешки прсти 250 гр ... 170 ден (пилешко месо и тартар сос)
 • Јадења по нарачка
 • Селско месо 300 гр ... 250 ден (свинско месо, пилешко месо, мелено месо, печурки, кашкавал, магданос, сос)
 • Свинско ребро печено во фурна 1 кг ... 650 ден за кг
 • Свинска коленица ... 340 ден ( динстана свинска коленица подготвена на традиционален македонски начин во сос со помфрит и магданос)
 • Градинарско гравче ... 150 ден (гравче, пушена сланина, зачини)
 • Бифтек во сос 250 гр ... 850 ден (јунешки бифтек , шампињони,хопла, помфрит и гарнир)
 • Бифтек на жар 250 гр ... 750 ден (јунешки бифтек, помфрит и гранир)
 • Телешки медањони 250 гр ... 450 ден (јунешки бифтек, шампињони,сос,помфрит)
 • Пилешко во кари сос 220 гр ... 170 ден (пилешко месо, шампињони,хопла, помфрит и гарнир и кари)
 • Похована шницла 250 гр ... 220 ден (свинско каре, презла,гарнир и тартар сос)
 • Специјални нарачки Печено прасе во фурна 1 кг
 • Риба
 • Пастрмка на скара 1 кг ... 800 ден
 • Крап пржени кременадли 1 кг ... 800 ден
 • Додатоци
 • Помфрит 250 гр ... 60 ден
 • Помфрит со сирење 250 гр ... 80 ден
 • Пекарски компир 250 гр ... 60 ден
 • Пиперка ( блага/лута)парче ... 20 ден
 • Леб и Пити
 • Лепиња ... 20 ден
 • Нафора ... 70 ден
 • Форнаринки ... 60 ден
 • Вртена пита со сирење ... 250 ден
 • Вртена пита со месо ... 250 ден
 • Пастрмајлија ... 160 ден
 • Десерти
 • Палачинки со мед и ореви ... 70 ден
 • Палачинки со крем и банана ... 80 ден
 • Баклава ... 60 ден
 • Сладолед топка ... 30 ден
 • Туфакија ... 100 ден
 • Апетисани
 • Лешник 100 гр ... 150 ден
 • Бадем 100 гр ... 150 ден
 • Фстак 100 гр ... 150 ден
 • Топли напитоци
 • Еспресо ... 40 ден
 • Макијато ... 50 ден
 • Капучино ... 60 ден
 • Нес Кафе ... 70 ден
 • Чај ... 40 ден
 • Македонско кафе ... 40 ден
 • Безалкохолни пијалоци
 • Пелистерка газирана 1л/0,750л ... 60 ден
 • Пелистерка негазирана 1л/0,750л ... 60 ден
 • Пелистерка газирана 0,25л ... 40 ден
 • Пелистерка негазирана 0,25л ... 40 ден
 • Кока кола 0,25 л ... 60 ден
 • Кока кола лајт 0,25л ... 60 ден
 • Фанта 0,25 л ... 60 ден
 • Швепс 0,25л ... 60 ден
 • Тоник 0,25 л ... 60 ден
 • Спрајт 0,25 л ... 60 ден
 • Мохито пелистерка 0,25 л ... 60 ден
 • Флаширан негазиран сок ...80 ден
 • Наливен сок чаша 0,20л ... 50 ден
 • Цеден сок ( портокал/лимон) 0,20 ... 100 ден
 • Леден чај чаша 0,20л ... 40 ден
 • Пива
 • Скопско пиво 0,5л точено ... 70 ден
 • Скопско пиво 0,5л шише ... 70 ден
 • Скопско пиво 0,33л шише ... 60 ден
 • Амстел 0,5л шише ... 100 ден
 • Амстел 0,33 шише ... 90 ден
 • Хајнекен 0,33 шише ... 120 ден
 • Старопрамен 0,5л шише ... 90 ден
 • Аперитиви
 • Сковин жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
 • Марков Манасрир 0,50 мл ... 80 ден
 • Тиквешка жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
 • Антика 0,50 мл ... 70 ден
 • Антика 5 0.50мл ... 90 ден
 • Ракија бела 0,50мл ... 50 ден
 • Мастика 0,50мл ... 50 ден
 • Балантајн 0,40мл ... 130 ден
 • Џони вокер 0,40мл ... 130 ден
 • Џек Даниелс0,40 мл ... 200 ден
 • Џејмисон 0,40 мл ... 150 ден
 • Чивас 0,40 мл ... 200 ден
 • ЏБ 0,40 мл ... 130 ден
 • Водка вигор 0,40 мл ... 60 ден
 • Водка смирноф 0,40 мл ... 80 ден
 • Бадел бренди 0,40 ... 60 ден
 • Јегер 0,40 ... 100 ден
 • Пелинковец 0,40 мл ... 60 ден
 • Џин 0,40 мл ... 60 ден
 • Бејлис 0,40 мл ... 130 ден
 • Шток 0,40 мл ... 80 ден
 • Узо 12 0,40 мл ... 60 ден
 • Узо Плумари 0,40 мл ... 70 ден
 • Мартини0,40 мл ... 130 ден
 • Бели Вина
 • Совињон бланк 0,75л ... 500 ден
 • Совињон бланк 0,187л ... 130 ден
 • Шардоне 0,75л ... 400 ден
 • Шардоне 0,187л ... 130 ден
 • Траминец Сковин 0,75л ... 500 ден
 • Траминец Сковин 0,187л ... 130 ден
 • Наливно бело вино Сковин 1л ... 200 ден
 • Наливно бело вино Сковин 0,5л ... 120 ден
 • Александрија Тиквеш 0,75л ... 400 ден
 • Александрија Тиквеш 0,187л ... 130 ден
 • Александрија куве Тиквеш 0,75л ... 800 ден
 • Александрија куве Тиквеш 0,187л ... 200 ден
 • Траминец Тиквеш 0,75л ... 500 ден
 • Траминец Тиквеш 0,75л ... 130 ден
 • Мускат Сковин 1л ... 400 ден
 • Тиквеш СС 0,75л ... 800 ден
 • Бела Вода 0,7л ... 2000 ден
 • Барово Тиквеш 0,75л ... 2000 ден
 • Совињон Бланк Тиквеш 0,75л ... 800 ден
 • Црвени Вина
 • Марков Манастир 0,75л ... 1000 ден
 • Скупи куве 0,75 л ... 1000 ден
 • Вранец 0,75л ... 400 ден
 • Вранец 0,187 л ... 130 ден
 • Сирах кабарне 0,75л ... 500 ден
 • Сирах кабарне 0,187л ... 130 ден
 • Кале 0,75л ... 500 ден
 • Кале 0,187 ... 130 ден
 • Кабернет совињон 0,75л ... 400 ден
 • Мерлот 0,75л ... 400 ден
 • Санта Марија 0,75 л ... 400 ден
 • Санта Марија 0,187 ... 130 ден
 • Наливно црвено вино Сковин 1л ... 200 ден
 • Наливно црвено вино Сковин 0,5л ... 120 ден
 • Александрија 0,75л ... 400 ден
 • Александрија 0,187 ... 130 ден
 • Александрија куве 0,75л ... 800 ден
 • Александрија куве 0,187л ... 200 ден
 • Т`га за Југ 0,75л ... 400 ден
 • Т`га за Југ 0,187л ... 130 ден
 • Тиквеш СС 0.75л ... 800 ден
 • Барово Тиквеш 0,7 л ... 2000 ден
 • Розе Сковин 0,75 л ... 400 ден
 • РЕЗЕРВИРАЈТЕ МАСА
  Изберете датум и време
  Датум


  Време


  Бр. гости


  Или јавете се на:
  +389 75 386 469
  Галерија:
  Мени
  Предјадења
 • Овчо сирење 100 гр ... 100 ден
 • Сирење на скара со сланина 100 гр ... 110 ден (сирење и сланина)
 • Пршут (свински или говедски) 100 гр ... 200 ден
 • Пача 150гр ... 100 ден
 • Ајвар 50 гр ... 40 ден
 • Макало со праз 50 гр ... 50ден
 • Макало со компир 50 гр ... 50ден
 • Топено сирење во фурна 150 гр ... 140 ден
 • Печурки на скара 250гр ... 140 ден
 • Похован кашкавал 100 гр ... 80 ден
 • Похована пирошка 100гр ... 80 ден
 • Похована зденка 100гр ... 60ден
 • Поховани тиквици 200 гр ... 90 ден
 • Похован модар патлиџан 200 гр ... 90ден
 • Похован кромид 200 гр ... 70 ден
 • Полнета похована пиперка 150гр ... 70ден
 • Ордевер ... 80 ден
 • (кашкавал, свински врат, чајна, шунка и урнебес салата)
 • Чорби
 • Телешка чорба ... 100ден
 • Пилешка чорба ... 100 ден
 • Чкембе чорба ... 100 ден
 • Даски
 • Мала даска Градина ... 300 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Средна даска Градина ... 600 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Голема даска Градина ... ..900 ден (поховани тиквици, похован модар патлиџан,урнебес салата, похована зденка, сувомеснато , макало и похован кромид)
 • Салати
 • Овчарска салата ... 130 ден (домат,краставица,маслинки, кравјо сирење,печурки, печена пиперка и јајце )
 • Шопска салата ... 100 ден (краставица, домат,кравјо сирење, кромид, маслинки и магданос)
 • Егејска салата ... 110 ден (краставица, домат, маслинки, кравјо сиење, кромид, оригано)
 • Домат салата ... 70 ден (домати, маслинки ,магданос)
 • Краставица салата ... 60 ден ( краставица, маслинки , магданос)
 • Градинарска салата ... 80 ден (цвекло, морков, марула, краставица, зелка ,домат)
 • Мимоза салата ... 70 ден (марула,јајце, маслинки)
 • Македонска салата ... 90 ден (домат, печена блага пиперка, маслинки ,магданос,кромид)
 • Таратор ... 70 ден (павлака, краставица, магданос, маслинки и лук)
 • Шеф салата ... 150 ден (јајце, пилешка шунка ,домат, краставица, кашкавал, марула и дересинг)
 • Цезар салата ... 150 ден (пилешко месо, марула, кубети, пченка,кашкавал,шери домати и дресинг)
 • Туршија (сезонска салата) ... 60 ден
 • Сезонска зелка ... 50 ден
 • Скара (Главно јадење)
 • Кебап 25 гр ... 11 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
 • Плескавица 220 гр ... 130 ден (мелено месо, кромид, помфрит и гарнир)
 • Шарска плескавица 250 гр ... 150 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
 • Ловечка плескавица 250 гр ... 160 ден (мелено месо,кашкавал,сланина, кромид,печурки, помфрит и гарнир)
 • Уштипци 60 гр ... . 35 ден (мелено месо,кашкавал, кромид, помфрит и гарнир)
 • Пилешки батак 220 гр ... 130 ден (отворен пилешки батак, помфрит, кромид и гарнир )
 • Пилешки стек 220 гр ... 140 ден (пилешки стек, помфрит, кромид,гарнир )
 • Похован пилешки стек 220 гр ... 150 ден (пилешки стек, презла, помфрит, кромид, гарнир и тартар сос)
 • Пилешки ролован ражнич 220 гр ... 140 ден (пилешко месо, сланина, помфрит, кромид и гарнир)
 • Пилешки увијач 250 гр ... 160 ден (пилешко месо,кашкавал, шунка,сланина, корнишони, помфрит, кромид и гарнир)
 • Бела вешалица 220 гр ... 150 ден (свинско каре, помфрит, кромид и гарнир )
 • Свински врат 220 гр ... 160 ден (свински врат, помфрит, кромид и гарнир)
 • Свински увијач 250 гр ... 160 ден (свинско месо,кашкавал, шунка,сланина,корнишони, помфрит, кромид и гарнир )
 • Кременадла 220 гр ... 130 ден (свинска кременадла, помфрит, кромид и гарнир)
 • Свинско ребро на скара 250 гр ... 140 ден (свинско ребро, помфрит, кромид и гарнир )
 • Александров меч 250 гр ... 180 ден (свинско месо, зеленчук, помфрит, кромид и гарнир )
 • Домашен колбас 250 гр ... 130 ден (домашен колбас, помфрит, марула, кромид и сос)
 • Џигер 200 гр ... 100 ден ( џигер, помфрит, магданос, лук и оцет)
 • Пилешки крилца 500 гр ... 180 ден
 • Пилешки прсти 250 гр ... 170 ден (пилешко месо и тартар сос)
 • Јадења по нарачка
 • Селско месо 300 гр ... 250 ден (свинско месо, пилешко месо, мелено месо, печурки, кашкавал, магданос, сос)
 • Свинско ребро печено во фурна 1 кг ... 650 ден за кг
 • Свинска коленица ... 340 ден ( динстана свинска коленица подготвена на традиционален македонски начин во сос со помфрит и магданос)
 • Градинарско гравче ... 150 ден (гравче, пушена сланина, зачини)
 • Бифтек во сос 250 гр ... 850 ден (јунешки бифтек , шампињони,хопла, помфрит и гарнир)
 • Бифтек на жар 250 гр ... 750 ден (јунешки бифтек, помфрит и гранир)
 • Телешки медањони 250 гр ... 450 ден (јунешки бифтек, шампињони,сос,помфрит)
 • Пилешко во кари сос 220 гр ... 170 ден (пилешко месо, шампињони,хопла, помфрит и гарнир и кари)
 • Похована шницла 250 гр ... 220 ден (свинско каре, презла,гарнир и тартар сос)
 • Специјални нарачки Печено прасе во фурна 1 кг
 • Риба
 • Пастрмка на скара 1 кг ... 800 ден
 • Крап пржени кременадли 1 кг ... 800 ден
 • Додатоци
 • Помфрит 250 гр ... 60 ден
 • Помфрит со сирење 250 гр ... 80 ден
 • Пекарски компир 250 гр ... 60 ден
 • Пиперка ( блага/лута)парче ... 20 ден
 • Леб и Пити
 • Лепиња ... 20 ден
 • Нафора ... 70 ден
 • Форнаринки ... 60 ден
 • Вртена пита со сирење ... 250 ден
 • Вртена пита со месо ... 250 ден
 • Пастрмајлија ... 160 ден
 • Десерти
 • Палачинки со мед и ореви ... 70 ден
 • Палачинки со крем и банана ... 80 ден
 • Баклава ... 60 ден
 • Сладолед топка ... 30 ден
 • Туфакија ... 100 ден
 • Апетисани
 • Лешник 100 гр ... 150 ден
 • Бадем 100 гр ... 150 ден
 • Фстак 100 гр ... 150 ден
 • Топли напитоци
 • Еспресо ... 40 ден
 • Макијато ... 50 ден
 • Капучино ... 60 ден
 • Нес Кафе ... 70 ден
 • Чај ... 40 ден
 • Македонско кафе ... 40 ден
 • Безалкохолни пијалоци
 • Пелистерка газирана 1л/0,750л ... 60 ден
 • Пелистерка негазирана 1л/0,750л ... 60 ден
 • Пелистерка газирана 0,25л ... 40 ден
 • Пелистерка негазирана 0,25л ... 40 ден
 • Кока кола 0,25 л ... 60 ден
 • Кока кола лајт 0,25л ... 60 ден
 • Фанта 0,25 л ... 60 ден
 • Швепс 0,25л ... 60 ден
 • Тоник 0,25 л ... 60 ден
 • Спрајт 0,25 л ... 60 ден
 • Мохито пелистерка 0,25 л ... 60 ден
 • Флаширан негазиран сок ...80 ден
 • Наливен сок чаша 0,20л ... 50 ден
 • Цеден сок ( портокал/лимон) 0,20 ... 100 ден
 • Леден чај чаша 0,20л ... 40 ден
 • Пива
 • Скопско пиво 0,5л точено ... 70 ден
 • Скопско пиво 0,5л шише ... 70 ден
 • Скопско пиво 0,33л шише ... 60 ден
 • Амстел 0,5л шише ... 100 ден
 • Амстел 0,33 шише ... 90 ден
 • Хајнекен 0,33 шише ... 120 ден
 • Старопрамен 0,5л шише ... 90 ден
 • Аперитиви
 • Сковин жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
 • Марков Манасрир 0,50 мл ... 80 ден
 • Тиквешка жолта ракија 0,50 мл ... 50 ден
 • Антика 0,50 мл ... 70 ден
 • Антика 5 0.50мл ... 90 ден
 • Ракија бела 0,50мл ... 50 ден
 • Мастика 0,50мл ... 50 ден
 • Балантајн 0,40мл ... 130 ден
 • Џони вокер 0,40мл ... 130 ден
 • Џек Даниелс0,40 мл ... 200 ден
 • Џејмисон 0,40 мл ... 150 ден
 • Чивас 0,40 мл ... 200 ден
 • ЏБ 0,40 мл ... 130 ден
 • Водка вигор 0,40 мл ... 60 ден
 • Водка смирноф 0,40 мл ... 80 ден
 • Бадел бренди 0,40 ... 60 ден
 • Јегер 0,40 ... 100 ден
 • Пелинковец 0,40 мл ... 60 ден
 • Џин 0,40 мл ... 60 ден
 • Бејлис 0,40 мл ... 130 ден
 • Шток 0,40 мл ... 80 ден
 • Узо 12 0,40 мл ... 60 ден
 • Узо Плумари 0,40 мл ... 70 ден
 • Мартини0,40 мл ... 130 ден
 • Бели Вина
 • Совињон бланк 0,75л ... 500 ден
 • Совињон бланк 0,187л ... 130 ден
 • Шардоне 0,75л ... 400 ден
 • Шардоне 0,187л ... 130 ден
 • Траминец Сковин 0,75л ... 500 ден
 • Траминец Сковин 0,187л ... 130 ден
 • Наливно бело вино Сковин 1л ... 200 ден
 • Наливно бело вино Сковин 0,5л ... 120 ден
 • Александрија Тиквеш 0,75л ... 400 ден
 • Александрија Тиквеш 0,187л ... 130 ден
 • Александрија куве Тиквеш 0,75л ... 800 ден
 • Александрија куве Тиквеш 0,187л ... 200 ден
 • Траминец Тиквеш 0,75л ... 500 ден
 • Траминец Тиквеш 0,75л ... 130 ден
 • Мускат Сковин 1л ... 400 ден
 • Тиквеш СС 0,75л ... 800 ден
 • Бела Вода 0,7л ... 2000 ден
 • Барово Тиквеш 0,75л ... 2000 ден
 • Совињон Бланк Тиквеш 0,75л ... 800 ден
 • Црвени Вина
 • Марков Манастир 0,75л ... 1000 ден
 • Скупи куве 0,75 л ... 1000 ден
 • Вранец 0,75л ... 400 ден
 • Вранец 0,187 л ... 130 ден
 • Сирах кабарне 0,75л ... 500 ден
 • Сирах кабарне 0,187л ... 130 ден
 • Кале 0,75л ... 500 ден
 • Кале 0,187 ... 130 ден
 • Кабернет совињон 0,75л ... 400 ден
 • Мерлот 0,75л ... 400 ден
 • Санта Марија 0,75 л ... 400 ден
 • Санта Марија 0,187 ... 130 ден
 • Наливно црвено вино Сковин 1л ... 200 ден
 • Наливно црвено вино Сковин 0,5л ... 120 ден
 • Александрија 0,75л ... 400 ден
 • Александрија 0,187 ... 130 ден
 • Александрија куве 0,75л ... 800 ден
 • Александрија куве 0,187л ... 200 ден
 • Т`га за Југ 0,75л ... 400 ден
 • Т`га за Југ 0,187л ... 130 ден
 • Тиквеш СС 0.75л ... 800 ден
 • Барово Тиквеш 0,7 л ... 2000 ден
 • Розе Сковин 0,75 л ... 400 ден
 • РЕЗЕРВИРАЈТЕ МАСА
  Изберете датум и време
  ДатумВреме Бр. гости
  Или јавете се на:
  +389 75 386 469